پرونده های مرموز روانشناسی افراد فوق موفق

پرونده های مرموز روانشناسی افراد فوق موفق (قسمت سوم)

راز موفقیت بی حد و مرز چیست؟ نمی دانم اما مطمئن هستم در لا به لای پرونده های مرموز افراد فوق موفق می توان آن را پیدا کرد. افرادی که از ابزارهای فوق سری روانشانسی در زندگی شان استفاده می کردند.

تحقیقات و مطالعات بسیاری در مورد اینکه افراد فوق موفق چگونه زندگی می کنند، چگونه فعالیت های روزانه شان را انتخاب می کنند، چگونه می خوابند و …. انجام شد. اگر می خواهید فرد فوق العاده موفقی شوید باید نحوه زندگی آن ها آشنا شوید و دلیل کنش ها و واکنش های شان را بدانید. این کلید حل مسئله موفقیت است.

عکس نوشته انگیزشی

البته ناگفته نماند درک ساز و کار زندگی آن ها فقط ۵۰% ماجراست.

همانطور که قبلا در این مقاله خواندید، در خانواده های مافیا یک اصل وجود داشت. آن اصل می گفت : نگویید چرا، بپرسید چطور ! یعنی اینکه اگر یکی از خانواده های مافیا بزرگترین و گران قیمت ترین کلوپ های شهر را می خرید دیگرا خانواده ها نمی گفتند چرا ما نتوانستیم بخریم، جرا…چرا… و.. در عوض سوال می کردند چطور توانست این کار را کنند؟ و از به بعد گروه های جاسوسی شروع به فعالیت و جمع آوری اطلاعات می کردند.

شما با شناخت ابزار های فوق سری روانسانشی که افراد فوق موفق استفاده می کردند می توانید دقیقا یک زندگی به مانند آن ها برای خودتان بسازید.

تصور کنید شما یکی از عوامل پشت صحنه فیلم باشید. به راحتی می توانید بازیگران، دکوراسیون، فیلمنامه و… را تغییر دهید تا اینکه فقط یک تماشاگر باشید که تنها ابزاری که در دست دارد، امید است.

جالب است بدانید بزرگترین کارآفرینان دنیا نیز علاقه خاصی به خواندن کتاب های روانشانسی و یادگیری استفاده از این ابزارهای روانشانسی برای بالابردن کارایی و قدرت تصمیم گیری شان داشتند.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]اگر به دنبال داشتن یک زندگی فوق العاده موفق نیستید. ادامه این مقاله را نخوانید.[/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]این قسمت سوم از پرونده های مرموز روانشانسی افراد فوق موفق است.[/box]

عکس نوشته انگیزشی

ابزار های فوق سری روانشناسی :

قسمت اول | قسمت دوم | قسمت سوم :

 

ابزار پنجم | اثر چراغ نورافکن Spotlight effect :

اشتباهات شما به اندازه ای که فکر میکنید برای دیگران مهم نیستند.

تصوراتی که از خودمان هنگام شکست و یا اشتباه داریم همراه توهم، شک و ترس است که در دنیای واقعی به هیچ وجه این گونه به نظر نمی آید. زمانی که در جمعی اشتباهی از ما سر می زند احساس می کنیم یک نورافکن بالای سرمان روشن کردند و حرکت ما در حال اشتباه کردن به صورت صحنه آهسته بارها و بارها پخش می شود.

برای اثبات این اثر در گروهی از روانشناسان در دانشگاه کارنل از گروهی از دانشجویان خواستند یک تی شرت با طرحی مضحک بپوشند و در بین دوستان و دانشجویان دیگر قدم بزنند و حدس بزنند چند درصد افرادی که آنها را می بینند متوجه تی شرت مضحک آنها میشوند؟ دانشجویانی که در این آزمایش شرکت کرده بودند حدس زدند حدود ۶۷% مردم متوجه پوشش مضحک آنها شدند، در صورتی که با پوشش معمولی این آمار حدود ۲۵% بود.

 

چگونه از اثر چراغ نور افکن در زندگی شخصی مان استفاده کنیم :

باید بدانید هیچ گاه چراغ نور افکنی بالای سر شما وجود ندارد. مردم بسیار کمتر و ناچیز تر از آن چه که فکر می کنید به کارهای شما اهمیت می دهند. این بار با آسودگی خیال بیشتر در جمعی حضور پیدا کنید و اگر اشتباهی کردید بدانید تقریبا هیچ کس اهمیت نمی دهد.

افرادی که با آنها معاشرت دارید نیز تحت تاثیر این اثر قرار گرفته اند و فکر می کنند کار اشتباهی اگر از آنها سر بزند نزد دیگران فوق العاده اهمیت خواهد داشت… آنها را درک کنید.

 

عکس نوشته انگیزشی

ابزار ششم | اثر تمرکز Focalism :

مردم بیشتر توجه و تمرکزشان را بر قسمتی از یک رویداد معطوف میکنند و درنظر گرفتن قسمت های دیگر آن ناکام می مانند.

دانیل کانمن Daniel Kahneman می گوید :

هیچ چیز در زندگی به اندازه ای که شما فکر می کنید مهم نیست، زمانی که درباره اش فکر می کنید.

از این اثر بازاریابان و فروشنده گان حرفه ای برای فروختن محصولات شان بسیار استفاده می کنند.

آیا تا به حال برای تان پیش آمده که روی یکی از ویژگی های خاص محصولی تمرکز کرده باشید و به همین دلیل آن محصول را خریده باشید. بعد از گذشت مدتی احساس کرده باشید که این ویژگی آنقدر ها هم مهم نیست یا اصلا اهمیت ندارد..

این اثر میخواهد عقلانیت محدود انسان را یادآوری کند. انسان تنها میتواند چیزهایی را درک کند که توسط ذهن اش تجزیه و تحلیل میشود و تحلیلی که از ذهن یک انسان خروجی می یابد با توجه به دانسته ها و علم و دیدگاه های آن فرد است و با خروجی ذهنی شخص دیگری با داده های مشابه فرق دارد. بنابراین تقریبا مقایسه کاری غیر ممکن خواهد بود و تنها به صورت محدودی میتوانیم مقایسه انجام دهیم.

 

عکس نوشته انگیزشی

تبلیغ نویسان حرفه ای برای فروش بیشتر محصولات بسیار از این اثر استفاده می کنند. در فرانسه زمانی که قرار بود تبلیغی برای ماشین رنو بنویسند از این اثر استفاده کردند. در آن زمان رنو هیچ ویژگی منحصر به فردی نسبت به رقبا نداشت. فقط مقدار ناچیزی بنزین کمتر استفاده می کرد. همین شد شعار تبلیغاتی این خودرو و میلیون نسخه از آن فروخته شد. کم مصرف ترین خودرو جهان !

 

چگونه از اثر تمرکز در زندگی شخصی مان استفاده کنیم :

برای مقابله با اثر تمرکز ،بسیار مهم است که تصمیمی را از چند منظر بررسی کنیم، ملاک های مختلف را مقایسه کنیم و مشکلی که میخواهیم برایش تصمیم بگیریم را از زاویه دید دیگر مجددا واکاوی کنیم و بعد تصمیم بگیریم.

در انتخاب کار و یا حتی همسر هم این اثر می تواند دردسر ساز باشد. بعضی ها زمان انتخاب همسر فقط به ظاهر اهمیت می دهند و بعد از زمانی متوجه دیگر خصوصیات طرف می شوند که عذاب آور است…

قسمت اول | قسمت دوم | قسمت سوم از پرونده های مرموز روانشناسی افراد فوق موفق
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *