اسرار معاشرت کردن افراد موفق

اسرار معاشرت کردن افراد موفق

اگر می خواهید در زندگی فرد موفق و ثروتمندی شوید می بایستی ارتباطات قوی داشته باشید. برای ایجاد ارتباط عمیق و ماندگار باید بتوانید همانند افراد موفق با مردم معاشرت کنید طوری که آنها عاشق شما شوند.

هر کار بزرگی که بخواهید انجام دهید، باید بتوانید با دیگران معاشرت کنید و آن ها را تحت تاثیر خودتان قرار دهید و جذب شان کنید. خب اما چطور ؟

قبل از اینکه بخواهم توضیح بدهم باید بدانیم که همه ما فروشنده هستیم. زمانی ما خدمات و محصولات مان را به مشتری می فروشیم و زمانی احساسات و ایده هایمان را به دوستان و همکاران. فرقی نمی کند اما در هر حالی که هستیم، خواهان فروش چیزی به کسی هستیم.

در یک مهمانی نشته اید ناگهان احساس می کنید همسر رویاهایتان را دیدید؟ فقط زمانی می توانید او را مجذوب خودتان کنید که بتوانید احساسات و شخصیت تان را به او بفروشید.

 

معاشرت حرفه ای کلید ثروت و موفقیت است :

طبق تحقیقات و بررسی هایی که انجام شده می دانیم که یک مشتری زمانی از فروشنده چیزی را می خرد که به او اعتماد کرده باشد. به نظر شما بدون معاشرت، امکان اعتماد کردن وجود دارد؟ خیر.

نه تنها در امر فروش و کسب و کار و تجارت؛ بلکه در زندگی روزمره هم هرچقدر بهتر بتوانید با مردم ارتباط برقرار کنید، به همان میزان اعتبار اجتماعی و شخصیت بالاتری در بین مردم خواهید داشت.

 

عکس نوشته انگیزشی

اسرار معاشرت کردن افراد موفق :

 

راز اول | زیرکانه روابط بین افراد را تشخیص دهید :

در جمعی که همه میخندند، افرادی که با همدیگر احساس نزدیکی میکنند تماس چشمی برقرار میکنند.

با دانستن این راز می توانید خیلی راحت روابط بین افراد را تشخصی دهید و متوجه شوید که در این جمع چه کسانی به همدیگر نزدیک تر هستند.

با دانستن روابط نزدیک افراد هر جمع میتوانید تاثیر بیشتری بر آنها توسط نزدیک ترین افرادشان بگذارید.

تصور کنید برای بستن یک قرارداد کاری بزرگ به شرکتی می روید. تیم مذاکره کننده به سر میز می آیند. اگر شما بتوانید دو نفر مهم این جمع را تشخصی بدهید می توانید با تاثیر گذاشتن مثبت روی آن ها شانس بستن قرارداد تان را ۷۷% افزایش دهید. فوق العاده نیست؟

آن دو نفر مهم چه کسانی هستند؟ فرد اول، شخص تصمیم گیرنده اصلی است و فرد دوم، نزدیک ترین شخص به فرد اول است! تمام توجه تان را روی این دو نفر بگذارید.

 

عکس نوشته انگیزشی

راز دوم | بگذارید به شما محبت کنند :

وقتی کسی لطفی در حق شما انجام می دهد، حس خوبی نسبت به شما در وی ایجاد می شود.

اگر می خواهید بر شخصی تاثیر مثبت بگذارید، کافیست از وی بخواهید لطفی در حق شما بکند.این لطف میتواند به سادگی پرسیدن ساعت، کمک کردن، آموزش دادن یا هرکار دیگری که شخص مورد نظر قابلیت انجامش را دارد.

پس از گذشت زمان، هرچقدر لطف و محبت بیشتری به شما کرده باشد، به همان اندازه تمایل بیشتری به شما نشان خواهد داد و احساس مثبتی از شما در وی ایجاد میشود.

 

راز سوم | کف دستاهای شما سخن می گویند :

نشان دادن کف دست ها در هنگام صحبت کردن نشانه صداقت گفتار شماست.

اگر کتاب هایی در زمینه زبان بدن body language خوانده باشید متوجه می شوید که افراد پنهان کار و یا درغگو همیشه سعی می کنند دست هایشان را پنهان کنند. و هیچ گاه در هنگان صحبت کردن کف دست هایشان را نشان نمی دهند.

شخصی که روبروی شما نشسته قطعا استاد زبان بدن نیست اما او بطور غریزی متوجه این موضوع می شود.

 

زبان بدن body language

 

راز چهارم | حرکات سرتان شما را تایید می کند :

میخواهید طرف مقابل با صحبت هایتان موافقت کند و آنچه را میگویید قبول کند؟ هنگام صحبت کردن سرتان را به نشانه تایید خیلی آرام و حرکت دهید.

حرکت دادن سرتان به نشانه تایید باعث می شود به طور غیر مستقیم شخص مقابل احساس کند که گفته های شما کاملا صحیح هستند (حتی اگر در واقعیت نباشند!).

زمانی که در مذاکره و یا معاشرت قصد دارید از شخص مقابل تان یک بله محکم بگیرید کافی است هنگام صحبت کردن این کار را انجام دهید. خیلی بهتر است که هم زمان ارتباط چشمی قوی نیز برقرار کنید تا مطئمن باشید اولین کلمه ای که از دهان او خارج می شود، بله! است.

 

عکس نوشته انگیزشی

راز پنجم | اگر می خواهید دروغ بگویید با جزییات زیاد این کار را انجام دهید :

اگر میخواهید دروغ بگویید، جزییات شرم آور را فراموش نکنید.

البته این ترفند ذهنی را توصیه نمیکنیم انجام بدهید، اما دانستن آن باعث میشود از اجرای این ترفند ذهنی بر شما آگاه شوید و بتوانید خیلی سریع دروغ ها را تشخیص دهید.

طیق تحقیقات روانشناسی، دروغ هایی به نظر باورکردنی میرسند که جزییات شرم آوری در آن ذکر شده اند. جزییات باعث میشود یک دروغ واقعی به نظر برسد و اگر میخواهید دروغی را کشف کنید، ببینید آیا بیشتر یا کمتر از حد مورد نیاز جزییات می شنوید و بدتر از همه… آیا جزییاتِ آن شرم آور است؟

 

راز ششم | هیجان کلید ایجاد علاقه در شخص مقابل است :

نشان دادن هیجان باعث میشود دیگران به شما علاقه مند شوند.

این تکنیکی است که جوردن بلفورت در کارش استفاده می کرد و به همین دلیل لقب گرگ وال استریت را گرفت (فیلم گرگ وال استرتیت بر اساس زندگی واقعی جوردن بلفورت ساخته شده است)

زمانی که شما به هیجان زیاد شروع به صحبت کردن می کنید به طور غیر مستقیم باعث می شوید که طرف مقابل به وجد بیاید و احساس اشتیاق فراوان کند. برعکس این داستان هم صادق است اگر شما با ناراحتی و بی حالی با شخصی صحبت کنید، بعد از چند دقیقه متوجه می شوید که وضعیت روحی او نیز دگرگون شده است.

نکته ای که باید بدانیم این است که اکثر مردم جامعه زندگی روزمره و کسل کننده ای دارند. همه مردم که مانند شما اهل مطالعه و پیشرفت در زندگی شان نیستند پس به زندگی کسل کننده و بدون هیجان عادت کرده اند. کافی است شما با هیجان صحبت کنید تا احساس کنند زمانی که با شما معاشرت می کنند خوشبخترین انسان های روی زمین هستند.

این ترفند ها برای سواستفاده یا فریب دیگران توصیه نمیشود. شما میتوانید از این ترفتند ها برای دستیابی به اهدافی والا، سالم و مثبت استفاده کنید. خب نظرتان چیست آنها را امتحان کنید؟
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *