بازاریابی با ایمیل

۸ استراتژی مرموز در بازاریابی با ایمیل

بازاریابی با ایمیل کلید اصلی موفقیت در هر نوع کسب و کار اینترنتی است. اگر می خواهید بتوانید ایمیل هایی بفرستید که بتواند فروش سایت تان را به یک باره افزایش دهد پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

منظور از بازاریابی با ایمیل چیست :

اکثر مردم بازاریابی با ایمیل را با ارسال ایمیل های انبوده به تعداد زیادی از افراد اشتباه می گیرند، در بازاریابی با ایمیل ما ایمیل های هدفمندی را به اعضا سایت خودمان ارسال می کنیم.

تقریبا به جرات می توان گفت هیچ کسب و کار ایترنتی بدون داشتن ایمیل های کاربرانش نمی تواند به موفقیتی بزرگ برسد. شاید روزانه هزارن نفر وارد سایت شما شوند و مطلبی را بخوانند اما زمانی که از سایت خارج می شوند دیگر به آن ها دسترسی نخواهید داشت. پس با دادن یک پیشنهاد رد نشدنی و یا یک هدیه مثل دانلود کتاب الکترونیکی، ایمیل هایشان را دریافت کنید.

 

عکس نوشته انگیزشی

کلید موفقیت در بازاریابی با ایمیل در چیست :

موفقیت در ایمیل مارکتینگ و یا بازاریابی با ایمیل، چیدن استراتژی صحیح است. استراتژی که بتواند به فروش عالی ختم شود. خیلی از صاحبان سایت گمان می کنند ایمیل مارکتینگ فقط برای سایت های خارجی است و در ایران جواب نمی دهد. اطمینان می دهم این بزرگترین اشتباهی است که هر وبمستر می تواند مرتکب آن شود.

من درباره ایمیل مارکتنیگ ( بازاریابی با ایمیل ) ساعت ها، ماه ها، سال ها تحقیق کردم، استراتژی های زیادی را پیاده کردم اما می خواهم در این مقاله ۱۰ تا از موثر ترین استراتژی ها را به شما بگویم.

 

عکس نوشته بازاریابی

۱۰ استراتژی مرموز در بازاریابی با ایمیل :

 

استراتژی اول | اگر ساعت و روز را اشتباه انتخاب کنی شکست خواهی خورد :

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از بازاریابی با ایمیل بگیرید باید دقیقا بدانید چه ساعتی از چه روزی باید ایمیل ها ارسال شوند.

اگر ایمیل هایتان را ساعت ۷ پنج شنبه ارسال کنید به شما اطمینان می دهم کمتر از ۵% از کاربران آن را باز خواهند کرد و این یعنی یک شکست تمام عیار در ایمیل مارکتینگ. با توجه به آنالیز ها و بررسی هایی که انجام دادم بهترین زمان برای ارسال ایمیل روزهای دو شنبه، سه شنبه در همان ساعت اولیه صبح است.

ساعت ۹ روز دو شنبه و یا سه شنبه بهترین زمان برای ارسال ایمیل است.

 

استراتژی دوم آیا عنوان ایمیل تان جذاب است:

آیا زمانی که شخصی عنوان ایمیل تان را می بیند، آنقدر جذاب و وسوسه انگیز است که روی آن کلیک کند و ایمیل تان را باز کند؟ این سوالی است که به عنوان یک بازاریاب ایمیل باید دائما از خودمان بپرسیم.

نکته ای که باید توجه کنید این است که هیچگاه عنوان را طوری انتخاب نکنید که بیانگر کل موضوع داخل ایمیل باشد.

بهتر است که در عنوان ایمیل، از اسم کوچک مخاطبتان استفاده کنید. در کل هر چی ایمیل شخصی سازی تر شود میزان باز شدن آن بیشتر می شود.

 

استراتژی سوم تا چه میزان متن ایمیل تان وسوسه انگیز است:

اگر در بهترین زمان، ایمیلی با بهترین عنوان ارسال کنید اما متن داخل ایمیل خیلی خشک و کسل کننده نوشته شده باشد باز هم نباید انتظار هیچ فروشی داشته باشیم. باید متن ایمیل را بقدری حرفه ای و ترغیب کننده بنویسید که خواننده یک لحظه هم برای کلیک کردن روی لینک داخل ایمیل درنگ نکند.

عکس نوشته انگیزشی

 

استراتژی چهارم چند بار لینک اصلی در ایمیل تان تکرار شده است :

شما از ارسال هر ایمیلی باید هدف مشخص داشته باشید. به طور مثال با خواندن ایمیل تان کاربران ترغیب شوند و وارد صفحه خاصی از سایت تان شوند. اما به نظرتان در کدام حالت کاربران بیشتر تمایل به کلیک کردن روی لینک پیدا می کنند:

  1. فقط یک بار لینک تکرار شده باشد
  2. بیش از سه بار لینک در متن ایمیل تکرار شده باشد

گزینه دوم خیلی وسوسه انگیز به نظر می آید اما این فقط در ظاهر امر است چون کمترین نتیجه را می دهد. زمانی که کاربران احساس کنند شما فقط می خواهید از آن ها استفاده ابزاری کنید، ناراحت می شوند و اعتمادشان را از دست می دهند. اما زمانی که در حالت اول با متن حرفه ای مواجه می شوند که از خواندش لذت می برند و در انتهای متن یک لینک ساده ای را می بینند که به انجام کاری آنها را دعوت کرده است، خیلی راحت تر اطمینان می کنند و کلیک می کنند.

زمان نوشتن متن ایمیل تان تصور کنید این ایمیل را برای یکی از صمیمی ترین دوستانتان می نویسید

 

استراتژی پنچم امضای ایمیل تان را فراموش نکنید:

همیشه در انتهای ایمیل هایی که ارسال می کنید از امضا خودتان استفاده کنید و اطلاعاتی برای تماس با شما یا شرکت تان را در آن قرار دهید.

تنها در این حالت است که میزان اعتماد پذیری در خواننده افزایش پیدا می کند. زمانی که ایمیلی را مطالعه می کنید و در آخر عکس ارسال کننده ایمیل را به همراه شماره تلفن و امضایش می بینید چقدر احساس اطمینان پیدا می کنید؟

سعی کنید در انتهای ایمیل عکسی که قرار می دهید یک عکس کامل معمولی و ساده باشد، از عکس هایی که در آتلیه انداخته اید و فوتوشاپ زیادی شده به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا در ضمیر ناخودآگاه خواننده این حس ایجاد می شود که شما فرد صادقی نیستید.

 

[button color=”blue” size=”medium” link=”http://safavi.org/digitalmarketingclub/” icon=”” target=”false”]عضویت در کلوپ بازاریابی دیجیتال صفوی[/button]

 

استراتژی ششم | آیا متن ایمیل بقدر کافی طولانی است:

آیا متن ایمیل به اندازه کافی طولانی است؟ اگر متن ایمیل خیلی کوتاه باشد، مثلا فقط یک جمله باشد احتمال اسپم شدن آن بیشتر می‌شود. شاید بهتر باشد حداقل دو یا سه پاراگراف متن بنویسیم.

تصور کنید برای یکی از دوستانتان که خیلی وقت هست از او خبر ندارید ایمیلی ارسال می کنید، با این ذهنیت شروع به نوشتن متن ایمیل تان کنید.

آیا برای عزیزی که سال هاست ندید اینگونه ایمیل می نویسید ؟

سلام عزیزم، من حسین صفوی هستم.

می خواهم درباره موضوع مهمی صحبت کنم…لطفا برای خواندن ادامه متن روی این لینک کلیک کن !

اگر چینین ایمیلی را برای عزیزی بنویسید خیلی مزجک بنظر می آید ولی چرا اکثر ما هنگام نوشتن ایمیل برای کاربرانمان این نکته را رعایت نمی کنیم؟

 

جملات انگیزشی

 

استراتژی هفتم | یک نسخه به خودتان ارسال کنید :

قبل از اینکه ایمیل تان را به کاربران سایت ارسال کنید، یک نسخه از آن را برای خودتان ارسال کنید. ببینید آیا واقعا به عنوان یک خواننده این ایمیل می تواند جذبتان کند. از خودتان باید ۲ سوال را بپرسید:

  • قبل از خواندن ایمیل چه احساسی داشتم.
  • بعد از خواندن ایمیل چه احساسی پیدا کردم.

این موضوع بسیار مهم است. اگر نتوانید ایمیلی بنوسید که خواننده بعد از خواندن آن به حال بهتری دست پیدا برسد، بهتر است هیچ گاه آن ایمیل را ارسال نکنید.

 

عکس نوشته انگیزشی

 

استراتژی هشتم آیا سیستمی برای سنجش موفقیت دارید:

آیا سیستمی برای سنجش باز شدن و کلیک شدن ایمیل‌ها دارم؟ اگر نتوانید نتایج بازاریابی با ایمیل را تحلیل کنید نتیجه چندانی کسب نخواهید کرد. اغلب سرویس‌های ارسال ایمیل امکان گزارش‌گیری را دارند.

من پیشنهاد می کنم حتما از سرویس رایگان MailerLite استفاده کنید.

 

کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *