تلگرام یا اینستاگرام

تلگرام یا اینستاگرام کدام یک برای تبلیغات بهتر است

اینکه تلگرام یا اینستاگرام را انتخاب کنیم سوال خیلی از افرادی است که کسب و کار آنلاین دارند. طبیعتا یکی از این دو مورد می تواند درآمد و فروش چند میلیون تومانی ما را در ماه تضمین کند.

برای اینکه بتوانیم بهترین شبکه اجتماعی را برای بازاریابی و تبلیغات مان انتخاب کنیم باید معیار های زیر را بررسی کنیم.

  • نرخ تبدیل
  • میزان کاربر پسند بودن
  • میزان وقتی که کاربران صرف می کنند
  • میزان تاثیر گذاری
  • میزان اعتماد پذیری

 

عکس نوشته بازاریابی

تلگرام : جایی برای اعتماد کردن

امروز تلگرام محبوب ترین برنامه پیام رسان در ایران است. و کاربران زیادی در تلگرام وجود دارند.

اگر از تلگرام درست استفاده کنیم می توانیم افراد بسیار زیادی را جذب خودمان و برندمان کنیم به شرطی که به اعضای گروه مان، آموزش های فوق العاده مفیدی را بدهیم و در عین حال نیز پاسخگو تمامی سوال ها و نیازهایشان باشیم.

 

اشتباه رایج در استفاده از تلگرام :

اکثر افراد و برند هایی که من امروز می بینیم، صرفا یک کانال تلگرام درست کردند و در آن نمونه کارهایشان را می گذارند. اما این افراد هیچگاه از خودشان سوال نمی کنند که چرا مردم باید کانال آن ها را دنبال کنند ؟

  • چه ویژگی منحصر به فردی این کانال دارد که دیگر کانال های مشابه ندارند؟
  • آیا اگر من از این کانال لفت بدهم ( خارج شوم )، احساس می کنم یک فرصت بزرگ را از دست داده ام؟
  • آیا این کانال مطبی دارد که اگر من یک روز آن را از دست بدهم، خودم را سرزنش کنم ؟

ما باید بدانیم مردم هیچ اهمیتی به ما و به محصولات ما نمی دهند مگر اینکه بدانند می توانیم به آن ها کمک کنیم. خب با توجه به موضوعاتی که عنوان شد خیلی راحت متوجه می شویم که داشتن یک کانال به تنهایی هیچ کار مثبتی انجام نمی دهد.

عکس نوشته بازاریابی

راه حل چیست :

ما باید در کنار کانال تلگرام مان، یک سوپر گروه نیز داشته باشیم تا کاربران آنجا بتوانند آزادانه و به راحتی سوال هایشان را مطرح کنند. بطور مثال شما آموزش طراحی دکوراسیون خانه می دهید.

این مطلب را نباید از دست بدهید :  رائفی پور اسطوره تولید محتوا یک دهه اخیر ایران

کافی است یک سوپر گروه در تلگرام تشکیل دهید که دائما به کاربران تان راهنمایی های رایگان دهید. تا جایی که می توانید با جان و دل مشاوره رایگان دهید تا بتوانید اعتماد کاربران تان را بدست بیاورید.

تلگرام یا اینستاگرام

یک دقیقه مشاوره با حسین صفوی

مهم ترین نقطه قوت تبلیغات در تلگرام، آنلاین بودن کاربران آن است که باعث می گردد که محتوای تبلیغی شما خیلی راحت در دسترس قرار گیرد. همچنین انتشار یک پست تلگرامی خیلی سریع در میان دیگر کاربران اتفاق می افتد.
اما از سوی دیگر تعداد زیاد پیام هایی که در طول یک روز در معرض دیدکاربران قرار می گیرد، باعث می گردد که تبلیغ شما در میان آنها گم شود.

قبل از تلگرام، برنامه های واتس آپ، لاین و وایبر به ترتیب مدتی جز محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان در میان ایرانیان بودند. اما حالا تلگرام در اوج محبوبیت است. شاید طولی نکشد یک اپلیکیشن دیگر جایگزین تلگرام شود. بنابراین ساختن کانال و جذب مخاطب از طریق بازاریابی و تبلیغات در تلگرام یک نوع سرمایه گذاری خطر پذیر است.

 

تلگرام یا اینستاگرام

اینستاگرام : جایی برای جذب کاربران جدید 

همانطور که می دانید اینستاگرام شبکه اجتماعی است که بر پایه عکس و فیلم بنا شده است.

اکثر کاربران زمانی سراغ اینستاگرام می روند که حوصله شان سر رفته باشد و یا اینکه بخواهند سرگرم شوند. پس با توجه به همین موضوع قرار دادن پست های آموزشی و تخصصی در این شبکه اجتماعی به هیچ وجه کار درستی نیست مگر اینکه یکم چاشنی سرگرمی اضافه کنید.

 

اساسا مخاطبان اینستاگرام نسبت به تلگرام بیشتر هستند و کاربران اینستاگرام از لحاظ روحی بسیار حساس تر هستند زیرا دائما در حال قضاوت کردن مردم و خودشان هستند. پس باید بدانیم تنها زمانی می توانیم برند موفق در اینستاگرام داشته باشیم که به مردم حس خوبی را منتقل کنیم.

اگر آموزش طراحی دکوراسیون خانه به آن ها می دهیم باید بتوانیم تکنیک های کوچکی را یاد بدهیم که بتوانند خودشان آن را انجام دهند. همین موضوع باعث می شود به یک موفقیت کوچک اما شیرین دست پیدا کنند. و به خاطر همین موفقیت، عاشق برند و محصولات تان خواهند شد.

این مطلب را نباید از دست بدهید :  اینستاگرام مارکتینگ برای پیرمرد ها نیست

 

عکس نوشته انگیزشی

نرخ تبدیل به مشتری در اینستاگرام :

تعداد زیاد مخاطبان و امکان جستجو در میان محتوا در شبکه اینستاگرام، این امکان را به وجود می‌آورد که اگر به درستی نیازهای کاربران بازار هدفتان را شناسایی و محتوای خلاقانه را برایشان تولید کنید به همراه هشتگ گذاری مناسب، براحتی بتوانید افراد زیادی را جذب کسب و کار خود کنید.

شاید مدت زمانی که کاربران در اینستاگرام سپری می کنند نسبت به تلگرام کمتر باشد اما تصویر محور بودن اینستاگرام باعث می شود تا کاربران از گشت و گذار در صفحات اینستاگرام لذت بیشتری ببرند.
شاید در کوتاه مدت نرخ تبدیل کاربران به مشتری بسیار کند باشد اما به طور کلی تبلیغات در شبکه های اجتماعی یک روش بلند مدت در جهت برندسازی و افزایش درآمد است.

 

تلگرام یا اینستاگرام؟ روی کدام یک سرمایه گذاری کنیم :

پیشنهاد من این است که تمرکز اصلی تان را روی تبلیغات در اینستاگرام بگذارید. زیرا در بلند مدت می تواند شهرت و درآمدی برای تان ایجاد کند که سوپرایز شوید.

سعی کنید متوجه شوید بیشترین نیاز و خواسته مخاطبین اینستاگرام تان چیست و دائما درباره آن ها صحبت کنید. راه حل های بی نظیرتان را به آن ها ارائه دهید و از کامنت های منفی نیز نترسید! در هر جایگاهی هم که باشید باز عده ای پیدا می شوند که کامنت منفی برای تان بگذارند.

پس همیشه تمام تمرکز تان روی بهبود وضعیت مخاطبان تان بگذارید و این کار را با جان دل انجام دهید. قطعا در بلند مدت پاسخ های مثبتش را دریافت خواهید کرد.

 

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و تبلیغ نویسی
اگر می خواهید استاد بازاریابی شوید و شاهد فروشی بی نظیر باشید در عین حالی که تبدیل به یک فرد نافذ و گیرا می شوید، دقیقا متعلق به اینجا هستید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *