اسرار داشتن اعتماد به نفس خارق العاده

اسرار داشتن اعتماد به نفس خارق العاده که نمی دانید

با دانستن اسرار اعتماد به نفس بالا می توانید تبدیل به یک فرد گیرا و جذاب شوید. فردی که می تواند به هرآنچه که در زندگی می خواهد دست پیدا کند.

اعتماد به نفس بالا :

تصور نمی کنم بتوانم فردی را پیدا کنم که از اعتماد به نفس بالا خوشش نیاید چون می دانیم تمام روابط مالی و عاطفی مان در زندگی ارتباط مستقیمی با اعتماد به نفس مان دارد.

در هر کاری که بخواهیم وارد شویم اگر اعتماد به نفس نداشته باشیم خیلی زود طعم شکست را خواهیم چشید. به طور مثال شما از کسی خوشتان می آید اما آنقدر اعتماد به نفس ندارید که پیشنهادتان را به او بدهید. یا اینکه محصول خوبی تولید کردید اما آنقدر اعتماد به نفس ندارید که آن را به مردم بفروشید!

جملات انگیزشی

می بینید؟ اگر اعتماد به نفس نداشته باشیم به هیچ جا در زندگی نخواهیم رسید. نه می توانیم همسر مورد علاقه مان را پیدا کنیم و نه می توانیم در کسب و کاری که عاشقش هستیم پیشرفت چندانی کنیم. اعتماد به نفس شما در میزان رضایت تان از زندگی تاثیر چشمگیری دارد.

 

اعتماد به نفس واقعا چیست :

اعتماد به نفس همان حسی است که شما نسبت به خودتان دارید.

می خواهید بدانید چقدر اعتماد به نفس دارید؟ بیایید یک آزمایش ساده را با همدیگر انجام دهیم. یک قلم و کاغذ بردارید و به سوالات زیر پاسخ دهید ( از ۰ تا ۱۰ به خودتان نمره دهید)

 • چقدر خودتان را دوست دارید؟
 • چقدر از ظاهر خودتان راضی هستید؟
 • چقدر شغل تان را دوست دارید؟
 • چقدر احساس می کنید که لایق دوست داشته شدن هستید؟
 • از اینکه با لباس نامناسب به مهمانی بروید چقدر احساس راحتی می کنید؟
 • از اینکه در آینده ثروتمند می شوید چقدر مطمئن هستید؟
 • چقدر احساس می کنید مردم از صحبت های شما لذت می برند؟
 • چقدر در طول روز ورزش می کنید؟

اگر به تمام موارد بالا نمره ای کمتر از ۱۰ به خودتان دادید واجب است که ادامه مقاله را با دقت بخوانید.

 

عکس نوشته انگیزشی

اما بگذارید ببینیم دانشمندان درباره ی اعتماد به نفس چه می گویند:

آمار و ارقام جالبی از آزمایشات دانشمندان در سطح اینترنت (منابع قابل اطمینان…) وجود دارد که بد نیست بدانید :

 • آموزش های تک جنسیتی (مثل مدرسه پسرانه، دخترانه) باعث افزایش ۷۵٪-ی اعتماد به نفس در یادگیرنده  میشود.
 • اعتماد به نفس بالا از درون تقویت میشود، کسی که فکر میکند از همه باهوش تر است، سریع تر مطالب را یادمیگیرد.
 • قدرت اهرم اعتماد به نفس بیشتر از IQ است. اعتماد به نفس بالاتر، باعث دستآوردهای بیشتر میشود اما الزما IQ بالاتر باعث دستآوردهای بیشتر نمیشود.
 • اعتماد به نفس بیش از حد نه تنها باعث افزایش موفقیت هایتان میشود، بلکه به مرور زمان سطح اعتماد به نفس  تان فعلی تان را هم افزایش میدهد.
 • با صرف ۳ دقیقه زمان و چک کردن اکانت فیسبوک تان اعتماد به نفس شما افزایش می یابد حتی اگر در  فیسبوک مردم شما را دوست نداشته باشند.
 • بازی کردن با شخصیت ساختگی خودتان (بازی رایانه ای) اعتماد به نفس شما افزایش پیدا میکند.
 • یادگیری یک مهارت جدید اعتماد نفسی معادل زمانی که حقوق شما ۱،۵۰۰۰ دلار افزایش یافته، به شما منتقل  میکند.
 • درست نشستن به مرور باعث افزایش زیاد اعتماد به نفس تان میشود. کافیست هنگام نشستن قوز نکنید.

 

عکس نوشته انگیزشی

من انجام این کارها را دلیل افزایش اعتماد به نفس نمی بینیم. اگر شما از مشکل عدم اعتماد به نفس رنج می برید قطعا با صاف نشستن پشت صندلی میز کارتان نمی توانید پیشنهاد ازدواج به همکارتان را بدهید. شما هم همینطور فکر می کنید، درست است؟

شاید با انجام بعضی از این کار ها بصورت مقطعی اعتماد به نفس تان افزایش پیدا کند، اما پایدار نخواهد بود. در این مقاله می خواهم عادت هایی را در شما به وجود بیاورم که بتوانید هر روز اعتماد به نفس بیشتری را در زندگی تان تجربه کنید.

آنچه تا به امروز باعث افت اعتماد به نفس شما شده، یک سری عادات نادرست بوده.

عکس نوشته انگیزشی

عادت هایی که در شما اعتماد به نفس خارق العاده ایجاد می کند :

 

عادت اول | خواب تان تاثیر مستقیم بر اعتماد به نفس تان دارد:

خواب یکی از مهمترین عناصر تاثیر گذار بر اعتماد به نفس است که اکثر مردم از آن بی اطلاع هستند.

همانطور که می دانید خواب برای رشد عظلات بسیار مهم است. کسانی که به باشگاه بدنسازی می روند، یکی از نکاتی که برای رشدن ماهیچه شان بشدت به آن توجه می کنند، داشتن خواب کامل است.

خواب همانطور که برای رشد ماهیچه های شما مفید است همان قدر برای رشد و افزایش اعتماد به نفس شما نیز مفید و ضرروی است.

پس از امروز به بعد اولین کاری که باید برای اعتماد به نفس مان انجام دهیم تنظیم خواب مان است. یک خواب ۷ تا ۸ ساعته می تواند بسیار مفید و عالی باشد.

 

عادت دوم | ورزش کردن بنزین ماشین اعتماد به نفس است :

یکی از معیار هایی که باعث افزایش اعتماد به نفس ما می شود، داشتن اندام خوش فرم است. ما از اینکه دیگران از اندام مان تعریف کنند لذت می بریم.

برای اینکه بتوانیم اندام ایده عال داشته باشیم حتما باید ورزش کردن را در برنامه روزانه مان جای دهیم.

خیلی ها هستند که برای ورزش کردن، می خواهند به باشگاه ها بروند یا این که دست کم توی خانه شان، وسایل ورزشی پر و پیمان داشته باشند. اما آیا این وسایل و امکانات، همه جا یافت می شود؟ مسلماً نه.
شما اگر سفر بروید، مثلاً دمبل های خودتان را که نمی توانید ببرید. پس چه باید کرد که در همه جا، بتوان ورزش کرد؟

آرنولد شوارتزنگر Arnold Schwarzenegger ، اسطوره بدنسازی جهان، در یکی از کتاب های آموزشی خود، از نرمش ها و حرکت های ورزشی بدون وزنه صحبت می کند. او اشاره می کند که شنای سوئدی (همان که کف دست ها را زمین می گذاریم و کل بدن را بالا و پایین می کنیم تا مماس با زمین بشود)، بهترین و یگانه ترین حرکت برای رشد بالاتنه و کول و بازو و سرشانه و سینه و … است.

فکرش را بکنید، شما هرکجا هم که بروید، می توانید آن را انجام بدهید؛ هرچقدر هم که بخواهید؛ صد تا، بیست تا، دویست تا و …حتی یک عدد! از امروز اگر یک عدد شنای سوئدی بروید و هر سه روز یک دانه اضافه کنید، پایان امسال، شما نزدیک نود تا شنای سوئدی را یک ضرب می توانید بروید.

می دانید همین حرکتی که همه جا شدنی است و به سادگی آب خوردن است، آن هم در تعداد نود تا یک ضرب، چه قدرتی به بالا تنه شما می تواند اضافه کند؟ به این ترتیب، بدنسازی و تناسب اندام و ورزش را، برای خودتان ارزان و ساده تمام می کنید.

 

عکس نوشته انگیزشی

عادت سوم | حتما صبحانه بخورید :

احتمالا بارها درباره اهمیت صبحانه خوردن شنیده اید و احتمالا با خودتان تصور کردید که این ها یک مشت چرندیات ذهن خلاق دانشمندان است. اما بدون صبحانه جای دوری نمی توانید بروید.

چایی تان را به آرامی و احترام بنوشید، گویی محوریست که جهان حول آن در حال چرخش است؛ آرام، خونسرد و بدون شتاب برای آینده. فقط در زمان حال باشید چون زندگی در زمان حال جریان دارد.

ما با وقت گذاشتن برای آماده کردن صبحانه مان، به خودمان احترام می گذاریم. با انجام این کار هر روز صبح به خودمان می گوییم تو مهم هستی، تو قابل احترام هستی، تو ارزش وقت گذاشتن داری…

اما اگر این کار را نکنیم مجبوریم به سر کارمان برویم و کار دیگران راه بیاندازیم. به نظرتان در کدام حالت اعتماد به نفس مان افزایش پیدا می کند؟

 

عادت چهارم | به خودتان برسید :

دوش بگیرید، موهایتان را شانه کنید، صورت تان را اصلاح کنید، لباس های خوب بپوشید… تمام زمانی که در عادات چهارم صرف خودتان میکنید فوق العاده مهم است چون وقتی بیرون میروید به دنیا با صدای بلند میگید ‘من ارزش زمانی را که خوب به نظر برسم، دارم’

 

عکس نوشته انگیزشی

عادت پنجم | رویاهایتان را فراموش نکنید :

هیچ چیز به اندازه داشتن رویاهای بزرگ به آدم انگیزه زندگی کردن نمی دهد.

وقتی ما یک رویای بزرگ در سر داریم و برای آن هر روز برنامه ریزی می کنیم به خودمان ثابت می کنیم جایگاه ما بسیار بالاتر از شرایط کنونی است. ما انسانی با اهداف بزرگ هستیم.

اگر شما خودتان هیج برنامه ای برای خودتان نداشته باشید، این زندگی برای شما برنامه ریزی خواهد کرد. هیچ راه فراری ندارید. خودتان میخواهید آینده تان را بسازید؟ پس دست به کار شوید..

عکس نوشته انگیزشی

شاید انجام این کارها به نظر ساده بیاید اما نتایج آن ها بسیار بزرگ و خارق العاده است. بیایید با هم تصور کنیم امروز با یک نفر قرار ملاقات داریم که بسیار شیک پوش و خوش اندام است و زمانی که با این شخص صحبت می کنید متوجه می شوید بر خلاف اکثر مردم جامعه اهداف بزرگی در سر دارد و … به نظرتان این آدم چقدر اعتماد به نفس دارد؟ آیا این فرد جذاب و گیرا نیست؟

بله، در واقع ما برای انجام دادن کارهای بزرگ باید عادت های بزرگی را در خودمان پرورش دهیم. دوست دارم پیشنهاد خواندن این ۳ مقاله را به شما بدهم چون مطمئن هستم می توانند تاثیر شگفت انگیزی در زندگی تان بگذارند: ( مقاله ۱مقاله ۲مقاله ۳ )
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *