استراتژی های مرموز برای غلبه بر سختی

استراتژی های مرموز برای غلبه بر سختی های زندگی

می دانم به دنبال یک زندگی کسل کننده روزمره نیستید پس به دنبال خلق یک زندگی ماجراجویانه هستید، یک زندگی همراه با ثروت و لذت. در این راه سختی هایی نیز وجود دارد اما با استراتژی های این مقاله می توانید چگونگی غلبه بر سختی ها را یاد بگیرید.

زندگی یک فرد موفق که دائما به دنبال بهتر کردن کیفیت زندگی اش است، سخت است.

شما هیچ آدم بزرگ موفقی را نمی بینید که به شما بگویید من یک زندگی روزمره بی دردسر دارم. اما بسیاری از مردم که خواهان رسیدن به اوج لذت در زندگی شان هستند دقیقا در چند قدمی رسیدن به این هدف از پا در می آیند و می گویند من دیگر تحمل این سختی ها را ندارم.

افرادی که به این حالت می رسند واقعا آدم ها ضعیف و بی اراده ای نبودند بلکه روزی محکم در این مسیر گام بر می داشتند اما مشکل اصلی آن ها این بود که استراتژی های غلبه بر سختی ها را بلد نبودند!

 

غلبه بر سختی های زندگی

Your Inner Will by Piero Ferrucci

 

پیِرو فروچی Piero Ferrucci روانشناس مطرح ایتالیایی در کتاب خودش ” قدرت اراده شما: پیدا کردن قدرت شخصی در شرایط بحرانی و طاقت فرسا Your Inner Will: Finding Personal Strength in Critical Times” که در لیست پرفروش ترین کتاب های موفقیت و توسعه فردی در دنیا قرار دارد می گوید:

طبیعی است برای هر کسی در زندگی شرایط سخت و طاقت فرسایی وجود دارد اما برنده آن هایی هستند که چگونگی غلبه بر سختی های زندگی را بدانند و من به شما این استراتژ ها را نشان می دهم.

 

استراتژی های قدرتمند برای غلبه بر سختی های زندگی :

 

استراتژی اول | تعصب احمقانه نداشته باشید :

هر شخصی در این دنیا یک سری باور مشخص دارد که می تواند با باور شخص دیگر کاملا در تضاد باشد. آنقدر درون فرد این باورها ریشه دار شده است که تبدیل به یک عادت شده است و جالب است بدانید مردم روی باورها و عادت هایشان تعصب دارند.

ذهن تان را از تعصب ها رها کنید. اگر عادتی دارید، نباید فرض کنید برای همیشه باید این عادت را داشته باشید.

در مشاوره ای که اخیرا با خانم جوانی داشتم، می گفت: صداقت و مهربانی برای زمان های قدیم بود امروز آدم باید گرگ باشد و از این موضوع گلایه داشت که چرا هیچ کدام از رابطه های عاطفی اش به ازدواج ختم نمی شوند!

از او پرسیدم دوست داری با یک آدم ازدواج کنی یا یک گرگ؟

شوکه شده بود، برای اولین بار پی به قدرت کلمات در ایجاد باورهایش برد.

 

جملات انگیزشی

استراتژی دوم | ترکیب کاغذ و قلم معجزه می کند:

تصور کنید شما یک کودک نوزاد در خانه تان دارید، اگر در یک روز سرد پاییزی سرما بخورد برای درمان او را به دکتر می برید و یا دائما با چک و لگد او را کتک می زنید و فحش جانانه می دهید تا یاد بگیرد دیگر سرما نخورد ؟

می دانم روش دوم واقعا احمقانه است اما جالب است بدانید افراد در زمان مواجه با اتفاقات ناخوشایند روش دوم را برای خودشان در نظر می گیرند.

ماشین تان را در پارکینگ پارک کردید، صبح روز بعد متوجه می شوید ظبط ماشین تان را دزدیده اند : وای خدا چه بدبختی هستم، زندگی لعنتی ام همیشه پر از بد بیاری است و… عصبی می شوید و یک لگد هم به لاستیک ماشین می زنید!

اما استراتژی درست چیست؟

بهترین کار این است که همیشه یک قلم و کاغذ همراه تان باشد به محض اینکه احساس کردید ناراحت هستید و یا حس نازیبایی دارید سریعا شروع به نوشتن احساسات تان کنید. هر چه که دلتان می خواهد را روی کاغذ بنویسید. راحت باشید قرار نیست کس دیگری این نوشته های شما را ببیند.

آنقدر به نوشتن ادامه دهید تا احساس کنید مغزتان سبک شده است. تمام چرک های مغزتان بر روی چرک نویس انتقال پیدا کرده است.

 

استراتژی سوم | شما ربات نیستید باید از زندگی لذت ببرید:

اگر فقط کار میکنید تا روزتان شب شود و بخوابید، احتمالا یک زندگی خسته کننده، بی روح و سرد خواهید داشت.

به جای صرف وقت و کار کردن ماشینی برای پول، کاری کنید که به شما شور و علاقه میدهد. کاری را انتخاب کنید که حتی اگر به شما بابت آن پول ندهند هم بخواهید صبح به سر کار بروید. شما هرکاری را که با علاقه دنبال کنید، ناخودآگاه پول نیز در آن جریان پیدا خواهد کرد، کافیست یکبار امتحان کنید.

عکس نوشته انگیزشی

 

استراتژی چهارم | با دیگران درذ و دل کنید اما فقط خودتان تصمیم بگیرید :

اگر ناراحتی برایتان در زندگی پیش آمده می توانید با خانواده یا با جمع دوستانتان درد و دل کنید. احساس بهتری پیدا می کنید و سبک تر می شوید ولی می دانید چرا؟

ما آدم ها زمانی که می خواهیم به دوستان مان کمک کنیم همیشه به آن ها امید می دهیم اما زمانی که نوبت به خودمان می رسد بدترین رفتار را با خودمان می کنیم.

اگر اتفاق بدی برای یکی از دوستان تان افتاده باشد احتمالا می گویید: عزیزم ناراحت نباش و همه چیز می گذرد، این شرایط موقتی است و می دانم تو پسر/دختر با استعدادی هستی و می توانی در آینده لذت بخش ترین اتفاقات را تجربه کنی. اما اگر برای خودمان مشکل پیش بیاید فقط به خودمان می گوییم: اه! دست و پا چلفتی واقعا احمق بودی که این اتفاق برایت افتاد.

اما حواستان باشد تصمیم های نهایی را باید خودتان بگیرید اگر از شرکت اخراج شدید باید خودتان تصمیم بگیرید که الان وقت کارآفرین شدن است چون دوستان شما به احتمال زیاد برای حفظ حاشیه امن تان به شما توصیه می کنند که در یک شرکت دیگر استخدام شوید.

 

استراتژی پنجم | عمیق تر عشق بورزید :

امروزه به لطف اینترنت و شبکه های اجتماعی و سرعت بالای زندگی، ما روز به روز در حال ایجاد کردن روابط سطحی تر و علایق ناپایدارتری هستیم.

به عقیده فروچی، انسان در عصر حاضر باید علایقش را عمیق تر کند، احساساتش را بیشتر در کارها دخیل کند و با شور بیشتری با دیگران ارتباط برقرار کند. اگر عمق در روابط ایجاد شود ناخودآگاه حمایت نیز ایجاد میشود.

عکس نوشته انگیزشی

استراتژی ششم | شکست معشوقه موفقیت است :

تمام مردان موفق امروز که توانستند از شرایط سخت و دشواری که زندگی پیش روی آنها گذاشته عبور کنند، این درس بزرگ را یادگرفته اند که در پس هر شرایط بد و شکست، یک درس برای یادگرفتن وجود دارد تا باهوش تر و آمادگی بیشتری برای ادامه داشته باشیم.

هیچ شکستی وجود ندارد. شکست ها تنها درسهایی هستند که باید آنها را برای رسیدن به چیزی که میخواهید یاد گرفته باشید.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *