چگونه مانند آدم های موفق فکر کنیم

چگونه مانند آدم های موفق فکر کنیم

اگر می خواهیم موفق شویم باید یاد بگیریم چگونه مانند آدم های موفق فکر کنیم. در این مقاله می خواهیم یاد بگیریم چطوری فکر کنیم تا به آرزو هایمان برسیم، چگونه فکر کنیم تا زندگی که لایقش هستیم را خلق کنیم.

همه مردم به مانند من و تو آرزو دارند. آرزوهای قشنگی که اگر به آنها برسند زندگی شان به کل تغییر خواهد کرد اما چرا ما به آرزو هایمان نمی رسیم ؟

زمانی که من کتاب راز را خواندم کلی شور و هیجان داشتم احساس می کردم دنیا مال من است و شروع کردم به چیزهای مثبت فکر کردند اما اتفاقی نمی افتاد! آخه چرا باید اینجور می شد من که تمام سعی و تلاش ام را کرده بودم تا به آرزو هایم فکر کنم. اما بعد از مدتی فهمیدم چرا با کتاب راز به تنهای نمی شود به آرزو هایمان برسیم.

 

چرا کتاب راز نتیجه بخش نبود:

فکر کنم شما هم این امتحان را انجام داده اید، هفته ها و یا ماه ها به چیزهای قشنگی که آرزویش را داشتید فکر کردید، به یک رابطه خوب دو نفره و یا شایدم به یک شغل رویایی اما متوجه شدید که فقط با فکر کردن اتفاق نمی افتد. امروز می خواهم به شما بگویم من چگونه توانستم به تمام چیزهایی که روزی آرزوم بود برسم.

 

روشی که توانستم به آرزوهایم برسم:

زمانی که شما به دنبال یکی از آرزوهایتان می روید به احتمال زیاد به این مشکل بر می خورید: به طور مثال شما آرزو دارید یک فیلمساز موفق شوید. بلافاصله بعد از اینکه تصمیم می گیرید یک فیلمساز شوید متوجه می شوید که هیچ چیزی از کارگردانی، بازیگری، فیلمنامه نویسی و … نمی دانید و یا حتی هیچ دوربین سینمایی ندارید که بتوانید با آن فیلم بسازید. دقیقا اینجاست که آدم ها به ۲ دسته تقسیم می شوند.

  1. آدم های نا موفق
  2. آدم های موفق

دسته اول بلافاصله بعد از برخورد به این مشکلات به خودشان می گویند ای بابا من که نمی توانم این کاره شوم، هیچ امکاناتی ندارم و یا اینکه هیچ چیزی بلد نیستم و به همین راحتی آرزویشان را درون سطل زباله می ریزند! اما دسته دوم هم با همین مشکلات مواجه هستند اما به خودشان می گویند اشکال نداره اگر من کارگردانی بلد نیستم می روم و یک کتاب کارگردانی می خوانم، اگر فیلمنامه نویسی بلد نیستم می روم و یک کتاب فیلمنامه نویسی می خرم. اگر دوربین سینمایی ندارم اشکالی نداره با همین دوربین موبایلم شروع به ساختن فیلم می کنم!

در ابتدای کار هم بارها شکست می خورند، نتیجه کار باب میلشان نیست اما هرگز تسلیم نمی شوند و انقدر اینکار را ادامه می دهند تا روزی که می شوند اصغر فرهادی، مهران مدیری، سروش صحت و ….

 

داستان دختری که مدل شد :

فرزانه دختر ۲۸ ساله ای بود که از اضافه وزنش رنج می برد و همیشه عاشق این بود که یک روز مدل شود. شاید تا به حال ده ها بار سعی کرده بود رژیم بگیرد و لاغر شود. دو ماه رژیم می گرفت و وزن کم می کرد و دوباره برمی گشت به حالت اول. اولین بار که با دوستانم در رستوران شاندیز مشغول شام خوردن بودیم او را دیدم. در نظر اول یک دختر خجالتی می آمد که هیچ امیدی به زندگی نداشت. سر میز شام بودیم که نمی دانم چی شد حرف از کیت موس Kate moss ( یکی از مدل های معروف آمریکا) افتاد و در این میان هم دوستان می گفتند وای خوش به حالش مدل ها چه زندگی خوبی دارند همیشه فرد جذاب یک جمع هستند و…

فرزانه هم این موضوع را تایید کرد و گفت آره واقعا خوش به حالشون کاش من هم می توانستم مدل شوم یعنی آرزوم مدل شوم. زمانی که داشت این حرف را می زد یک برق خاصی توی چشمانش بود، خیلی راحت از لحن و تن صداش می شد فهمید واقعا عاشق این هست که یک روز مدل شود. بهش گفتم خب اگر آرزوت مدل شدن است چرا نمی ری دنبالش ؟

قبل از اینکه فرزانه بخواهد حرفی بزند یکی از دوستاش گفت آخه این تپل را چه به مدل بودن ! وای صحنه غم انگیزی بود می توانستم حس کنم که از دورن خورد شد، پژمرده شد و …  یک لحظه احساس کردم باید کاری کنم. (از اینکه ببینم رویای کسی نابود می شود متنفرم). یک ریسک بزرگ کردم در همان جمع اعلام کردم فرزانه تا ۲ سال دیگر یک مدل خواهد شد! می دانم در آن لجظه در ذهن همه چه چیزی گذشت : غیر ممکن است !

کارت دفتر را به فرزانه دادم و گفتم فردا ساعت ۹ صبح تماس بگیر… ادامه داستان را نمی خواهم بگویم، فقط می خواهم بگویم اگر مسیرتان به سعادت آباد، سرو غربی افتاد یک سر به کلاس “های بادی” بیاندازید، دختری در آن کلاس مشغول به تدریس است که به جرات می تواند گفت یکی از خوش اندام ترین دختران ایران است.

داستان فرزانه، یک داستان معجزه آسا نیست ! تنها کاری که به او گفتم انجام بدهد این است که تمام حرف های مردم را دور بیاندازد و فقط سعی کند به باشگاه بدنسازی برود و وزن کم کند از آنجا به بعدش را خودش به طور اتوماتیک انجام خواهد داد. شما هم می توانید یک داستان الهام بخش دیگر خلق کنید. من عاشق این هستم که دفعه دیگر داستان شما را در سایت بنویسم !

 

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *