استراتژی رسیدن به اهداف بزرگ

استراتژی رسیدن به اهداف بزرگ

برداشتن اولین گام برای رسیدن به اهداف بزرگ ساده است اما اگر استراتژی بازی را ندانید در حد یک رویا باقی می مانند.

همانطور که می دانید اولین گام برای رسیدن به اهداف بزرگ، نوشتن آن ها روی کاغذ است. یک قلم و کاغذ بر می دارید، هدف تان را می نویسید.

شما قدم اول را بر می دارید، قدم دوم، قدم سوم و بومممم یک شکست همه چیز را نابود می کند. با خودتان فکر می کنید انگار این دنیا با من سر ناسازگاری دارد. خدا هم دلش نمی خواهد من به اهدافم برسم. خوب پس من تسلیم هستم با همین زندگی می سازم و می سوزم.

شکست خوردید؟ احتمالا ناامید می شوید. اما نگران نباشید. نیاز به رشد و پیشرفت در وجود همه ما است. شکست فقط یک معنی دارد : این راهش نیست بهتر است به طرز متفاوتی این بار شروع کنی.

 

جملات انگیزشی

این مقاله را بخوانید اگر…

اگر یک لیست از آرزو ها و یا اهداف بزرگ دارید و بارها سعی کردید به آن ها برسید اما به هر دلیلی موفق نشدید، این مقاله برای شماست. برای کسانی که می خواهند زنده بمانند و از زندگی شان لذت ببرند و می دانند لیاقتش را دارند (که قطعا دارید و اگر نه در حال خواندن این مقاله نبودید)

اگر شما یک کارمند باشید و از شما بپرسم استراتژی بدست آوردن ۵۰۰ هزار تومان در ماه چیست، خیلی راحت پاسخ می دهید خوب در یک شرکت استخدام شو و کار کن. درست هم می گویید.

اگر بپرسم برای بدست آوردن ۳ میلیون در ماه باید چه کاری انجام داد، احتمالا می گویید : خب باید کارت خیلی خوب باشد و در یک شرکت خوب استخدام شوی، یکم هم اضافه کاری بایستی حله !

اما اگر بپرسم چگونه می توان ۵۰ میلیون تومان در ماه بدست آورد، می گویید نمی دانم، بهتر است از یک شخصی که همین پول را بدست می آورد بپرسی. بله درست است! داستان اهداف بزرگ ما هم به همین گونه است. اگر رسیدن به اهداف بزرگ خیلی ساده بود که دیگر اهداف بزرگ نامگذاری نمی شدند.

 

اهداف بزرگ شما کاملا دست یافتنی هستند:

همیشه کسانی وجود دارند که در حسرت شرایط کنونی شما هستند. اگر از شما بپرسند خب چطوری توانستی به این موقعیت برسی؟ چطوری توانستی در یک شرکت استخدام شوی؟ خیلی راحت آن ها را راهنمایی می کنید و احساس می کنید واقعا استخدام شدن در یک شرکت کار ساده ای است.

بله درست می گویید. هر هدف بزرگی هم که داشته باشید، در دنیا کسانی وجود دارند که به آن هدف رسیده اند و به نظرتان اگر از آن ها بپرسید چطوری، چه پاسخی به شما می دهند؟

پس نگران نباشید که هدف تان دست نیافتنی است. شما فقط نیاز به یک استراتژی عالی برای رسیدن به آن هدف دارید.

 

جملات انگیزشی

استراتژی رسیدن به اهداف بزرگ در زندگی :

 

قانون اول | اگر نترسید، موفق نمی شوید :

زمانی که اولین بار این موضوع را در یکی از سمینار هایم مطرح کردم، چهره افراد دیدنی بود. خیلی راحت می توانستم از چشم هایشان بخوانم که می گفتند : تو دیوانه شده ای، آخر کدام مربی موفقیتی این را می گوید و…

اگر شما هم می خواهید مانند ۹۸% افراد جامعه از انجام کارهایی که ترس دارد خودداری کنید و فقط خودتان را غرق در کارهای روزمره و روتین کنید باید بگویم آن کاغذ آرزو هایتان را به درون سطل زباله بیاندازید.

اگر هدف شما آنقدر بزرگ نیست که بتواند شما را بترساند به این معنی است که هدف تان بی ارزش است و یا اینکه اصلا هدف نیست.

اولین کاری که باید برای رسیدن به اهداف تان انجام دهید، داشتن این عادت جدید است.
باید با ترس دوست شوید. هروقت از انجام کاری احساس خوبی نداشتید (چون قبلا انجامش ندادید) یا می ترسید انجامش دهید… بدانید قرار است رشد کنید !

قرار است صفحه ای جدید در دفتر زندگی تان نقش بگیرد و شما به آدم جدیدی تبدیل شوید.
اگر احساس کردید خیلی وقت است که از انجام کاری جدید نترسیدید، بدانید زندگی شما رو به پسرفت است… شما باید خیلی سریع دست به کار شوید. کارهای ترسناک به معنی کارهای خطرناک یا هیجان انگیز نیست؛

اگر تا به امروز سخنرانی در جمعی نداشتید پس سخرانی می تواند برای شما کار ترسناکی باشد، اگر تا به حال کارمند بودید و درآمد ثابت داشتید تبدیل شدن به یک کارآفرین می تواند برای شما کاملا ترسناک باشد. اما دقیقا زمانی که بر این ترس غلبه می کنید درب های بهشت زندگی بر روی تان باز می شود.

 

جملات انگیزشی

قانون دوم | اول صبح یک عدد قورباقه را بخور :

اگر این جمله برای تان آشناست پس می بایستی کتاب “غورباقه را بخور” از برایان تریسی را خوانده باشید.

برایان تریسی می گوید به احتمال زیاد شما روزانه ده ها کار برای انجام دادن دارید و سخت ترین کار را در آخرین اولویت تان قرار می دهید. این دقیقا استراتژی آدم های کوچک و شکست خورده است.

سخت ترین کار دقیقا همان کاری است که باعث پیشرفت ما می شود و ۱۰۰ البته با انجام ندادنش کلی استرس و نگرانی برای خودمان می خریم. پس از امروز به بعد سخت ترین کار را در اولویت اول تان قرار دهید و سریعا آن را انجام دهید.

در واقع، دردِ انجام کار سخت به مراتب کمتر از عذابِ پشیمانی آینده است… خودتان انتخاب کنید !

 

قانون سوم | از تکنیک پلیس FBI برای دستگیری مجرمین استفاده کنید :

اگر کتاب های نوشته شده توسط پلیس های بازنشته FBI را بخوانید متوجه می شوید تمام آن ها برای حل پیچیده ترین پرونده ها از یک روش مشترک استفاده می کردند.

ابتدا مشخص می کنند هدف یا سوژه مورد نظرشان کیست و چرا باید او را دستگیر کنند. سپس عکس های مختلف او را روی دیوارشان می چسباندند. هر روز و هر ساعت به آن ها فکر می کردند تا بالاخره روزی پرونده را حل می کردند و دستگیرشان می کردند.

 

حتی ناپلئون هیل، نویسنده کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» هم این توصیه را کرده که اهداف مالی تان را بنویسید و در کیف پول تان قرار بدهید و روزی چهار مرتبه آنرا با صدای بلند بخوانید.

سعی نکنید اهداف تان را ابتدای سال بنویسید و آنرا در جایی مخفی کنید تا آخر سال آنرا نبینید، شما لازم دارید روزانه، هفتگی و ماهانه اهداف تان را مرور کنید.

در غیر این صورت مانند افراد معمولی دیگر ۱۲ ماه سال را بدون هیچ پیشرفت و موفقیتی با بطالت وقت سرخواهید کرد.

 

جملات انگیزشی

قانون چهارم | تکنیک  بازی سازی با Gamification :

به احتمال زیاد شما هم بازی های سگا و یا پلی استیشن را انجام داده اید. بازی هر چقدر هم که سخت بود بلاخره تمامش می کردیم. هر بار که به یک مرحله بالاتر می رسیدیم انگیزه بیشتری برای تمام کردنش پیدا می کردیم تا زمانی که به غول آخر بازی می رسیدیم و آن را هم در نهایت شکست می دادیم.

می دانید چرا این بازی ها انقدر اعتیاد آورد بودند؟  چون ذهن ما اینجور چیزها را دوست دارد… ذهن ما دوست دارد فعالیت کند، پاداش بگیرد، فعالیت کند، پاداش بگیرد و همینطور ادامه دهد.

علم بازی سازی با Gamification یکی از جدیدترین علم ها در حوزه موفقیت است. شما باید برای رسیدن به اهداف بزرگ تان یک بازی با خودتان انجام دهید. قوانین این بازی اینگونه است :

شما باید هدف بزرگ تان را به هدف های کوچک تر و مرحله ای تقسیم کنید و در پایان هر مرحله به خودتان جایزه بدهید تا به موفق شدن و رسیدن به هدف هایتان اعتیاد پیدا کنید.

به طور مثال :

شما قصد دارید یک کتاب ۲۸۰ صفحه ای را در یک هفته بخوانید. باید این هدف هفتگی را به هدف های روزانه تقسیم کنید. اگر روزی ۴۰ صفحه مطالعه کنید در پایان هفته کل کتاب را تمام می کنید. کافی است بعد از مطالعه هر ۴۰ صفحه برای خودتان جایزه ای در نظر بگیرید. این جایزه هر چیزی می تواند باشد حتی دیدن فیلم مورد علاقه تان.

یا هرکار دیگری که انگیزه ای برای شماست تا مجبور شوید وظایف سخت را خیلی سریع انجام دهید.

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *