افراد فقیر این 7 کار را هر روز انجام می دهند

افراد فقیر این ۷ کار را هر روز انجام می دهند

تنها تفاوت بین افراد فقیر و افراد ثروتمند عادت هایشان است. نه چیزی بیشتر و نه چیزی کمتر. جالب اینجاست که افراد ثروتمند از عادت هایشان آگاه هستند اما افراد فقیر آن ها را انکار می کنند.

هیچ کس به این دلیل که خونش رنگی تر است یا ضریب هوشی متفاوتی دارد ثروتمند یا فقیر نمی شود. تنها عاملی که موجب فقر و یا ثروت ما می شود همان عادت هایی هستند که در درون مان پرورش داده ایم.

ما انسان ها عادت هایمان را می سازیم و سپس همین عادت ها، ما و زندگی مان را می سازند.

عکس نوشته انگیزشی

این یک اصل است. شما با انجام یک سری  کارهای خاص که قبلا آنرا انجام نداده بودید برنامه ای به ضمیرناخودآکاهتان میدهید. ضمیرناخودآگاهتان که مرکز فرماندهی عادات انسان است قابلیت تشخصی خوب یا بد بودن عادات یا برنامه داده شده را ندارد و هرآنچه به آن بدهید، همان را به شما پس میدهد. بعد از برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه از آن به بعد آن رفتارهای خاص تبدیل به عادات  میشوند، اگر آنها را انجام ندهید ضمیر ناخودآگاهتان در شما تمایل و ضرورت ایجاد میکند تا آنرا انجام دهید، مانند سیگار کشید و ورزش کردن… هردوی آنها عادت هستند.

 

چرا باید عادات افراد فقیر را بدانیم :

من در مقالات قبلی درباره عادت های افراد موفق صحبت کرده بودم اما چرا امروز قصد دارم درباره عادت های افراد فقیر صحبت کنم؟ چون اگر ما متوجه نباشیم عادتی زشت است و به ما در بلند مدت آسیب می زند، ما آن عادت را خوب می پنداریم. پس اجازه دهید عادت های افراد فقیر را با یکدیگر بررسی کنیم.

 

عکس نوشته انگیزشی

هفت عادت افراد همیشه فقیر :

 

عادت اول | سخت تر از همه کار می کنند :

اکثر مردم گمان می کنند افراد فقیر تنبل هستند، اما در واقعیت اینطور نیست. این افراد بیشتر و سخت تر از هر کس دیگری کار می کنند (منظورم از کار، کار روتین بدون پیشرفت است)

بیایید یک نگاهی به اطرافمان بیاندازیم. آیا شما هم متوجه شده اید که کارمندانی که بیشتر از دیگران اضافه کاری می ایستند معمولا فقیر تر از دیگر کارمندان هستند. این افراد عادت کردند زمان شان را مقابل پول مشخصی معامله کنند. متاسفانه این عادت، مانع کارآفرین شدن است.

 

عادت دوم | به غدایی که می خورند اهمیتی نمی دهند :

افراد فقیر توجه کمی به غذایی که میخورند میدهند. آنها دارای این طرزفکر هستند که “غذا فقط برای سیر شدن است و با هرچیزی میتوان سیر شد، بهتر است پول خود را جمع کنیم تا روزهای بدتر از این نبینیم” این عادت میتواند بدتر از این یا ملایم تر از این نیز باشد، افرادی که در سر کار به خاطر صرفه جویی غذای ناسالم اما ارزان قیمت میخورند نیز شامل این دسته افراد میشوند… افراد ثروتمند به سلامتی خود بیشتر از پول توی جیبشان اهمیت میدهند.

 

عکس نوشته انگیزشی

عادت سوم | در خانه اجاره ای زندگی می کنند:

افراد فقیر، مخصوصا کسانی که در مناطق پایین شهر زندگی می کنند همیشه این دغدغه را دارند که کجا و با چه اجاره ای مستجر شوند. این تبدیل به یک عادت برای افراد فقیر می شود و همواره آن ها را فقیر تر می کند.

شاید در یک برهه خاص زمانی شما هم مجبور باشید مستاجر شوید اما اگر به این نوع زندگی عادت کنید قطعا در آینده فقیر می شوید. حال چرا این اتفاق می افتد :

دلیل اول: زمانی که به زندگی مستاجری عادت کنید، هیچگاه ریسک انجام کارهای بزرگ را نمی کنید و می دانید با کارمند بودن نیز می توانید اجاره خانه تان را بدهید. اما اتفاقی که در واقعیت می افتد این است، حقوق شما لاکپشتی اضافه می شود ولی قیمت خانه سریعا افزایش پیدا می کند و شما مجبور می شوید خانه ای با اجاره ارزان تر پیدا کنید.

دلیل دوم: اگر شما درآمد خوبی هم داشته باشید، با عادت اجاره نشینی سعی می کنید بیایید و یک خانه در مناطق بالاتر اجاره کنید. شاید این روند ۱۰ سال هم ادامه  داشته باشد اما زمانی که نگاه به گذشته می کنید متوجه می شوید شما تمام پول هایتان را دور ریخته اید. این مورد را در زندگی هنرپیشه ها بیشتر می توان مشاهده کرد. (تا جایی که ممکن است باید بتوانید سرمایه جمع کنید)

خانه اجاره ای به مرور زمان تمام سرمایه شما را نابود می کند.

 

عادت چهارم | از جواب “نه” شنیدن می ترسند :

افراد فقیر، به شدت از جواب رد شنیدن می ترسند. افراد ثروتمند با اینکه از اعتبار و منزلت اجتماعی بیشتری نسبت به افراد فقیر برخوردار هستند اما کمتر از جواب نه شندیدن می ترسند.اشتباه افراد فقیر این است که برای خود غرور و شخصیتی به مراتب بیشتر از دیگران می سازند تا جایی که از شکسته شدن شخصیت کاذبشان توسط دیگران می ترسند.

غرور زیادی حتما شما را فقیر می کند.

 

عکس نوشته انگیزشی

عادت پنجم | باور دارند که سرنوشت آنها از قبل نوشته شده است :

با توجه به اینکه فقر و فلاکت حاصل تصمیم اشتباه است. اما معمولا از خیلی قبل تر این تصمیم توسط دیگری (اگر اراده ای بر خودمان نداشته باشیم) برای ما گرفته میشود.
تحقیقات ثابت کرده :
اگر شما در کودکی فقر و فلاکت را تجربه کردید، ۳ تا ۴۴ مرتبه بیشتر تمایل به عدم ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه خواهید داشت.
اگر کودکی تان را در فقر و فلاکت گذرانده اید، ۵۵ مرتبه بیشتر تمایل به عدم ادامه تحصیل در مقطع دانشگاهی خواهید داشت. به زبان ساده تر، اگر هیچ کاری نکنید، خود به خود به سمت نتیجه تصمیم اشتباهی که شخص دیگری قبلا گرفته است هدایت خواهید شد… مراقب باشید.

عکس نوشته انگیزشی

 

عادت ششم | با درد و مریضی زندگی می کنند :

افرادی که درآمد سالانه کمتر از ۱۵ میلیون تومان دارند، معمولا نقص بدنی بیشتر نسبت به دیگر افراد دارند. آن ها به نسبت بیشتری به دکتر مراجعه می کنند و به نسبت بیشتری به دیگران مریض می شوند.

زمانی که درآمد کمی داشته باشید و استقلال مالی نداشته باشید. نمی توانید آن طور که شایسته تان است زندگی کنید، به گردش بروید و شاد باشید. پس به لحاظ روحی مریض می شوید و حدس بزنید کسی که روحش مریض است بیشتر به درد جسمانی دچار می شود یا یک فرد با روحیه عالی؟

 

عادت هفتم | به داشتن رفاه علاقه ای ندارند:

شاید بگویید نه حسین اینطور نیست ! آخه چه کسی از رفاه بدش می آید؟ بله شاید در ظاهر این طور باشد اما در واقعیت افراد فقیر از رفا شدیدا فراری هستند. آن ها باور کرده اند زندگی باید سخت باشد. کافی است یک بار پای صحبت هایشان بشینید، آنها به کارها و زمانی هایی افتخار می کنند که در شرایط سخت تری نسبت به دیگران بوده اند.

اگر رفاه و آسایش در زندگی شان جاری شود احتمالا با خودشان فکر می کنند هومممم یک جای کار می لنگد ! چون زندگی سخت است.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *