چگونه روحیه قوی داشته باشیم

چگونه روحیه قوی داشته باشیم

اگر بتوانیم روحیه قوی داشته باشیم تبدیل به شخصی می شویم که مردم به صورت دیوانه وار جذب ما می شوند. همچنین می توانیم به کل زندگی مالی و عاطفی مان را تغییر دهیم.

خب همه ی ما از ته دل واقعا دوست داریم روحیه قوی داشته باشیم و بقدری این موضوع را دوست داریم که بتوانیم به دیگران هم این روحیه را انتقال دهیم. اما همانطور که خودتان هم می دانید تا زمانی که از دورن حس خوبی نسبت اوضا نداشته باشیم نمی توانیم واقعا روحیه قوی داشته باشیم.

 

شما می توانید همین الان با صدای بلند بگویید من روحیه قوی دارم، اما یک صدایی از درون سرتان بیرون می آید که می گوید به چه دلیل روحیه قوی داری یا الان احساس خوبی می کنی؟ و بعد از شنیدن این سوال بطور مرموزی احساس یاس و نا امیدی می کنیم و تمام حال خوبمان به ناگاه از بین می رود. خب پس فهمیدم که ابتدا باید پاسخ این سوال را پیدا کنیم تا بتوانیم همیشه حال خوبی داشته باشیم و با صداهای مزاحمی که از ذهن خودمان بلند می شود مقابله کنیم. اما چطور؟

به صورت کلی ما دو نوع رحیه داریم:

  1. روحیه ناراحت و افسرده
  2. روحیه شاد و قوی

حال بیایید بررسی کنیم که این حال الان مان یک روحیه کنونی مان چگونه بوجود می آید. روحیه ما از دو چیز نشات می گیرد.

  1. مرکز توجه ما
  2. حالت فیزیکی ما

 

حالت فیزیکی و تاثیر مستقیم آن روی روحیه و حال ما :

نمی خواهم کلی تئوری بهتان تحویل بدهم بیایید یک کار عملی را با هم همین الان انجام دهیم.

تمرین ۱ :

همین الان سعی کنید ناراحت، غمگین، افسرده، شکست خورده و … باشیم. با تمام وجودمان سعی کنیم به ناراحت ترین حالت برسیم. یاد خاطرات وحشتناک و ناراحت کننده زندگی تان بیفتید. ۱۰ ثانیه در همین حال باقی بمانید. حال یک نگاه به وضعیتت کنونی تان کنید. قطعا کمی خمیده شده اید. گوشه های لب تان رو به پایین آمده است. ابرو ها هم کمی به پایین آمده است. شانه هایتان افتاده است. درست است ؟ این پیشگویی نبود بلکه اتفاقی است که هر زمان ما احساس ناخوشایندی داریم به سراغ حالت فیزیکی بدنمان می آید و اگر شما خیلی خوشجال باشید کافی است خودتان را در این وضعیت بدنی قرار دهید تا مطمئن شوید تا چند ثانیه دیگر یک آدم افسرده می شوید.

تمرین ۲:

همین الان هر جا که هستید سعی کنید بایستید. شانه هایتان را صاف کنید و سرتان را بالا نگه دارید و لبخند بزنید و کمی هم روی پاهایتان بلند شوید ( بپرید) حال سعی کنید در همین حال بدون اینکه کوچکترین تغییری به حالت فیزیکی بدنتان بدهید ناراحت باشید. ببینید اصلا همچین چیزی اتفاق می تواند بیافتد. قطعا خیر، مسخره به نظر می رسد هر چقدر هم سعی کنید نمی توانید در این حال ناراحت باشید یا به چیزهای ناراحت کننده فکر کنید.

نتیجه گیری:

خیلی راحت متوجه شدیم که حالت بدنی یا فیزیکی ما تاثیر مستقیم در حال روحی ما دارد. حال موضوع دیگری می ماند به نام “مرکز توجه ما”

 

تاثیر مستقیم مرکز توجه ما در حالت روحی کنونی ما :

آیا تا به حال دقت کرده اید که خانم ها زمانی که ناراحت هستید بیشتر از حد غذا می خورند و یا سعی می کنند به خرید بروند، اما می دانید چرا این کار را به صورت ناخودآگاه انجام می دهند. زیرا با رفتن به خرید مرکز توجه شان از روی ناراحتی فعلی برداشته می شود و به سمت چیزی که می خواهند بخرند تغییر مسیر می دهد. ( تغییر مرکز توجه)

ما به هر چیزی که فکر کنیم همان احساس را در لحظه کنونی می توانیم تجربه کنیم. اگر شما به رابطه عاطفی شکست خورده قبلی فکر کنید تمام رنج هایی که آن موقع متحمل شدید را دوباره تجربه می کنید و اگر به اتفاق خنده دار یا احمقانه یکی از دوستانمان فکر کنیم ناخودآگاه خندمان می گیرد.

بگذار یک تمرین با همدیگر کنیم.

تمرین:

همین الان چشمهایتان را ببندید و یک مشت آلوچه و لواشک ترش قرمز رنگ فکر کنید که در دهانتان است. ترشی لواشکی که در دهانتان است را تصور کنید، حالا این لواشک را گاز بزنید. به احتمال زیاد الان دهانتان پر از آب شده است. چرا این اتفاق افتاد؟ ما که در واقعیت لواشکی نخوردیم. اما همین که به این موضوع فکر کردیم بدنمان شروع به نشان دادن واکنش کرد.

این موضوع دقیقا چیزی است که در ذهن ما هر ثانیه اتفاق می افتد، به هر موضوعی که فکر کنیم همان جنس از احساسات را تجربه خواهیم کرد. افراد افسرده بیشتر زمان خود را صرف فکر کردن به گذشته نازیبای خود و یا آینده بدی که در ذهنشان تصور می کنند، اختصاص می دهند و دقیقا برعکس آن، افراد همیشه خوشحال و جذاب فکرشان را معطوف اتفاقات شیرین و دوست داشتنی می کنند.

 

تصمیم با خودمان است:

واقعا تصمیم با ماست که می خواهیم فردی با روحیه قوی و جذاب باشیم یا اینکه تبدیل به فردی گوشه گیر و افسرده شویم با این تمرین ها دیدید که در کمتر از چند ثاینه می توانیم به هر کدام از دو حالت گفته شده تغییر پیدا کرد.

 

 

دانلود فایل صوتیدانلود فایل صوتی چگونه روحیه قوی داشته باشیم+ تمرینات عملی

 

جملات انگیزشی

جملات انگیزشی

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *