دروغ های بزرگ درباره حقیقت های زندگی

دروغ های بزرگ درباره حقیقت های زندگی

همه ما دوست داریم آدم های واقع بینی باشیم اما تعداد اندکی از ما واقعا حاضریم با حقیقت های زندگی روبرو شویم تا شاهد پیشرفت های چشمگیری در زندگی مالی و عاطفی مان باشیم.

زمانی که اولین بار مردم حقیقت های زندگی را متوجه می شوند سعی در انکار کردن آنها می کنند. اما پذیرش این حقیقت ها باعث می شود در زندگی مان پیشرفت چشمگیری کنیم.

تنها مانعی که بین شما و موفقیت تان قرار دارد، همان داستان مزخرفی است که به خودتان می گویید.

حب اجازه دهید سریع تر شما را با این حقیقت های زندگی آشنا کنم اما قبلش از شما می خواهم هر باوری که در ذهن تان دارید برای ۵ دقیقه کنار بگذارید و با ذهن باز این مقاله را بخوانید.

 

۵ دروغ بزرگ درباره حقیقت های زندگی :

 

دروغ اول | ظاهر شما مهم نیست :

شاید به شما هم این دروغ را گفته باشند که ظاهر شما چندان اهمیتی ندارد بلکه آن چیزی که مهم است باطن انسان هاست. هر چقدر باطن زیباتری داشته باشید می توانید مردم بیشتری را جذب خودتان کنید.

ظاهر شما به اندازه باطن تان مهم است؛

به شما به دروغ می گویند موقعیت های خوب فقط برای افرادی با باطن خوب می افتد اما همیشه این طور نیست ظاهر شما تاثیر بسیار زیادی در موفقیت تان دارد. نباید از این حقیقت فرار کنیم. بهتر است بیشتر به ظاهر و اندام خودمان اهمیت دهیم.

تحقیقات نشان داده : افراد جذاب پول بیشتری کسب میکنند، باهوش تر و قابل اعتماد تر به نظر میرسند؛ به نسبت افراد معمولی دیگر. اگر میخواهید یک دست بالاتری نسبت به دیگران داشته باشید، به ظاهر خود بیشتر رسیدگی کنید

 

عکس نوشته انگیزشی

دروغ دوم | من واقعا خودخواه نیستم :

بزرگترین دروغی که به دوستان و خودمان می گوییم این است که : من خودخواه نیستم. هیچ کس را نمی توانید پیدا کنید که واقعا خود خواه نباشد.

خودخواهی صفت بدی نیست بلکه به این معنا می باشد که ما به خودمان بیشتر از دیگران اهمیت می دهیم. آیا شما حاضر هستید در رابطه ای باشید که طرف مقابل از شما متنفر است و دائما شما را کتک می زند و ناسزا می گوید؟ اگر بگویید نه یعنی خودخواه هستید! چون اگر خودخواه نبودید می توانستید این شرایط را تحمل کنید و کارهای او را انجام دهید.

فیلسوف هندی چانکایا در این باره نوشته:

“روابطی که ما به عنوان انسان ایجاد میکنیم، تمام بر ارضای نیازهای ما است. در پشت هر رابطه ی ایجاد شده ای، دو علاقه شخصی از دو طرف وجود دارد. هیچ رابطه دوستی پیدا نخواهید کرد که علاقه شخصی یکی از دو نفر در میان نباشد… این یک حقیقت تلخ است که برای زیستن در این جهان باید آنرا بپذیرید…”

 

عکس نوشته انگیزشی

دروغ سوم | نیمه گمشده شما :

تقریبا تمامی تحقیقات نشان می دهند که انسان ها درچار بیماری به نام توهم خود برتر بینی هستند. 

تصور کنید در یک جمع ۱۰ نفری هستید. طبیعتا در میان جمع یک نفر وجود دارد که به لحاظ IQ از دیگران پایین تر است. اما زمانی که از همین جمع سوال کنید چه کسی در میان شما از آی کیو پایین تری برخوردار است؟ هیچ کس  حاضر نیست دست خود را بالا بگیرد و جالب تر اینجاست که همه معتقدند من باهوش ترین فرد این جمع هستم.

عکس نوشته انگیزشی

بازاریابان حرفه ای از این نقطه ضعف انسان استفاده می کنند و هر چیزی که دلشان می خواهد را به شما می فروشند.

بیایید یک نگاهی به تبلیغات تلویزیون بیاندازیم :

  • برنده خوش شانس اینبار شما خواهید بود.
  • یک چای خاص برای افراد خاص
  • متفاوت فکر کنید ( apple )
  • با استفاده از این عطر، خاص باشید ( در صورتی که از آن عطر چندین میلیون نسخه تولید شده است )

با عدم در نظر گرفتن تصور باطل خود بزرگ بینی و خاص بودن… هیچ کس واقعا خاص نیست.

مهم نیست بر روی کدام نقطه از منحنی زندگی قرار دارید؛ هزاران نفر، دقیقا در همان جایی که شما هستید، هستند. شاید فکر کنید شما یک فرد نظر کرده و به شدت خاصی هستید و یا مثلا، شما تنها فردی هستید که در این موقع شب ، مشغول قدم زدن هستید و … اما خیر، اینطور نیست. اون بیرون هزاران نفر دیگر، در حال حاضر دقیقا مشغول کاری هستند که شما هستید.

پس با این وجود، میلیون ها نفر میتوانند نیمه گمشده ی شما باشند… و آقا یا خانم مورد نظر باشند.

 

جملات انگیزشی

دروغ چهارم | موفقیت بزرگ سریع :

شاید تیتر جذاب و فریبنده ای باشد که می تواند یک سمینار ۵۰۰ نفره را یک ساعته با آن پر کرد اما واقعیت ندارد. موفقیت های بزرگ از موفقیت های کوچک تری شکل می گیرد که رفته رفته قدرتمند تر شده اند.

اکثر مردم به دنبال یک موفقیت سریع هستند اما نتیجه ای نمی گیرند چون:

در هر شرایطی که امروز هستیم به دلیل کارهایی است که در گذشته انجام داده ایم و کارهایی که امروز انجام می دهیم، نتیجه مشخصی در آینده دارند.

افرادی که خواهان یک موفقیت سریع هستند، امروز تلاش می کنند و انتظار دراند در پایان روز به موفقیت بزرگی رسیده باشند در صورتی که نتیجه تلاش امروز شان در آینده مشخص خواهد شد.

زندگی دو فصل دارد. فصل کاشت و فصل برداشت؛

شما در فصل کاشت، بذرها را میکارید، و در فصل برداشت، انها را درو میکند. این دو فصل، مجزا از هم اند و هرگز نمیتوانید در یک فصل بکارید و در همان فصل برداشت کنید.

اگر اکثر افراد موفق را که می بینید، موفقیت آنها را تنها نتیجه شانس می پندارید، باید بدانید این افراد بیشتر از شما و هر فرد معمولی دیگر، سختی، مشقت و نگرانی را تجربه کرده اند

 

جملات انگیزشی

دروغ پنجم | راحت ثروتمند شوید :

روش ثروتمند شدن راحت است فقط باید بدنبال کاری بروید که عاشقانه آن را دوست دارید. من هم موافقم اما همیشه در این جمله یک قسمتش حذف می شود. و دقیقا همان قسمتی است که مردم دوست ندارند درباره اش بشنوند.

درست است که شما باید در کار مورد علاقه تان فعالیت کنید اما این دلیل نمی شود که بدون تلاش و سختی کشیدن در این را ه به ثروت برسید. بسیاری از افراد موفق و ثروتمندی که امروز می بینید، روزی از تمام چیزهایی که دوست داشتند، گذشتند حتی خوابشان.

عکس نوشته انگیزشی

تصور کنید شما عاشق نوشتن رمان هستید. بعد از سالها تحقیق و تحصیل در این رشته، می توانید رمان های فوق العاده جذاب و خواندنی بینوسید اما برای اینکه بتوانید رمان هایتان را بفروشید و پولی خوبی به دست بیاورید لازم است که در زمینه تبلیغات، بازاریابی، فروش تخصص داشته باشید

پس لازم است یک سری کتاب که حتی علاقه ای هم به آن ها ندارید را مطالعه کنید تا بتوانید در آینده ثروتمند شوید. اکثر جمله هایی که امروز می شنوید و یا در کانال های مختلف تلگرام می خوانید اشتباه هستند، زیرا قسمت مهمی از جمله را که شنونده دوست ندارد بشنود را حذف کرده اند.

در هر صورت، اطمینان دارم که هر کسی می تواند به ثروت و موفقیت بزرگ برسد به شرط اینکه واقعا تصمیم بگیرد و تمام سختی های راه را به جان بخرد( که البته لذت بخش است)

 

 

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *