جملات انگیزشی

اسرار کاریزماتیک بودن که از آن اطلاعی ندارید

آیا تا به حال با شخصی برخورد داشته اید که مجذوب او شده باشید؟ آیا تا به حال شخصی را دیده اید که بعد از اتمام صحبت تان با او، احساس کنید او بسیار جذاب و دلنشین بوده است؟ اگر پاسخ تان مثبت است باید بگویم با یکی از افرادی که از اسرار کاریزماتیک بودن آگاهی داشته، برخورد کرده اید.

کاریزماتیک بودن برای مدت های زیادی به عنوان یک راز باقی مانده بود و دلیلش هم بسیار واضح است. زمانی که این مهارت را داشته باشید، می توانید در روابط تجاری، عاطفی، بین فردی بدرخشید.

اما خانمی به نام jeanette jerome هنگامی که با دو تا از بزرگترین مردان تاریخ در یک شب، ملاقات داشت از این راز پرده برداشت.

اسرار کاریزماتیک بودن

هنگامی که برای اولین بار در تاریخ راز کاریزماتیک بودن افشا شد :

بنیامین دیزرائیلی و ویلیام گلدستون برای تصاحب جایگاه نخست وزیری انگلستان در رقابت بودند.

گلدستون فرد برجسته­ ای بود، بدیهی است که او  چیزهای بسیار زیادی در اکثر زمینه­ ها می­دانست و تقریبا اکثر کشورهای دنیا را دیده بود و تجربه و خاطرات زیادی داشت. شوخ طبعی و تجربه او از امتیازات منحصر به فردش برای کسب پیروزی در انتخابات بود.

اگرچه آنچه نتیجه انتخابات را رقم زد مهمانی شام توسط یک زن بود که برای هر دوی دیزرائیلی و گلدستون یک هفته قبل از برگزاری انتخابات تدارک دیده شده بود.

بانویی که ترتیب این ضیافت را برای هر دو کاندید داده بود  جنی جروم، مادر وینستون چرچیل بود که از خانواده اشرافی و نزدیک به ملکه بریتانیا بودند و به دلیل ارتباطش با ملکه قرار بود گزارشی از این دو کاندید دریافت کند و به ملکه ابلاغ کند.

هنگامی که یک روزنامه نگار از جروم پرسید که چه تصوری از این دو کاندید دارید، او پاسخ داد:

زمانی که  اتاق ناهار خوری را پس از صحبت با گلدستون ترک کردم،  فکر کردم او باهوش­ترین مرد در انگلستان است. اما زمانی که با دیزرائیلی صحبت کردم احساس کردم که من باهوش­ترین زن در انگلستان هستم.

دیزرائیلی تمام شب از او سوال پرسیده بود و مشتاقانه به پاسخ او گوش داده بود. او می خواست  همه چیز را در موردش بداند و سعی کرده بود مکالمه را به سمت او سوق دهد به طور طبیعی، او نیز رشته کلام را  به دست گرفته بود و ما معمولا هنگام صحبت کردن راجع به خود احساس خوبی داریم.

الان مشخص شد که چرا دیزرائیلی (Benjamin Disraeli) توانست نخست وزیز انگلستان شود. او قادر بود به مردم احساس مهم بودن بدهد و مردم هم حاضر بودن برای او خون دهند. در نتیجه انگلستان توانست به طور مستقیم و غیر مستقیم ۶۸ کشور جهان را اداره کند.

 

اسرار کاریزماتیک بودن

 

راز پنهان کاریزماتیک بودن، توجه کردن است :

 

راز اول | بی حد و مرز توجه کنید :

زمانی که می خواهیم فرد کاریزماتیکی شویم به طور معمول سعی می کنیم از موفقیت ها، دست آورد ها و یا استعداد های خودمان صحبت کنیم و این دقیقا بزرگترین اشتباه است.

اگر می خواهید فرد مقابل تان را تحت تاثیر قرار دهید و کاملا کاریزماتیک ظاهر شوید باید بگذارید او شما را تحت تاثیر قرار دهد ! سعی کنید با پرسیدن سوالات هدفمند او را وادار کنید تا از موفقیت هایش، استعداد هایش و یا مسائلی که به آن افتخار می کند، صحبت کند.

اگر یک بار این موضوع را امتحان کنید متوجه نتایج بزرگ آن می شوید. مردم عاشق شخصیت شما می شوند تا جایی که شما می توانید در کمتر از یک هفته تبدیل به نزدیک تر دوست او شوید. دقیقا در دوره ای که مردم به همدیگر بسیار بی اعتماد تر شده اند.

 

جملات انگیزشی

 

بریان تریسی یک خاطره جالب و شنیدنی دارد که خود این طور تعریف می کند :

در طول سخنرانی یک خانم با دقت زیادی به صحبت های من گوش میداد. هر وقت که به او نگاه میکردم دقت در چشمانش که به من خیره شده بود موج میزد. تا به حال هیچکس را ندیده بودم با چنین شور و شوقی به صحبت هایم گوش دهد !. سخنرانی ام تمام شد و وقتی درحال خروج از سالن بودن این خانم را دیدم، وقتی او را صدا کردم برنگشت تا اینکه شانه اش را لمس کردم و برگشت و با شور و شوقی از من تعریف و تمجید کرد و گفت به دلیل شنوایی ضعیفش، سعی در لبخوانی صحبت هایم داشته…

 

راز دوم خودتان باشید و نقش بازی نکنید :

یکی از مهمترین المان ها برای کاریزماتیک بودن، داشتن اعتماد به نفس است. اگر شما از خودتان راضی باشید و اعتماد به نفس داشته باشید دیگر لازم نیست نقش بازی کنید.

بسیاری از مردم هیچ گاه از خود واقعی شان راضی نیستند و به همین دلیل دائما سعی می کنند نقش بازی کنند. آیا تا به حال شخصی را دیده اید که بعد از عوض شدن جمع دوستانش، ادبیات و لحن حرف زدنش نیز تغییر کرده باشد ؟ این افراد، همان مردم عادی هستند به همین دلیل است که دائما دوست دارند شبیه به دیگران شوند.

اما شما که در حال خواندن این مقاله هستید با آن ها فرق دارید زیرا در حال ساخت نسخه بهتر خودتان هستید و اگر نه الان اینجا نبودید.

 

مهارت های ارتباطی

راز سوم | ارتباط چشمی برقرار کنید :

شاید این جمله را بارها شنیده باشید ” چشم ها دریچه روح انسان هستند”. زمانی که فردی با شما صحبت می کند و شما دائما به چشم های او نگاه کنید. او احساس می کند روحش را نوازش می کنید و به شدت به شما اطمینان می کند.

بگذارید یک امتحان با همدیگر انجام دهیم . یک کاغذ و قلم بردارید و نام افرادی که خیلی دوست شان دارید را یادداشت کنید. دفعه دیگر هنگام صحبت کردن با آن ها دقت کنید که چقدر به چشم های شما نگاه می کنند! متحیر خواهید شد.

تحقیقات نشان داده است که ایجاد ارتباط چشمی، به خصوص در هنگام گوش دادن به دیگران، یک حس قوی  در ارتباطات ایجاد می­کند. همچنین مشخص شده است که برقراری ارتباط چشمی در هنگام صحبت کردن با مردم باعث می شود شما به نظر فردی با اعتماد به نفس، باور، و صالح باشید.

اجتناب از ارتباط با چشمی اغلب منجر به این می­شود که طرف مقابل شما فکر کند به او توجه­ ای ندارید.حتی در مذاکرات مهم، اگر در چشمان طرف مقابل تان به حد نیاز نتوانید نگاه کنید، خیلی سریع گوی قدرت را به طرف مقابل تان خواهید سپرد.

 

اگر بخواهم در یک جمله تمام مطالب بالا را خلاصه کنم باید بگویم : کاری کنید که فرد مقابل احساس کند فرد بسیار مهم و خاصی است.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *