علت سرد شدن رابطه میان زوج ها

علت سرد شدن رابطه میان زوج ها

اگر مدتی از رابطه یا ازدواج تان بگذرد شاید احساس کنید رابطه تان سرد شده و به جذابی روز های اول نیست در این مقاله می خواهم علت سرد شدن رابطه را به طور عمیق با همدیگر بررسی کنیم و یک تست را با همدیگر انجام دهیم تا متوجه شویم نمره رابطه مان چند است.

خیلی بین مردم متداول شده که می گویند اگر از رابطه ات راضی نیستی و یا انیکه از ازدواج ات راضی نیستی، همسرت را طلاق بده و برو دنبال یک رابطه بهتر اما آیا در رابطه بعدی تضمینی مبنی بر اینکه اوضا بهتر شود وجود دارد؟ ( اطمینان می دهم خیر تا زمانی که به سوالات زیر پاسخ نداده باشید). اگر این نظریه را دارید آیا همین نظریه در مورد کسب و کارتان هم صادق است؟

یعنی اینکه اگر متوجه شوید که درآمد شغل فعلی تان خوب نیست، شغل تان را عوض می کنید یا اینکه سعی می کنید کیفیت خدماتتان را بهتر کنید یا اینکه چند کتاب بازاریابی و فروش در این زمینه مطالعه می کنید؟

 

روش تشخیص علت سرد شدن رابطه :

سرد شدن رابطه خیلی خطرناک است و خیلی وقتها با اینکه طرفین همدیگر را هنوز دوست دارند اما ترجیح می دهند از یکدیگر جدا شوند، شاید این تجربه را در رابطه تان داشته باشید با اینکه از عاشق شریکتان هستید ولی یک گوشه ای از وجودتان می گوید بهتر است این رابطه را بهم بزنم ؟

خبر خوب اینجاست یک رابطه خوب هیچ وقت به خودی خود سرد نمی شود و این ما هستیم که باعث این اتفاق هستیم ( بله درست خواندید، علت سردی رابطه ما هستیم در ادامه بیشتر متوجه این جمله می شوید) و از آن جا که ما خودمان علت اصلی سرد شدن رابطه هستیم، خودمان هم می توانیم رابطه را گرم و جذاب کنیم.

خیلی ها می گویند: من در رابطه همه کار برایم شریکم انجام داده ام ام او قدردان نیست! اما ما از نظر خودمان شاید خیلی کارها انجام داده باشیم اما آیا کارهایی که ما انجام دادیم دقیقا چیز هایی بود که شریک زندگی مان به آن نیاز داشته ؟

قبل از اینکه ادامه مطلب را بخوانید بهتر است یک قلم و کاغذ بردارید و به سوال های زیر از ۱ تا ۱۰ به خودتان نمره دهید( هر چی میزان کیفیت کار بالاتر باشد نمره بالاتری دهید)

 

تست اندازه گیری میزان عشق و میزان پایدار ماندن یک رابطه عاشقانه:

  1. چقدر اطمینان دارید و یا مطمئن هستید شریک زندگی تان عاشق شما است ( ۱-۱۰)
  2. هر چند وقت یک بار شما را سوپرایز می کند(هر روز چند بار از ۱-۱۰ نمره دهید)
  3. چقدر این احساس را دارید که مهمترین فرد در زندگی شریکتان هستید( اگر به پول نیاز داشته باشد آیا شما اولین نفری هستید که به آن مراجعه میکند، اگر یک برنامه گردش باشد آیا شما اولین نفری هستید که دوست دارد با او به گردش برود، اگر نیاز به در و دل داشته باشد آیا شما اولین نفری هستید که با او در دل می کند یا ترجیح می دهد با دوستانش یا مادرش و یا…در دل کند)
  4. چقدر محبت و عشق را روزانه از او دریافت می کنید(۱-۱۰)
  5. آیا هر روز احساس پیشرفت و گرم شدن را در رابطه عاشقانه تان تجربه می کنید(۱-۱۰)
  6. چقدر از کارها را با همدیگر انجام می دهید(۱-۱۰)

از این لیست ۲ نسخه تهیه کنید و یکی را خودتان پر کنید و دیگری را به شریکتان بدهید ببینید چه نمراتی را دریافت می کنید.

 

معجزه همین جا اتفاق خواهد افتاد:

اگر لیست بالا را صادقانه پر کرده باشید به احتمال زیاد نمراتی را خواهید دید که تعجب می کنید و دقیقا هر کجا که نمرات پایین تری را دریافت کردید بدانید آن قسمت از رابطه تان باید بهبود پیدا کند بگذارید یک مثال واقعی را خدمتتان عرض کنم.

 

زمانی که شهاب و آرزو این لیست را پر کردند :

یکی از زوج هایی عزیزی که پیش من آمده بودند و می خواستند از همدیگر جدا شوند، بهشان پیشنهاد کردم این لیست را در دفترم پر کنند و نکته جالب اینجا بود که شهاب با اینکه عاشق آرزو بود ولی دوست داشت از او جدا شود!

طبق نتایجی که بدست آوردم متوجه شدم شهاب از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیست و به همین دلیل آرزو از خانوداه اش پول می گرفت. شهاب و آرزو ۲ تا بچه داشتند که تمام حواس آرزو به بچه ها بود. دقیقا سردی رابطه از اینجا نشات می گرفت. شهاب احساس می کردم مهمترین نفر در زندگی آرزو نیست و همین موضوع باعث می شد به عنوان یک مرد خرد شود. احساساتش نابود شود و ….

شهاب با خودش اینگونه فکر می کرد که من به عنوان یک مرد در زندگی زنم دیده نمی شوم. و چه چیزی بدتر از اینکه یک مرد احساس کند برای زنش مهمترین نفر نیست. اگر آرزو از موضوعی ناراحت می شد ترجیح میداد در ابتدا با مادر و خواهرش صحبت کند و… بعد از بررسی فهمیدم که شهاب واقعا عاشق آرزو است اما همین موضوع که آرزو به او توجه نمی کند، او را از درون نابود می کرد.

طبیعتا لیست و نمرات شما ممکن است با داستان شهاب و آرزو متفاوت باشد اما اگر بدانید در چه مراحلی نمرات کمی دریافت کرده اید بهتر است با همسرتان در رابطه با آن موضوع صحبت کنید و متوجه شوید که چگونه می توانید نمرات بالاتری را کسب کنید. اگر یک بار شما این کار را امتحان کنید اطمینان می دهم که زندگی را تجربه خواهید کرد دیوانه وار عاشقش هستید.

دانلود فایل صوتیدانلود فایل صوتی علل سرد شدن رابطه عاشقانه و درمان سریع آن

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *