آیا شغل مان را صحیح انتخاب کرده ایم

آیا شغل مان را صحیح انتخاب کرده ایم

اهمیت انتخاب شغل صحیح بقدری است که می تواند تضمین کند باقی عمرتان را در جهنم به سر خواهید برد یا بهشت.

زندگی انسان را به سه قسمت تقسیم می کنند. یک سوم از عمرمان را خواب هستیم. یک سوم دیگر را در محل کار هستیم و یک سوم باقی مانده هم تحت تاثیر شغل مان است.

اگر شما شغل صحیحی را انتخاب نکرده باشید و دائما در محل کار ناراحت باشید و احساس لذت نکنید، مادامی که نفس می کشید در حال عذاب کشیدن هستید.

شما با حضور در محل کارتان یک روز افتضاح را شروع خواهید کرد. عصر هنگام بازگشت به خانه به دلیل ناراحتی ها و خستگی های کار کج خلق هستید. همسرتان را آزرده خاطر می کنید و زندگی را هم به خودتان هم به همسرتان زهر می کنید.

اگر بخاطر پول در شغلی فعالیت دارید سخت در اشتباه هستید. شما به قیمت از دست دادن تمام زندگی تان این پول را بدست می آورید.

 

جملات انگیزشی

تفاوت انتخاب شغل افراد موفق با افراد معمولی و شکست خورده :

باور غلط در میان اکثر افراد چنین است که به دنبال کاری میگردند که ‘به درد آن کار بخورند’ درحالی که افراد موفق برعکس فکر میکنند، آنها بدنبال کاری میگردند که ‘بدردشان بخورد’…

تفاوتی این دو طرزفکر در این است که افراد موفق شغل شان را انتخاب میکنند و افراد ناموفق، باید ببینند چه شغلی آنها را انتخاب میکند.

 

در این مقاله گفتیم که چگونه شغل ایده آل خودتان را پیدا کنید ( این مقاله ) حال می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چه شغلی را نباید انتخاب کنید و اگر تا به الان این کار را انجام دادید سریعا آن را ترک کنید.

شما هر چه بیشتر در شغل اشتباه بمانید، بیشتر به لحاظ عاطفی، جسمی، روحی و … به خودتان آسیب وارد می کنید. به عبارت ساده تر در حال خودکشی هستید.

اگر نشانه هایی که می گویم در خودتان دیدید بلافاصله آن شغل را ترک کنید. برای تان مهم نباشد چقدر حقوق می گیرید و یا چند سال است که در آن شغل مشغول بودید فقط رهایش کنید و خودتان را نجات دهید.

 

جملات انگیزشی

نشانه هایی که در صورت مشاهده باید سریعا شغل تان را تغییر دهید :

 

نشانه اول | باید سخت تر از دیگران کار کنید :

همانطور که پیش تر گفتم هر کسی با استعداد خاصی برای شغلی ساخته شده است و اگر شغل تان را اشتباه انتخاب کنید، خیلی راحت متوجه می شوید.

به طور مثال شما ذاتا یک هنرمند هستید اگر شما در رشته حسابداری فعالیت کنید بشدت اذیت می شوید. مغز شما برای طراحی آماده شده است اما شما از او محاسبات پیچیده ریاضی می خواهید! دقیقا به مانند این می ماند که به شما یک مرسدس بنز سری SL بدهند و بگویند برو زمین را شخم بزن. ماشین تان در کمتر از ۲۴ ساعت نابود خواهد شد.

بر عکس این موضوع هم صادق است کسی که از درون علاقه زیادی به ریاضیات احساس می کند اما در یک شغل هنری فعالیت می کند. دیگران طراحان به راحتی فکر می کنند و یک طرح عالی می کشند اما او نهایت تلاشش را هم انجام دهد می تواند یک طرح در حد قابل قبول ارائه دهد.

 

نشانه دوم | جمعه عصر ها شدید دلگیر و غمگین هستید :

اگر جمعه عصر ها دلگیر و غمگین هستید بدانید شغل تان را اشتباه انتخاب کرده اید. چون جمعه یک روز تعطیل است و شما در حال لذت بردن از آن روز هستید اما زمانی که احساس می کنید جمع تان رو به پایان است دلگیر می شوید. و این در صورتی است که اگر شغل مورد علاقه تان را انتخاب کرده بودید مشتاقانه در انتظار شنبه بودید.

من به شخصا جمعه ها هم کار می کنم چون عاشق شغلم هستم.

 

نشانه سوم | اگر شغل تان شما را خوشحال نمی کند :

همه افراد تجربه یک روز بد را دارند. روزی که انگار هیچ چیزی سر جایش نیست و همه برنامه ها بهم میریزد و در اخر روز غمگینیم.
اما اگر هر روزتان اینطور است و بعد از کار افسرده و غمگین هستید، بدانید که شغل خوبی ندارید و نشانه سوم از شغل اشتباه را هم دارید.  یک شغل صحیح باید شما را بیشتر شاد کند، شما پس از کار انرژی بیشتری داشته باشید.

 

نشانه چهارم | دوران شغل شما رو به اتمام است :

اگر در شغلی فعالیت می کنید که تقریبا از دور خارج شده است، اشتباه می کنید. به طور مثال اگر شغل شما تعمیر ماشین تحریر است باید بدانید عمر این شغل تمام شده است پس بهتر است شغل دیگری برای خودتان دست و پا کنید.

البته استثنا هم وجود دارد، رشته های هنری همیشه جاودانه هستند. به طور مثال نقاشی ! در دوران قدیم بسیار شغل رایجی بود اما کم کم با آمدن دوربین های عکاسی، کم رنگ شد اما هیچ گاه از بین نرفت. همین امروز که در حال خواندن این مقاله هستید تابلو های نقاشی وجود دارند که به قیمت چند صد میلیون تومان در حال خرید و فروش شدن هستند.

 

نشانه پنچم | رئیس تان دیوانه است :

اگر هرکاری میکنید رئیس تان سفت و سخت دنبال ایراد گرفتن از شماست و در سرکار عصبی هستید چون رئیس تان افکارتان را آشفته میکند… علارغم حقوق خوبی که میگیرید باید خیلی سریع شغل تان را ترک کنید چون روحیه شما را مریض میکند.
رئیس شما باید همواره در پی تشویق بیشتر شما برای تلاش کردن و بهتر شدن باشد نه اینکه مانع پیشرفت تان شود. شاید شغلی که انتخاب کردید صحیح باشد اما رئیس تان صحیح نیست بهتر است محل کارتان را تغییر دهید.

 

نشانه ششم | جای پیشرفت در کارتان وجود ندارد :

شاید کاری که انجام می دهید را دوست داشته باشید. خیلی خوب هم در کارتان فعالیت داشته باشید اما اگر جای پیشرفتی نداشته باشید، نشانه ششم شغل اشتباه را دارید.

به طور مثال اگر شما یک آبدارچی باشید، هیچگاه جای پیشرفتی در کارتان وجود نخواهد داشت. کسی برای استخدام یک آبدارچی به سوابق فعالیت حرفه ای اش در این رشته نگاه نمی کند.

 

نشانه هفتم | شغل تان باعث شرمندگی تان می شود :

اگر در جمع دوستان تان نشستید و همه اتفاقات شیرینی در سر کارشان اتفاق افتاده را تعریف میکنند و میگویند و میخندند اما شما هیچ چیزی برای گفتن ندارید… چون شغل شما یکنواخت و مسخرست. نه تنها شغل تان را دوست ندارید، بلکه از گفتن به دیگران اینکه چه کار میکنید شرمنده هستید، بدانید که شغل شما اشتباه است.

البته شاید از خیلی ها شنیده باشید که کار کردن عیب نیست. بله من هم موافقم. اما موافق این نیستم که باید در کاری فعالیت داشته باشیم که به خاطرش شرمنده هستیم!

 

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *