زبان بدن

زبان بدن احساسات و افکار ما را فاش می کند

زبان بدن ما بازتاب بیرونی وضعیت عاطفی و افکار ماست.

هر ژست یا حرکت می تواند کلید ارزشمندی برای درک عواطف شخص در آن لحظه باشد. به عنوان مثال، مردی که نگران اضافه وزن خود است ممکن است غبغبش را بکشد. زنی که نگران چربی های اضافه پهلویش است ممکن است پیراهنش را به سمت پایین صاف کند.

کسی که احساس ترس یا تدافعی بودن می کند ممکن است دست به سینه بنشیند یا پایش را روی پایش بیندازد یا هر دو کار را انجام دهد.

احساسات

کلید خواندن  احساسات و افکار در زبان بدن :

کلید خواندن زبان بدن این است که ضمن گوش دادن به آنچه دیگران می گویند و توجه کردن به شرایط صحبت شان، بتوانیم وضعیت عاطفی آن ها را درک کنیم. این کار، ما را قادر می سازد تا حقیقت را از افسانه و واقعیت را از خیال جدا کنیم.

ما انسان ها، دغدغه کلام و سخنگویی و قابلیت مان برای گفت و گو و صحبت با دیگران را دیر زمانی نیست که پیدا کرده ایم. اما بیش تر مردم به کلی نشانه های زبان بدن و تاثیر آن بی خبرند؛ در حالی که ما اکنون می دانیم که بیش تر پیام های هر گفت و گوی رو در رویی از طریق نشانه های بدن فاش می شوند.

 

jacques chirac

به عنوان مثال، شیراک Jacques Chirac رئیس جمهور فرانسه، و باب هاوک Bob Howke نخست وزیر استرلیا، هر دو از دست هایشان برای نشان دادن اندازه نسبی موضوعاتی که در ذهن داشتند استفاده می کردند.

یک بار باب هاوک به مقایسه دستمزد سیاست مداران با دستمزد مدیران شرکت های تجاری، از افزایش حقوق سیاست مداران دفاع کرد. او اداعا کرد که دستمزد مدیران به میزان قابل توجهی بالا رفته، و اظهار داشت که در قیاس با آن ها دستمزد سیاست مداران اندک است.

او هر بار که به درآمد سیاست مداران اشاره می کرد دست هایش را یک متر از هم باز می کرد اما وقتی از دستمزد مدیران حرف میزد آن ها را فقط ۳۰ سانتی متر از هم باز می کرد.

فاصله دستان او فاش کرد که او بر خلاف ادعایش احاسا می کرد درآمد سیاست مداران بسیار بهتر است.

 

احساسات

 

چگونه زبان بدن احساسات و افکار ما را فاش :

خب آماده اید؟ پس کمربندهایتان را ببندید تا وارد بخش های اساسی زبان بدن شویم.

شما هم حتما تا به حال شنیده اید که می گویند زنان نسبت به مردان در تشخصی دروغ و یا احساسات تیزترند، اما می دانید واقعا چرا؟

 

آموزش های پیشرفته تر زبان بدن را می خواهی؟

من برای اعضای کلوپ تکنیک ها و استراتژی های تخصصی تری را هم ارسال می کنم. اگر دوست داشته باشی می توانی عضو شوی

وارد کلوپ می شوم ( عضویت )

چه کسانی تیز تر هستند ؟

وقتی می گوییم کسی در رابطه با دیگران “تیز” یا “شهودی” است، بی آنکه بدانیم، به قابلیت او در خواندن زبان بدن دیگران و مقایسه این سرنخ ها با نشانه های کلامی اشاره می کنیم.

به عبارت دیگر، وقتی می گوییم “احساسات قلبی” یا “ندای درونی ام” به من می گوید که دیگری به من دروغ گفته، معمولا منظورمان این است که زبا بدن او با کلامش نمی خواند.

این همان چیزی است که سخنرانان آن را هشیاری حضار می نامند. به عنوان مثال، اگر جمع حضار به صندلی شان تیکه داده و چانه شان پایین باشد و دست به سینه نشسته باشند، سخنران تیز یا شهودی می فهمد که حرفش درست منتقل نشده است. او درمی یابد که برای جلب توجه حضار باید نگرش دیگری را انتخاب کند.

اما سخنرانی که تیز نیست همچنان به اشتباه خود ادامه می دهد.

تیز بودن یعنی این که بتوانیم تناقضات بین کلام اشخاص و زبان بدن شان را تشخیص دهیم.

 

به طور کلی زنان بسیار تیزتر از مردان هستند. و این امر علت اشارات متداول به شهود زنان است. زنان به طور ذاتی می توانند نشانه های غیر کلامی را تشخیص دهند و رمزگشایی کنند. زنان قادرند جزئیات ریز را به دقت ببینند. به این علت است که کم تر مردی می تواند به زنش دروغ بگوید و قسر در برود.

 

چرا مردان گوش نمی دهند و چرا زنان نمی توانند نقشه بخوانند

چرا مردان گوش نمی دهند و چرا زنان نمی توانند نقشه بخوانند

اگر این کتاب را خوانده باشید می دانید، مغز زنان برای صحبت در چندین حوزه ساماندهی شده است. هر زن معمولی ای، در آن واحد می تواند در مورد چند موضوع بی ربط با هم حرف بزند.

او می تواند حین حرف زدن با تلفن، تلویزیون هم تماشا کند و در عین حال به گفت و گوی دومی که پشت سرش در جریان است نیز گوش دهد و در عین حال قهوه اش را بنوشد.

زن ها در یک گفت و گوی واحد می توانند درباره چندین موضوع بی ربط با هم حرف بزنند و از ۵ لحن صدا برای تغییر موضوع یا تاکید روی برخی نکات استفاده کنند. متاسفانه بیش تر مردان فقط از ۳ نوع از این لحن ها را می توانند تشخصی دهند. در نتیجه، مردان اعلب اوقات، هنگام صحبت کردن با زنان رشته کلام را از دست می دهند.

کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

1 پاسخ
  1. mohammad
    mohammad گفته:

    با سلام واحترام
    ضمن تشکر از مقالات ارسالی بسیارمفید واقع شد اگر امکانش باشه با شکل های بیشتر ومتنوع تر از اشخاص با زمینه کاری متفاوت موارد بیان شودخیلی بهترمی توان استفاده نمود.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *