چگونه تنبلی را درمان کنیم

چگونه تنبلی را درمان کنیم

تنبلی در کمتر از یک دقیقه می تواند درمان شود و امروز می خواهم این راز را با شما در میان بگذارم.

خیلی ها من را می بینند و می گویند تو چی مصرف می کنی که انقدر خوشحالی، اگر ما هم انقدر انرژی داشتیم قطعا از شر این تنبلی کوفتی خلاص می شدیم. همیشه به همه گفته ام که شما تنبل نیستید فقط هدف بزرگی ندارید. زیرا اگر هدف بزرگ باشد، شور و اشتیاقی در سراسر بدن تان به جریان در می آید که خودتان هم نمی توانید مهارش کنید. درمان تنبلی فقط داشتن هدف است.

جملات انگیزشی

اهداف محدودیت ها را کنار می زنند و شما را به دنیای قدرت بی پایان سوق می دهند:

هنگامی که برای نخستین بار هدفی در نظر می گیریم، ممکن است در ظاهر دست نایافتنی باشد. اما مهمترین نکته هدف مندی، یافتن هدفی است الهام بخش تا نیروی درونتان را فعال کند. معمولا هنگامی متوجه می شوم هدف درستی برگزیده ام که به ظاهر غیر ممکن است ولی از اندیشیدن به آن، حسی از هیجان در من به وجود می آید. برای این که بتوانیم واقعا به اهداف والا و الهام بخش دست یابیم باید سیستم باورمان را تغییر دهیم و فقط به توانای های مان نیاندیشیم.

هیچ گاه ماجرای پسر جوانی را فراموش نمی کنم که در محله فقیر نشین سانفرانسیسکو به دنیا آمد و اهدافش از نظر دیگران دست نایافتنی بود. او یکی از هواداران جیم براون، قهرمانه افسانه ای فوتبال بود. در سن شش سالگی در اثر سو تغذیه دچار نرمی استخوان شد و پایش لنگ می زد، با این حال هدفش این بود که روزی بتواند مانند قهرمانش بدود.

از آن جایی که پولی نداشت تا بتواند مانند تماشاچیان در مسابقات فوتبال حضور یابد، لذا هر گاه قهرمانش مسابقه ای داشت، آن قدر بیرون استادیوم می ایستاد تا بازی تمام می شد و درها برای خروج تماشاچیان باز می کردند. آن گاه خودش را به داخل استادیوم می کشاند تا از نتیجه بازی مطلع شود. سرانجام در سن ۱۳ سالگی فرصت آن را یافت تا با قهرمانش ملاقاتی داشته باشد. به آن قهرمان فوتبال نزدیک شد و گفت:

آقای براون، من یکی از طرفداران پر و پا قرص شما هستم. براون از او تشکر کرد. پسر جوان ادامه داد و گفت: آقای براون مطلبی را می دانید؟ براون بار دیگر به او نگاه کرد و گفت: چه مطلبی؟

پسر جوان گفت: از تمام رکوردهای و گل هایی که زده اید خبر دارم! جیم براون لبخندی زد و گفت : عالیست و بار دیگر مشغول صحبت کردن با دوستانش شد. پسر جوان باز او را مخاطب قرار داد و گفت : آقای براون، آقای براون! او برگشت به پسرک نگاهی کرد. این بار پسر جوان با چنان شور و اشتیاقی به چشمان او خیره شد که براون سخت تخت تاثیر نگاهش قرار گرفت. گفت : آقای براون، روزی تمام رکوردهای شما را می شکنم!

قهرمان فوتبال لبخندی زد و گفت: پسرم عالیست، اسمت چیست؟ پسرک نیشش را تا بناگوش باز کرد و پاسخ داد: نام اجی سیمسون است! و سر انجام اجی سیسمون تمام رکوردهای جیم براون را شکست و رکوردهای جدیدی از خود بر جای گذاشت.

هرچه هستیم و هر کجا هستیم، خودمان این طور خواسته ایم.

 

جملات انگیزشی

چگونه اهداف می توانند به وجود آورنده نیرویی باشند که به سرنوشت ما شکل می دهد؟

هدف مندی نخستین گام جهت تبدیل دست نا یافتنی ها به دست یافتنی ها ست و اساس و پایه تمام موفقیت های زندگی محسوب می شوند. شما می توانید با تصورات و رویاهایی که در هر لحظه از زمان در سر می پرورانید، به موجودیت خود شکل دهید. تصوراتی که از اهداف آتی خود دارید، زیر بنای زندگی آینده تان را شکل می دهند. اهداف همچون طرحی کلی اند که افکارتان را هدایت می کنند.

آیا دوست دارید دنباله رو اهداف دیگران باشید یا خود شاهکاری بیافرینید؟ آیا تجارب زندگی تان را در انگشتانه ای جای می دهید یا در بشکه عظیم؟ اهداف پاسخ دهنده این سوالات هستند.

 

جملات انگیزشی

تبدیل غیر ممکن ها به ممکن ها:

همین حالا به اطراف تان نگاهی بیندازید. چه می بینید؟ آیا روی کاناپه نشسته اید، تابلوهای هنری با ارزشی به در و دیوار آویزانند و تلویزونی بزرگ در گوشه اتاق قرار دارد؟ یا پشت میزی نشسته اید که تلفن، کامپیوتر و فاکس رویش قرار دارد؟ زمانی داشتن این تجهیزات جزو آرزوهای هر فردی بود. اگر صد سال پیش به شما می گفتم که امواجی نامریی در هوا حرکت می کنند و درون جعبه ای جای می گیرند و تولید تصویر و صدا می کنند، آیا فکر نمی کردید دیوانه شده ام؟ اما امروز هر فردی در خانه اش حداقل یک تلویزیون دارد. افراد مختلفی این وسایل را اختراع کرده اند و برای این که بتوانند موفق شوند تصویر آن ها را به وضوح در ذهن مجسم کرده اند.

آیا این موضوع فقط در ارتباط با اشیا مادی صحت دارد؟ خیر کلیه اعمال و فعالیت های انسانی نیز این گونه اند. مشکلات کنونی انرژی به دست تصورات و تفکرات فیزیکدانان و مهندسان حل می شود. و مشکلات مربوط به بحران های اجتماعی، بی خانمانی و گرسنگی به دست افرادی همچون من و شما حل خواهد شد.

 

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *