ارائه خدمات به مشتریان

استراتژی های فوق قدرتمند در ارائه خدمات به مشتریان

تنها برندهایی می توانند بیشترین قدرت و سهم بازار را از آن خود کنند که در بازی ارائه خدمات به مشتریان به پیروز باشند و این پیروزی تنها با اجرای این استراتژی ها حاصل می شوند.

مانند تمام کشورهای دنیا در ایران هم برای هر کسب و کاری رقیبان زیادی وجود دارد. و وجود همین رقیبان باعث می شود ما سهم زیادی از بازار و درآمد را از دست دهیم.

در میان تنها افرادی پیروز هستند که بتوانند یک قدم از دیگر رقبا جلوتر باشند و حدس بزنید مهمترین قدم چیست؟ بله درست است ارائه خدمات به مشتریان به طوری که آنها عاشق برند و خدمات ما شوند. اما همانطور که خودتان می دانید ما برای هر کاری باید از یک سری استراتژی های هوشمند پیروی کنیم.

 

عکس نوشته انگیزشی

مشتریان از ما چه انتظاری دارند :

بر خلافی چیزی که عموم مردم تصور می کنند، مشتریان تنها دو خواسته اساسی از ما دارند :

  • همیشه در دسترس باشیم
  • احساسی که نسبت به برند ما دارند را به هیچ برند دیگری نداشته باشند.

منظور از در دسترس بودند یعنی اینکه اگر مشتری ما هر سوالی و یا هر مشکلی داشت بتواند خیلی سریع به ما دسترسی پیدا کند و مشکلش را حل کند.

برای شما هم پیش آماده، زمانی که از یک فروشگاه اینترنتی خرید می کنید دوست دارید با پشتیبانی تماس بگیرید و از ساعت دقیق رسیدن محصول مطلع شوید؟

اگر با همان زنگ اول پشتیانی به ما پاسخ دهد و سوال های ما را برطرف کند حس فوق العاده ای نسبت به آن برند و یا فروشگاه اینترنتی پیدا می کنیم اما اگر تماس بگیریم و پاسخ درستی دریافت نکنیم سریعا آزرده خاطر می شویم. و این آزرده خاطر بودن یعنی ما غیر ممکن است دوباره از آنجا خرید کنیم.

 

یک دقیقه مشاوره با حسین صفوی

ثروتمندان و قدرتمندان بازار هر کسب و کاری آن دسته از افراد هستند که توانسته اند خدمات خوب را پشتیانی عالی ارائه دهند، نه کسانی که خدمات عالی را پشتیبانی خوب ارائه می دهند.

 

آموزش های پیشرفته تر رهبری کسب و کار را می خواهی؟

من برای اعضای کلوپ تکنیک ها و استراتژی های تخصصی تری را هم ارسال می کنم. اگر دوست داشته باشی می توانی عضو شوی

وارد کلوپ می شوم ( عضویت )

مهمترین دلیلی که باعث از دست دادن مشتریان می شود :

آقای اریک ورمیولن می گوید ۸۲% از مشتریانی که از دست می دهیم به این خاطر است که احساس می کنند ما گزینه مناسبی نیستیم.

اساسا یک کارمند غیر حرفه ای می تواند شرکت ما را نابود کند. اگر با شرکتی تماس بگیرید و درباره محصولی توضیح بخواهید، به این معنی است که احتمال خرید کردن ما زیاد است اما زمانی که یک کارمند غیر حرفه ای تلفن را پاسخ می دهد و متوجه می شویم اطلاع درستی از محصول ندارد، به کل از خرید کردن منصرف می شویم.

سال پیش بود من یک لپ تاپ از یک فروشگاه اینترنتی خرید کردم. زمانی که لپ تاپ بدستم رسید متوجه شدم هنگام باز کردن درب آن صدای عجیبی می دهد. سریعا با پشتیبانی تماس گرفتم و این دیالوگ ها را شنیدم:

آیا لپ تاپ تان روشن می شود؟ بله

آیا کابل اتصال همراه لپ تاپ است؟ بله

پس مشکلتان چیست؟ درب لپ تاپ هنگام باز و بسته شدن صدای عجیبی مانند شکستن می دهد

اپراتور: آقا لپ تاپ تان سالم است برید خدا رو شکر کنید که کار می کند !

آیا خدمات آن شرکت تماما بد است؟ قطعا خیر اما زمانی که یک کارمند انقدر غیر حرفه ای پاسخ می دهد، چینین حسی در مشتری ایجاد می شود.

خوب است از خودمان بپرسیم چگونه به کارمندان خود کمک می‌کنیم تا مرتبا رشد کنند.

 

عکس نوشته انگیزشی

 

چرا راضی و خشنود نگه داشتن مشتریان باید اولین هدف هر برندی باشد :

تحقیقاتی که خطوط هوایی بریتیش ایرویز انجام داد نشان می‌دهد که یک مسافر بسیار راضی و خشنود، وقتی از سفر برمی‌گردد حداکثر این تجربه لذت‌بخش پرواز را به ۷ نفر مطرح می‌کند. ولی همان فرد اگر تجربه نامناسبی در هواپیما کسب کند، پس از بازگشت به خانه حداقل با ۲۲ نفر درباره این موضوع صحبت خواهد کرد. این نشان می‌دهد که باید تلاش بسیاری بکنیم تا تجربیات بد مشتریان را کاهش دهیم چون به‌سرعت باعث نابودی کسب‌و‌کارمان می‌شود.

 

تصویر مشتری نهایی تان را ترسیم کنید :

تمام شرکت ها و برندهای بزرگ این کار را انجام می دهند. آنها قبل از اینکه محصولی را تولید کنند از خودشان می پرسند مشتری نهایی من کیست؟

  • چه کتاب هایی می خواند
  • به چه جاهایی می رود
  • چه میزان درآمد سالانه ای را دارد
  • چه چیزهایی او را خوشحال می کند
  • چه چیزهایی او را می ترساند
  • و….

تمام ویژگی های مشتریان تان را محاسبه کنید و زمانی که به این مشخصات رسیدید فقط سعی کنید او را تحت تاثیر قرار دهید و خدمات فوق العاده را به او رائه دهید. باید حواسمان باشد همه مردم مشتریان ما نیستند، مشتری ما یک سری ویژگی های خاصی دارد که تمام خدمات ما برای او طراحی شده است.
کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *