چگونه دیگران را تحت تاثیر قرار بدهیم

چگونه دیگران را تحت تاثیر قرار بدهیم و شیفته خودمان کنیم

اگر می خواهید دیگران را تحت تاثیر خودتان قرار دهید بهتر است از شیوه غیر مستقیم استفاده کنید تا بدون اینکه علتش را بدانند شیفته شما شوند.

برایان تریسی بر این باور است که سودآورترین هوش، هوش اجتماعی است زیرا به عقیده او ۸۵% موفقیت انسان به واسطه هوش اجتماعی او بدست می آید.

هوش اجتماعی چیست :

اگر بخواهم خیلی ساده هوش اجتماعی را تعریف کنم، می گویم : توانایی کنار آمدن با دیگران است. همین مهارت است که به ما کمک می کند خیلی ساده و جذاب با دیگران ارتباط داشته باشیم و کاری کنیم که آنها در مسیر موفقیت مان ما را یاری کنند.

قدرت این مهارت به حدی است که اگر ما آن را به خوبی فرا گیریم، موفقیت مان را تضمین کرده ایم و اگر این مهارت را جدی نگیریم بدون شک یک بازنده در روابط عاطفی و یا روابط تجاری مان خواهیم بود.

Sidney Jourard روانشان عالی رتبه کانادایی در این رابطه می گوید :

ما در زندگی، بیشترین لذت را از روابط شاد با دیگران و بیشترین رنج را از روابط غیر صمیمانه با آنها کسب می کنیم. بیشتر مشکلات ما در زندگی مربوط به روابط انسانی ست و نه سایر چیزهای دیگر.

جملات انگیزشی

درس هایی از بریان تریسی برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران :

برایان تریسی بر این عقیده است که اگر می خواهیم دیگران را تحت تاثیر قرار دهیم بهتر است شیوه معمول و مستقیم دست بکشیم و به جای آن رو به روش های غیر مستقیم بیاوریم که بسیار موثر تر خواهد بود.
برای مثال قصد دارید شخصی را تحت تاثیر خودتان قرار دهید، شیوه معمول این گونه است که سعی می کنید به طرف نشان دهید چه توانایی هایی و یا چه افتخاراتی دارید( اکثر مردم از همین روش استفاده می کنند و شکست می خورند). اتفاقی که در این حالت می افتد به ضرر شماست، اگر بعد از گفتگو احساس شرم و یا پشیمانی نکنید، احساس می کنید که طرف مقابل هیچ توجهی به شما نشان نداده است.
در اغلب این موارد طرف مقابل در حین گفتگو احساس خستگی و کسالت می کند و تمایل چندانی نسبت به گفته های شما نشان نخواهد داد.

راه غیر مستقیم تاثیرگذاردن بر دیگران، در یک کلام این است که خود تحت تاثیر دیگران قرار بگیرید. هر چه بیشتر متاثر از فرد یا دستاوردهای او شوید، احتمال اینکه او را متاثر کنید بیشتر میشود.

جملات انگیزشی

 

همانطور که از گفته های بریان تریسی مشخص است او می گوید اگر می خواهید روابط بین فردی لذت بخش تری را تجربه کنید، ابتدا باید از خودتان شروع کنید. دلتان می خواهد دیگران شما را صمیمانه دوست بدارند؟ ابتدا شما آن ها را بدون قید و شرط صمیمانه دوست بدارید.

این بار توپ در زمین ماست، ما باید بازی را شروع کنیم.

شخصیت شما بگونه ای ساخته شده است که هر کنشی بر دیگران واکنشی مشابه را در شما پدید می آورد.

 

در برخورد با دیگران این نکته را به یاد داشته باشید :

به هر انسانی که از امروز به بعد برخوردیم، باید بدانیم او نیز به مانند ما بار سنگینی بر دوش می کشد و بدانیم با حس های گوناگونی از حقارت کم و بیش آشناست و این است که ما را نیازمند دیده شدن و تحسین شدن می کند. حتی مهم نیست که یک شخص چقدر موفق باشد، او هنوز نیاز دارد تصویر روشن تری از خود را در آینه ی دیگران ببیند.

 

۴ درسی که روابط اجتماعی و مالی تان را دگرگون خواهد ساخت :

اگر بخواهم بهترین اصول مهارت ارتباطی را به شما بگویم می توانم تمام آن ها را در این ۴ درس خلاصه کنم پس حداقل بیش از یک بار آن ها را بخوانید و یا حداقل آن ها را یک گوشه ای یادداشت کنید.

 

درس اول – خودتان باشید :

روابطی عالی و ماندگار است که بتوانید از صمیم قلب تان آن را دوست داشته باشید. اگر در شخصی که قرار است ارتباط برقرار کنید، علاقه ای واقعی و صمیمانه حس نمی کنید دست از تلاش بردارید.

خیلی ها گمان می کنند می توانند وانمود به دوست داشتن کنند اما جالب است بدانید تحقیقات نشان داده اند که شخص مقابل کمتر از یک دقیقه متوجه حس اصلی شما خواهد شد و  علاوه بر اینکه نمی توانید ارتباط موثری برقرار کنید باعث می شود اعتبارتان را نزد او به کلی از دست دهید. یک ضرب المثلی انگلیسی می گوید: «صداقت بهترین سیاست است.» حتی اگر در سیسات انگلیس آنرا مشاهده نکنید!!!

 

جملات انگیزشی

درس دوم – دیگران به شما نیاز دارند، پس باشید :

خیلی از ما گمان می کنیم نمی توانیم کمک چندانی به نزدیکان و یا دوستانمان کنیم. شاید احساس کنید یک آدم موفق که به کمک ما نیاز ندارد اما اجازه بدهید به شما بگویم کاملا در اشتباه هستید.

یکی از نیاز های اصلی انسان، احساس مورد توجه قرار گرفتن و دوست داشته شدن است. شما بیش از آنچه می اندیشید قابلیت عرضه دارید:
کوچک ترین کارها در اینجا ارزشمند و درخور است. می توانید مقاله ای بنویسید و در شبکه های اجتماعی تان منتشر کنید و از آنها قدردانی کنید. می توانید در مورد کار یا خدماتی که انجام داده اند، تماس بگیرید و از‌ آنها تشکر کنید، یک گل بفرستید و یا یک هدیه کوچک و به یادماندنی بخرید

باید همیشه پیش خودمان فکر کنیم چطور می توانیم فرد مفیدی برای طرف مقابل باشیم و این در صورتی است که بیش از ۹۰% مردم عکس این موضوع را عمل می کنند. همیشه پیش خودشان فکر می کنند، طرف مقابل چقدر می تواند برای من مفید باشد !! و این خطرناک ترین اشتباه در روابط بین فردی است.

 

درس سوم – توجه کنید :

همانطور که پیشتر گفتم یکی از نیاز های اصلی انسان مورد توجه قرار گرفتن است و اگر شما بتوانید به اندازه کافی به طرف مقابلتان توجه کنید و او را از این نیاز سیراب کنید، بی قید و شرط شیفته شما خواهد شد. بگذارید همین سوال را از خودتان بپرسم، آخرین باری که با کسی تماس گرفتید و گفتید: چه کار قوق العاده ای انجام داده ای، بهت افتخار می کنم، کی بود ؟

 

مهارت های ارتباطی

درس چهارم – به یاد ماندنی باشید :

متفاوت عمل کردن در ایجاد روابط انسانی همواره شما را انگشت نما و به یاد ماندنی می کند. سالروز تولد مخاطبتان را بدانید و برایش کارت تبریک ارسال کنید، کتاب مورد علاقه اتان را با امضا و متنی زیبا به آدرسش ارسال کنید.

باید ویژه باشید و بطور ویژه ای خود را ابراز کنید. بسیاری از افراد با وجود دانستن این جزییات هیچگونه اقدامی نمی کنند  زیرا گمان می کنند که نتایج این اقدامات جزیی چندان تاثیرگذار نیست. لطفا این طرز فکرتان را دور بریزید و با قدم های کوچک آغاز کنید.

برای جمع بندی همه ی این توصیه های چهار گانه ذکر این جمله ی کلیدی لازم است : «هر چه بیشتر بدهید، بیشتر دریافت خواهید کرد

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *