درمان افسردگی در کمتر از یک دقیقه

درمان افسردگی در کمتر از یک دقیقه

امروز می خواهم در رابطه با درمان افسردگی در کمتر از یک دقیقه صحبت کنم و این در صورتی است که خیلی ها برای درمان افسردگی ماه ها زمان می گذارند و کلی پول و وقت شان را در مطب ها هدر می دهند.

برای اینکه بخواهیم مشکلی را درمان کنیم خیلی بهتر است که درباره علل ایجاد شدنش بدانیم و زمانی که بدانیم مشکل افسردگی چگونه بوجود می آید خودمان خیلی راحت و سریع می توانیم آن را درمان کنیم. به همین دلیل می خواهم شما را با دو نوع کلی مشکلات آشنا کنم.

انواع مشکلات در زندگی ما :

 1. مشکلات اساسی و اصلی
 2. مشکلات جایگزین شده

 دانلود فایل صوتی درمان افسردگی در کمتر از یک دقیقهدانلود فایل صوتی درمان افسردگی در کمتر از یک دقیقه 

 

مشکلات اساسی و اصلی شامل چه مواردی هستند :

اول یک توضیحی در رابطه با مشکلات اساسی خدمتتان عرض کنم. ما برای حل این نوع مشکلات نیازمند یک تصمیم مهم در زندگی مان هستیم و این مشکلات به نظر مان خیلی ریسکی هستند، یعنی باید تصمیم بگیریم یک ریسک بزرگ انجام دهیم که همین ترس از ریسک کردن باعث می شود از حل کردن این مشکلات ترس داشته باشیم. چند نمونه از مشکلات اساسی:

 • ترس از تغییر شغل
 • ترس از عاشق شدن
 • ترس از ازدواج و تشکیل خانواده
 • ترس از رهایی یک رابطه عاشقانه
 • ترس از جا به جایی و یا حرکت به سوی آرزو ها

بیایید با هم یک مورد را بررسی کنیم: کسی که از شغل فعلی اش راضی نیست و همیشه آرزو داشته در یک شغل دیگر مشغول به فعالیت شود. همه ما می دانیم که باید در شغلی فعالیت کنیم که واقعا عاشقش هستیم اما چرا خیلی از ما این کار را نمی کنیم ؟

ما برای ایجاد تغییرات در زندگی مان ترس داریم مثلا می ترسیم که اگر شغل فعلی ما را رها کنیم، حقوق ماهیانه مان قطع شود و یا می ترسیم در کار جدید موفق نشویم و یا اینکه به خودمان می گوییم چند سال است که در شغل فعلی فعالیت می کنیم این همه تجربه را برای چی باید دور بیاندازیم و ریسک کنیم کار جدید را امتحان کنیم ! و چون نمی توانیم به شغل رویایی مان دست پیدا کنیم دچار افسردگی و احساس پوچی می شویم.

کسی که یک بار در رابطه عاطفی اش شکست خورده باشد همیشه می ترسد که دوباره عاشق شود زیرا با خودش چنین فکر می کند که اگر دوباره عاشق شوم، باز هم آسیب می بینم !

 

مثال موردی از ترس از ازدواج و تشکیل خانواده :

همانطور که می دانید یکی از فعالیت های اصلی من تحقیق در زمینه کاری خودم است و سعی می کنم با مردم مختلفی صحبت کنم تا به لحاظ آماری و نتیجه گیری واقعی تر شود. چند روز پیش در دفترم با یک خانومی صحبت می کردم که می گفت من نمی خواهم ازدواج کنم، آخه ازدواج به چه دردی می خورد همین دوستی ساده کافی است! فرار از ازدواج با ذات ما انسان ها در تناقض است، می دانستم در گذشته برای او اتفاقی افتاده است که امروز این چنین نتیجه گیری می کند.

بعد از ۱۵ دقیقه صحبت کردن متوجه شدم او بارها از طرف دوست پسر هایش بخاطر اینکه دوست داشته ازدواج کند مورد تمسخر قرار گرفته است. زمانی که او به پسری بیش از حد محبت می کرد به او می گفتند: این کار ها چه معنی دارد نکنه فکر کردی ما تو را می گیریم!!! این آسیبی که به قلب و عاطفه او وارد شده بود باعث شده تا او از ازدواج فراری شود و ازدواج کردن را یک گناه بداند!

 

زمانی که ما نتوانیم مشکلات اساسی مان را حل کنیم آن ها را به مشکلات جایگزین شده تبدیل می کنیم. یعنی چی ؟ یعنی اینکه اگر ما از این بترسیم که دوباره عاشق شویم و سعی نکنیم این مشکل را حل کنیم می آییم ترحم و عشق دیگران را به روشی دیگری به خودمان جذب می کنیم.

به طور مثال دختر یا پسری که از عاشق شدن دوباره می ترسد سعی می کند وارد مرحله افسردگی شود و چون در اوایل افسردگی توجه مردم به تغییر حال ما جلب می شود و با ما محبت می کنند، سعی می کنیم در همین حال تا آخر عمر باقی بمانیم. جالب است بدانیم که شاید در یکی دو ماه اول بتوانیم توجه دیگران را به خودمان جلب کنیم اما بعد از مدتی مردم از ما فراری می شوند. هیچ کس دوست ندارد با یک آدم افسرده همدم شود.

 

مشکلات جایگزین شده شامل چه مواردی هستند :

 • دو دلی
 • عدم توانایی در تصمیم گیری
 • افسردگی
 • پر خوری
 • اعتیاد به دخانیات و دیگر مواد اعتیاد آور
 • تنبلی
 • عصبانیت
 • در جا زدن

ما مشگلات جایگزین شده را به این دلیل انتخاب می کنیم چون در ظاهر آسیب زیادی به ما وارد نمی کنند اما در بلند مدت کل زندگی ما را نابود می کنند. به طور مثال کسی که اعتیاد به غذا خوردن دارد، می داند که با خوردن غذا می تواند لذت کوتاه مدتی را تجربه کند که همین لذت کوتاه مدت می تواند او را چند دقیقا از زندگی واقعی اش دور کند! در رابطه با اعتیاد به سایر مواد نیز همین گونه است.

ما خودمان را مقصر می دانیم که نتوانستیم زندگی عالی را برای خودمان فراهم کنیم و به همین دلیل سعی می کنیم با کشیدن سیگار و یا گراس و… برای چند دقیقه هم شده از زندگی بدی که در آن هستیم فاصله بگیریم در صورتی که می توانیم تصمیم بگیریم به جای اینکه مشکلات اساسی مان را رها کنیم، آن ها را حل کنیم.

 

حالت بدنی تان را عوض کنید تا افسردگی تان از بین برود :

یکی از کارهای دیگری که می توانیم برای درمان سریع افسردگی کنیم این است که بدانیم اگر وضعیت بدنی مان را عوض کنیم، افسردگی هم همان لحظه از بین می رود. کسی که افسرده است به احتمال زیاد سرش پایین است، شانه هایش افتاده است و گوشه لب هایش رو به پایین متمایل شده است. کافی است صاف بایستید، شانه هایتان را به عقب بدهید ! همین کار را الان امتحان کنید متوجه می شوید که نمی توانید در این حالت بدنی افسرده باشید. فقط امتحان کنید!!!

 

از کجا تشخصی بدهیم که علت افسردگی مان چیست :

زمانی که ما به آرزو هایمان نرسیم افسرده می شویم اینجا می خواهیم علت آن را پیدا کنیم. یک قلم و کاغد بردارید و به هیچ چیزی فکر نکنید. تنهای چیز که در ذهن تان باید بیاید این است که پاسخ این سوال ها را بدهید

 1. شغل رویایی مان چیست
 2. درآمدی که دوست دارم داشته باشم چقدر است
 3. آیا از رابطه عاطفی کنونی راضی هستید
 4. آیا احساس می کنید که باید عاشق شوید
 5. با چه کسی دوست دارید ازدواج کنید ( همسر ایده عال خودتان را توصیف کنید)
 6. بدن ایده عالتان را توصیف کنید
 7. چه کاری است که دوست دارید از صمیم قلب انجام دهید ولی از انجام آن می ترسید
 8. آیا تعداد دوستان کافی برای ارتباط دارید ؟
 9. دوستان مورد علاقه تان و شغلشان را بنویسید؟

با پاسخ دادن به این سوالات شما متوجه می شوید چقدر با زندگی ایده عالتان فاصله دارید و زمانی که متوجه شدید زندگی ایده عالتان چیست از هیچ چیزی نترسید فقط به سمتش حرکت کنید مهم نیست چه اتفاقی پیش می آید فقط حرکت کنید از سیاهی که بالاتر رنگی نیست! هر اتفاقی که بیافتد از حال کنونی تان بهتر است.

 

دانلود فایل صوتیدانلود فایل صوتی درمان افسردگی در کمتر از یک هفته

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *