افزایش لایک و تعداد فالوئر

۱۰ تکنیک فوق العاده برای افزایش لایک و تعداد فالوئر

معروف شدن در شبکه های اجتماعی یعنی ثروت، یعنی راه ۲۰ ساله شرکتی را در ۶ ماه رفتند و … اگر قصد دارید از طریق شبکه های اجتماعی به شهرت و ثروت برسید حتما این ۱۰ تکنیک افزایش لایک و تعداد فالوئر را یاد بگیرید

تغییراتی شگرف در راه است :

شبکه های اجتماعی وارد زندگی همه ما شده اند و نمی توانیم از این موضوع فرار کنیم. البته همه مان هم می دانیم که استفاده از این شکبه های خالی از ضرر و زیان نیست. شبکه های اجتماعی نسل جدید تغییرات هستند و ما باید با این تغییرات، تغییر کنیم.

باید تغییر کنیم اما نه به سمت استفاده منفی بلکه باید در جهت یافتن راه هایی برای استفاده سودمند از این شبکه های اجتماعی تغییر کنیم.

بسیار از افراد فقط می گویند شبکه های اجتماعی باعث آسیب و ضرر هستند اما اگر بخواهیم عادلانه نگاه کنیم سود های بسیار زیادی نیز برای ما دارند مانند اینکه اراده کنید می توانید یک تماس تصویری با دوست تان در قاره ای دیگر به طور رایگان بگیرید! ارسال فایل های متنی، صوتی، فیلم تا به حال هیچ گاه به این سادگی نبوده است و …

 

چرا به افزایش لایک و تعداد فالوئر نیازمندیم :

به عنوان یک کارآفرین و صاحب کسب و کار باید بتوانیم از شبکه های اجتماعی برای هر چه بیشتر و بهتر دیده شدن برندمان استفاده کنیم.

شبکه های اجتماعی این قدرت را به ما می دهند که در کمتر از چند ماه از رقیب پر سابقه خودمان جلو بزنیم. اجازه دهید یک مورد را با همدیگر بررسی کنیم.

به احتمال زیاد محمد اصفهانی (خواننده) را می شناسید. یکی از خوانندگانی است که چندین دهه مشغول به فعالیت است. اگر به دنیای موسیقی علاقه داشته باشید حتما نام امیر تتلو را هم شنیده اید. جای شک نیست که سابقه فعالیت موسیقی امیر بسیار کمتر از اصفهانی است اما طرفدار های او چند میلیون برابر بیشتر از اصفهانی هستند !

حال به نظرتان کدام یک می توانند سریع تر یک سالن کنسرت ۱۲۰۰ نفره را پر کنند؟ قطعا تتلو !

در دنیای کسب و کار هم دقیقا به همین شکل است. احتمال دارد در حوزه ای که مشغول به فعالیت هستید رقیبان قدیمی زیادی داشته باشید اما می توانید در کمتر از چند ماه طوری از آن ها پیشی بگیرید که باعث تعجب همه شود.

 

عکس نوشته بازاریابی

۱۰ تکنیک عالی افزایش لایک و تعداد فالوئر :

 

تکنیک اول | از گراف جستجو شبکه های اجتماعی استفاده کنید ( سلاح پنهان شماست ) :

یکی از فالوئرهای خود را در مرکز شبکه‌ای تارعنکبوتی تصور کنید. جستجو بر مبنای گراف به شما اجازه می‌دهد تا از طریق شناخت دیگر پیج‌های لایک شده توسط آن فرد، او را بهتر بشناسید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا دریایی از افراد با ذهنیت مشابه را پیدا کنید. این روشی جالب و نبوغ آمیز برای گسترده‌تر کردن شبکه اجتماعی‌تان است.

زمانی که متوجه شدید فالوئرهای شما به چه صفحاتی علاقه مند هستند، می توانید با تبلیغ کردن در آن صفحات فالوئرهای بسیار بیشتری را جذب کسب و کار خودتان کنید. با این کار علاوه بر اینکه تبلیغات هدفمند انجام می دهید، می توانید شاهد افزایش فروش چشمگیری در سایت تان باشید.

 

تکنیک دوم | خدمات اختصاصی ارائه دهید :

اگر می خواهید هدیه ای را به فالئور هایتان دهید بهتر است این هدیه واقعی باشد نه مجازی !

یکی از فست فود های ایرانی که سه شعبه مختلف دارد، هر پنج شنبه شب فالئور های خود را سوپرایز می کند! عکس از یک وعده صبحانه عالی می گذارد و اعلام می کند این صبحانه ویژه فقط  روز جمعه در فلان شعبه ارائه می گردد. هر زمان که این پست را در اینستاگرام گذاشته است با سیلی از لایک و افزایش فالئور مواجه شده اند.

اگر شما خدمات و یا محصولاتتان بصورت مجازی است می توانید یک مسابقه در صفحه اینستاگرام تان برگزار کنید و ۱۰ برنده اول را به یک کوهنوردی توچال مهمان کنید ! و زمانی که به یکی از ایستگاه ها رسیدید کمی مشاوره دهید.

 

جملات انگیزشی

تکنیک سوم | کسب و کارهای مکمل تان را پیدا کنید :

کسب و کارهای مکمل تان را پیدا کنید تا مطمئن شوید فالئورهای شما دو برابر خواهند شد.

به طور مثال اگر شما یک آریشگر هستید و سالن زیبایی دارید ( یا اینکه محصولات زیبایی می فروشید) ، عکاسان مکمل کسب و کار شما هستند. اگر بتوانید یک همکاری دو طرفه را ایجاد کنید می توانید شاهد افزایش چشمگیر فالئور هایتان باشید اما اگر این همکاری اتفاق نیافتاد می توانید با پرداخت هزینه در صفحات آنها تبلیغ کنید !

 

تکنیک چهارم | محتوای جدید و جذاب تولید کنید :

این کار نیازمند کمی تفکر است. شاید به اشتراک‌گذاری محتوای ایجاد شده توسط افراد دیگر بخشی از استراتژی ارزشمند شما باشد؛ اما مطمئن شوید که دانش و نگرش خود را نیز با دیگران به اشتراک می‌گذارید. ضمنا محتوای جالب، از قبیل متن‌ها و عکس‌های سرگرم کننده خیلی بیشتر از محتوای تبلیغاتی به اشتراک گذاشته می‌شود. از این ویژگی خاص بهره ببرید.

همانطور که در مقاله تولید محتوا پیش تر توضیح دادم، محتوایی که تولید می کنیم باید دقیقا آن چیزی باشد که مخاطب ما آن را می خواهد.

زمان تولید محتوا باید دقیقا خودمان را جای مخاطبمان بگذاریم و از خود سوال کنیم آیا مطلبی که من می نویسم آنقدر جذاب است که کسی حاضر باشد ۱۰ دقیقه از وقتش را صرف مطالعه آن کند؟

عکس نوشته انگیزشی

تکنیک پنجم | حتما پاسخ مخاطبانتان را دهید :

فقط با تولید محتوای عالی کار شما تمام نمی شود بلکه باید بتوانید پاسخ سوال های فالئور های خود را دهید.

اگر کسی وقتش را برای گذاشتن یک کامنت و یا دیدگاه برای شما می گذارد، انتظار دارد که پاسخی با او دهید. فقط در این صورت است که دوستی بین شما و مخاطبنتان ایجاد می شود و می توانید انتظار مشتریان وفادار را داشته باشید.

شاید بعد از مدتی آنقدر تعداد فالوئر هایتان زیاد شود که فرصت پاسخ دادن به تک تک کامنت ها و یا نظرات را نداشته باشید. در این زمانی می توانید بعد از هر ویدیو، یک ویدیو مخصوص پاسخ دادن به سوالات بسازید و یا اینکه می توانید از Live اینستاگرام برای این منظور استفاده کنید.

تکنیک ششم | دیگران را پیدا کنید و فالو کنید:

تمام سرمایه کسب و کار ما مشتریان ما هستند. بدون مشتریان مان اگر بهترین محصول دنیا را هم تولید کنیم به هیچ کجا نخواهیم رسید.

بعضی از افراد انتظار دارند که فقط باید دوست داشته شوند و این در صورتی است که تا کسی را دوست نداشته باشی،  این اتفاق نمی افتد. چطور  انتظار دارید مردم عاشق برند شما باشند اما شما به آن ها هیچ اهمیتی ندهید؟ خیلی سریع رقیبتان می تواند از این موضوع استفاده کند و تمام مشتریان شما را از چنگ تان درآورد.

فقط منتظر نباشید که مردم به سراغ شما بیایند؛ به صفحات مشابه بروید و افرادی که پست‌های نظیر پست‌های شما را لایک کرده‌اند، پیدا کنید و دنبال کنید.

 

[button color=”blue” size=”medium” link=”http://safavi.org/digitalmarketingclub/” icon=”” target=”false”]عضویت در کلوپ بازاریابی دیجیتال صفوی[/button]

 

تکنیک هفتم | هشتگ ها را دست کم نگیرید :

برای اینکه اطمینان حاصل کنید هر پستی که در شبکه های اجتماعی می گذارید بیشترین لایک و بازدید را کسب می کنند، باید از هشتگ های مرتبط استفاده کنید.

یکی از بهترین راه‌های موجود برای جذب فالوئرهای متعهد این است که آن‌ها را با هشتگ‌های جستجو شده‌شان به پیج خود بکشانید.

تصور کنید شما دنبال مقایسه دوچرخه کوهستان با دوچرخه شهری هستید. اگر با این هشتگ #مقایسه_دوچرخه_شهری_کوهستان به نتیجه دلخواه تان برسید چه حسی پیدا می کنید ! پس هشتگ ها را دست کم نگیرید.

 

تکنیک هشتم | بهترین عکس ها را انتخاب کنید و در اینتساگرام بگذارید:

تا امروز مردم بیش از بیست میلیارد عکس در صفحات اینستاگرام‌شان گذاشته‌اند، بنابراین با ارسال عکس های تکراری و بی کیفیت جای دوری نمی توانید بروید.

برای گرفتن عکس ها و همچنین طراحی آن ها وقت بگذارید. کیفیت پست ها و عکس هایی که در اینستاگرام به اشتراک می گذارید در ذهن بیننده دقیقا برابر است با کیفیت محصولاتتان !

تصور کنید برای خرید لباس به خیابان می روید. به دو بوتیک لباس فروشی در کنار هم بر می خورید. کدام یک را انتخاب می کنید؟

  1. بوتیکی که ویترین زیبایی دارد و احساس خوبی به شما منتقل می کند
  2. یا بوتیکی که ویترن زشت و تکراری دارد

 

عکس نوشته انگیزشی

تکنیک نهم | پاسخ سوالات مردم را در صفحات دیگر بدهید :

بسیاری از برندهای بزرگ و شناخته شده سؤالات فالوئرهای خود را بی‌پاسخ می‌گذارند. شما می‌توانید با پاسخی صادقانه و مفید به آن‌ها کمک کنید. فراموش نکنید برای این کار با صفحه اجتماعی شغلی‌تان پیام بگذارید تا فالوئرهای بیشتری را جذب کنید.

البته این روشی است که اگر شما از آن استفاده نکنید، رقیبتان ار آن استفاده می کند.

 

تکنیک دهم | به زمان ارسال پست هایتان دقت کنید :

شما باید زمان ارسال مناسب پست را در نظر داشته باشید. بررسی کنید و ببینید چه زمانی بیشترین لایک را دریافت کرده‌اید. معمولا مردم در زمان تعطیلات و استراحت بیشتر به سمت گوشی‌های هوشمند خود کشیده می‌شوند و به چک کردن شبکه‌های اجتماعی می‌پردازند. این موضوع برای دیده شدن عکس‌هایتان اهمیت زیادی دارد.
کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *