باید یک تصمیم بزرگ

یک تصمیم بزرگ برای مابقی زندگی بگیریم

مهم نیست تا به الان چه کارهایی انجام داده اید و یا چه نتایجی گرفتید، باید برای مابقی زندگی مان یک تصمیم بزرگ بگیریم. تصمیمی که دنیای مان را تغییر خواهد داد.

باید یک تصمیم بزرگ بگیریم. باید بدانیم دقیقا چه چیزی می خواهیم سپس آن را می نویسیم و برای بدست آوردن آن مردانه می جنگیم.

 

چه زمانی برای گرفتن یک تصمیم بزرگ مناسب است :

دقیقا بعد از تصمیمات بزرگ است که زندگی مان متحول می شود. یک فرد عادی با زندگی معمولی هیچگاه ثروتمند نمی شود مگر اینکه برای بدست آوردن ثروت یک تصمیم بزرگ گرفته باشد.

یک محصل هیچگاه نمی تواند نمرات هندسه خود را بهتر کند مگر اینکه تصمیم گرفته باشد بهترین نمرات کلاس را در درس هندسه کسب کند. انسان ها را می توان از روی تصمیمات شان قضاوت کرد. 

اگر تمام اطلاعات موجود دنیا را در رابطه با کارآفرینی بدانید، یک کارآفرین نمی شوید مگر اینکه تصمیم گرفته باشید یک کارآفرین موفق باشید.

 

جملات انگیزشی

به قول پیتر دراکر Peter Drucker ، پدر علم مدیریت نوین «هروقت کسب و کاری موفق میبینید، بدانید یک زمانی، یک نفر، تصمیمی شجاعانه گرفته است.» تصمیم بزرگ و شجاعانه شما چیست؟

اکثر افراد در رابطه با تصمیم گیری خیلی راحت صحبت می کنند اما هیچوقت یک تصمیم بزرگ برای زندگی خودشان نمی گیرند. بسیاری از افرادی که توانسته اند تصمیمات بزرگی در زندگی شان بگیرند، به شرایطی رسیده بودند که دیگر حاضر نبودند برای یک دقیقه هم که شده آن شرایط زندگی را تحمل کنند.

 

به حرف دلتان گوش دهید :

شاید شما عاشق مطالعه در رشته عکاسی بوده اید اما به خواست و اجبار پدر و مادرتان در حال تحصیل در یک رشته مهندسی هستید. هر چه به ترم های بالاتر می روید احساس بیهودگی در شما بیشتر می شود.

ما یک بار زندگی می کنیم پس بهتر است همین یک بار را برای خودمان زندگی کنیم. مهم نیست پدر و مادر شما دوست دارند چه کاره شوید، مهم این است که دلتان چی می گوید.

اگر دل تان جای دیگر است، اگر احساس میکنید به جایی که کار میکنید تعلق ندارید، اگر احساس میکنید بهترین دوست تان دارد به شما دروغ میگوید، اگر احساس میکنید استعفا دادن برخلاف گفته دوستان تان میتواند برای زندگی شما مفید باشد، اگر احساس میکنید…به حرف دلتان گوش دهید.

جملات انگیزشی

به احساسات تان اهمیت دهید :

خیلی ها به شما می گویند باید منطقی باشید و منطقی فکر کنید اما من به شما می گویم اگر می خواهید به موفقیت های بزرگی در زندگی تان برسید باید با احساسات تان فکر کنید.

استیو جابز زمانی که تلفن همراه iphone را رونمایی کرد، همه از او انتقاد کردند. گفتند منطقی نیست که iphone فقط یک دکمه دارد. اما استیو جابز در پاسخ گفت : “من احساس می کنم تلفن های همراه باید ساده تر شوند” و دقیقا همین اتفاق افتاد. امروز دیگرا از گوشی ها پیچیده با دکمه زیاد دیگر خبری نیست.

 

احساسات برای گرفتن تصمیمات بزرگ، تفکر منطقی برای گرفتن تصمیمات کم ارزش :

در دنیای افراد بزرگ، تفکر منطقی برای گرفتن تصمیمات جایی ندارد. کتاب ها و یا حرف های معلمانتان را دور بریزید. شما باید برای گرفتن تصمیمات بزرگ از احساسات تان کمک بگیرید زیرا ذهن تان هر کاری می کند تا شما را در شرایط ناشناخته قرار ندهد.

اگر می خواهید تحول بزرگی در زندگی تان رخ دهد باید بتوانید کارهایی را انجام دهید که تا به امروز انجام نمی دادید و برای گرفتن این تصمیم باید روی احساسات تان متمرکز شوید.

ریچارد برانسون Richard Branson ، کارآفرین انگلیسی و صاحب گروه شرکت های Virgin که به کارآفرین ماجراجو معروف است میگوید «من بهترین تصمیم های زندگی ام را نه به خاطر سود و منفعت آنها، بلکه به خاطر حس و احساس خوبی که به من میدادند گرفتم.»

کلید این مسئله مهم اینجاست : تفکر آگاهانه و منطقی کمک زیادی به شما برای گرفتن تصمیم های بزرگ و متحول کننده نمیکند؛ باید به احساس و شهودتان گوش کنید.

 

جملات انگیزشی

چرا احساسات سطحی نیستند :

در مغز شما صد ها میلیون پردازش اطلاعات انجام می شود تا در نتیجه احساسات حاصل شوند.

تمام اطلاعات از طریق حواس پنجگانه وارد ضمیر ناخودآگاه شما می شوند سپس تفکر و تجسم شما از واقعیت آن ها را تغییر می دهد ( اینجا تازه متوجه اهمیت تفکر مثبت می شوید ). زمانی که شما تصمیمی می گیرید گمان می کنید که آگاهانه فکر کرده اید اما خیلی قبل تر، آن تصمیم توسط ذهن ناخودآگاه شما گرفته شده است و آن را از طریق احساسات به شما منتقل می کند.

 

درس هایی تکان دهنده برای گرفتن یک تصمیم بزرگ در زندگی :

 

درس اول | شرایط سخت زندگی موفقتی هستند :

یک تصمیم بزرگ می تواند زندگی شما را به کل متحول کند اما این اتفاق به آن سادگی که در فیلم ها نشان می دهند، نمی افتد.

زمانی که یک تصمیم بزرگ در زندگی تان بگیرید احتمال دارد دوستان تان شما را ترک کنند ( زیرا به بزرگی تصمیم شما نیستند و آن را درک نمی کنند ) شاید مجبور شوید مدتی را تنهایی سر کنید. شاید مسخره تان کنند، شاید در طول مسیر ترس و ناامیدی به سراغ تان بیایند و…

اما درس اولی که باید یاد بگیرید این است که هرگز و به هیچ قیمتی تسلیم نشوید، شرایط سخت موفقتی هستند و نتایج موفقیت شما ابدی !

 

درس دوم | شرایط سخت زندگی موفقتی هستند :

زمانی که تصمیم بزرگی می گیرید باید گذشته و اتفاقات گذشته را فراموش کنید. همه چیز را از ابتدا بسازید و بگونه ای فکر کنید که انگار یک فرصت دوباره برای ساختن زندگی تان به شما داده شده است. پس با فکر کردن به شکست های گذشته این فرصت را از دست ندهید.

خیلی مهم است که بتوانید در زمان حال زندگی کنید.

جملات انگیزشی

خواهشا این مقاله را بخوانید : چگونه در زمان حال زندگی کنیم . برای زندگی کردن در زمان حال می توانم به این جمله بسنده کنم :

چایی تان را به آرامی و احترام بنوشید، گویی محوریست که جهان حول آن در حال چرخش است؛
آرام، خونسرد و بدون شتاب برای آینده.
فقط در زمان حال باشید چون زندگی در زمان حال جریان دارد.

زندگی-در-زمان-حال

 

درس سوم | دوستان تان را عوض کنید :

اگر دوستان تان به بزرگی تصمیمی که گرفتید نباشند، چوب لای چرختان می شوند.

به طور مثال شما تصمیم می گیرید یک کارآفرین ثروتمند باشید. ایده ای دارید و در ذهن تان هزاران بار به آن فکر کردید. اگر این ایده را برای دوستان تان بگویید به احتمال زیاد می گویند دیوانه شدی؟ آخه این چه کاری که می خوای کنی، موفق نمی شوی بابا بچسب به همان کار کارمندی و ….

یکی از این دو اتفاق می افتد :

  1. حرف های دوستان تان روی شما تاثیر می گذارد پس بر می گردید به همان کارمندی
  2. دوستان تان را کنار می گذارید و زندگی را می سازید که حتی تصورش هم نمی کنند.

یک جمله معروف است که می گوید : به من بگو دوستان تو کیستند تا بگویم تو کیستی” پس اگر احساس می کنید دوستان تان به بزرگی تصمیم تان نیستند آن ها را ترک کنید و در عوض دوستانی را انتخاب کنید که به لحاظ فکری با شما هم قطار هستند.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *