راز پول، داشتن یک ذهن ثروتمند است

راز پول، داشتن یک ذهن ثروتمند است

تنها تفاوت افراد ثروتمند با افراد کم درآمد، طرز تفکر آن هاست و این تنها راز پول است. بگذارید در ادامه مقاله به شما بگویم این تفاوت چگونه به وجود آمده است و چگونه می توانیم با تغییر ذهنیت مان، ثروتمند شویم.

کتاب های زیادی نوشته شده است. محققان زیادی با انجام آزمایشات فراوان ثابت کرده اند که عملکرد ما رابطه مستقیمی با ذهن و طرز تفکر ما دارد.

طرز تفکر ما باعث ایجاد احساسات در ما می شوند. اگر شما به موضوع ناراحت کننده ای که در گذشته برای تان اتفاق اتفاده است فکر کنید، احساس ناراحتی می کنید حتی فیزیک بدنی شما نیز تغییر خواهد کرد. شانه ها افتاده می شوند. سر رو به پایین می آید و احتمالا دست تان زیر چانه تان قرار می گیرد و تمام این اتفاقات فقط با یک فکر شروع شد.

 

کلوپ بهترین سال زندگی من

این کتاب فقط برای اعضای کلوپ ” بهترین سال زندگی من” در دسترس است.
عضویت رایگان است

در یک روز معمولی نه چندان دلچسب شما در محل کارتان مشغول فعالیت های روزانه هستید.

ناکهان تلفن همراه تان زنگ می خورد. پاسخ می دهید : الو…

منتظر می مانید اما کسی پشت خط پاسخگو نیست…

یک صدای ضعیفی از آن ور خط می آید، متوجه می شوید همسرتان در حال مکالمه با دوستش است.

-آره داشتم می گفتم شوهرم مرد فوق العاده ای است. خیلی جذاب است و من عاشق ادکلن سرد و تلخی هستم که همیشه می زند. اخیرا کمی دیرتر به خانه می آید. ای کاش می دانست چقدر دوست داشتم الان اینجا بود…

اینجا دقیقا جایی است که احساسات شما تغییر می کند. مردها عاشق این هستند از نظر همسرشان، فرد ایده عالی باشند. و احساساتی که این مرد در این لجظه تجربه می کند بی نظیر است و اگر آن روز کار مهمی هم در شرکت داشته باشد قطعا به روز دیگری موکول می کند و سریعا به خانه بر می گردد….

 

رابطه مستقیم عملکرد ما با طرز فکرمان :

همانطور که دیدید، هر فکری که در ذهنمان داشته باشیم باعث ایجاد احساسات خاصی در ما می شوند و آن احساسات به ما می گویند الان باید چه کاری انجام دهیم. فکر کنم الان راحت تر موضوع را درک کردید که چرا برای ثروتمند شدن، به یک ذهن ثروتمند نیاز دارید.

همه ما شنیده‌ایم که می‌گویند: پولدارها خوش‌شانس هستند!، پولدارها پدرشان پولدار بودند !، پولدارها زد و بند کردند !، پولدارها دزد هستند!، پولدارها کلاه‌بردارند!، پولدارها خودخواه هستند ! اجازه بدهید چیزی به شما بگوییم : عمده این سخنان پوچ و بدون مدرک هستند ! در واقع این جملات بهانه ای برای پولدار نشدن هستند.

جملات انگیزشی

۴ درس طلایی برای داشتن یک ذهن ثروتمند :

 

۱- افراد ثروتمند از اینکه به زحمت بیافتند، ترسی ندارند:

اکثر افراد می خواهند راحت باشند ! به همین دلیل است که ترجیح می دهند امنیت مالی، امنیت شغلی داشته باشند بنابراین کارمند می مانند.

راحتی فیزیکی، روانی و عاطفی… اهدافی که فقط افراد متوسط و معمولی یک جامعه دارند ‘فقط میخواهم یک زندگی راحت داشته باشم…’ ‘نمیخواهم دیگه دغدغه ای داشته باشم…’ و جملاتی از این دست.

اما افراد ثروتمند جامعه می دانند پولدار شدن کار آسانی نیست پس راحتی شان را به خطر می اندازند تا بتوانند به ثروتی برسند که لیاقتش را دارند. شخصی که می خواهد به ثروت زیادی برسد می داند در اوایل راه می بایستی سختی ها و کمبود های زیادی را متحمل شود اما با توجه به ذهنیتی که دارد، بدون هیچ شک و تردیدی این سختی ها را به جان می خرد تا زمانی که پاداشش را دریافت می کند.

در طول مسیر ثروتمند شدن، افراد منفی نگری بسیاری سر راه تان قرار می گیرند و تمام تلاششان را می کنند تا به شما بگویند: تو موفق نخواهی شد! امکان ندارد کسی بتواند از هیچ به همه چیز برسد و جملاتی از این قبیل. اما این افراد با این کار از نادانی خود را فریاد می زنند.

 

جملات انگیزشی

۲-برای داشتن یک ذهن ثروتمند باید رویاپردازان خوبی باشید :

اکثر ما با داستان‌هایی از روزهای خوب گذشته بزرگ شده‌ایم:

زمان‌هایی که مردم مهربان‌تر بودند و دنیا جای بهتری بود. موسیقی‌ها زیباتر بودند، ورزشکاران درشت‌هیکل و زمخت بودند و تاجران صادق بودند. این سنت نسل به نسل منتقل شده و نقل‌کننده آن هیچ ایده‌ای ندارد که این سخنان می‌تواند چقدر دسیسه‌آمیز و مخرب باشد.

چه کسی می تواند با ذهنیت اینکه بهترین روزهای زندگی اش گذشته است، ثروتمند شود ؟ تناقض جالبی است! همه ما می دانیم ثروت می تواند خوشبختی بیاورد و روزهای خوش زندگی مان را بسازد اما در جای دیگر ذهنمان می گوییم : نه، بهترین روزهای زندگی من دیگر گذشته است!

افرادی با ذهن ثروتمند همواره تصویر واضحی از آینده شان در ذهن دارند. خیلی راحت می توانند احساس کنند:

الان سال ۱۳۹۸ است و در خانه رویایی شان در حال نوشیدن یک اسپرسو داغ به همراه تکه های شکلات هستند.

تا چند روز دیگر سال نو خواهد آمد و باید برای سفر آماده شوند. شاید هم باید در طور سفر تصمیم بگیرند یک برنامه بازاریابی جدید برای برند پیاده سازی کنند تا بتوانند درآمد شرکت را در سال جدید ۳ برابر کنند و…

اگر از افراد موفق بپرسید چند سال بعد به رویاهای شان می رسند، آنها پاسخ قطعی و مشخصی به شما نخواهند داد اما با قطعیت به شما خواهند گفت “حتما آنها را بدست خواهم آورد

 

جملات انگیزشی

۳- افراد ثروتمند، اعتماد به نفس بالایی دارند چون یاد گرفتند با یک شکست ناامید نشوند :

تصورات منفی و مخربی که عموما از افراد پولدار داریم بی‌پایان است!
یکی از معمول‌ترین این تصورات، این است که پولدارها افرادی از خود راضی و مغرور هستند که فکر می‌کنند از دیگران بهترند… درحالی که نیستند و فقط اینطور به نظر میرسد، چون آنها اعتماد به نفس بالایی دارند.

حقیقت این است که افراد با ذهن ثروتمند از خود اطمینان بیشتری دارند. چون به‌ طور مداوم ریسک میکنند و به‌ ندرت خود را ناامید می‌کنند (حتی اگر شکست بخورند!) از توانایی خود برای یادگرفتن از شکست مطمئن هستند و قوی‌تر و با رویاهایی بزرگتر از قبل باز می‌گردند.

 

جملات انگیزشی

۴- افراد ثروتمند، ذهنیت متفاوتی نسبت به پول دارند :

حتما تا به حال شنیده اید که پولدار ها کلاهبرداری می کنند. حق د یگران را می خورند تا می توانند پولدار شوند و صدها مورد شبیه این. نه من و نه هیچ کس دیگری دوست ندارد آدمی بدی باشد. ما دوست نداریم خدا را از خودمان ناراحت کنیم و قطعا هم کار درستی می کنیم اما اگر نگاهی به جمله اول بیاندازید متوجه می شوید که این جملات بی پایه اساس هستند.

بگذارید یک سوال از شما بپرسم؟ از برنامه اسنپ تا به حال استفاده کرده اید ؟ اگر ۱ بار هم استفاده کرده باشید متوجه می شوید که قیمت ها بسیار مناسب تر از آژانس ها هستند. راننده های خوش بر خورد تری هم دارد. خب سازندگان این برنامه توانسته اند علاوه بر اینکه به مردم کمک می کنند ( خدا را هم خشنود کردند) توانستند ثروت خوبی هم بدست بیاورند.

یا مثال دیگر دیجی کالا است. آنها توانستند علاوه بر اینکه فرایند خرید را آسان تر کنند باعث بشوند فروشنده های سودجو نتوانند سر مردم را کلاه بگذارند! هزاران نمونه دیگر وجود دارد. شما می توانید هم فرد ثروتمندی شوید و هم خدا را از خود خشنود نگاه دارید.

به من بگویید اگر شما خودتان فقیر باشید راحت تر می توانید مشکلات مردم را حل کنید یا زمانی که ثروتمند هستید. پس ثروتمند شوید و به دیگران هم کمک کنید تا زندگی بهتری داشته باشند. خدا به هر کدام از ما انسان ها استعداد ویژه ای داده است و اگر از استعداد هایمان استفاده نکنیم روزی باید در پیشکاه او پاسخگو باشیم!

 

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *