با وحشتناک ترین مانع موفقیت رو به رو شوید

با وحشتناک ترین مانع موفقیت رو به رو شوید

امروز با خطرناک ترین و قدرتمندترین مانع موفقیت رو در رو خواهیم شد. دشمنی که از شما یک مرده متحرک می سازد و در سراسر وجودتان لانه می سازد.

این ویروس از زمانی که از خواب بیدار می شوید، با شما شروع به زندگی خواهد کرد. از نوک انگشتان پا تا نوک موهای سرتان در حال حرکت است و یک کار را به خوبی انجام می دهد. اجازه نمی دهد زندگی کنید!

آیا این موقعیت ها را تجربه کرده اید؟

  • از خودتان سوال می کنید، چه می شود اگر شکست بخورم؟
  • آیا مسیر را درست انتخاب کرده ام؟ نکنه کل مسیر را اشتباه آمده ام؟
  • اگر در میان جمع بخواهم نظر متفاوت خود را اعلام کنم، چه فکری درباره من می کنند؟
  • او خیلی سر تر از من است. امکان ندارد همسر من شود!
  • من نمی توانم یک کارآفرین باشم چون به زمین خواهم خورد.

شاید خیلی ها تازه متوجه وجود چنین ویروس خطرناکی شدند. اما بگذارید یک سوال دیگر بپرسم :

آیا تا به حال تنها به خاطر حمله افکاری که می‌گویند ‘دیگران مسخره ات میکنند’، برنامه‌ریزی برای کاری که درنهایت به شما احساس آزادی هدیه خواهد داد را تغییر داده‌اید؟

به زمانی از زندگی تان نگاه کنید که از کار کارمندی خسته شده بودید:

 

با وحشتناک ترین مانع موفقیت رو به رو شوید

ساعت ۷ صبح از خواب بیدار شدید. به خودتان گفتید دیگر نمی خواهم یک کارمند باقی بمانم ! باید کاری کنم تا زندگی ام را نجات دهم.

به سمت محل کار در حرکت بودید که فقط یک فکر در سرتان بود: باید استعفا دهم تا بتوانم یک کارآفرین باشم، یک کارآفرین مانند استیو جابز، برایان تریسی، دن کندی و…

به محل کارتان رسیدید. به محض ورود همان رنگ و بو همیشگی را استشمام کردید، رنگ و بویی که به شما می گفت : به زندگی کسل کننده یک کارمند خوش آمدید

اما امروز باید تغییری به وجود آید. سریعا یک برگه کاغذ سفید برداشتید و شروع به نوشتن استعفا نامه تان کردید

ناگهان فکری در سرتان آمد : نکنه داری اشتباه می کنی، نکنه شکست بخوری و از بقیه کارمند های همین شرکت هم بیچاره تر شوی ؟ نکنه من برای کارآفرین بودن ساخته نشدم ؟

استعفا نامه نیمه پر شده را پاره کردید و پشت میزتان نشستید و به کار کارمندی تان تا همین امروز ادامه دادید…

با وحشتناک ترین مانع موفقیت رو به رو شوید

 

آیا تابه‌حال به خاطر اینکه احساس می‌کنید برای افراد به‌اندازه کافی خوب نیستید تا بتوانید عاشق آنها باشید، خود را از پیوند با آنها محروم کرده‌اید؟

اگر جواب‌هایتان مثبت است، در اعماق ذهن خود به ویروس کشنده موفقیت مبتلا شده اید. ویروسی به اسم ترس.

 

ویروسی به اسم ترس که انسان های زنده را تبدیل به مردگام متحرک می کند :

اگر بخواهم زندگی روزانه انسان ها را تعریف کنم می گویم : مجموعه تصمیماتی که باعث ایجاد کنش و یا عملکردی می شود. و آیا این موضوع برای شما اتفاق افتاده است:

در طول روز تصمیم میگیرید با اعتماد به نفس صحبت کنید اما «ترس» در پشت افکارمان به صدای آرامی به ما میگوید ‘نه… اگر آن ها بفهمند اعتماد به نفس پایینی داری و فقط درحال نقش بازی کردنی بهت می خندن…’ و تصمیم می گیرید که با اعتماد به نفس صحبت نکنید…

 

خیلی از ما انسان ها فکر می کنیم که ترس جلوی مرگ را می گیرد اما ترس فقط جلوی زندگی کردن را می گیرد !

زمانی که ترس ها وارد زندگی ما می شوند باعث می شوند حتی نتوانیم بدرستی نفس بکشیم. ترس باعث افزایش ضربان قلب می شود و در نتیجه ما شروع می کنیم به سریع نفس کشیدن و همین امر باعث می شود نتوانیم بدرستی نفس بکشیم و اکسیژن دریافت کنیم و در اثر دریافت نکردن اکسیژن می دانید که چه بلایی سر تک تک سلول هایتان می آید !

 

جملات انگیزشی

 

دیگر کافی است :

برای شما که در حال خواندن این مقاله هستید، ترس دیگر کافی است. از اینجا به بعد می خواهیم ترس ها را زیر پا له کنیم طوری که توان ایستادگی جلوی ما را نداشته باشد.

 

درس شماره ۱ – ترس های خود را بشناسید :

لازم به گفتن نیست که قبل از اینکه بخواهیم با ترس هایمان وارد جنگ شویم، باید آن ها را به خوبی بشناسیم.

اگر قرار باشد با دشمنی بجنگید باید هم او را کامل بشناسید و هم از روش حلمه اش اگاه باشید و اگر نه جنگ را می بازید. مثل این می ماند که:

فرمانده به سربازان می گوید حلمه کنید. سربازان می گویند به کی؟

فرمانده پاسخ می دهد به دشمن. سربازان : دشمن چه کسی است؟

فرمانده : نمی دانم اما حمله کنید. سربازان : خب. اما به کدام جهت حمله کنیم ؟ و…

پس قبل از هر چیزی باید ترس هایمان را کاملا بشناسیم. اکثر ترس ها، به محض شناخته شدن از بین میروند ! به همین سادگی…

کافیست به کودکی که فکر میکند زیر تخت اش هیولاست، تصویری از هیولایی که در ذهن دارد را بخواهید و به او نشان دهید هیولایی با این ابعاد در زیر تخت اش جا نمیشود !!!

 

درس شماره ۲ – روی کاغذ ترس ها را نابود کنید :

چنیدن سال بود که روی موثر ترین روش از بین بردن ترس ها تحیقی می کردم. صد ها جلد کتاب خواندم. بعضی از روش موثر بود اما نه برای تمام موارد. فقط یک روش موثر وجود داشت. آن هم نوشتن بود.

زمانی که بخواهید به جنگ ترس در ذهنتان بروید. او پیروز می شوید. شاید بتوانید برای چند ثانیه ترس را در ذهن تان مهار کنید اما یک دقیقه بیشتر دوام نمی آورید.

همه چیز در ذهن می چرخد. ترس با ده ها سوال شما را گیر خواهد انداخت. این سوال ها را در ذهن تان می چرخانه تا فرصت پاسخ دادن را نداشته باشید. اما زمانی که مکالمه خودتان و ترس تان را روی کاغذ بیاورید او محکوم به شکست می شود.

 

ترس دقیقا به مانند کوسه است و ذهن شما به مانند دریا. اگر در دریا با کوسه روبرو شوید قطعا خورده می شوید اما اگر این جنگ در روی خشکی ( کاغذ) اتفاق بیافتد شما، کوسه را کباب خواهید کرد.

 

درس شماره ۳ – مثل مرد با ترس هایتان رو به رو شوید :

اکثر مردم از ترس هایشان فرار می کنند یا سعی می کنند آن ها را انکار کنند اما در این صورت فقط قدرت پیام ترس بیشتر می شود. باید با ترس هایتان رو در رو شوید.

همانطور که گفتم مکالمه بین خودتان و ترس تان را روی کاغذ بنوسید. روش حلمه ترس اینگونه است که دائما از شما سوال می پرسد. به طور مثال اگر در این کار موفق نشوی چی ؟ و…

وقت بگذارید و تمام این سوالات را یادداشت کنید. در اغلب اوقات بیشتر از ۲۰ سوال نمی شود. به تک تک آن ها پاسخ دهید و جلوی هر کدام بنوسید چند درصد احتمال به وقوع پیوستن دارد؟

بگذارید ترس یک کارمند را بررسی کنیم :

  • اگر از کار کارمندی استعفا دهم و نتوانم کارآفرین موفقی شوم چه ؟

پاسخ این سوال ساده است. اولا کارآفرینی کار غیر ممکنی نیست و گرنه رئیس شرکت ات وجود نداشت ! دوما چرا نباید موفق شوم ؟ تنها چیزی که برای موفقیت لازم دارید پشتکار است و این موضوع هم کاملا به خودتان بستگی دارد. سوما موفقیت حاصل شکست های مختلف است که توانسته اید دوباره روی پایتان بایستید و به جلو حرکت کنید پس شکست مطلق نیز وجود ندارد.

خود ترس، ترسو است فقط یاد گرفته در زمین خودش به شما حمله کند ( ذهن) اما اگر جنگ را به زمین خودتان بیاورید ( کاغذ) متوجه می شوید او کودک خردسال ترسویی بیش نبوده است !
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *