چگونه زندگی بهتری داشته باشیم

چگونه زندگی بهتری داشته باشیم

بزرگترین آرزوی ما این است که بتوانیم زندگی بهتری داشته باشیم. اگر از شرایط کنونی زندگی تان راضی نیستید و یا اگر می خواهید پیشرفت چشمگیری را در زندگی تان تجربه کنید با من در ادامه مقاله همراه باشید.

چگونه زندگی بهتری داشته باشیم :

تا به حال این سوال دقت کرده اید “چگونه زندگی بهتری داشته باشیم؟” واقعا منظور ما زندگی بهتر  چیست؟ این سوال بسیار کلی است اما برای اینکه بتوانیم دقیق تر وارد این بحث شویم بهتر است منظورمان را واضح تر بیان کنیم. به چه چیزی واقعا نیاز داریم تا احساس کنیم زندگی مان بهتر شده ؟

  • پول بیشتر؟
  • دوستان بیشتر؟
  • دریافت محبت و عشق بیشتر؟
  • مورد توجه قرار گرفتن بیشتر؟
  • آرامش بیشتر؟
  • امنیت مالی، اجتماعی، عاطفی بیشتر؟

ما باید در ابتدا مشخص کنیم که چه اتفاقی باید در زندگی مان بیافتد تا ما احساس کنیم خوشبخت تر هستیم و یا اینکه زندگی مان بهتر شده است. به هر حال اگر ما در هر زمینه ای از زندگی مان می خواهیم پیشرفت کنیم باید بدانیم دقیقا چطور باید عمل کنیم. یک قانونی وجود دارد که می گوید.

هر کنشی که امروز انجام دهی برابر است با نتیجه خاصی در آینده و اگر تو همان کارهایی را انجام دهی که آدم های موفق در زمینه مورد علاقه تو انجام داده اند قطعا همان نتیجه را خواهی گرفت.

اجازه دهید چند نمونه از مشکلاتی را مثال بزنیم که مردم فکر می کنند حل نشدنی هستند اما در صورتی که می توانند در کمتر از چند ساعت آن را حل کنند:

افرادی که اضافه وزن دارند همیشه بابت این موضوع ناراحت هستند و می گویند من بارها سعی کردم لاغر شوم اما طلسم شده، نمی شه! چندیدن بار در باشگاه ثبت نام کردم اما باز هم جواب نگرفتم. ۱۰ ها بار قرص های لاغری خریدم اما باز هم کارساز نبود. این داستان خیلی از افراد است اما طبق گفته بالا اگر می خواهید ۱۰۰% اندام فرد عالی را داشته باشید بهتر است همان کارهایی را انجام دهید که آن ها انجام می دهند یعنی چی؟

یعنی اینکه اگر واقعا لاغر شدن و خوش هیکل شدن برایتان مهم است بهتر است اول ببینید واقعا از چه اندامی خوشتان می آید بعد به سراغ همان فرد بروید و سعی کنید همان رفتارهای روزانه ای را انجام بدهید که او انجام می دهد. اگر می خواهید اندام ورزشکاری عالی داشته باشید کافی است به یک باشگاه محلی بروید و از مربی آنجا بپرسید که او روزانه چه کارهایی را انجام می دهد یا بهتر از آن اینکه از صبح بروید باشگاه و تا زمانی که او از باشگاه بیرون نیامده، بیرون نیایید. توجه کنید او چه غذایی می خورد شما هم بروید همان ها را بخرید و میل کنید!

اگر می خواهید یک عکاس عالی شوید کافی است یک عکاس عالی پیدا کنید و تصمیم بگیرید زندگی یک ماه او را عینا انجام دهید. در این روش واقعا شما نیاز ندارید که سعی و خطا کنید. کافی است از یک الگو موفق پیروی کنید. دقیقا به مانند این می ماند که شما نقشه تهران خوب بلد نباشید و تصمیم بگیرید به دفتر من بیایید. لازم نیست بروید کل نقشه را یاد بگیرید، کافی است مسیر اصلی را یاد بگیرید و هر بار همان مسیر را بیایید تا به دفترمان برسید.

 

چرا زندگی ما بهتر نمی شود :

زمانی که این سوال را از خودتان می پرسید، یعنی اینکه دلتان می خواهد شرایط کنونی عوض شود اما خودتان هم نمی دانید دقیقا چه چیزی می خواهید. قبل از هر چیزی باید مشخص کنیم کدام وجه از زندگی مان باید بهتر شود و زمانی که مشخص کردیم باید سوال دوم را از خودمان بپرسیم: آیا حاظر هستیم تحت هر شرایطی این پیشرفت را بدست بیاوریم.

خیلی از ما به این دلیل از تغییرات فرار می کنیم، احساس می کنیم هر تغییری با از دست دادن چیزی مساوی است و من به شما کاملا اطمینان می دهم درست فکر می کنید! اینجاست باید تصمیم بگیریم واقعا چقدر عاشق این تغییر هستیم. کسی می خواهد به شغل رویایی اش برسد باید شغل کنونی را رها کند اما همین رها کردن شغل کنونی به معنای از دست رفتن حقوق ثابتش است و امنیت مالی اش به خطر می افتد! اینجاست که آدم ها مصمم از آدم هایی که فقط آرزو می کنند جدا می شوند اگر شما مصمم باشید که باید به سمت شغل رویایی تان بروید پس باید همین الان شغل کنونی را رها کنید، شاید یک سال و دو سال سختی بکشید اما بلاخره روزی می رسد که خودتان را در شغل رویایی تان می بینید و درآمدتان هم قطعا از حالت اول بهتر است زیرا امروز دارید کاری را انجام می دهید که عاشقش هستید پس بیشتر از هر کسی برای آن وقت و انرژی می گذارید.

نباید انتظار داشته باشیم با انجام کارهای سابق نتایج متفاوتی در زندگی مان حاصل شود !

 

تنها راهی که می توانیم در زندگی تغییر ایجاد کنیم و زندگی مان را بهتر کنیم:

اگر می خواهید تغییرات بزرگی در زندگی ایجاد کنید باید این باور را همیشه با خودمان داشته باشیم. باوری که باید داشته باشیم این است که اگر می خواهیم به تغییرات پایدار و با ثباتی دست یابیم، خود ما مسئول این تغییر هستیم نه شخص دیگری. در حقیقت اگر می خواهیم به تغییرات پایدار دست یابیم باید سه باور داشته باشیم

 

  1. باید معتقد باشیم چیزی باید تغییر کند.
  2. نه تنها باید معتقد باشیم که امور باید تغییر کنند، بلکه باید باور داشته باشیم این تغییرات را خود من باید به وجود آورم
  3. باید باور کنیم که من قادرم تغییری به وجود آورم.

شاید خیلی ها به شما بگویند برای اینکه زندگی تان بهتر کنید باید مثبت فکر کنید اما فقط مثبت فکر کردن کمکی به شما نمی کند مهم تر از آن عمل کردن است. به طور مثال فردی که می خواهد لاغر شود اگر فقط بشنید روی کاناپه و در حالی که یک همبرگر دیگر می خورد سعی کند به خودش تلقین کند من لاغر می شود، اطمینان می دهم که این اتفاق نمی افتد. ولی اگر همان همبرگر را زمین بگذارد و به آشپزخانه برود و غذای سالمی برای خودش درست کند اطمینان می دهم که الان می توانم انتظار داشته باشد در چند ماه آینده اندام ایده عالش را بدست می آورد.

 

دانلود فایل صوتیفایل صوتی چگونه زندگی بهتری داشته باشیم

 

جملات انگیزشی

جملات انگیزشی

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *