چرا انگیزه برای موفقیت مهمترین عامل است

چرا انگیزه برای موفقیت مهمترین عامل است

اگر می خواهید از راز داشتن انگیزه قدرمتند برای دستیابی به هر چیز ممکن و غیر ممکن بدانید، حتما این داستان الهام بخش و واقعی را بخوانید.

تاحلا هیچکس نتوانسته بود بعد از دست مشت های آهنین مایک تایسون فرار کند.

در تاریخ ورزش بوکس، اسطوره های زیادی بر سر کار آمده اند و سال ها مقام دار بوده اند. از جمله این اسطوره ها مایک تایسون است که ضربه مشت او را معادل یک پتک  ۱۰۰  کیلویی تخمین زده اند.

 

مایک تایسون(Mike Tyson)

مایک تایسون(Mike Tyson) معروف به مایک آهنین، امکان نداشت حریفش را ناک-اوت (به زمین انداختن) کند و حریفش حاضر باشد پس از شمردن داور تا ۱۰، بلند شود و بازی را ادامه دهد. این راز کار مایک تایسون بود که او را تبدیل به یک اسطوره کرده بود.

قهرمانی های مایک تایسون به همین روال ادامه داشت تا اینکه سر و کله جوان سیاهپوست کم سن و سال تری به نام باستر داگلاس(Buster Douglas) پیدا شد که با قهرمانی های مشابه بلاخره برای مسابقه آخر، در برابر مایک تایسون ظاهر شد.

 

باستر داگلاس(Buster Douglas)

در هنگام شروع مسابقه، مایک تایسون با تمسخر این جوان کم سن و سال را نگاه میکرد.

مسابقه شروع شد. بازی زد و خورد زیادی داشت و یک دفعه بووووومممم… مشت آهنین مایک تایسون، باستر داگلاس را به زمین زد !

تا ۱۰ شمارش معکوس باید شمرده میشد و اگر به شماره ۱۰ می رسید، مایک تایسون مثل همیشه پیروز میدان میشد.

شمارش معکوس بر بالای سرِ باستر داگلاس در حال شمرده شدن بود…۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۵ ۴ ۳ ۲ و در همین لحظه تمام داوران شوکه شدند … چون

باستر داگلاس ایستاد و اعلام کرد به مبارزه ادامه میدهد !!!

باستر داگلاس یک انگیزه بزرگ برای مسابقه با مایک تایسون داشت

باستر داگلاس، قبل از شروع راند جدید به گوشه رینگ رفت تا آماده شود برای راند جدید و وقتی مربی او از او پرسید که چرا با اوضاع وخیم چشم اش میخواهد ادامه دهد گفت :

«مادرِ من دو روز قبل از شروع مسابقه از دنیا رفت اما قبل از فوت اش به همه گفته بود پسرم مایک تایسون را شکست میدهد… من نمیتونم بگذارم اتفاقی غیر از خواست مادرم بیفته…»

راند شروع شد.

مایک تایسون چند ضربه کاری دیگر به باستر داگلاس زد اما باستر داگلاس تسلیم نشد و با چند تکنیک بوکس توانست برای اولین بار در تاریخ مایک تایسون را به زمین بزند !

تمام دنیا در بهت فرو رفت… هیچکس انتظارش را نداشت مایک تایسون بتواند از یک جوان کم تجربه تر شکست بخورد.

چرا انگیزه برای موفقیت مهمترین عامل است

 

باستر داگلاس انگیزه بیشتری نسبت به مایک تایسون داشت و این تنها دلیلی بود که توانست بزرگترین قهرمان دنیا را شکست بدهد. فکر کنم الان خیلی بهتر متوجه می شوید چرا داشتن انگیزه برای رسیدن به اهدافتان انقدر مهم است.

شاید بتوانید بدون انگیزه تا قسمتی از مسیر موفقیت را طی کنید اما برای رسیدن به اوج، برای رسیدن به نوک قله، برای قهرمان بودن به انگیزه فولادین نیازمندید. انگیزه ای که می تواند مشکلات زندگی و یا کار شما را در هم شکند، انگیزه ای که می تواند در سراسر بدن شما جاری شود و شما در تبدیل به یک ابر قهرمان کند.

 

برای ممکن کردن هر غیر ممکنی شما فقط به انگیزه آتشین نیازمند هستید :

هر کدام ما یک سری اهدافی زندگی مان داریم. بعضی هاشون دست نایافتنی تر به نظر می رسند اما همین اهداف بزرگتر است که می تواند استعدادها و توانایی های ذاتی ما را بیدار کنند.

جملات انگیزشی

شما هم افرادی را دیدید که می گویند آرزوی من (…این است…) و هیچ گاه به آن ها دست پیدا نمی کنند، می دانید چرا؟

زمانی که ما آرزویی داریم و دوست داریم به آن دست پیدا کنیم به این معنی است که ما در حال حاضر آن نتیجه(آرزو) را در زندگی مان نداریم. ما تا به حال یک سری کارهای مشخص را انجام داده ایم و نتیجه آن، شرایط کنونی ماست اما اگر می خواهیم کسی باشیم که تا به حال نبوده ایم و یا به چیز هایی دست پیدا کنیم که تا به حال نداشتیم، باید کارهایی را انجام دهیم که تا به حال انجام نداده ایم !

 

جملات انگیزشی

یعنی چی که باید کارهایی را انجام دهیم که تا به حال انجام نداده ایم ؟

بگذارید یک مثال بزنم :

شخصی را در نظر بگیرید که می خواهد یک سخنران جذاب و خوش بیان شود. در حال حاضر او در یک شرکت، کارمند است. کمی هم خجالتی است.

صبح ساعت ۸ از خانه به سمت محل کار حرکت می کند. در محل کارش فردی ساکت است که فقط کارهایی که به او محول شده است را انجام می دهد.

ساعت ۶ عصر به خانه می رسد و کمی تلویزیون نگاه می کند بعد از آن یک سری به تلگرام و اینستاگرام می اندازد تا ساعت ۱۰ شب شود و به رختخواب برود.

زمانی که با شخصی صحبت می کند خیلی راحت نمی تواند به چشم های طرف مقابلش نگاه کند. دائما نگاهش را می دزدد. کمی ضربان قلبش تندتر می شود. اگر روزی در شرکت بخواهد پروژه اش را برای همکارانش توضیح دهد، ترجیح می دهد آن روز در خانه بماند و وانمود کند که سرماخورده….

اگر آرزوی این شخص این باشد که روزی سخنرانی جذاب و خوش بیان شود باید بتواند کارهای متفاوتی انجام دهد و گرنه با این توصیفاتی که از او بیان کردیم، از ۱۰۰ کیلومتری یک سالن همایش هم نخواهد گذشت.

او باید شروع به خواندن کتاب های سخنوری کند، فیلم های آموزشی نگاه کند. بعد از آن سعی کند زمانی که با کسی صحبت می کند به چشم های طرف مقابل نگاه کند تا فردی نافذ، دیده شود.

یک روز هایی جلو آیینه تمرین به سخنرانی می کند و یک روزهایی برای جمع دوستانش درباره مطلبی صحبت می کند. کم کم اعتماد به نفسش زیاد می شود حالا می تواند در شرکت ترتیب یک سخنرانی عالی برای ارائه پروژه اش کند. بعد از مدتی می تواند سیمنارهایی بزرگی برگزار کند و به دیگران یاد بدهد چگونه می توانند سخنران باشند….

خیلی راحت دیدید برای اینکه بتوانیم به فرد آرزوهایمان تبدیل شویم باید کسی باشیم که تا به حال نبوده ایم و کارهایی را انجام دهیم که تا به حال جرات انجام دادنشان را نداشتیم.

 

آن چه هدفی است که اگر به آن برسید احساس می کنید موفق شده اید و انگیزه تان برای رسیدن به آن هدف چیست؟ در بخش دیدگاه های همین پست بنوسید.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *