اعتماد به نفس قوی

اعتماد به نفس قوی برای دریدن مرزهای موفقیت

وقتی اعتماد به نفس قوی دارید صدایی از درون تان فریاد می زند که می توانی هر غیر ممکنی را ممکن کنی، می توانی هر شرایط سختی را برای پیروز شدن تحمل کنی.

اعتماد به نفس قوی را نمی توان در قالب جملات بیان کرد اما احساسی است که باعث می شود آدم موفقی باشی، احساسی است که باعث می شود در نظر دیگران بسیار جذاب به نظر بیایید. به طرز عجیبی باعث موفقیت تان در کار و زندگی می شود.

 

اگر می دانستید هیچگاه شکست نمی خورید، چه کاری را انجام می دادید:

دوستان بیشتر پیدا می کردید؟ در کسب و کارتان ثروتمند تر می شدید؟ شغل مورد علاقه تان را انتخاب می کردید؟ همسر زیبایی انتخاب می کردید؟ در معامله سود بیشتری بدست می آوردید ؟ و یا …

اگر بدانید به تنها چیزی که برای دستیابی به سوالات بالا نیاز دارید فقط اعتماد به نفس بالا است ؟! شما با اعتماد به نفس بالا می توانید در انجام هر کاری موفق شوید. مهم نیست آن کار چقدر سخت و یا غیر ممکن به نظر می آید، شما می توانید آن را بدست بیاورید.

 

درس هایی ماندگار برای ساخت اعتماد به نفس قوی :

 

درس اول | مهم نیست دیگران درباره شما چه فکری می کنند :

اگر به دنبال مطمئن ترین راه برای نابودی اعتماد به نفس تان می گردید، مدام به این فکر کنید که دیگران درباره شما چگونه فکر می کنند و یا کارهای شما را چگونه آنالیز و تحلیل می کنند.

بگذارید یک موضوع مهمی را که در چند سال اخیر بر اساس مطالعات، تجربیات و تحقیقاتم به آن رسیده ام را برایتان بگویم : هیچ راه مشخص و از پیش تعیین شده ای برای موفقیت وجود ندارد.

هرکسی در این دنیا راه خودش را به سمت موفقیت پیدا میکند، پس موفقیت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید، چون در این صورت به خودتان توهین میکنید.

تنها کسی که در این دنیا باید با آن رقابت کنید خودتان هستید. باید همیشه سعی کنید از گذشته تان موفق تر باشید و نسب به آینده پر انگیزه تر و سخت کوش تر باشید. اصلا اهمیتی ندارد دیگران در چه جایگاهی هستند و یا از چه موقعیت هایی برخوردارند. تنها موضوع مهم، شما و موفقیت هایتان است.

 

جملات انگیزشی

درس دوم | به چشم های مردم نگاه کنید :

زمانی که با کسی ملاقات می کنید و یا در جلسه ای مشغول به مذاکره هستید سعی کنید به چشم هایشان نگاه کنید و با کمال آرامش به صحبت هایشان توجه کنید.

در زمانه ای که مردم غرق در تلفن همراه و شبکه های اجتماعی مجازی هستند، توجه کردن به دیگران نشان دهند اعتماد به نفس قوی است. به نظر شما در کدام یک از حالات زیر، با اعتماد به نفس تر به نظر می آییم.

  • در تلگرام با کسی حال و احوال پرسی کنیم.
  • تماس تلفنی بگیریم، حال و احوال پرسی کنیم.
  • به صورت حضوری شخصی را ببینیم و دست او را بفشاریم و در حالی که به چشم هایش نگاه می کنیم با یک لبخند گرم به او بگوییم سلام ! و…

اعتماد به نفس، از طرزبرخورد شما با دیگران و توجه شما به آنها نشات میگیرد.

 

درس سوم | جداب و شیک لباس بپوشید :

انتخاب لباس و وضعیت ظاهری هر کسی ارتباط مستقیمی با اعتماد به نفس او دارد. هر چه فرد بهتر لباس بپوشد می تواند انتظار اعتماد به نفس قوی تری را از خود داشته باشد.

اگر دوستان با اعتماد به نفس بالایی داشته باشید، دقت کردید که همیشه کفش هایشان را تمیز نگه میدارند، به آنچه می پوشند اهمیت میدهند. لباس هایی با سایز بزرگتر از خودشان انتخاب نمیکنند بپوشند. سعی میکنند لباس هایی هوشمندانه و درست انتخاب کنند.

طبق تحقیقاتی که انجام شد توسط دکتر شوارتز (که بعدا در کتاب «جادوی فکر بزرگ» منتشر شد) دکتر شوارتز متوجه  شد افرادی که سر جلسه امتحان، با بهترین لباس هایشان حاضر میشوند، معمولا عملکرد بهتری به نسبت افرادی که لباس های بد، نافرم و معمولی می پوشند، دارند.

پس خوب و درست لباس بپوشید؛ چون تاثیر مستقیمی بر اعتماد به نفس شما میگذارد.

 

درس چهارم | سطح انرژی ذهنی و جسمی تان را بالا نگاه دارید تا جذاب شوید :

تمام افراد جذب فردی می شوند که سطح انرژی بالایی دارد.

تا به حال در جمعی بودید که با ورود یک نفر به آن جمع سطح انرژی جمع بالا میرود، همه بشاش میشوند و حال و هوا عوض میشود؟ این افراد اعتماد به نفس بالایی دارند.

شما نمی توانید اعتماد به نفس قوی را تجربه کنید زمانی که با سطح انرژی پایین با کسی صحبت کنید و یا در جمعی حضور پیدا کنید. پس همیشه حواس تان به خواب، غذا، سلامت جسمانی، ورزش تان باشد.

 

جملات انگیزشی

درس پنجم | سخنرانی در جمع را یاد بگیرید و امتحان کنید :

هیچ چیزی به اندازه سخنرانی در جمع نمی تواند اعتماد به نفس شما را قوی کند. زیرا سخنرانی در جمع بزرگترین ترس مردم است و کسی که می تواند این کار را کند یعنی از دیگران اعتماد به نفس بالاتری دارد. مردم عاشقتان خواهند شد.

تحقیقات آماری نشان می دهد بزرگترین ترس مردم، اول سخنرانی است و در درجه دوم مرگ است! یعنی برای مردم مردن خیلی راحت تر و دلنشین تر از سخنرانی در جمع است.

با تمرینِ سخنرانی، نه تنها یکی از بزرگترین ترس های بشر امروزی را در وجودتان از بین می برید، بلکه باعث میشوید اعتماد به نفس قوی در وجود شما بگیرد تا در برخورد نزدیک با دیگران، بتوانید به خوبی صحبت کنید، ایده هایتان را مطرح کنید و قابل درک باشید

 

درس ششم| تفکر مثبت یعنی همه چیز :

ذهن ما میتواند هرآنچه را که ضمیرناخودآگاه می پذیرد را واقعی بپندارد.
برای مثال اگر شما در جنگل باشید و دوست شما در لباس یک گوریل به سمت شما بدود، شما همان تاثیرات و واکنش هایی را از خودتان نشان خواهید داد که یک گوریل واقعی میبینید.

این یعنی شما میتوانید با اعتماد به نفس عمل کنید، صحبت کنید و رفتار کنید، اگر بتوانید برنامه ریزی درست ذهنی برای تمام این کارها داشته باشید.

برای این منظور، کافیست در طول روز، جملاتی مثبت، انگیزه بخش و مربوط به اعتماد به نفس بالا را بر روی یک کاغذ بنویسید و آنرا چندین بار در طول روز در یک جای خلوت بنشینید و بخوانید.

این کار به ظاهر ساده، قدرت زیادی در تغییر رفتار و طرزفکر شما خواهد داشت.

 

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *