از بلاتکیفی در زندگی تا رسیدن به زندگی رویایی

از بلاتکیفی در زندگی تا رسیدن به زندگی رویایی

بلاتکیفی در زندگی یعنی اینکه نمی دانیم چه کاری باید انجام دهیم. نمی دانیم از چه چیزی لذت می بریم و احساس می کنیم در زندگی گم شده ایم. این دقیقا اتفاقی است که برای تمام افراد موفق می افتد.

صبح ها هیج انگیزه ای برای زود بیدار شدن ندارید و یا اینکه احساس می کنید رفتن به محل کار خسته کننده و اشتباهی است. حوصله دیدن دوستان و یا فامیل را ندارید چون احساس می کنید کار بیهوده ای است و یا اصلا هیچ دلیلی برای دید و بازدید نمی بینید، دچار بلاتکیفی در زندگی شده اید.

خب تبریک می گویم شما هم مانند تمام افراد موفق دنیا وارد مرحله ای از زندگی تان شده اید که احساس بلاتکلیفی می کنید.

استیو چابز را می شناسید؟ بله موسس برند Apple. در برهه ای از زندگی دانشگاه را رها کرد. شیشه نوشابه جمع می کرد و می فروخت. بقدری دچار بلاتکیفی در زندگی شده بود که تصمیم گرفت سفری به هند داشته باشد تا با چند تن از راهبه ها مشورتی داشته باشد.

اگر بگویم بیل گیتس، مایکل جردن، لئوناردو دیکاپریو، ریحانا و … همه در برهه ای از زندگی دچار بلاتکلیفی شده بودند شاید تعجب کنید اما برای تمام افراد موفقی که می شناسید این اتفاق افتاده است. اگر شما هم امروز این حس را تجربه می کنید عالی است زیرا قرار است یک تصمیم مهم در زندگی مان بگیریم.

 

پیام احساس بلاتکیفی در زندگی چیست :

هر احساسی که ما تجربه می کنیم یک پیام مشخص و واضحی را دارد که ما باید آن را بشنویم و عملی کنیم. پیام احساس بلاتکلیفی این است که ما نتوانسته ایم یک تصمیم مهم و قطعی برای ساخت یک زندگی رویایی بگیریم. 

اگر ما هیج انگیزه ای برای رفتن به اداره نداریم یعنی اینکه جای ما آنجا نیست! لیاقت ما کارآفرین بودن است نه یک کارمند ساده. اگر احساس می کنید رفت و آمد با دوستان تان برای شما لذت بخش نیست به این معنی است که دوست هایی را انتخاب کرده ایم که نمی توانند ما را به سوی ایده آل هایمان سوق دهند.

جملات انگیزشی

 

درس های طلایی برای رهایی از بلاتکیفی در زندگی و ساخت زندگی رویایی :

 

درس اول | این شرایط مقطعی هستند :

برخلاف باور عموم، مسیر موفقیت یک مسیر صاف و هموار نیست بلکه پر از پیچ خم و پرتگاه های خطرناک است. اگر می خواهید یک زندگی ایده آل بسازید باید لذت ریسک سفر در این مسیر را بچشید.

روزهای سختش را تحمل کنید تا به روزهای فوق العاده اش برسید. اگر احساس بلاتکلیفی در زندگی می کنید بدین معنا است که هنوز مسیر موفقیت خودتان را انتخاب نکرده اید.

مهم نیست چقدر طول می کشد تا به مقصد برسید. در این مسیر تنها دو چیز اهمیت دارد :

  1. انتخاب مسیر صحیح
  2. لذت بردن از سفر کردن در مسیر موفقیت

باقی مسائل خود به خود در طول مسیر حل می شوند. باید در طول این سفر صبور و مشتاق باشید. لارم نیست یک ضرب کل مسیر را طی کنید می توانید در طول سفر ماشین تان را به کنار جاده بیاورید، پیاده شوید و کمی چای بنوشید. اگر مسیر زندگی تان را درست انتخاب کنید از سفر کردن لذت می برید.

جملات انگیزشی

 

درس دوم | لازم نیست زندگی را کنترل کنید :

شاید به شما بگویند باید کنترل زندگی تان را در دست بگیرید اما اطمینان می دهم هر کسی که این جمله را گفته یا نمی دانسته زندگی چیست و یا نمی دانسته کنترل کردن یعنی چه!

ما نمی توانیم تمام اتفاقات زندگی را کنترل کنیم اما می توانیم بهترین واکنش را در لحظه نشان دهیم. به طور مثال اگر شما پشت چراغ قرمز ایستاده باشید و یک ماشین بی احتیاط از پشت به ماشین تان بکوبد، مقصر شما نیستید چون نمی تواستید شرایط زندگی راننده ماشین عقبی را کنترل کنید.

باید از فکر کنترل کردن هم بیایید بیرون واگرنه اضطراب و نگرانی در طول تمام لحظات خوش تان گریبان گیرتان خواهد شد. پس بلاتکلیفی در زندگی را نداشتن کنترل بر زندگی نپندارید، شما کافیست مقصد را مشخص کنید، مسیر و اینکه چه اتفاقاتی در طول مسیر برایتان خواهد افتاد خارج از کنترل شماست و این طبیعی است

 

درس سوم | تجربه کنید و لذت ببرید :

باید هر کاری که می کنید و از آن لذت نمی برید را رها کنید و بدنبال کاری بروید که عاشقانه دوستش دارید. یک احساسی، یک جریانی در کل بدنتان در حرکت است. می دانید که باید کار مورد علاقه تان را پیدا کنید و این بسیار عالی است اما چند دقیقه بعد از خودتان می پرسید : واقعا چه کاری مورد علاقه من است؟

نمی دانید چه کاری را باید انجام دهید؟ نمی دانید آن چه شغلی است که اگر وارد آن شوید عاشقش می شوید؟ نمی دانید در چه کاری مهارت و استعداد دارید؟ پس باید کارهای مختلف را امتحان کنید. نترسید دیر نمی شود.

باید انقدر کارهای مختلف را تجربه کنید تا متوجه شوید آن چه کاری است که با انجام دادنش انرژی می گیرید. قطعا بزرگترها و یا خانواده تان به شما بگویند باید فقط یک شغل را انتخاب کنی و تا آخر همان کار را انجام دهی. مطمئنم که دوستتان دارند اما مطئمن نیستم که راه درستی را نشان دهند.

زندگی شما قطعا باید بهتر و پربار تر از زندگی پدر و مادرتان باشد تا بتوانید هم دستشان را بگیرید و هم باعث شوید که به داشتن فرزندی به مانند شما افتخار کنند.

 

جملات انگیزشی

 

درس چهارم | شما منحصر به فرد هستید، روی نقاط قوت تان کار کنید :

هر انسانی در این دنیا خاص و منحصر به فرد است دقیقا به مانند اثر انگشتش. هر کسی یک استعداد ویژه دارد که دیگران از آن بهره مند نیستند. پس بگردید و نقات قوت خودتان را پیدا کنید و فقط روی بهتر شدن آن کار کنید.

این شدیدا اشتباه است که از خودتان بپرسید چه شغلی درآمد بالایی دارد، پس من هم بروم وارد آن کار شوم. در هر شغلی هم می توانید آدم های ثروتمند پیدا کنید، هم آدم های فقیر. پس شغل شما درآمد شما را تعیین نمی کند. عشق و پشتکار شما در کاری معیار تعیین کننده درآمد شما خواهد بود.

بلاتکلیفی در زندگی، احساس خیلی بدی است. اما سکوی پرتابی به سمت زندگی ایده آل تان خواهد بود چون فرصتی برای شناخت خودتان و محیط اطرافتان است.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *