کم فروش بودن سایت

دلایل مرموز کم فروش بودن سایت

اگر شما هم یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید می دانید هیچ موضوعی به اندازه کم فروش بودن سایت روی روحیه آدم اثر منفی نمی گذارد. امروز می خواهیم به درمان فروش سایت تان بپردازیم.

اکثر سایت های ایرانی فروش بسیار کمی دارند نه به خاطر اینکه محصولات بدی دارند بلکه به این خاطر که نمی دانند قوانین این بازی از چه قرار است.

تصور کنید فردا صبح که از خواب بیدار می شوید چند ده تایی اس ام اس خرید موفقیت آمیز از طرف بانک روی گوشی تان آمده باشه، آیا فردا صبح لذت بخش ترین صبح زندگی تان نمی شود؟ آیا احساس آزادی و استقلال مالی بهتان دست نمی دهد؟ آیا صبحانه فردا خوش طعم تر از دیگر روز ها نشده است؟

بله قطعا همینطور می شود. وقتی دلایل مرموز کم فروش بودن سایت مان را بدانیم می توانیم آن را برطرف کنیم و سوار بر قطار لذتبخش کارآفرینان موفق شویم.

 

عکس نوشته انگیزشی

دلایل مرموز کم فروش بودن سایت :

 

دلیل مرموز اول | از رفت و آمد خبری نیست :

فروشگاه سایت شما دقیقا به مانند یک فروشگاه واقعی است. اگر تعداد افرادی که به فروشگاه تان مراجعه می کنند و یا از آن بازدید می کنند کم باشند، شما نمی توانید انتظار فروش را داشته باشید.

درباره فروشگاه سایت تان دقیقا این موضوع صادق است. در دنیای بازاریابی و فروش اینترنتی ما می گوییم بین ۰٫۱ تا ۱ در صد از بازدید کنندگان از سایت شما خرید خواهند کرد. حالا اگر بازدید روزانه سایت شما کمتر از ۲۰۰ نفر باشد، نباید انتظار فروش داشته باشید.

نگران نباشید ما می توانیم به دو شیوه ترافیک سایت ( بازدید کنندگان از سایت مان) را افزایش دهیم:

  • ترافیک رایگان از طریق موتورهای جستجو
  • ترافیک پولی ( تبلیغات)

با تولید محتوای با ارزش و یا تولید محتوای ویدئویی می توانید ترافیک رایگان زیادی را از طریق موتور های جستجو مانند گوگل روی سایت تان ایجاد کنید. هر چه بتوانید بیشتر و با کیفیت تر به تولید محتوا بپردازید، بازدیدکننده بیشتری را از آن خود می کنید.

ترافیک پولی هم می تواند به یک باره سیل زیادی از بازدیدکنندگان را ایجاد کند اما تنها زمانی می تواند موثر باشد که کاملا هدفمند تبلیغاتان را انجام داده باشید و متن عالی نوشته باشید. اگر می خواهید در این زمینه یک حرفه ای شوید توصیه می کنم وارد کلوپ بازاریابی شوید.

 

 

دلیل مرموز دوم | مردم عقلشان به چشمشان است :

خب باید این حقیقت را قبول کنیم که مردم در وهله اول از روی ظاهر چیزی آن را قضاوت می کنند. البته خود ما هم همینطور هستیم زمانی که شخص جدیدی را ملاقات می کنیم در اولین برخوردمان از روز ظاهر، او را  در همان ۵ ثانیه اول قضاوت می کنیم.

غیر ممکن است در ۵ ثانیه ابتدایی ملاقات با شخصی که جای ۵ ضربه چاقو روی صورتش است و کل بدنش خالکوبی است و ظاهر بسیار ناپسندی دارد بگوییم به به چه انسان خوش قلبی ! مردم هم فروشگاه ما را همینگونه قضاوت می کنند.

فروشگاه سایت ما نیز مورد قضاومت مردم قرار می گیرد. سعی کنید تا جایی که می توانید فروشگاه سایت تان را زیبا و مینیمال طراحی کنید. از عکس های نا مرتبط و یا نا زیبا استفاده نکنید. کمی برای رسیدگی به ظاهر فروشگاه تان وقت بگذارید و سلیقه به خرج دهید.

لازم است با اصول اولیه گرافیک سایت آشنا شوید. مثلا بهتر در سایت از رنگ‌های کمی استفاده کنید. دو یا سه رنگ کافی است. همچنین در انتخاب رنگ‌ها آزاد نیستید. شما نمی‌توانید هر رنگ دلخواهی را برای سایت انتخاب کنید. مثلا اگر رنگ‌های اصلی سایت صورتی، نارنجی و قرمز باشد حس خوبی ایجاد نمی‌کند. کافی است در گوگل درباره رنگ‌های هارمونیک یا همنشین جستجو کنید تا به جداول رنگی برسید که می‌تواند در انتخاب رنگ کمک کند. همچنین رنگ سایت باید تا حد ممکن با موضوع سایت همخوانی داشته باشد. مثلا اگر سایت یک استخر تابستانی نارنجی باشد، مشخص است حس خوبی ایجاد نمی‌کند چون تداعی‌کننده حس خنکی و آب نخواهد بود.

 

عکس نوشته بازاریابی

 

دلیل مرموز سوم | مکالمات سایت تان جذاب و گیرا نیست :

سایت‌های برتر دنیا بر بهبود همیشگی پیام‌ها و مکالمات سایت کار می‌کنند. مثلا بالای صفحه پرداخت سایت چنین جملاتی نوشته می‌شود: «دیگر چیزی باقی نمانده، شما تا چند دقیقه صاحب محصول … خواهید شد!» یا «ناامید نشوید، فقط ۳ کلیک تا پایان خرید فاصله دارید».

مشکل غیر انگیزشی بودن اکثر سایت ها بخاطر برنامه نویسان است. اساسا برنامه نویسان فقط می خواهند با فشار دادن دکمه مشخصی، اتفاق مشخصی در سایت بیفتد و کاری به این ندارند که چطوری باید متن و یا مکالمات سایت را طراحی کنند تا زمانی که بازدیدکننده دو دل بود باز هم روی دکمه خرید کلیک کند.

بگذارید یک مورد واقعی را با همدیگر بررسی کنیم :

تصور کنید شخصی قبلا در سایت شما ثبت نام کرده است و بعد از مدت ها به سایت شما بازگشته و می خواهد خرید کند زمانی که به صفحه ثبت نام می رود و ایمیل خود را وارد می کند با این پیام مواجه می شود :

متاسفیم! این ایمیل قبلا در سایت به کار رفته است

این یک پیام درست سیستمی است و می گوید این ایمیل در دیتابیس سایت موجود است. اما دیدن این پیام حال آدم را بد می کند. من اگر بودم این پیام را با پیام سیستمی قبلی جایگزین می کردم :

«تبریک می‌گوییم! شما قبلا در این سایت عضو شده‌اید» و زیر آن می نوشتم: «اگر رمز را فراموش کرده‌اید کافی است درخواست کنید تا همین الان برایتان ارسال شود».

 

عکس نوشته انگیزشی

 

دلیل مرموز چهارم  | تبلیغ نویسی کلیشه ای در صفحه محصول:

اگر صفحه محصول شما نتواند حس خوبی را در بازدیدکننده ایجاد کند آن را ترک می کند.

باید قوانین تبلیغ نویسی برای محصولات را یاد بگیرید که ما در این کلوپ بصورت کامل آن ها را عنوان کردیم. متنی که می نویسید باید درباره اتفاقات خوبی است که بعد از خرید محصول برای مشتری شما می افتد، نه اینکه محصول شما چه ویژگی دارد و این اشتباهی است که ۹۹% سایت های ایرانی آن را انجام می دهند.

البته پیش فرض ما این است که محصول شما عالی است فقط نیاز به نوشتن تبلیغ و ایجاد حس خوب در بازدیدکننده دارد. اگر بهترین تبلیغ را بنویسید می توانید بدترین محصول را بفروشید اما متشری هیچگاه دوباره از شما خرید نخواهد کرد.

اگر بهترین تبلیغ را بنویسید می توانید بدترین محصول را بفروشید اما متشری هیچگاه دوباره از شما خرید نخواهد کرد.

 

دلیل مرموز پنجم  | در زمان خرید زجرشان ندهید :

در ایران حدود ۹۰ درصد افرادی که محصولی را به سبد خرید اضافه می‌کنند، قبل از اتمام خرید آن را نیمه‌کاره رها می‌کنند. این موضوع دلایل زیادی دارد ولی یکی از دلایل کلیدی سخت بودن فرایند خرید است. بازدیدکننده با زدن دکمه خرید می‌بیند که باید اطلاعات بسیار زیادی را وارد کند و فرم‌هایی طولانی را پر کند. همین باعث انصراف او از خرید می‌شود. یکی از ساده‌ترین کارها کاهش فیلدهایی است که هنگام خرید باید پر شود.

نکته دیگر آن است که فرم را طوری طراحی کنید تا بازدیدکننده از وارد کردن اطلاعات ساده‌تر شروع کند و سپس اطلاعات سخت‌تر را وارد کند. آزمایشی که در سایت آموزش بازاریابی صفوی انجام دادیم نشان می‌دهد حتی اگر شماره موبایل را قبل از ایمیل دریافت کنیم احتمال پر شدن فرم بیشتر می‌شود چون برای اغلب افراد وارد کردن شماره موبایل بسیار ساده‌تر از وارد کردن آدرس ایمیلشان است.

کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *