زبان بدن

با زبان بدن دستانتان هر کسی را وادار به انجام هر کاری کنید(قسمت اول)

در این مقاله میخواهم به شما یاد بدهم که چه طور با استفاده از زبان بدن دستانتان هر کسی را وادار به انجام هر کاری کنید.

اگر فروشنده هستید و محصول و یا خدمات خاصی را میفروشید یا اگر کارمند هستید و میخواهید در برابر رئیستان بی ادب جلوه نکنید و یا حتی اگرممکن است برای نوشتن یک قرار داد مذاکره کنید , خواندن این مقاله برای شما یک اجبار مهم است.

این مقاله ارتباط مستقیمی با مقاله ی تقلب در زبان بدن و دروغگویی به شما و همچنین مقاله ی زبان بدن چیست و چرا نمیخواهند شما آن را یاد بگیرید دارد.

 

در این مقاله شما یاد میگیرید که چه طور با دستانتان کنترل اوضاع را در دست بگیرید , دوباره اشاره ای به دروغ گویی با زبان بدن خواهیم کرد و یاد میگیرید که زبان بدن کف دست ها را بخوانید و از آن برای کنترل کردن روابطتان با دیگران استفاده کنید.

 

چگونه از کف دست ها و نیز از دست دادن , برای کنترل کردن استفاده میشود؟

زبان بدن دست دادن

مدت ها پیش در مغازه ی یکی از اقوام به عنوان یک فروشنده ی طلا و جواهر کار میکردم و در آنجا بود که یکی از همکاران ما که شخصی قد بلند و خوش قیافه هم بود وارد مغازه شد:

وقتی من اولین ملاقاتم وقتی که با او دست دادم به جرات میتونم بگم که انگشتان دستم در آستانه ی خورد شدن قرار گرفت و فکر کردم که برای اذیت کردن من این کار رو کرده

ولی بعد از این که چند بار به مغازه ی ما اومد, من فهمیدم که او همیشه همینطوری دست میدهد و نحوه ی دست دادنش به همین شکل هست.

او همیشه محکم دست میداد و به گفته ی خودش , پدرش از کودکی این نحوه ی دست دادن رو بهش یاد داده بود , اون شخص به قدری محکم دست میداد که خیلی وقت ها مردم از دست دادن باهاش منصرف میشدن.

دست ها مهم ترین ابزار تکامل انسان هستند , و اتصالات بین دست و مغز انسان بیش از هر اندام دیگری در بدن است.

کمتر کسی توجه میکند که وقتی کسی دیگری را ملاقات میکند دست هایش چه کار میکنند و یا چه طور دست میدهد؟با این حال تعداد دفعات فشاری که بین دو دست رد و بدل میشود تعیین میکند که آیا بازی قدرت صورت خواهد گرفت یا خیر؟

رهبری

در سراسر تاریخ کف دستان باز مترادف حقیقت , صداقت , وفاداری و تبعیت بوده است.بسیاری از سوگندها همچنان با قرار دادن کف دست روی قلب انجام میشود

و وقتی کسی در دادگاه شهادت میدهد کف دستش را بالا میگیرد , کتاب مقدس را دست چپ نگه میدارند و کف دست راست را رو به اعضای دادگاه میگیرند.

یکی از با ارزشترین سرنخ های کشف این که آیا کسی رو راست و صادق است یا نه , این است که ببینیم آیا کف دستش را نشان میدهد یا نه؟

 

انسان ها کف دستشان را نشان میدهند تا بگویند بی سلاح و در نتیجه بی آزار هستند.

 

چگونه بفهمیم کسی رو راست است؟

وقتی آدم ها میخواهند رو راست و یا صادق باشند , اغلب اوقات کف یک دست یا هر دو دستشان را به طرف شخص مقابل میگیرند و مثلا میگویند:”من آن کار را نکردم” یا “حقیقت را دارم به تو میگویم”

وقتی کسی شروع به گفتن حقیقت میکند , احتمالا تمام کف دست ها یا بخشی از آن را به طرف شخص مقابل میگیرد.این حرکت باعث میشود به طور شهودی احساس کنید که آن شخص دارد حقیقت را میگوید.

اگر دقت کرده باشید ؛ وقتی بچه ها دروغ میگویند یا چیزی را پنهان میکنند , اغلب اوقات کف دستشان را پشتشان پنهان میکنند.

به همین ترتیب  , مردی که پس از وقت گذرانی با مردان دیگر نمیخواهد به زنش بگوید کجا بوده ممکن است:

“”دستهایش را در جیب شلوارش پنهان کند ؛ یا دست به سینه بنشیند و حرف بزند , اما زنش  از روی این نشانه ها به طور شهودی ممکن است احساس کند که شوهرش راست نمیگوید.””

زنی که سعی میکند چیزی را پنهان کند از حرف زدن درباره ی موضوع اجتناب میکند یا درباره ی مسائل بی ربط حرف میزند و یا همزمان انواع کارهای دیگر را انجام میدهد.

زبان بدن دست در جیب بودن

 

 

وقتی مردان دروغ میگویند زبان بدنشان واضح است.

زنان موقع دروغ گفتن ترجیح میدهند خودشان را مشغول نشان بدهند.

 

اگر در حال فروش محصول و یا مذاکره با مشتری خودتان هستید باید ببینید که وقتی مشتری ها میگویند که چرا نمیتواند محصول و یا خدمات شما را بخرند آیا کف دستشان را به شما نشان میدهند یا خیر؟

زیرا معمولا کسی که کف دستش را نشان میدهد نشان از صداقت وی دارد ولی وقتی کسی حقیقت را نمیگوید احتمالا همان پاسخ ها را میگوید و منتهی دستانش را پنهان میکند.

زبان بدن دست در جیب

 

استفاده ی عمدی از کف دست ها به منظور فریب دادن:

فریب دادن در زبان بدن با کف دست

در مقاله ی دروغ گویی به شما با زبان بدن گفتم که تعداد زیادی از افراد از من سوال کردند که  ” اگر دروغی بگویم و کف دست هایم را نشان بدهم , مردم حرفم را باور میکنند؟”

پاسخ دقیق این سوال “بله” است و “نه”.اگر با دستان باز دروغ آشکاری بگویید , احتمالا باز هم به نظر شنوندگان ناصادق میایید زیرا سایر حرکات مرتبط با صداقت وجود ندارند و سرانجام حرکات منفی

مرتبط با دروغگویی آشکار میشود و با کف دستان باز شما ناهمخوانی پیدا میکند.شیادان و دروغگویان حرفه ای کسانی هستند که هنر خاصی در استفاده از نشانه های غیر کلامی به همراه دروغ های شفاهی پیدا کرده اند.

شیادان و کلاه برداران , هنگام دروغگویی هر قدر با مهارت بیشتری از نشانه های مربوط به صداقت و راستگویی زبان بدن استفاده کنند , کارشان بهتر پیش میبرند.

 

قانون علت و معلول:

کف دستان در زبان بدن

اما امکانش هست که هنگام ارتباط با دیگران , از طریق بازکردن دست ها و نشان دادن کف دستمان صادق و رو راست به نظر بیاییم.جالب است که هر چه بیشتر عادت کنیم کف دست هایمان را نشان بدهیم ؛

میل به دروغگویی مان هم کمتر میشود.بیشتر مردم به علت قانون علت و معلول میبینند که با کف دستان باز , سخت تر میتوانند دروغ بگویند.

اگر کسی رو راست باشد دستش را باز میکند  و کف دستش را نشان میدهد , اما باز کردن کف دست ها ؛ گفتن یک دروغ درست و حسابی را برای شخص به شدت مشکل میسازد.

علت این امر این است که حرکات و احساسات مستقیما بهم مربوط هستند , به عنوان مثال , اگر احساس تدافعی بودن کنید احتمالا دست به سینه هم بنشینید یا می ایستید.

اما اگر همینطور بی منظور دست به سینه بنشینید کم کم احساس تدافعی پیدا میکنید.اگر وقتی کف دست هایتان پیداست , با کسی حرف بزنید ؛ فشار بیشتری روی شخص مقابل میگذارید تا او هم راست بگوید.

به عبارت دیگر کف دست ها میتواند کمک کند تا برخی از اطلاعات غلط که دیگران ممکن است بگویند سرکوب بشود وآن ها را تشویق میکند تا با شما رو راست باشند.

 

قدرت کف دست:

قدرت کف دست در زبان بدن

یکی از نشانه های زبان بدن که کمتر به آن توجه شده اما قدرتمند تر از همه است , وضعیت دست ها , هنگامی که است که به کسی دستوراتی میدهیم , یا فرمان میدهیم یا با اون دست میدهیم.

قدرت کف دست چنانچه به طرز معینی استفاده شود , اقتدار خاموش را به شخص استفاده کنند میبخشد و فرد مقابل را تا حد زیادی تحت تاثیر شما قرار میدهد و شخص مقابل تا حد زیادی در برابر شما بی دفاع میگردد.

سه حرکت اصلی کف دست در رابطه با سلطه و فرمان وجود دارد:وضعیت کف دست رو به بالا , وضعیت کف دست رو به پایین , و کف دست بسته.

تفاوت این سه وضعیت را با هم در یک مثال بررسی میکنیم:

فرض کنیم از کسی میخواهید چیزی را بردارد و جای دیگری بگذارد.ما فرض میکنیم که در هر مورد از همان لحن صدا , همان کلمات و همان حالات چهره استفاده میکنید و فقط وضعیت کف دستتان را عوض میکنید.

زبان بدن معرفی محصول استیو جابز

استیو جابز در حین معرفی محصولات , کف دست خود را به نشان صداقت نشان میداد

 

از حرکت کف دست رو به بالا هنگامی استفاده میشود که نگرش مطیع و بی آزار وجود داشته باشد.این یادآور حرکت ملتمسانه ی گدای خیابان است ؛ و در ضمن نشان میدهد شخص مقابل هیچ سلاحی ندارد.

وقتی در این وضعیت از شخص چیزی خواسته میشود او احساس نمیکند که وادار به این کار شده است و بعید است از او که درخواستتان را تهدید احساس کند.

اگر میخواهید کسی با شما حرف بزند میتوانید از حرکت کف دست رو به بالا به عنوان حرکت کف دست رو به بالا به عنوان حرکتی حاکی از “واگذاری” استفاده کنید تا او بداند که انتظار دارید با شما صحبت کند و شما آماده ی گوش دادن هستید.

حرکت کف دست رو به بالا طی قرن ها تغییر کرده و حرکاتی چون فقط یک کف دست در هوا , کف دست روی قلب و انواع بسیار دیگری از این حرکت به وجود آمده است.

 

کف دست رو به پایین در زبان بدن پادشاهان

 

وقتی کف دست به سمت پایین برگردانده میشود  , بلافاصله حس قدرت و حاکمیت را منتقل میکنید.شخص مقابل احساس میکند که به او دستور داده شده تا آن شیء را بردارد ؛

و ممکن است نسبت به شما احساس ضدیت کند البته این امر بستگی به رابطه ی شما با او یا مقامتان در محیط کار دارد.

به همین دلیل است وقتی  در فیلم ها نقش پادشاه نشان داده میشود و یا بوسه بر دستان آن ها نشان داده میشود از کف دستان رو به پایین استفاده میشود , این مورد حتی در آثار تاریخی به جا مانده از پادشاهان باستانی نیز کاملا مشهود است ؛

در بیشتر مواقع میتوان گفت در هر رابطه و گفتگویی کف دست شخصی که رو به پایین باشد آن شخص قدرت طلب تر میباشد ؛ پس اگر قصد شراکت با کسی را دارید حتما به این مورد توجه کنید.

دست بوسی

 

چرخاندن کف دستتان از وضعیت رو به بالا به وضعیت رو به پایین , تصور دیگران از شما را به کلی دگرگون میکند.

 

زبان بدن دست رو به پایین در سریال بازی تاج و تخت

نشان دست پادشاه در سریال گیم اف ترونز که نشان  دست رو به پایین(قدرت طلبی) را دارد

 

به عنوان مثال , اگر شخص مقابلتان در مقام یکسان با شماست ممکن است در مقابل درخواستی که با کف دست رو به پایین شده مقاومت کند , اما اگر از حرکت کف دست رو به بالا استفاده میکردید به احتمال قوی درخواستتان را میپذیرفت.

اگر آن شخص زیر دست شماست , حرکت کف دست رو به پایین قابل پذیرش تلقی میشود ؛ زیرا شما قدرت و اختیار استفاده از آن را دارید.

 

زبان بدن هیتلر و سلام نازی ها

 

در سلام نازی ها کف دست مستقیما رو به پایین و نماد قدرت و استبداد در دوران رایش سوم (دوره ی حاکمیت هیتلر) بود.

 

اگر آدلف هیتلر از سلامش با کف دست رو به بالا استفاده میکرد هیچ کس او را جدی نمیگرفت و احتمالا به او میخندیدند.

 

وقتی زوج ها دست در دست هم قدم میزنند , فرد حاکم که معمولا مرد است کمی جلوتر راه میرود ؛ دستش را کمی بالاتر میگرد و کف دستش را به عقب بر میگرداند ؛

در حالی که کف دست زن رو به جلو است , همچین حرکت ساده ی کوچکی فورا برای بیننده ی مطلع به زبان بدن فاش میسازد که چه کسی در آن خانواده حاکم است.

 

زبان بدن دانلد ترامپ

 

وضعیت کف دست بسته با یک انگشت رو به جلو در واقع مثل مشتی است که شخص از اشاره ی انگشت به عنوان چماق نمادین استفاده میکند تا شنوندگانش را بترساند.

این حرکت به طور ناخودآگاه باعث بروز احساسات منفی در دیگران میشود ؛ زیرا مقدمه ی یک ضربه ی مستقیم با دست است.

حرکت کف دست بسته با یک انگشت رو به جلو یکی از ناراحت کننده ترین حرکاتی است که کسی هنگام صحبت کردن میتواند استفاده کند ؛ خصوصا اگر با کلمات گوینده ی آن همخوانی داشته باشد.

در کشورهایی چون مالزی و فیلیپین , نشانه رفتن انگشت به سمت کسی به منزله ی توهین به اوست ؛ زیرا از این حرکت فقط برای اشاره به حیوانات استفاده میشود.

مالزییایی ها برای اشاره به اشخاص یا برای دستور دادن از انگشت شست شان استفاده میکنند.

 

زبان بدن گرگ وال استریت

 

همینطور اگر انگشت تان را در مقابل شست تان جمع کنید تا علامت “ok” بسازید و با این وضعیت صحبت کنید ؛ مقتدر اما غیر تهاجمی به نظر میایید.

مناظرات تلویزیونی بین کاندیدهای ریاست جمهوری کشور آمریکا نشان داد که سیاست مدارانی که از این علامت استفاده میکنند , نزد مردم بسیار “متفکر” و هدفمند و “متمرکز” هستند؛

و در نزد مردم محبوبیت بیشتری برخوردار بودند و موفقیت های بیشتری در نتایج انتخاباتی کسب کردند.

 

در این قسمت یاد گرفتید که با زبان بدن دستانتان , گفتگو را به سمتی ببرید که قدرت مکالمه و گفتگو در دستان شما باشد و یا اگر در جمعی هستید بتوانید در آن جمع مقتدر باشید و یا با بررسی زبان بدن اطرافیانتان حس آن ها را نسبت به خودتون بسنجید.

به نوعی اثر گذاری و به دست گرفتن قدرت در جمع هایی که در آن ها حضور دارید را یاد گرفتید , در قسمت بعدی به شما یاد میدهم که از همان بدو ورود و قبل از شروع هرگونه صحبتی ابتدا قدرت مجلس و یا گفتگو یا حتی قرارهای کاری را در دستتان بگیرید و خیلی راحت پیروز میدان مسابقه شوید.

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

6 پاسخ
 1. JAVAD
  JAVAD گفته:

  سلام
  بهترین سایتیه که مطالب بادی لنگ اوییچو خوب توضیح دادع
  تو ایران این علم رشد زیادی پیدا نکرده ولی سایت شما برخی از مطالبو خوب توضیح داده
  لطفا مطالب زبان بدنو بیشتر توضیح بدید
  اون مقاله ی چگونه زنان زا به خود علا قه مند کنیم برای اقایان بزارید چون خیلی ضروریه

  مرسی بابت مطالب

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *