جذب مشتری به سبک گاو بنفش

جذب مشتری به سبک گاو بنفش

جذب مشتری به سبک گاو بنفش، ایده ای بود که در دنیای بازاریابی مدرن بشدت سر و صدا به پا کرد. بسیاری از کسب و کار های نوپا را تبدیل به برندهای مطرح کرد از جمله برند آیس پک در ایران.

در یک روز بارانی در حال رانندگی در جاده ای هستید. هوا بقدری مه آلود است که به زور می توان جلوی ماشین را دید. در سمت راست شما بیشه زاری وجود دارد که صد ها گاو قهوی، سفید و یا سیاه در حال چریدن هستند. منظره زیبایی است اما چیزی وجود ندارد که بتواند توجه شما را به خود جلب کند تا هنگامی که چشمتان به یک گاو بنفش می خورد.

سال ها از این اتفاق گذشته است و هیچ خاطره واضحی از رانندگی در آن روز بارانی و مه آلود ندارید. تنهای چیزی که می توانید به وضوح به یاد آورید همان گاو بنفش است. عجیب بود هنوز نمی توانم باور کنم آن گاو بنفش در میان آن ها گاو چه کار می کرد.

 

جذب مشتری به سبک گاو بنفش

اصل ایده کتاب گاو بنفش اثر ست گادین دقیقا همین است. چگونه میان رقیبان متفاوت دیده شویم.

 

چگونه می توانیم گاو بنفش باشیم :

اگر از شما بپرسم تنها بازیگری که هیچگاه فیلم های خودش را نگاه نکرده است، چه کسی است. همه تان به سرعت پاسخ می دهید : جانی دپ !

اگر از شما بپرسم تنها بستنی که اسمش بستنی نیست، چیست؟ همه تان به سرعت پاسخ می دهید : آیس پک !

اگر از شما بپرسم تنها سخنرانی که نه دست دارد، نه پا، کیست؟ همه تا به سرعت پاسخ می دهید : Nicholas James Vujicic

این افراد دقیقا همان گاو بنفش هستند. همواره بر خلاق چارچوب و قواعد دنیا، بازی کرده اند به همین خاطر است که از میان هزاران رقیب ما فقط اسم این برنده ها و یا افراد را به یاد می آوریم. البته همیشه گاو بنفش بودن و متفاوت بودن خوب نیست اما مطمئنا همیشه دیده خواهید شد.

اگر یک نگاه اجمالی به اینستاگرام تان بیاندازید به راحتی متوجه می شوید در همین ایران ده ها گاو بنفش وجود دارند که طرفدارهای چند هزار نفری دارند مانند : امیر تتلو، ملیکا تهامی، امیر منصور کریمی و …. در اینجا کاری به اخلاق و یا منش افراد ندارم تنها منظورم اینست که متفاوت بودن باعث دیده شدن می شود.

 

این مقاله برای افرادی است که می خواهند :

  • میخواهند کسب و کارشان را تبلیغ کنند اما اصول نوین تبلیغات را میخواهند اجرا کنند
  • میخواهند کاری بزرگ در زندگی انجام دهند و در اذهان عمومی به خاطر سپرده شوند
  • میخواهند برند شخصی داشته باشند.
  • و تمام کسانی که میخواهند با این ایده خارق العاده آشنا شوند…

 

همایش موفقیت حسین صفوی

چگونه می توانیم متفاوت و جذاب باشیم ( گاو بنفش ) :

شما یا برند شما باید دارای نکاتی باشد که بتواند تفاوت را نشان دهد و در عین حال کمی عجیب نیز باشد. منظور از تفاوت، کیفیت نیست زیرا این مسئله تا حدود زیادی کلیشه شده است و تقریبا تمام برنده ها و یا کسب و کارها می گویند ما بهترین کیفیت را داریم. پس به هیچ وجه عجیب نیست.

اگر به شما بگویم در تقاطع ولیعصر- میرداما یک عطر فروشی است که نزدیک به ۱۰۰ برند عطر در مغازه اش دارد احتمالا می گویید جه جالب اما اگر به شما بگوییم در همین عطر فروشی، فروشنده ای وجود دارد که با توجه به شخصیتت یک عطر به شما پیشنهاد می دهد، سریعا ماشین را روشن می کنید و به سمت آن مغازه حرکت می کنید. درست است؟

جذابیت با عادی بودن رابطه ای ندارد، جذابیت بسیار عجیب است. تحقیقات نشان داده است که در نظر عموم مردم شخصی جذاب است که عقاید و رفتارهای متفاوت با جمع داشته باشد.

اگر به فیلم تایتانیک نگاه کنید متوجه می شوید رز جذب کارکتر جک می شود به خاطر اینکه عقاید و رفتار هایش متفاوت با جمع حاضر در کشتی بود. اگر به داستا آیس پک نگاه کنید متوجه می شوید آیس پک صرفا یک بستی است اما چرا مردم برای خرید یک آیس پک در صف های طولانی می ایستند؟ جون این بستی عجیب است !

همه تان داستان بستنی طلا ۴۰۰ هزار تومانی برج میلاد را شنیده اید، اما هیچ کدامتان اسم بستنی فروشی خانه بستی را نشنیده اید چرا؟ چون اولی به نظرتان عجیب می آمد و داستان خوبی برای تعریف کردن در جمع می آمد اما دومی فقط یک بستنی فروشی معمولی است که هر کسی می تواند در محله اش ده ها نمونه شبیه به آن را پیدا کند.

 

جملات انگیزشی

هر چیزی که کمیاب شود، پر مخاطب تر می شود :

در سنترال پارک نیویرک یک آزمایش جالبی توسط برند Voortman(تولید کننده کلوچه های شکلاتی) انجام گرفت. دو ظرف آوردند. در یکی از ظرف ها ۲ کلوچه قرار دادند و در ظرف دیگری ۲۰ کلوچه.

اتفاق جالبی افتاد مردم احساس می کردند ظرفی که کلوچه های کمتری دارد، دارای کلوچه های به مراتب خوشمزه تری است. این در صورتی بود که کلوچه های دو ظرف دقیقا به مانند هم بودند. هر چیزی که کمیاب تر شود، طرفدارای آن نیز بیشتر می شود.

آیا تا به حال با این نوع تبلیغات برخورد کرده اید؟

  • آخرین روز حراج
  • تا قبل از اینکه در بازار کمیاب شود، بخرید
  • فقط همین چند تا پاکت مانده، قرار تا شش ماه دیگر وارد نشود!

بعضی‌ها جذابیت را تأیید می‌کنند؛ برخی دیگر آن را تکذیب می‌کنند و عده‌ای اصلاً در جریان داستان ما نیستند. به‌هرحال، جذابیت کاملاً واقعی است! حتی یک گردباد مخرب هم می‌تواند از دور، جذاب باشد.

 

چگونه از قانون گاو بنفش به نفع خودمان استفاده کنیم :

ست گادین در کتابش “گاو بنفش” می نویسد:

‘یکبار تصمیم گرفتم خودم گاو بنفش باشم و مکالمه ام را با یک خانم زیبا اینطور شروع کردم «بیا درباره عشق صحبت کنیم یه آلبوم فوق‌العادست! تا حالا شنیدینش؟ خواننده این آلبوم هم معرکست!» بعدها به من گفته شد که این مقدمه‌ چینی غیرمعمول مرا تا حد زیادی جذاب نشان داده بود.’

با یک نفر میخواهید دوست شوید اما نمیدانید چطور دوستی تان را شروع کنید؟ از او بپرسید که کدام شکلات را دوست دارد. بگویید که جواب به این سؤال به شما کمک می‌کند که او را بشناسید. این شروع، شما را یک گاو بنفش میکند. ممکن نیست بتواند شما را از ذهنش بیرون کند…

به طور مثال اگر یک سخنران هستید به جای اینکه با صحبت های کلیشه ای مانند : موضوع صحبت امروز من، افزایش فروش است. می تواند اینگونه شروع کنید.

این ماه مرخصی ها بیشتر شد، حقوق کارمندان نیز تا ۱۵% افزایش یافت و آخر هفته هم در شرکت یک جشن بزرگ داریم حتما از تم مشکی قرمز استفاده کنید. امروز اولین روز از ماه بعد است! مطمئن هستم با راه کارهایی که امروز نشان تان می دهم می توانید فروش شرکت را افزایش دهید و پس از آن تمام این اتفاقات خواهد افتاد….

به یاد داشته باشید که : «اولین تأثیری که قصد دارید بر روی شنونده خود بگذارید، به‌مانند شمشیر دو لبه است.» شنونده شما طی ۱۰ تا ۳۰ ثانیه نخستی که با شما ملاقات می‌کند تصویری واضح از شما در ضمیر ناخودآگاه خود حک می‌کند و سعی بر آن دارد تا جایی که می‌تواند این تصویر را حفظ کند.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *