عدم پذیرش

عدم پذیرش تنها کلید موفقیت است

هیچ آدم موفقی را ندیدم مگر اینکه روزی با مشکل عدم پذیرش روبرو شده باشد. اگر بدانید چگونه از “عدم پذیرش” به سود خودتان استفاده کنید، آنگاه شاهد بزرگترین موفقیت ها در زندگی تان خواهید بود.

برای استخدام وارد شرکتی می شوید و به شما می گویند نه!  از رئیس تان درخواست افزایش حقوق می کنید، موافقت نمی کند! یک ایده عالی برای کسب و کار دارید، دیگران تمسخر تان می کنند! تمام این ها یعنی عدم پذیرش که همراه با درد و رنج است.

بعضی وقتها با خودتان فکر می کنید که نکند مشکلی دارم که دیگران انقدر دست رد به سینه ام می زنند. شاید به خودتان بگویید با این همه جواب منفی که من شنیدم دیگر قرار نیست بتوانم در زندگی و یا کسب و کارم فرد موفقی شوم.

 

شما را فریب داده اند :

اگر فکر می کنید موفقیت بدون عدم پذیرش اتفاق می افتد سخت در اشتباه هستید. بگذارید بگویم این طرز تفکرتان از کجا نشات گرفته است.

باور ما بر این است که عکس ها حقیقت را می گویند و این باور ریشه در اجداد و گذشتگان ما دارد. آیا تا به حال برایتان پیش آمده که به عکس شخصی نگاه کنید و بگویید او بی نهایت زیباست اما زمانی که همان فرد را از نزدیک می بینید، نظرتان عوض شده باشد؟

این طرز تفکر موفقیت بدون عدم پذیرش نیز از طریق رسانه وارد ذهن شما شده است. به احتمال زیاد چند تایی فیلم هالیوودی و یا هندی-ایرانی دیده اید که طرف اراده می کند و چند روز بعد به موفقیت های بزرگی در زندگی اش دست پیدا می کند.

اگر به زندگی نامه افرادی موفقی مانند استیو جابز، مایکل جردن، لئوناردو دیکاپریو، هنری فرد و… نگاه کنید متوجه می شوید که به دفعات بسیار زیاد با عدم پذیرش مواجه شده اند اما تسلیم شدن را بلد نبودند.

 

جملات انگیزشی

تبدیل عدم پذیرش به شاه کلید موفقت تان :

 

درس اول | هر چقدر بیشتر اهمیت بدهید، بیشتر رنج می کشید :

اگر شما برای انجام کار بانکی به بانک مراجعه کنید و آن ها به شما بگویند سیستم قطع است، کارتان را نمی توانید الان انجام دهید. آیا مشکل از شماست؟ آیا بانک با شما خصومت شخصی دارد؟

قطعا پاسختان خیر است اما چرا زمانی که مشتری از شما خرید نمی کند احساس می کنید از شما و یا محصولاتان خوشش نیامده است؟ چرا زمانی که به کسی پیشنهادی می دهید و او رد می کند، احساس می کنید مشکل از شماست؟

پاسخ منفی که دیگران به شما می دهند به معنای بد بودن شما نیست بلکه به این معنا است که گزینه های دیگری برای تصمیم گیری دارند.

اگر بخواهیم واقع بین باشیم متوحه می شویم که هیچگاه نمی توانیم چیزی را به مشتری بفروشیم بدون آنکه از او درخواست خرید کرده باشیم. هیچگاه نمی توانیم با کسی دوست شویم بدون آنکه از او درخواست دوستی کرده باشیم و….

پس در هر صورت ما باید پیشنهادمان را بدهیم مهم نیست پاسخ منفی است یا مثبت، این کاری است که در مسیر موفقیت باید انجام دهیم.

 

درس دوم | ساده و شفاش بیانش کنید:

یکی از اصلی ترین دلایلی که مورد عدم پذیرش قرار میگیریم این است که درخواست مان را به صورت شفاف و واضح اعلام نمیکنیم.

حتی اگر کسی از خود شما هم درخواست مبهم و گنگ کند، پاسخ منفی می دهید. پس اگر بدنبال گرفتن پاسخ مثبت هستید، با اعتماد به نفس قوی درخواست تان را شفاف بیان کنید.

یک راز کوچک بگذارید به شما بگویم : مردم دوست دارند قسمتی از رویای تحقق یافته شما باشند.
پس اگر بتوانید ارائه تان را طوری به مشتری بدهید که مشتری قهرمانی باشد که رویای تان را قرار است تحقق ببخشد، مشتری خودش از شما خرید میکند قبل از اینکه بخوانید به وی بفروشد.

 

جملات انگیزشی

درس سوم | رندگی کردن یعنی فروشنده بودن :

شما در زندگی دائما در حال فروش هستید. حال این فروش می تواند، فروش یک محصول باشد و یا فروش احساسات و شخصیت تان به دیگران. مهم نیست چه چیزی را میفروشید، مهم این است که باید یک فروشند حرفه ای باشید.

فروشنده حرفه ای کسی است که توانسته است بیشتر از دیگران بفروشد و اگر از این فروشندگان حرفه ای بپرسید چند بار دچار عدم پذیرش شده اید؟ می گویند از دستم خارج شده، خیلی زیاد !

اگر میخواهید به صورت حرفه ای با عدم پذیرش مقابله کنید، فروش را یادبگیرید. حتی اگر شغل شما فروشندگی هم نباشد، در ارائه شخصیت و قابلیت شما در روابط، فروش کمک زیادی به شما خواهد کرد.

 

درس چهارم | بی نهایت، بی نهایت وجود دارد :

خیلی وقت ها حسرت می خوریم چرا از موقعیت عالی که در گذشته برایمان اتفاق افتاده بود، استفاده نکردیم.

شاید هم از بزرگترها شنیده باشید که می گویند ما در دوران جوانی مان می توانستیم مولتی میلیونر شویم اما یک اشتباه کردیم و یا یک شریک داشتیم که این موقعیت را از ما گرفت و ….

در طول زندگی برای شما بی نهایت موقعیت عالی وجود دارد که باید بتوانید آنها را ببینید. از آنجایی که اکثر افراد بقدری درگیر نگرانی از آینده و یا پیشمانی از گذشته هستند که به راحتی از کنار موقعیت های عالی می گذرند.

فرصت ها را همانند درب-ی به سوی خواسته تان بدانید. این درب ها تعداد محدودی نیستند که فکر کنید اگر یکی از آنها را از دست بدهید، بدبخت خواهید شد.

زندگی پر است از این درب هایی که ممکن است یکی از آنها به روی شما باز باشد، دیگری به روی شما بسته باشد. هیچ چیز مشخص کننده آن نیست مگر اینکه درب بزنید !

وقتی درب بزنید یا زنگ درب را به صدا دربیاورید میتوانید متوجه شوید آیا این درب یا فرصت به روی شما باز میشود یا نه؟ نمیتوانید بنشینید و فقط با نگاه کردن به درب متوجه شوید که آیا همانی هست که میخواهید یا نه !

اگر بخواهید ساعت ها وقت صرف کنید تا بدانید مشتری واقعی کیست؟ چه کسی حتماِ حتما از شما خرید خواهد کرد؟ و … فرصت ها را به آن کسی خواهید داد که بی وقفه زنگ درب ها را میزند تا ببیند کدام درب باز است.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *