راز قدرت اراده قوی

راز قدرت اراده قوی که زندگی شما را متحول می کند

اگر هر چیزی که دارید از شما بگیرند و در بدترین شرایط ممکن قرارتان دهند فقط و فقط یک چیز است که می تواند شما را به هر چیزی که دوست دارید برساند! بله قدرت اراده.

شما اگر فقط همین صفت و عادت را داشته باشید دیگر مهم نیست چه چیزهایی در زندگی کم دارید و یا اینکه شرایط تان چقدر سخت است، هیچ کدام از این ها در برابر قدرت اراده، دوام نمی آورند.

یکی از بهترین کتاب هایی که تا به حال در رابطه با قدرت اراده نوشته شده است، کتاب “قدرت اراده” اثر پل ژاگو بوده است.

جالب است بدانید این آموزه ها، چند ده سال پیش به قدری جالب و کاربردی بوده که کتاب های او بدون هیچ جار و جنجال رسانه ای و مطبوعاتی، فروش و چاپ صدها هزار نسخه ای داشته اند و کلی از ناشران، کتاب هایش را بدون اجازه او چاپ می کردند؛ امری که وقتی به خودش منتقل کردند، حسابی تعجب کرد !

 

عکس نوشته انگیزشی

اصل باطری روانی :

پل ژاگو می گوید برای اینکه بتوانید یک اراده پولادین داشته باشید باید با اصل باطری روانی آشنا باشید.

به کارکرد باطری ها دقت کرده اید؟ روان ما هم دقیقا به همین مانند است. زمانی که صبح از خواب بیدار می شویم، باطری روانی ما کاملا شارژ است اما زمانی که شب هنگام به رختخواب می رویم این باطری در وضعیت بسیار وخیم است.

چشم هایتان را برای یک لجظه ببندید. احساس کنید یک باطری سبز رندگی بزرگ درون شما جاسازی شده است. صبح ها زمانی که بیدار می شوید این باطری به رنگ سبز و کاملا شارژ است. اگر از این باطری به خوبی مراقبت نکنید شب هنگام به رنگ قرمز در می آید. شاید هم بعضی از شب ها گوشه هایی از این باطری ترک بر دارد.

اما اگر بتوانیم از این باطری روانی مان در طول صبح تا شب به خوبی مراقبت کنیم چه اتفاق هایی می افتد:

 • همه کارهایی که می خواهید را می توانید انجام دهید.
 • فرد نافذ و تاثیر گذاری خواهید شد. الهم بخش زندگی مردم.
 • معجون لذت بخشی از آرامش و قدرت در کنارتان خواهد بود.
 • شاهد روند پیشرفت روزافزون خودتان خواهید بود.

اما اگر از این باطری روانی خوب مراقبت نکنید چه می شود. باطری قبل از اینکه به شب برسد کاملا خالی می شود و به رنگ قرمز در می آید:

 • با کوچک ترین اتفاقی عصبی می شوید.
 • احساس می کنید زندگی تان دچار بهم ریختگی شده است.
 • به هیچ کاری نمی رسید.
 • احساس می کنید دائما در حال در جا زدن هستید و …

گمان کنم متوجه شدید که مراقبت از این باطری روانی چقدر اهمیت دارد. اگر راه های نگهداری و مراقبت از این باطری را نمی دانید به شما می گویم. باطری روانی شما تضمین کننده قدرت اراده و آرامش تان است.

 

عکس نوشته انگیزشی

راز قدرت اراده قوی ژاگو :

پل ژاگو، یک اصل کلی و سه اصلی جزئی تر را برای محافظت از انرژی روانی مستقر در این باطری مطرح می کند. اصلی کلی بر پایه این جمله بنا نهاده شده است :

«بر وسوسه ها و امیال خود غلبه کنید.»

این کار به نظر خیلی ساده می آید اما اکثر افراد انجام نمی دهند. اجازه دهید با بررسی چند نمونه، مفهوم را وضح تر کنم.

 • میل دارید با کسی بدون هیچ نیازی شروع به دردل کنید؟ بر این وسوسه غلبه کنید.
 • میل دارید بدون هیچ دلیلی به فست فود بروی و غذای آماده سفارش دهید؟ بر این وسوسه غلبه کنید.
 • میل دارید بدون هیچ ضرروتی تلگرام و اینستاگرام ات را چک کنید؟ برا این وسوسه غلبه کنید.

هر چقدر بیشتر بتوانید بر این وسوسه ها غلبه کنید می توانید باطری روانی تان را بیشتر شارژ نگه دارید و همانطور که خودتان هم می دانید با شارژ این باطری می توانید زندگی تان را تغییر دهید. اگر امروز پول کافی برای اجاره خانه ندارید بتوانید سال دیگر صاحب یک خانه باشید.

طبق تجربه ی من، در اغلب اوقات مردم ایران تمام وسایل و امکانات اولیه برای پیشرفت در هر زمینه ای را دارند اما آن چیزی که باعث می شود دائما در جا بزنند باور نکردن خودشان است.

 

جملات انگیزشی

قدرت اراده ای که تا پیش از این داشته اید، صرفاً منجر به تولید دستاوردهای امروزین شما شده است و این قدرت اراده، به درد دستاوردهای بالاتر نمی خورد. پس چه باید کرد؟

فقط و فقط، باید حواستان به باطری روانی تان باشید؛ انرژی موجود روزانه آن را خوب حفظ کنید، سپس به ارتقای آن بیندیشید.

به روایت پل ژاگو : «هر میل و وسوسه ای که توسط قدرت اراده و عاقله شما مغلوب شود، به صورت انرژی چند برابری، به باطری روانی شما بازگشته و حی و حاضر خواهد بود تا صرف انجام کارهای هدفمند و فکر شده شما شود.»

 

۳ قانون پل ژاگو برای قدرت اراده :

 

قانون اول | فقط به وقتش سخن بگویید :

تا وقتی که از شما سوال مهمی نپرسیده اند، پاسخ ندهید.

البته این سکوت کردن نشان دهنده عدم اعتماد به نفس و یا خودکم بینی شما نیست بلکه نشان دهند قدرت حفظ آرامش درونی تان و قدرت مراقبت از باطری روانی تان است.

در دنیای مافیا و خانواده های آنها یک اصل وجود دارد : پرسروصداترین فرد در جمع، کمترین نفوذ و قدرت را دارد.

عکس نوشته انگیزشی

کوتاه و گزیده و در هنگام ضرورت صحبت کردن نشان دهنده شخصیت و قدرت شماست و با این کار نزد مردم از جایگاه و احترام بالاتری برخوردار خواهید بود.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد. در شرکت مشغول کار کردن هستید ناگهان شخصی شروع به صحبت کردن درباره موضوعی کاملا بی ربط می کند و دیگر همکاران تان نیز مشغول به نظر دادن در آن رابطه می شوند. شخص اول به طور غیر مستقیم بیان می کند من و زمانم بی ارزش هستیم و دیگران هم با اظهار نظر کردن اعلام می کنند، ما نیز بی ارزش هستیم.

 

قانون دوم | دنبال تشکر دیگران نباشید :

بسیاری از افراد هر کاری که انجام می دهند فقط با این نیت است که ذیگران آن ها را ببینند، تقدیر و تشکر کنند کافی است یک نگاهی به اینستاگرام بیاندازید تا واضح تر متوجه منظورم شوید.

شاید شما هم در بین دوستان تان کسی را دیده باشید که بخاطر تشکر نکردن از او، رنجیده خاطر و نارحت شده باشد. این افراد بی هوده از ذخایر باطری روانی شان استفاده می کنند.

جملات انگیزشی

عکس نوشته انگیزشی

 

قانون سوم | آرامش تان را حفظ کنید و بحث نکنید

هرگونه عصبانیت و از کوره در رفتن، آفت باطری روانی شماست و آن را به یکباره خالی می کند.

یک روز، تا آخر شب، این تکنیک ها را امتحان کنید؛ آن وقت یک حس خاص و عجیبی در درون شما زنده خواهد شد؛ حسی که حضور شما و کلام شما و عمل شما را، به شدت اثربخش و اثرگذار خواهد کرد. حسی که به شما می گوید قادر به انجام هر کاری هستید. اصلاً خودتان متوجه حضور این قدرت عجیب خواهید شد… قدرتی به نام قدرت اراده !

این یکی از زیباترین آموزه های دیل کارنگی Dale Carnegie در کتاب معروفش با عنوان «How to Win Friends and Influence People» است.

دیل کارنگی میگوید «قبلا علاقه داشتم با مردم بحث کنم و به آنها نشان بدهم چرا اشتباه میکنند. در برنامه های بحث و گفتگوی تلوزیونی شرکت میکردم و با تمام وجود از عقایدم دفاع و به دیدگاه های طرف مقابل حمله میکردم…

بعضی وقت ها موفق میشدم اما چیزی که دقت کردم این بود، با اینکه به آنها ثابت میکردم که حق با من است و به درست میگویم اما آنها دیدگاهشان را تغییر نمیدادند.

تا اینکه متوجه شدم مردم طرزفکرشان را خیلی سخت تغییر میدهد و کار آسانی نیست با بحث بخواهم طرزفکر آنها را عوض کنم.»

بله، آنچه دیل کارنگی میخواهد بگوید خیلی ساده است : سعی نکنید نظرتان را به دیگران القا کنید.

اگر به دیدگاه طرف مقابل تان موافق نیستید، قرار نیست به اجبار به وی بفهمانید که اشتباه میکند و یا سفت و سخت بحث کنید تا نشان دهید حق با شماست.

افراد بزرگ و دارای طرزفکر قدرتمند، نیازی به تایید نقطه نظرشان توسط دیگران ندارند. آنهایی بحث میکنند و نقطه نظرشان را به دیگران القا میکنند که نیاز به تایید دیگران دارند.

 

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *