صبح زود از خواب بیدار شویم و از زامبی ها فرار کنیم

صبح زود از خواب بیدار شویم و از زامبی ها فرار کنیم

تنها افرادی هر روز زنده می مانند که صبح زود از خواب بیدار می شوند. مابقی افراد مردگان متحرک هستند. رازی که می توانی هر روز از دست زامبی های زندگی فرار کنی.

شاید برایتان جالب باشد اما ساعتی که صبح از خواب بیدار می شوید اطلاعات زیادی از شما و آینده تان خواهد داد.

من می توانم با اطمینان میزان اشتیاق شما را برای رسیدن به اهداف تان بگویم به شرطی که به من بگویید هر روز صبح چه ساعتی از خواب بیدار می شوید.

من صرفا نمی خواهم بگویم باید صبح ها قبل از ساعت ۶ بیدار شوید بلکه می خواهم بگویم علاوه بر اینکه باید قبل از ساعت ۶ صبح از خواب بیدار شوید باید به محض بیدار شدنتان روی رویاها و اهداف تان متمرکز شوید.

عکس نوشته انگیزشی

قبل از ساعت ۶ صبح بیدار شوید زمانی که تمام زامبی ها خواب هستند :

اول از همه بگذارید با زامبی ها شما را آشنا کنم، منظور آنهایی نیست که در فیلم ها آدم می خورند بلکه منظورم “آنهایی هستند که شل و ول راه میروند، همیشه در حال ناله کردن  هستند و چشمان نیمه باز دارند و انگار نیمه هشیارند !”

این افراد را همه جا می بینید. در شرکت تان، در جمع فامیل هایتان، در خیابان و …. این افراد هیچ رویایی در زندگی ندارند و برای هیچ هدفی تلاش نمی کنند. به همین دلیل است که شب ها تا دیروقت بیدارند و صبح ها به زور حقوق کارمندی از خواب بیدار می شوند و مانند زامبی ها به شرکت شان می روند، کرخ و بی حال تا ساعت ۶ عصر کار می کنند.

زامبی هایی که در فیلم های هالیوودی می دیدید آیا به جسم شان اهمیت می دادند؟

قطعا خیر، خوب این زامبی های اطراف ما هم دقیقا همین طور هستند. عادت های غذایی بدی دارند و عادت های خواب آنها نیز از آن هم بدتر است.

 

اگر از زامبی ها دور بمانید به چه موفقیت هایی در زندگی می رسید :

 

موفقیت اول | جایی که رویاها به واقعیت تبدیل می شوند :

اگر شما صبح بین ساعت ۴ تا ۶ بیدار شوید می توانید بهترین زمان روز را، یعنی شروع آن را به نوشتن و بررسی آرزوها و اهداف اختصاص دهید.

من به شخصا ترجیح می دهم ابتدا در سه صفحه کاغذ تمام افکارم را خالی کنم و روزم را با یک ذهن کاملا پاک شروع کنم. بعد از آن کمی ورزش می کنم و سپس یک دوش عالی می گیرم. عادت دارم برگه ی اهداف بلند مدت و کوتاه مدتم را به دیوار حمام بچسبانم تا بتوانم هر روز آن ها را نگاه کنم و با صدای بلند برای خودم تکرار کنم.

این ساعات از روز شما چندین ساعت کارهایی که انجام آن باعث لذتبخش شدن زندگی تان میشود و شما را به رویاهایتان نزدیک تر میکند صرف میکنید.

 

موفقیت دوم | می توانید هر روز میزان اشتیاق رسیدن به اهداف تان را اندازه گیری کنید :

ساعت بیدار شدن تان در صبح، نه تنها برای موفقیت تان حیاتی است، بلکه مشخص کننده میزان اشتیاق فعلی تان هم هست؛ اگر نمیتوانید صبح ها زود از خواب بیدار شوید، پس انگیزه کافی برای موفقیت هم ندارید…

شاید بگویید خواب مهم است، من در فلان کانال تلویزیون شنیدم که می گفت خواب مهم است! بله من هم منکرش نمی شوم اما انگیزه تان از خواب هم مهم تر است و در ثانی تلویزیون را برای زامبی ها ساخته اند. نه برای من و تو که به آرزوها و اهدافمان اهمیت می دهیم و نمی خواهیم وقتمان را پای تلویزیون بیهوده بگذارانیم.

 

عکس نوشته انگیزشی

موفقیت سوم | زامبی ها نمی توانند آرزو های شما را بخورند :

وقتی که زامبی ها در خواب سنگین هستند و رقیبانتان در حال چرت زدن هستند بهترین زمان است که شما سخت تر و بیشتر تلاش کنید و حدس بزنید در این شرایط چه کسی موفق می شود؟ یقینا شما.

اما اگر روزتان را از ساعت ۸ صبح به بعد شروع کنید چه اتفاقی می افتد؟ شما دیگر فرصتی برای نوشتن و بررسی اهداف تان نردارید و زمانی که با این زامبی ها برخورد کنید، از آن جایی که هیچ هدف و انگیزه ای در زندگی ندارند سعی می کنند شما را هم بی انگیزه کنند. از آن ها جملاتی مانند موارد زیرا را می شنوید :

  • راستی چرا کارت را عوض کردی، کار قبلی که خوب بود و کلی همه در آن تجربه داشتی؟
  • یک چیز می گم ناراحت نشو ولی نباید می آمدی سراغ این کار، فلانی الان غول این کار هستش و تو دیگر جایی در بازار نداری؟
  • ای بابا تو هم که همش از این شاخه به آن شاخه می پری؟

پس با دوری کردن از این آدم ها هم به خودتان و هم به اهداف تان احترام بگذارید.
شما اگر روزی یک ساعت بیشتر کتاب بخوانید، در طول ماه، ۳۰ ساعت بیشتر کتاب خواندید، این یعنی ۳۰۰ برابر بیشتر از آنها آگاهی دارید، اطلاعات دارید و فرصت ها را میتوانید کشف کنید.

تمام رهبران بزرگ دنیای کسب و کار، سعی میکنند از رقیبانشان زودتر بیدار شوند؛ آنها میدانند فرصت پیشرفت با آنهایی است که زودتر شروع میکنند و با تمرکز بیشتری کار میکنند.

 

موفقیت چهارم | بهترین زمان تمرکز و تصمیم گیری است :

اگر شما قبل از ساعت ۶ بیدار شوید احساس می کنید که کل شهر در خواب هستند. همه جا سکوت و آرامش حکم فرما است و این دقیقا بهترین زمان برای فکر کردن و تصمیم گیری است. اگر می خواهید زندگی تان را تغییر دهید و یا اینکه می خواهید به اهداف تان برسید الان بهترین زمان برنامه ریزی و تصمیم گیری است. به هیچ عنوان از دستش ندهید.

اگر رویای بزرگی داشته باشید، آنقدر بزرگ که بخواهید از خواب صبح تان بزنید، مطمئن باشید ساعت ۴ صبح طلایی ترین ساعت برای بیدار شدن تان خواهد بود.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *