چگونه زندگی خسته کننده را به یک زندگی ماجراجویانه و جذاب تبدیل کنیم

چگونه زندگی خسته کننده را به یک زندگی ماجراجویانه و جذاب تبدیل کنیم

چقدر مشتاق هستید، از زندگی خسته کننده ای که اکثر ایرانیان دچار آن شده اند، رهایی یابید؟ چقدر دوست دارید زندگی تان را تبدیل به یک سفر مهیج و جذاب به درون زیبایی ها زندگی کنید؟ پس کمربندهاتون را محکم ببندید و ادامه مقاله را بخوانید.

همه ما داستان آن یک نفری که هر روز صبح با بی میلی از خواب بیدار می شود، یک صبحانه خیلی معمولی می خورد( شاید هم اصلا صبحانه نخورد) را شنیده ایم. آن یک نفری که بدون هیچ انگیزه ای صبح از خانه به سمت محل کارش حرکت می کند. دائما از وضعیت زندگی و شغلی اش ناراضی است، عصر ها بعد از تعطیل شدن شرکت به خانه می آید و توجهی به همسر و یا خانواده اش ندارد. دائما عصبی است و به دیگران می گوید از زندگی شانس نداریم!

 

 زندگی خسته کننده

فکر کنم حالتون بد شد، آیا واقعا این زندگی است که کسی آرزویش را داشته باشد؟ قطعا شما جز این دسته از افراد نیستید چون اگر بودید، الان این مقاله را نمی خواندید. شما مصمم هستید که زندگی تان را سرشار از زیبایی ها، خنده ها، لحظات عاشقانه و ثروت کنید.

 

جملات انگیزشی

زندگی پابلو پیکاسو نمونه بارز یک ماجراجویی هیجان انگیز بود

 

زمانی که متوجه می شویم زندگی مان، تبدیل به یک زندگی خسته کننده شده است فقط سعی می کنیم با بهانه تراشی خودمان را آرام کنیم، بهانه ای مانند : من هر کاری که می توانستم انجام دادم، خب من شانسم خوب نیست، من تلاش می کنم اما زندگی سر ناسازگاری با من دارد و….

در واقع ما هیچ کار جدیدی برای بهتر شدن زندگی مان انجام نداده ایم و حتی کارهای لازم که باید انجام می دادیم را به فراموشی سپرده ایم ولی انتظار داریم که زندگی مان تغییر کند.

 اگر میخواهید چیزهایی را بدست بیاورید که نداشتید، باید کارهایی را انجام بدهید که انجام نمی دادید تا کسی شوید که نبوید.

 

از همین الان به بعد با زندگی خسته کننده تان خداحافظی کنید :

 

اولین گام – تصمیم بگیرید واقعا چه چیزی می خواهید :

آیا دنبال یک زندگی مهیج و عالی هستید و یا اینکه دوست دارید در زندگی تان استقلال مالی را تجربه کنید، شاید هم دوست داشته باشید زندگی عاطفی تان به اوج خودش برسد! بله قطعا همینطور است اما چقدر حاضر هستید برای این خواسته تان تلاش کنید، چقدر حاضر هستید، همین الان یک تصمیم درست بگیرید.

 

جملات انگیزشی

یک قلم و کاغذ بردارید و در ۳ صفحه بنویسید چه چیزهایی از زندگی تان می خواهید. دقت کنید در زمان نوشتن اینطور احساس کنید که توانایی بدست آوردن هر چیزی را دارید، به چگونگی اتفاق افتادن خواسته هایتان الان فکر نکنید. فقط بنویسید چه چیزهایی را دوست دارید.

فکر کنید در حال نوشتن یک فیلمنامه هستید، فیلمنامه زندگی تان را چگونه می نویسید تا خودتان از دیدن آن لذت ببرید.

دو کار اصلی که باید انجام دهید :

  1. خواسته هایتان را با تمام جزئیات آن پیدا کنید
  2. سپس آن ها را روی کاغذ بنوسید ( همه خواسته هایتان را! )

بعد از اینکه کارهای بالا را انجام دادید نوبت به این می رسد که در پاسخ به این سوالات بی رحمانه صادق باشید :

  • چقدر واقعا خواهان یک زندگی رویایی هستید؟
  • چقدر حاضرید برای داشتن یک زندگی رویایی از خودگذشتگی انجام بدید؟
  • این تمام چیزی هست که میتوانید برای بدست آوردنش ارائه بدهید؟
  • اگر در این راه تسلیم شوید، چه اتفاقی می افتد؟

شما باید بدانید دقیقا چه چیزی می خواهید و وقتی نوبت پاسخ دادن به سوالات بالا شد باید به خودتان بگویید، من واقعا این موضوع را می خواهم و هر کاری برای بدست آوردنش انجام می دهم.

 

جملات انگیزشی

گام دوم – شغلی را پیدا کنید و یا بسازید که عاشقانه دوستش دارید :

اگر دنبال یک زندگی عالی و رویایی هستید، می دانید بخشی از این زندگی رفتن به مسافرت و استراحت در ویلایتان است. خودتان بهتر می دانید با یک شغل کارمندی که مجبور هستید ۸ ساعت در روز کار کنید، این خواسته اتفاق نمی افتد. بگذارید قسمتی از داستان زندگی خودم را برایتان بگویم :

زمانی من هم شبیه اکثر مردم یک کارمند در بخش طراحی داخلی یک شرکت بودم. مثل اکثر مردم صبح در صف شلوغ تاکسی های می ایستادم و زمانی که یک ماشین گران قیمت از کنارم می گذشت، با خودم می گفتم، اینها این همه پول را واقعا از کجا آوردند، یعنی باباشون انقدر پولدار بوده ! بعد تمام حواسم را جمع می کردم که زمانی می خواستم سوار تاکسی شوم، نفر سوم بنشینم تا کنار پنجره بیفتم

به لحاظ درآمد مالی در شرایط خوبی نبودم و از طرف دیگر دختری که دوستش داشتم، من را بخاطر اینکه هیچ چیز نداشتم کنار گذاشت. هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ عاطفی آسیب دیده بودم. آن شب به پارکی رفتم و روی یکی از نیمکت ها که به خاطر باران تندی که آمده بود، خیس شده بود نشستم. چند ساعتی بود که در پارک نشسته بودم. مردم آرام آرام به خانه هایشان می رفتند و رفته رفته تنها تر می شدم( شبیه قسمتی از زندگی آن زمانم بود)

آن شب یک تصمیم مهم برای زندگی ام گرفتم، به خودم قول دادم هیچ وقت به این شرایط برنگردم و از فردای آن شب همه چیز تغییر کرد ( تغییرات یک شبه اتفاق نیافتد ولی هر روز به هدفم نزدیک تر می شدم….)

 

طبق تجربه متوجه شده ام که برای بدست آوردن استقلال مالی باید حتما یک کارآفرین باشید. نمی گویم کار آسانی است، زمانی که خودم من شروع کردم واقعا اوایلش بسیار ترسناک و غریب بود اما زمانی که پول به زندگی شما جاری شود متوجه می شوید که ارزش را داشت. یک زندگی خسته کننده، لیاقت شما نیست!

جملات انگیزشی

گام سوم – تلویزیون را خاموش کنید :

بزرگترین دشمن شما در راه رسیدن به خوشبختی و یک زندگی فوق العاده همین تلویزیون و شبکه های اجتماعی هستند. شما باید ارزش وقت تان را بدانید، با نگاه کردن به تلویزیون شما هیچ چیز به جز استرس و نگرانی، احساس نخواهید کرد. کافی یک ساعت به اخبار گوش بدهید تا اطمینان پیدا کنید روز خیلی بدی را پیش رو خواهید داشت.

چند روز پیش در دفتر دکتر صالحی( روانپزشک) نشسته بودیم و مشغول گفتمان بودیم. جالب است بدانید ایشان بزرگترین و موثر ترین راه حلی که برای درمان مشکلات زناشویی پیدا کرده، خاموش کردن تلویزیون است! زمانی که علت هایش را برایم گفت به کلی حیرت زده شدم. البته بیان علل این موضوع خارج از حوصله این مقاله است.

 

گام چهارم – عینک تان را عوض کنید :

این طرزفکر اشتباهی است که بخواهید فقط وقتی به اندازه کافی پول داشتید «زندگی» کنید. اگر بخواهید صبر کنید تا یک میلیارد تومان داشته باشید و بعد به مسافرت و تفریح و … زندگی رویایی تان بروید باید بدانید در مسیر اشتباهی هستید.

شما پول، فرصت، شهرت و لذت از زندگی فقط در مسیر زندگی رویایی تان قرار دارد. هر مسیری غیر از مسیر رویایی تان یکی از المان های زندگی خوب را ندارد و باید این موضوع را درک کنید. باید تصمیم بگیرید از الان زندگی کنید.
حتی با پول کم هم میشود زندگی رویایی تان را زندگی کرد… فقط کافیست شروع کنید تا خودتان ببینید چطور مثل معجزه هرکاری که یک روزی آرزویش را داشتید، راهی برای انجامش پیدا کردید.

 

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *