۵ عادت ثروتمندان کسب و کارهای اینترنتی

سریع ترین روش ثروتمند شدن این است که عادت ثروتمندان را داشته باشیم. در این مقاله ۵ عادت بسیار مهم تمام ثروتمندان در حوزه کسب و کار های اینترنتی را بررسی می کنیم.

چند سال پیش دائما در حال پیدا کردن راهی بودم تا بتوانم استقلال مالی پیدا کنم اما هر چقدر که بیش تر تلاش می کردم احساس می کردم که طلسم شده ام.

در بهترین شرکت ها استخدام می شدم، بیشتر از تمام کارمندان کار می کردم اما باز هم در وضعیت مالی ام پیشرفت چشمگیری را نمی دیدم تا اینکه یک روز به طور اتفاقی با کتاب آقای استفان کاوی آشنا شدم. کتابی که زندگی ام را به کل متحول کرد.

 

عادت ثروتمندان

به احتمال زیاد اسم کتاب “هفت عادت مردمان موثر” را شنیده اید. کتابی که بعد از سال ها همچنان در لیست پرفروش ترین کتاب های دنیا قرار دارد.

متوجه شدم هر شرایطی که امروز داریم بخاطر عادت هایی است که آن ها را در طول زمان ساخته ایم. اگر شما عادت به خوردن ۵۰ کالری بیشتر از حد مجاز در روز داشته باشید، بدون شک در یکی دو سال آینده یک فرد چاق خواهید بود.

اگر روزانه عادت به پرتاب کردن ۵۰ توپ به درون سبد بسکتبال داشته باشید قطعا در چند سال آینده یک بسکتبالیست حرفه ای خواهید شد. به نظر بدیهی می آید اما اگر نگاهی به زندگی خودمان بیاندازیم خیلی راحت متوجه می شویم که ما تنها مهارت ها و یا مشکلاتی را داریم که به واسطه عادت هایمان آن ها را به وجود آورده ایم.

 

آیا برای ثروتمند شدن نیز عادت هایی وجود دارد ؟

خیلی صریح بگویم برای تبدیل شدن به هر چیزی، عادتی وجود دارد. زمانی که این کتاب را به اتمام رساندم متوجه شدم من هیچ کدام از عادت های یک فرد ثروتمند را ندارم پس جای تعجبی هم نبود چرا تغییری در وضعیت مالی ام ایجاد نمی شد.

هیچکدام از ثروتمندان دنیا عادت کار کارمندی نداشتند و این در صورتی بود که من برای بدست آوردن ثروت تلاش می کردم در بهترین شرکت ها استخدام شوم. هر چقدر هم که بیشتر تلاش می کردم از ثروت اصلی بیشتر دور می شدم.

 

عکس نوشته انگیزشی

۵ عادت ثروتمندان کسب و کارهای اینترنتی :

آماده اید با عادت ثروتمندان آشنا شوید؟ خب پس بزن بریم.

 

عادت اول | نه به کار کارمندی :

تا زمانی که کارمند شرکتی باشید هیچگاه نمی توانید ثروتمند شوید چون دائما در حال پول درآوردن برای شخص دیگری هستید. هر چه تلاش تان را بیشتر کنید، پول بیشتری برای رئیس تان در می آورید.

درسته واقعیت تلخی است اما انکار ناپذیره. خب پس باید چه کاری را انتخاب کنیم؟

جای شک نیست که باید یک کارآفرین باشیم اما بسیاری از افرادی که تصمیم می گیرند کارآفرین شوند در کمتر از یکی دو سال ورشکسته می شوند.

بصورت کلی ما دو نوع شغل داریم :

  • خدماتی
  • تولیدی

شغل خدماتی : هر شغلی که برای کسب درآمد به حضور فیزیکی خودمان نیاز باشد یک شغل خدماتی است و شما نمی توانید با شغل های خدماتی پولدار شوید ! چرا ؟

چون میزان درآمدتان بستگی به میزان فعالیت و کارتان دارد. اگر به یک مسافرت بروید درآمدتان قطع می شود. اگر خدایی ناکرده مریض شوید باز، درآمدتان قطع می شود. پس این هم راه حل ثروتمند شدن نیست.

 

شغل تولیدی : اگر شما محصولی تولید کنید می توانید آن را تا ابد بفروشید حتی زمانی که در مسافرت به سر می برید. اما بهترین حالت شغل های تولیدی چیست ؟

بهترین حالت زمانی است که بتوانید در خواب هم پول دربیاورید. زمانی که شما یک کسب و کار آنلاین داشته باشید و محصولات آموزشی تولید کنید خیلی راحت می توانید زمانی که خواب هستید هم فروش داشته باشید.

 

یک دقیقه مشاوره با حسین صفوی

هیچکس با شغل خدماتی پولدار نمی شود به همین دلیل است که امروز هیچ برند مطرح خدماتی در دنیا را نمی شناسید. تمام برندهای مطرح دنیا محصولاتی برای فروش دارند

 

عادت دوم | هر روز مطالعه کنید :

مهم ترین موضوع این است که هرگز روزی را بدون یادگیری نگذرانید. یادگیری شکل های مختلفی دارد.

من شخصا روزانه حداقل سه ساعت را صرف یادگیری می کنم که این کار را بوسیله مطالعه کتاب های حوزه تخصصی ام، فیلم های آموزشی و استفاده از وبینار های آنلاین انجام می دهم.

شما به عنوان کسی که صاحب کسب و کار اینترنتی هستید و مشغول به تولید محصولات آموزشی هستید باید بدانید که دائما نیازمند اطلاعات تازه در حوزه کسب و کار خودتان هستید تا بتوانید دائما محتوای عالی را تولید کنید.

 

اگر مطالعه نکنید چه اتفاقی می افتد ؟

هیج اتفاقی نمی افتد، یک روز صبح از خواب بیدار می شوید و می فهمید رقیبتان توانسته تمام مشتریان تان را به برند و محصولات خودش جذب کند چون حرف تازه تری برای گفتن داشته است.

 

عکس نوشته انگیزشی

عادت سوم  | بدون برنامه ریزی دقیق امکانپذیر نیست :

زمانی که برای کارتان برنامه ریزی دقیقی نداشته باشید نمی دانید باید دقیقا چه کاری را انجام دهید و دائما درجا می زنید.

هر کسی که کسب و کار اینترنتی دارد به خوبی می داند باید بتواند محتوایش را در انواع مختلفی تولید کند مانند :

  • محتوا متنی ( مقاله)
  • محتوا صوتی ( پادکست)
  • محتوا ویدیویی ( فیلم )
  • محتوای عکس ( اینفوگرافیک)

طبیعتا نمی توانیم هر روز، هر چهار نوع محتوا را تولید کنیم. و اغلب اوقات بنا به علاقه مان روی یکی از محتوا ها تمرکز می کنیم و دیگر انواع تولید محتوا را فراموش می کنیم. برای جلوگیزی از این اتفاق تنها کاری که باید انجام دهیم برنامه ریزی است.

به طور مثال یک برگه کاغذ A4 بردارید و آن را روی دیوار اتاق تان بچسبانید. بنویسید : شنبه و یک شنبه ( تولید محتوا متنی ) – سه شنبه ( محتوای ویدویی ) و… به همین ترتیب یک برنامه ریزی دقیقی را انجام دهید.

و هر اتفاقی که در زندگی تان افتاد از برنامه تان خارج نشوید.

این برنامه ریزی فقط مختص تولید محتوا بود ما باید برای مطالعه و آموزش خودمان نیز یک برنامه دقیق داشته باشیم تا بتوانیم هر روز روی برنامه ما جلو برویم.

شاید انجام این کار در ابتدا کمی سخت باشد اما بعد از چند هفته به آن عادت می کنید و بدون کوچکترین سختی آن را انجام می دهید.

 

عادت چهارم  | تحلیل و آنالیز رقبا :

یکی از کارهایی که باید دائما انجام دهیم، زیر نظر گرفتن رقبا است.

برای اینکه بتوانیم برند اینترنتی مان را به اوج برسانیم باید از رقبا بهتر باشیم اما تا زمانی که کارهای آن ها را زیر نظر نگیریم امکان ندارد متوجه شویم چه نقاط ضعف و یا قوتی دارند.

به وبسایت رقیبان تان سر بزنید، مقالات شان را بررسی کنید. ببینید کدام یک از مقالات شان بیشترین کامنت را دارد و بررسی کنید ببینید علت محبوبیت آن پست یا مقاله در چیست.

 

 

آموزش های پیشرفته تر کسب و کار اینترنتی را می خواهی؟

من برای اعضای کلوپ تکنیک ها و استراتژی های تخصصی تری را هم ارسال می کنم. اگر دوست داشته باشی می توانی عضو شوی

وارد کلوپ می شوم ( عضویت )

عادت پنجم   | حتما ورزش کنید :

برای موفقیت در زندگی، باید بهترین توان فیزیکی را داشته باشید. ذهن برای انجام کارهای غیرمنتظره مدام از بدن خواهش می کند و بدن باید آماده پاسخگویی باشد.

ورزش بهترین راه آماده سازی بدن حتی در شرایط نامناسب است. وقتی بد نبرای استفاده از فرصتها آماده باشد، دراقیانوس موفقیت شنا م یکنید. احساس تنفس راحت بعد از ورزش را تجسم کنید.

خیلی لذتبخش است، نه؟ اگر چنین نظری دارید،چرا برای ورزش کردن یا نکردن با خودتان بحث میکنید؟ چرا ورزش یک ساعته در ۳ تا ۵ روز هفته را به یک عادت تبدیل نمی کنید.

ساعات زیادی را در حال مطالعه و تولید محتوای حرفه ای برای وب سایت تان هستید. هر چه ذهن بازتر و پر انرژی تری داشته باشید راندمان کاری تان افزایش پیدا می کند و تصور می کنید چه کاری مانند ورزش کردن می تواند به ذهن و جسم شما کمک کند !

 

کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *