بازاریابی ویدیویی

استراتژی های موفقیت ۱۰۰% در بازاریابی ویدیویی

 رهبران حال و آینده بازار هر کسب و کاری کسانی هستند که می دانند چگونه بازاریابی ویدیویی کنند. اگر می خواهید مردم عاشق برندتان باشند این مقاله را با ذهن باز بخوانید.

دلیل اینکه انقدر من روی بازاریابی ویدیویی تاکید می کنه به این خاطر است که امروز مردم دیدن یک محتوای ویدویی را به مراتب بیشتر به خواندن یک مقاله ترجیح می دهند.

 

جملات انگیزشی

چرا مردم محتوای ویدیوی را به هر چیز دیگری ترجیح می دهند :

عصری که در آن هستیم، عصر شتابزدگی است. ما دوست داریم هر کاری را به سریع ترین روش ممکن انجام دهیم به همین خاطر زندگی اکثرمان پر از استرس است.

حالا زمانی که برای رفع مشکلی در گوگل جستجو می کنیم و به یک سری نتایج می رسیم، ترجیح می دهیم روی آن دسته از نتایج کلیک کنیم که حاوی ویدیو است چون احساس می کنیم می توانیم در کمترین زمان به بیشترین نتیجه برسیم.

ما یک آنالیز ساده انجام دادیم و متوجه شدیم ایمیل هایی که در عنوان آن ها “دانلود فیلم آموزش…” نوشته شده است به مراتب بسیار بیشتر از ایمیل های معمولی باز می شود.

امروز محتوای ویدیویی دیگر یک گزینه نیست بلکه مولفه‌ای ضروری برای هر استراتژی بازاریابی موفق است

 

عکس نوشته بازاریابی

یک دقیقه مشاوره با حسین صفوی

حتما قانون ۸۰/۲۰ را شنیده اید، قانونی که می گوید ۲۰% از کارهای ما ۸۰% از نتیجه و درآمد را می سازند. در دنیای بازاریابی هم این قانون وجود دارد و می دانید آن کار چیست؟

بازاریابی ویدیویی ! ۸۰% ترافیک و فروش سایت شما را محتوای ویدیویی که تولید می کنید، می سازد.

 

 

آموزش های پیشرفته تر تولید محتوای ویدیویی را می خواهی؟

من برای اعضای کلوپ تکنیک ها و استراتژی های تخصصی تری را هم ارسال می کنم. اگر دوست داشته باشی می توانی عضو شوی

وارد کلوپ می شوم ( عضویت )

چرا محتوای ویدیویی در اینترنت پادشاهی می کند :

باید برایتان جالب باشد که بدانید سایت یوتیوب بیش از یک میلیار کاربر دارد و این میزان از کاربر یعنی یک سوم افرادی که از اینترنت استفاده می کنند! و زمانی این موضوع جالب تر می شود که بفهمید اکثر افرادی که ویدیو را با تلفن همراه شان مشاهده می کنند آن را به اشتراک می گذارند و یا برای دوستان شان ارسال می کنند.

غیر ممکن است بتوانید با روشی غیر از محتوای ویدیویی در کمترین زمان به شهرت برسید. کافی است یک نگاهی به اینستاگرام بیاندازید!

در سال ۲۰۱۶ تولید محتوای ویدویی در راس همه امور کسب و کارهای کوچک قرار گرفت و این بدان معنی است که در سال های آینده شاهد سیل عظیمی از ویدیو خواهید بود و اگر امروز شما هم شروع به تولید ویدیو نکنید، نابودی کسب و کار اینترنتی تان را تضمین کرده اید.

 

عکس نوشته انگیزشی

دیجی کالا هم به وحشت افتاد :

تقریبا اکثر مردم ایران بر این باور هستند که دیجی کالا بهترین فروشگاه اینترنتی است و امروز جایگاهی را بدست آورده که کمتر برندی می تواند با او رقابت کند. اما دیجی کالایی ها از قدرت ویدیو با خبر بودند. می دانستند اگر شروع به تولید محتوای ویدویی نکنند در آینده نه چندان دور هیچ جایی بین مردم نخواهند داشت. پس قسمتی از سایتشان را فقط به ویدیو اختصاصی دادند.

 

عکس نوشته انگیزشی

بازاریابی دقیقا به مانند جنگ می ماند. شرکت ها بزرگ به شرکت های کوچک حمله می کنند و برعکس. اما تنها برنده این جنگ کسانی هستند که می توانند آینده را پیش بینی کنند.

 

استراتژی های موفقیت در بازاریابی ویدیویی :

 

استراتژی اول | داستان جذاب است :

مردم زمانی به برند ما توجه می کنند که برایشان جذاب باشد. حالا چطور می توانیم برندمان را نزد مردم جذاب کنیم ؟

آیا به گفتن این که “ما بهترین …” و یا “ما اولین….” می توانیم توجه مردم را جلب کنیم؟ قطعا خیر. امروز مردم از شنیدن توضیحات مستقیم درباره محصول و یا خدماتی خسته هستند.

تنها چیزی که مردم به شدت آن را دوست دارند داستان است! ما باید در محتوای ویدویی مان داستان سرایی کنیم، اجازه دهیم مردم غرق در داستان ما شوند تا بتوانند با تمام قسمت های آن ارتباط پیدا کنند.

در ویدیو نگویید که این ها ویژگی محصول ما هستند در عوض بیایید داستانی را تعریف کنید و در آن داستان طوری تصویر سازی کنید که مردم متوجه شوند اگر محصول شما را خریدند می توانند به چه رویاهایی برسند، چه اتفاقات خوبی می تواند برای آن پیش آید و…

شرکت امریکن گریتینگ دقیقا همین کار را با ویدیوی بسیار موفق خود به نام «سخت‌ترین شغل دنیا» انجام داد. شرکت محصول خود را در پس‌زمینه فیلم قرار داد و در عوض روی احساسات انسانی تمرکز کرد. این شرکت داستانی درباره محصولش ساخت و به مردم اجازه داد تا با این برند/ جنس ارتباط برقرار کنند.

عکس نوشته انگیزشی

 

استراتژی دوم | مردم از فیلم آموزشی استقبال خوبی می کنند :

اگر قصد محصول یا خدمت جدیدی را در سال جاری روانه بازار کنید، ویدیویی بسازید که طرز کار آن را نشان دهد. ویدیوها قدرت این را دارند تا همه‌چیز را شرح دهند.

در حقیقت، بینندگان ۹۵ درصد از پیامی را که در یک ویدیو می‌بینند به خاطر می‌سپارند. به‌علاوه، ۳۰ درصد از جست‌وجوهای مردم در یوتیوب برای سوال «چگونه» بوده است. توجه داشته باشید، یوتیوب بعد از گوگل بزرگ‌ترین موتور جست‌وجو است (یوتیوب در مالکیت گوگل است).

در پایان، ۷۳ درصد از مشتریان سپس از تماشای ویدیوهایی که به‌اصطلاح «طرز کار» کالا یا خدمتی را شرح می‌دهد، بیشتر تمایل دارند تا آن کالا یا خدمت را خریداری کنند.

شرکت رسانه اینترنتی بازفید تیستی (BuzzFeed’s Tasty) در ساخت ویدیوهای «طرز کار» بسیار تبحر دارد و اغلب ساخته‌هایش در حجمی تولید می‌شود که در اینترنت به‌سرعت دست‌به‌دست می‌شود. «چگونه پاستای عالی بپزم» مثال خوبی در زمینه ویدیوهای «طرز کار» است که یک موضوع پیش‌پاافتاده را مرحله‌به‌مرحله و به شیوه‌ای قابل‌فهم توضیح می‌دهد. این رسانه برای افزایش سرعت نمایش ویدیوها از اپلیکیشن هایپرلس استفاده می‌کند، بنابراین بینندگان اطلاعات را با سرعت هر چه تمام‌تر دریافت می‌کنند.

میزان توجه افراد در حال کم شدن است، ازاین‌رو ویدیوهای تا دودقیقه‌ای بیشترین تعامل را با بیننده برقرار می‌کنند. پس ویدیوها را کوتاه و بامزه بسازید.

 

عکس نوشته انگیزشی

 

استراتژی سوم | قهرمان اصلی را همان اول وارد کنید :

شما کمتر از ۸ ثانیه زمان دارید تا بتوانید توجه بیننده را به خودتان جلب کنید و اگر نتوانید در این مدت این کار را انجام دهید، توجه او به سوی چیزهای جالب تر در اینترنت جلب می شود.

پس سعی کنید برای ساخت چند ثانیه اول ویدیوی تان وقت بگذارید، فکر کنید و ببینید چطوری می توانید شروع کنید تا برای بیننده تان بسیار جذاب باشد.

بیایید یک نگاهی به زندگی خودمان بیاندازیم. اگر ما تلویزیون را روشن کنیم چند ثانیه طول می کشد تا کانال را عوض کنیم، شاید کمتر از ۵ ثانیه ! اگر ا حساس کنیم کانال مورد نظر برنامه جذابی ندارد سریعا به دنبال کانال دیگری می گردیم در دنیای بازاریابی ویدیویی دقیقا همین اتفاق می افتد.

در ابتدای ویدیو تان به بیننده نشان دهید چرا باید تا آخر این ویدیو را ببیند

کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *