تولید محتوای اینترنتی

۸ راز طلایی تولید محتوای اینترنتی که نمی دانید

امروز افرادی برنده رقابت کسب و کار هستند که می توانند به خوبی تولید محتوای اینترنتی برندشان را انجام دهند. اگر می خواهید به رهبر کسب و کارتان تبدیل شوید باید این ۸ راز را با دقت بخوانید.

در هر دوره ای از تاریخ همیشه عده ای برنده بودند و عده ای دیگر بازنده! تنها تفاوت افراد برنده با بازنده در تصمیماتی است که می گیرند.

ما در هر کسب و کاری که باشیم اگر نتوانیم تصمیمی درستی را برای آن اتخاذ کنیم، محکوم به شکست می شویم. در دنیای امروز اگر می خواهید در دسته افراد همیشه برنده باشید، باید استراتژی تولید محتوای اینترنتی را به خوبی یاد بگیرید چون تضمین شده ترین روش برای جذب مشتریان است.

 

جملات انگیزشی

داستان تولید محتوای اینترنتی :

تصور کنید شما برای مهمانی امشب بدنبال انتخاب بهترین ادکلن هستید، به طور اتفاقی با شخصی برخورد می کنید که بهترین راهنمایی را برای انتخاب ادکن مهمانی امشب به شما می کند. فردای آن روز یک قرار کاری در شرکت دارید و می خواهید ادکلن مناسبی را انتخاب کنید که شایسته یک مدیر است. باز همان شخص روبروی شما ظاهر می شود و می گوید طبق تحقیقات و تجربیات من شما بهتر است این ادکلن تان را انتخاب کنید.

هر بار که از راهنمایی های این شخص استفاده می کنید نتایج فوق العاده ای را می گیرید. حالا اگر دفعه بعد بخواهید یک ادکلن جدید بخرید آیا فقط به سراغ این شخص نمی روید ؟ بله درست است احساس می کنیم او یک استاد تمام عیار در انتخاب عطر است پس تصمیم می گیریم فقط از او خرید کنیم.

حال تمام این اتفاقات امروز به واسطه جستجو های گوگل می افتد. مشتریان شما در قدم اول به دنبال پیدا کردن پاسخ سوال شان هستند. اگر شما بتوانید به خوبی به این سوال ها پاسخ دهید، شما تبدیل به همان استاد عطر فروش داستان ما می شوید.

 

عکس نوشته بازاریابی

رازهای طلایی تولید محتوای اینترنتی که آهنربای مشتریان باشد :

 

راز اول | برنامه ریزی برای ۶ ماه آینده :

باید قبل از شروع تولید محتوا از خودمان سوال کنیم که این محتوا قرار است برای چه کسانی تولید شود، بازار مخاطب ما چه کسانی هستند؟

بطور مثال اگر ما یک طراح لباس هستیم و می خواهیم سفارشات زیادی را برای طراحی لباس بگیریم باید در ابتدا در نظر بگیریم مخاطبان ما خانم هستند یا آقایان ( اگر طراح لباس مجلسی خانم ها هستیم باید مطالبمان را نیز برای خانم ها بنویسیم)

یکی از نکاتی که باید مد نظر بگیریم این است که ببینیم مخاطبان ما به چه سایت هایی سر می زنند و یا اینکه کدام مجلات را مطالعه می کنند و …

زمانی که توانستیم مخاطبانمان را شناسایی کنیم حالا باید است محتوایی را تولید کنیم که مورد علاقه مخاطبانمان است.

جملات انگیزشی

راز دوم | با چه لحنی باید تولید محتوا کنیم :

سوال بعدی که باید از خودمان بپرسیم این است که مخاطبان ما با چه ادبیاتی صحبت می کنند؟

آیا لحن دوستانه و خودمانی را هنگام صحبت کردن دارند یا اینکه مانند مدیران خیلی رسمی و کتابی صحبت می کنند؟ بسیار مهم است که ما از همان ادبیاتی هنگام صحبت کردن استفاده کنیم که مخاطبان ما از آن استفاده می کنند.

در این صورت آن ها احساس می کنند ما دوستاشان هستیم و خیلی راحت تر می توانند با برند ما ارتباط برقرار کنند. به طور کلی ما با افرادی دوست می شویم که شبیه خودمان هستند به طور مثال اگر ما همیشه کت و شلوار می پوشیم، احتمالا دوست صمیمی نداریم که شلوار جین پاره که به آن زنجیز آویزان هست را داشته باشیم.

راز سوم | آیا محتوایی که ما تولید می کنیم برای مخاطبانمان جذاب است :

خیلی مهم است محتوایی که تولید می کنیم کمکی به یکی از مشکلات مخاطبانمان کند.

اگر محتوایی که تولید می کنیم برای مخاطب ما جذاب نباشد سریعا سایت و یا کانال ما را ترک می کند، در نتیجه ما نمی توانیم انتظار هیچ فروشی را در آینده داشته باشیم.

زمان تولید محتوا باید دقیقا خودمان را جای مخاطبمان بگذاریم و از خود سوال کنیم آیا مطلبی که من می نویسم آنقدر جذاب است که کسی حاضر باشد ۱۰ دقیقه از وقتش را صرف مطالعه آن کند؟

عکس نوشته انگیزشی

راز چهارم | مشتری ایده آل ما کیست :

قبل از تولید محتوا حتما مشتری های ایده آل خود را شناسایی کنید در غیر این صورت هر کاری که انجام دهید بیهوده است.

اجازه دهید با یک مثال این موضوع را واضح تر کنم :

در نظر بگیرید دو گروه شرکت کننده در این آزمایش داریم. گروه اول افرادی هستند که نزدیک به ۲۴ ساعت هیچ غذایی نخورده اند و در گروه دوم افرادی هستند که به علت خوردن غذای بسیار چرب زیاد حالت تهوع درند.

به شما ۱۰ بسته پیتزا می دهند، به کدام گروه راحت تر می توانید بفروشید ؟ بله گروه اول مشتریان ایده آل شما هستند.

شاید با خواندن این مثال بگویید این که واضح است اما در دنیای تجارت واقعی اکثر ما عکس این داستان را انجام می دهیم. اجازه دهید داستان یکی از مشاوره هایم را برایتان تعریف کنم

یک دقیقه مشاوره با حسین صفوی

با ۲ نفر از با انگیزه ترین طراحان ناخن غرب تهران مشاوره داشتم. به کار تولید محتوا مشغول بودند. محتوای با کیفیت نیز تولید می کردند اما یک با مطالعه مقاله هایشان متوجه شدم که درک و شناخت درستی از مشتریان ایده آل شان ندارند. آن ها مقالات با کیفیتی درباره بر طرف کردن بیماری های ناخن نوشته بودند و این در صورتی که بود تمام مشتریان آنها ناخن های سالمی داشتند و مایل بودند بهترین طراحی برایشان انجام شود.

انگیزه ۹۹% مشتریانشان زیباتر دیده شدن بود و این در صورتی بود که محتوای تولید شد در راستای درمان بیماری های ناخن بود!

راز پنجم | مشتریان من در اینترنت چه کارهایی انجام می دهند و چه چیزهایی می خوانند :

اگر مشتری ایده‌ال شما محتوای ویدئویی را دوست دارد و زمان زیادی را در سایت‌هایی مثل یوتیوب و آپارات سپری می‌کند، شما نیاز به تولید محتوای ویدئویی دارید. اگر مقالات مربوط به شیوه‌های طراحی سایت را می‌بلعند، شما نیاز دارید پستی در این باره در سایت‌تان منتشر کنید. یا بهترین محتواها در این زمینه را از سراسر وب غربال کرده و آنها را در یک دسته‌بندی مشخص و منظم در سایت‌تان و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

عکس نوشته انگیزشی

راز ششم | آنالیز رفتارهای رقبا :

اگر می خواهید رهبر بازار کسب و کار خودتان باشید باید به دقت رقیبانتان را زیر نظر بگیرید.

راز ششم یکی از مهمترین رازهای کسب و کار است. رقیبان شما به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. رقبای پیشکسوت و با سابقه تر از شما
 2. رقبای نو پا

ما باید هر دو دسته را شناسایی کنیم. از آنالیز دسته اول می توانیم مشتریان بیشتری را شناسایی کنیم. سوالی که باید از خودمان بپرسیم این است که چرا برخی از مشتریان، خرید کردن از رقبا را به ما ترجیه می دهند. بهتر است معیار های زیر را بررسی کنیم.

 • قیمت
 • کیفیت
 • شهرت
 • تبلیغات موثر تر
 • و…

آنالیز دسته دوم می تواند بسیار مهم باشد زیرا کسب و کارهای نوپا می توانند به شدت به شما آسیب بزنند. آن ها می توانند تمام محصولات شما را بخرند و با قیمت بسیار پایین تر آن را تولید و به فروش برسانند.

اگر می خواهید استراتژی بازاریابی شکست ناپذیری برای برندتان طراحی کنید پیشنهاد می کنم به رایگان عضو آکادمی شوید

 

 

راز هفتم | سر ساعت منتشر کنید :

یکی از نکات مهمی که باید رعایت کنید این است که محتوایی که تولید می کنید بصورت منظم و در ساعت مشخصی منتشر کنید ( این محتوا می تواند مقاله باشد یا فایل صوتی و ویدو و…).

این کار دو مزیت بزرگ دارد. اولا مخاطبان شما می دانند دقیقا در چه روزی و در چه ساعتی باید به سایت شما مراجعه کنند تا از مطلب فوق العاده ای که نوشته اید استفاده کنند ، ثانیا این نظم به موتورهای جستجو گر مانند گوگل کمک می کند تا مطالب شما را با سرعت بیشتری ایندکس کنند و سریعتر در جستجوهای گوگل نشان دهند.

عکس نوشته انگیزشی

 راز هشتم | دست اول باشید :

اگر همین الان یک خبر را در یکی از کانال های تلویزیون تماشا کنید یا باز هم رقبت می کنید همان خبر را از ابتدا تا انتها در کانال دیگر تماشا کنید؟ خیر !

مخاطبان شما نیز همین احساس را دارند. دوست دارند اگر به سایت شما سر می زنند با محتوای تکراری برخورد نکنند. امروز مردم تشنه اطلاعات ناب و دسته اول هستند و هر کسی که بتوانید این کار را به بهترین نحو انجام دهد برنده رقابت است.

هیچ وقت کیفیت را فدای کمیت نکنید. اکثر کسب و کار های نوپای اینترنتی همین مشکل را دارند. بعد از اینکه رقیبانشان را آنالیز کردند احساس می کنند صد ها مقاله از آن ها عقب هستند پس شروع می کنند به نوشتن سریع مقالات (البته از نوع بی کیفیت آن) ! و به همین دلیل قبل از اینکه وارد رقابت شوند از دنیای کسب و کارهای اینترنتی حذف می شوند.

کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

2 پاسخ
 1. عز میرصادقی
  عز میرصادقی گفته:

  بله ،تمایل دارم در گفتگو ها شرکت کنم.
  و اینکه شخصی که تا حدلا تولید محتوی اینترنت نکرده ،باید ایتدا چیکار کنه ،لطفا راهنمایی کنید..
  ممنون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *