نوشتن تبلیغات حیرت آور

استراتژی نوشتن تبلیغات حیرت آور و میخکوب کننده

تبلیغ نویسان میلیون دلاری از رازهای نوشتن تبلیغات حیرت آورشان بلاخره پرده برداشتند و من می خواهم امروز در این مقاله این رازها را به شما بگویم.

حالا چرا نوشتن تبلیغات حرفه ای انقدر اهمیت دارد؟

هر روز مردم با هزاران تبلیغ بمباران می شوند و تقریبا به یک حالت کوری تبلیغی رسیده اند. یعنی مردم خیلی راحت یک تبلیغ ۱۲ متری در مترو را نمی بینند. اینجاست که اهمیت نوشتن تبلیغات حرفه ای مشخص می شود.

 

عکس نوشته بازاریابی

کی تبلیغات دیشب را یادش می آید :

کافی است امروز که دوستانتان را دیدید از آن ها بپرسید دیشب در تلویزیون چه تبلیغی دیدی؟ به احتمال قوی بعد از کمی فکر کردن می گوید دیشب در تلویزیون هیچ تبلیغی پخش نشد!

آیا واقعا تلویزیون هیچ تبلیغی پخش نکرده است؟ قطعا پخش کرده اما از آنجایی که ۹۹% تبلیغات ما خیلی کلیشه ای و بی مزه است، هیچ کس به آن ها اهمیت نمی دهد. حتما شما هم یک خانواده تهی مغر را در تلویزیون دیده اید که صبح با خوشحالی غیر قابل درکی بیدار می شوند و می گویند تمام خوشحالی زندگی من بخاطر خوردن کره…. است !

این تبلیغات بیشتر از اینکه به سود شرکت باشند، به آن آسیب می زنند.

تبلیغ پرسیل را دیده اید؟ همان تبلیغی که یک شوینده لباس را با هلیکوپتر می آورند و مردم برای خرید آن حجوم برده اند !!!

 

عکس نوشته بازاریابی

۷ استراتژی نوشتن تبلیغات حیرت آور و میخکوب کننده :

 

استراتژی اول | تبلیغ تان باید بتواند مادربزرگ ها را نیز تحت تاثیر قرار بدهد :

تبلیغات شما باید مسری و یا فراگیر باشد. به طور مثال اگر مخاطب تبلیغات شما افراد شاغلی است که رنج سنی بین ۳۵-۴۵ دارند باید در درجه اول آن ها را تحت تاثیر قرار بدهد و اگر این کار را کردید یعنی یک تبلیغ کاملا معمولی و متداول دارید اما اگر توانستید کاری کنید که مادربزرگ هایشان هم درباره تبلیغ شما حرف بزنند آن موقع یک شاهکار خلق کرده اید.

 

عکس نوشته انگیزشی

استراتژی دوم | باید از جایشان تکان بخرند :

تبلیغی موثر است که بتواند بیننده را وادار به انجام کاری کند. یعنی اینکه اگر تبلیغ شما را دیدی به طور مثال گوشی موبایلش را از جیبش در بیاورد و به شرکت شما زنگ بزند و یا اینکه به سراغ لپ تاپش برود و محصول شما را سفارش دهد.

حواسمان باشد هدف از تبلیغات، فروش است. ما تبلیغات را فقط برای سرگرم کردن مردم نمی سازیم. فکر کنم الان خیلی راحت تر متوجه شدید که چقدر بعضی از تبلیغات ما اشتباه و بعضا خنده دار هستند.

 

استراتژی سوم | احساساتشان را برانگیزانید :

مهمترین بخش نوشتن تبلیغات موثر این است که ما بتوانیم کاری کنیم تا احساسات مخاطب نهایی ما برانگیخته شود. من همیشه در مشاوره هایم می گویم با تبلیغاتتان مغز کسی را هدف قرار ندهید در عوض قلبش را نشانه بگیرید.

تبلیغات را باید طوری طراحی کنید که بیننده احساس کند اگر محصول مورد نظر را نخرد شانس بزرگی را از دست داده و اگر آن را بخرد به رویایی دست نیافتنی می تواند دست بیابد.

من در کلوپ درباره تبلیغات عجیبی که برای بدنسازی انجام شد صحبت کردم، اسراری که خیلی از اعضای کلوپ را شوک کرد.

 

آموزش های پیشرفته تر تبلیغ نویسی را می خواهی؟

من برای اعضای کلوپ تکنیک ها و استراتژی های تخصصی تری را هم ارسال می کنم. اگر دوست داشته باشی می توانی عضو شوی

وارد کلوپ می شوم ( عضویت )

 

استراتژی چهارم | کنجکاوی شان را تحریک کنید :

مخاطبان باید طالب شوند که بیشتر بدانند. این میل آن‌ها را متوقف می‌کند و به بررسی تبلیغ وا‌می‌دارد و باعث می‌شود به دنبال اطلاعات بیشتری باشند.

سعی نکنید همه چیز را در تبلیغات بگویید باید قسمتی که برای مخاطب شما مهم است را بصورت یک راز بیان کنید و به قسمتی از آن راز به هیچ عنوان در تبلیغتان اشاره نکنید تا مخاطب برای متوجه شدن آن نکته مهم و تحریک کننده به وب سایت شما بیاید و یا همان موقع تلفن را بردارد و به شرکت شما زنگ بزند.

 

عکس نوشته انگیزشی

استراتژی پنجم | بدیهی جات را غیر منتظره بگویید :

پیچشی خلاقانه یا راهی جدید برای بیان یا دیدن یک‌چیز باعث می‌شود که مسئله‌ای بدیهی به امری غیرمنتظره تبدیل شود. اطلاعات بدیهی یعنی اینکه مارک محصول شما چیست؟ چگونه و برای چه کسانی مفید است؟ اما اگر این کار را به شکلی بدیهی انجام دهید ارتباطی برقرار نمی‌شود و توجه کسی را جلب نمی‌کند و مخاطبان تبلیغ شما را نادیده می‌گیرند.

یک دقیقه مشاوره با حسین صفوی

به عنوان مشاور بازاریابی شرکت اسکرو سازان می بایستی تبلیغی می نوشتم که می توانست کسانی که کمپرسور پیستونی داشتند را مجاب می کرد تا بیایند و کمپرسور اسکرو می خریدند. بزرگترین تفاوت کمپرسور های اسکرو با کمپرسورهای پیستونی در بی صدا بودن آن ها بود.

تبلیغی که نوشته شده بود بیماری های عصبی و روانی که بخاطر ایجاد سر و صدای زیاد در محیط کار را توضیح می داد و در آخر به آن ها پیشنهاد می داد که اگر می خواهید از شر این همه بیماری خطرناک رهایی یابید می توانید کمپرسورهایتان را عوض کنید!

به نظر شما اگر من مزایای کمپرسورهای اسکرو را می نوشتم می توانستم فروشی ایجاد کنم؟ قطعا خیر
کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *