راه اندازی کسب و کار اینترنتی فوق العاده موفق

راه اندازی کسب و کار اینترنتی فوق العاده موفق

جای شک نیست اکه کثر ثروتمندان امروز دنیا کسب و کار اینترنتی دارند. اگر شما هم می خواهید یک کارآفرین باشید و ایده تان را تبدیل میلیارد ها تومان درآمد کنید، بهتر است همین الان نسبت به راه اندازی کسب و کار اینترنتی تان با خواندن این مقاله اقدام کنید.

شاید همین الان یک ایده عالی برای راه اندازی یک کسب و کارتان داشته باشید. آنقدر هم از پشتکارتان مطمئن هستید که حاضر به تحمل هر شرایط سختی در اوایل کار هستید اما اکثر کسب و کارها هر چقدر هم در ابتدا عالی بنظر بیایند، اجرا نمی شوند. اما کسب و کار های اینترنتی بخاطر آزادی وقت، قابل پیش بینی بودن، کنترل کامل، سرمایه اولیه بسیار ناچیز و… بسیار وسوسه انگیز و اجرایی تر می باشند.

 

عکس نوشته بازاریابی

اشتباه رایج درباره کسب و کار اینترنتی :

تصور اشتباهی که اکثر مردم درباره کسب و کارهای اینترنتی دارند این است که باید از طریق شبکه های مجازی مانند اینستاگرام، تلگرام و… یک صفحه راه اندازی کنیم و مشغول فروختن محصولاتمان شویم.

شاید بتوانید از این طریق ماهی یکی و دو میلیون بدست بیاورید اما این نوع کسب و کار اینترنتی شبیه به ساختن خانه تان بر روی آب است. هیچ پایه و اساس محکمی ندارد و امکان دارد همین فردا کل کسب و کارتان نابود شود !

برای اینکه بتوانید یک کسب و کار اینترنتی قدرتمند و سودآور راه اندازی کنید باید حتما یک وب سایت داشته باشید.

 

۳ روش برای داشتن یک وب سایت :

شما می توانید کار طراحی سایت تان را به یک شرکت طراحی سایت بسپارید، می توانید از یک برنامه نویس آزاد Freelancer استفاده کنید و یا اینکه می توانید از CMS های آماده مانند وردپرس استفاده کنید.

اجازه دهید خیالتان را راحت کنم اگر دو مورد اول را انجام دهید، اطمینان می دهم کسب و کار اینترنتی تان نابود می شود ! پس حتما از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده کنید تا از آینده کسب و کارتان اطمینان حاصل پیدا کنید.

ما مشتریان زیادی داریم که با شرکت یا افراد برنامه‌نویس کار کرده‌اند و به مشکل خورده‌اند؛ یا آن شرکت دیگر سرویس ارائه نمی‌کند یا فرد برنامه‌نویس از دسترس خارج می‌شود و بدین شکل مشکلی اساسی پیش می‌آید؛ چون کدنویسی صورت گرفته اختصاصی بوده و هر کسی نمی‌تواند از پس ویرایش و تازه‌سازی آن برآید. من پیشنهاد می‌کنم که افراد از سایت‌سازهایی مانند وردپرس استفاده کنند و در صورت نیاز به گزینه‌هایی که در دسترس نیست، می‌توانند از افزونه یا پلاگین بهره ببرند و یا از برنامه‌نویسی بخواهند که کد عملکردی خاص را برایشان بنویسد.

 

عکس نوشته انگیزشی

اگر خواهان راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق هستید، حتما بازار هدف تان را مشخص کنید :

اگر می خواهید در ایران واقعا موفق باشید باید قبل از هر چیزی بازار هدف تان را مشخص کنید. به طور مثال تصمیم گرفتید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید، باید تمام محصولات تان از یک جنس مشخص و برای یک چنس مخاطب مشخص باشد.

می‌توانید وب‌سایتی برای فروش تبلت به دانشجویان ایجاد کنید. این بازار هدف می‌تواند یک جامعه (دانشجویان)، یک شهر (کرمان) یا یک بازه سنی خاص باشد. سپس باید براساس جامعه هدفتان به طراحی و ساختاربندی وب‌سایت خود بپردازید. یکی از اشتباهات خیلی رایج که بسیاری از افراد دچار آن هستند این است که می‌خواهند از ابتدای کار وب‌سایتی مانند آمازون ایجاد کنند و طیف گسترده‌ای از محصولات را در دسته‌ بندی هایشان می‌گنجانند.

این سبک از کسب و کار اینترنتی به صورت تضمینی شکست خواهد خورد. برای اینکه بتوانید چنین وب سایت هایی داشته باشید باید یک تیم پشتیبانی فوق العاده قوی، سرمایه هنگفت اولیه و کلی تبلیغات سرسام آورد داشته باشید که باز هم در چنین شرایطی، من پیشنهاد نمی کنم آن را انجام دهید.

 

عکس نوشته انگیزشی

 

۳ دسته محتوایی که در کسب و کارهای اینترنتی باید تولید کنید :

 

دسته اول | محتوای آموزشی در قالب مقاله، فایل صونی، فیلم :

قبل از اینکه بتوانید محصولی از طریق سایت تان بفرشید بای بتوانید مخطبانتان را جذب کنید. و این کار فقط به واسته تولید آموزش های عالی در زمینه کاری تان است.

هر جقذر بتوانید محتوای آموزشی تان را متنوع تر تولید کنید احتمال جذب مشتری بسیار بیشتر می شود. به طور مثال شما یک فروشگاه اینترنتی محصولات معماری دارید، بهتر است که مقالاتی در حوزه معماری تولید می کنید را در قالب نوشته، کتاب الکترونیک، فایل صوتی، فیلم آموزشی تولید کنید.

با این کار شما سلیقه تمام مشتریان تان را تحت پوشش قرار داده اید.

یک دقیقه مشاوره با حسین صفوی

در حوزه ای که فعالیت کنید باید بدانید مردم نیاز به انگیزه دارند. در شرایط کنونی به واسط سبک زندگی که اکثر مردم دارند، ناراحت و بی انگیزه هستند. قبل از هر آموزشی، به آن ها انگیزه بدهید.

برای اینکار لازم است که مردم را از صمیم قلب دوست بدارید. به شما اطمینان می دهم اگر به چشمان هر کسی نگاه کنید متوجه می شوید که استعداد بلاقوه ای دارد که می تواند شکوفا شود.

 

جملات انگیزشی

 

دسته دوم | محتوایی که با هدف برند سازی تولید می شوند:

دسته دوم محتواهایی که باید روی وب‌سایت شما قرار بگیرند. مطالبی هستند که با هدف برندسازی نوشته شده‌اند و به همراه عکس‌‌هایی از شما، تیم کاریتان وجود خارجی دارد.

زمانی که شخصی به وب سایت ما مراجعه می کند و مقاله ای را می خواند، هیچ شناختی از ما ندارد. ممکن است به واسطه جستجو در گوگل وارد سایت شده باشد. اما زمانی که با محتواهایی از پشت صحنه، جلسات کاری و… هر چیز دیگری که باعث شناخت بهتر برند ما شود، مواجه شوند احساس بهتر و ارتباط قوی تری با برند ما پیدا می کند.

جملات انگیزشی

 

دسته سوم | محصولات تان را تولید کنید :

سومین دسته از محتوایی که باید تولید کنید، محصولات تان هستند. بعضی از افراد حتی از گذاشتن عکس محصولاتشان در سایت واهمه دارند.

آزادی مالی، زمانی ، مکانی که در کسب و کار های اینترنتی دارید شبیه هیچ نوع از دیگر کسب و کار ها نیست و اینها یکی از بزرگترین مزایای کسب و کارهای ایترنتی هستند.

در رابطه با بازاریابی اینترنتی هم همین موضوع صادق است. بازگشت پول در ازای تبلیغات اینترنتی بسیار بیشتر از حالت سنتی آن است. اگر شما ده میلیون تومان داشته باشید شاید بتوانید با هزار تلاش یک بیلبورد در مناطق دور افتاده شهر بگیرید که نهایتا منجر به چند تایی تماس تلفنی می شود.

اما در بازاریابی اینترنتی با همین مبلغ می توانید به صورت هدفمند چندین میلیون بار توسط بازار مخاطبتان دیده شوید و در نتیجه شاهد افزایش چشمگیر فروش محصولاتتان خواهید بود.

 

[mailerlite_form form_id=5]

 

چه مدت زمان بعد از راه اندازی کسب و کار اینترنتی به موفقیت می رسیم:

زمان موردنیاز برای تشخیص موفقیت یا عدم موفقیت یک کسب‌وکار اینترنتی را نمی‌توان پیش‌بینی کرد، چون شرایط برای هرکسی متفاوت است. برخی افراد از قبل کسب‌وکار خودشان را داشته‌اند و الان می‌خواهند به‌صورت آنلاین نیز محصولاتشان را به فروش برسانند. کسب‌وکار آنلاین این افراد به‌سرعت به موفقیت می‌رسد، زیرا آن‌ها از قبل شناخته‌شده هستند و اعتبار دارند؛ اما برخی دیگر از افراد فقط در فضای مجازی فعالیت می‌کنند و دفتر یا فروشگاهی ندارند. وضعیت این افراد دشوارتر است و باید زمان و تلاش بیشتری را صرف فعالیت مجازی خود کنند؛ اما معمولاً پس از شش ماه می‌توان موفقیت نسبی یک کسب‌وکار آنلاین را مورد ارزیابی قرارداد.

درنهایت باید این موضوع را خاطرنشان کنم که اگر کسی می‌خواهد در زمینه کسب‌وکار آنلاین به موفقیت برسد، باید بداند که این کار به هیچ‌وجه شغل دوم یا تفریح محسوب نمی‌شود. اگر حاضر هستید این کار را به‌عنوان شغل اول درنظر بگیرید و برایش وقت کافی صرف کنید، به موفقیت می‌رسید.

کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

6 پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سلام روزبخیر
   من الان سایتت را دیدم و از دو چیز اطمینان پیدا کردم
   تصمیم داری ۱۰۰٪ موفق شوی
   و ۱۰۰٪ از آموزش های اشتباه استفاده کردی چون بازار هدفت کاملا اشتباه است و با این روند هیچگاه به درآمد نخواهی رسید. می تونید تو تلگرام پی وی بدهی و بیشتر توضیح دهم
   آی دی تلگرامم :‌ @hoseinsafavi

   پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  با سلام . من مطالبتون رو خوندم .
  می خواستم ی کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنم . یا بحث آموزش یا فروش کالا (در بحث فروش باید ی محصول رو انتخاب کنم که شاید هیچ آشنایی با اون ندارم)
  یک نکته مثبت این که من خودم برنامه نویسم .
  من انگیزم برای اینکار خیلی بالاست.
  راهنمایی لطفا.

  پاسخ
 2. ستاره بارانی
  ستاره بارانی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من قبلا شاغل اداری داشتم اما بخاطر مشکلاتی چند سالی میشه که بیکارم. خیلی به دنبال راه و روشی برای داشتن یه شغل آنلاین گشتم و فعلا به صورت دورکاری کار مطلب گذاری تو یه سایت رو انجام میدم اما حقوقش واقعا افتضاح
  خواهش میکنم منو راهنمایی کنید چطوری یه کار آنلاین راه اندازی کنم که درآمدش خوب باشه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *