ایمیل هایتان را مانند بازاریابان میلیون دلاری بنویسید

عنوان ایمیل هایتان را مانند بازاریابان میلیون دلاری بنویسید

هر ایمیلی که می فرستید می تواند منجربه فروش شود اما این رازی است که بازاریابان میلیون دلاری تا مدت ها آن را پنهان نگه داشتند. در این مقاله از راز انتخاب عنوان ایمیل هایی که فروش ایجاد می کنند با خبر می شوید.

بیایید تصور کنیم در متن ایمیل تان یک کوپن تخفیف ۷۰% گذاشته اید که می تواند هر کسی را برای خرید وسوسه کند اما اگر این ایمیل توسط مشتری باز نشود، شما هیچ فروشی را نخواهید داشت.

 

اگر عنوان ایمیل هایمان را درست انتخاب نکنیم چه می شود :

اگر عنوان جذابی ننویسیم هیچگاه ایمیل مان باز نمی شود. عنوان ایمیل دقیقا به مانند ظاهر فرد می ماند، اگر در همان برخورد اول ظاهر شخصی نامناسب باشد ما از ادامه معاشرت با او سر باز می زنیم.

در دنیای اینترنت مردم خیلی سریع تر از آنچه که تصور می کنید انتخاب می کنند. با یک نگاه کوچک به عنوان ایمیل شما، تصمیم می گیرند آن را باز کنند و یا نخوانده رها کنند.

 

یک دقیقه مشاوره با حسین صفوی

مشکل اکثر ایمیل هایی که امروز می بینم اینکه باحال نیستند !

اکثر افراد سعی می کنند از عنوان های کلیشه ای استفاده کنند. عنوان هایی مانند ” یک پیشنهاد عالی”، “یک تخفیف باور نکردنی”، “بالاخره بهترین … آماده شد” و….

زمانی که می خواهید ایمیلی را بنویسید، تصور کنید این ایمیل را برای صمیمی ترین دوستتان می نویسید. آیا عنوان ایمیلی که به صمیمی ترین دوست تان می نویسید مانند مثال های بالا است؟ خیر !!! اولین کار این است که فرد را مورد خطاب قرار دهید نه یک جمع را !

 

عکس نوشته بازاریابی

 

انتخاب عنوان ایمیل ها به روش بازاریابان میلیون دلاری :

 

تکنیک اول | عنوان ایمیل تان را با سوال های درست پر کنید :

کیفیت فروش، بازاریابی و حتی زندگی شخصی تان به کیفیت سوال هایی که از خودتان می پرسید بستگی دارد !

سعی کنید عنوان ایمیل تان را با یک سوال باز انتخاب کنید. بطور کلی ما ۲ نوع سوال داریم:

  • سوال های بسته
  • سوال های باز

سوال های بسته آن دسته از سوال هایی هستند که پاسخ بلی یا خیر دارند. مثلا آیا استفاده از شبکه های اجتماعی را دوست دارید؟

پاسخ این سوال یا آری است یا خیر. اگر مخاطب در همان چند ثاینه اول بتواند پاسخ سوال را بدهد تمام انگیزه اش را برای باز کردن ایمیل از دست خواهد داد! و بنابراین ایمیل شما را نخوانده پاک می کند.

 

سوال های باز آن دسته از سوال هایی هستند که پاسخ آن ها نیازمند به توضیح طولانی است. مثلا : در چه حوزه ای از بازاریابی اینترنتی نیاز به مشاوره ضروری دارید؟

پرسیدن اینگونه سوال ها باعث تحریک شدن مخاطب برای باز کردن ایمیل می شود. البته چیزی که در عنوان ایمیل تان می نویسید قطعا باید با متن ایمیل مرتبط باشد.

جملات انگیزشی

 

تکنیک دوم | اعداد جذاب تر هستند :

در موضوع از عددی خاص و نامتعارف استفاده کنید. اعداد خاص همیشه جلب‌توجه می‌کنند. فرض کنید موضوع یک ایمیل اینگونه باشد: «اشتباه خطرناکی که ۹۴ درصد مدیران ایرانی در استخدام انجام می‌دهند». احتمال باز شدن این ایمیل بسیار بالاتر از ایمیلی با این عنوان است: «اشباهی که اغلب مدیران ایرانی در استخدام انجام می‌دهند». البته واضح است برای استفاده از اعداد خاص باید وقت بگذاریم و آمار و ارقامی بیابیم تا از پیشنهاد ما حمایت کند. هیچگاه از اعداد تقریبی یا آمارهای ساختگی استفاده نکنید.

 

 

عکس نوشته بازاریابی

مردم ایمیل های شما را از عنوان شان قضاوت می کنند و سپس از روی متن ایمیل.

 

تکنیک سوم فیلم بهتر جواب می دهد :

امروز مردم خیلی بیشتر دوست دارند یک فیلم کوتاه درباره موضوعی ببینند تا یک متن خشک و خالی بخوانند.

همانطور که همیشه گفتم ما باید دقیقا چیزی را به مردم بدهیم که از ما می خواهند ! اگر دوست دارند فیلم ببینند پس ما به آن ها به جای یک متن کسل کننده، یک فیلم جذاب و گیرا می دهیم.

زمانی که می خواهید عنوان ایمیل تان را در این حالت انتخاب کنید به هیچ عنوان از کلمه “رایگان استفاده نکنید” مثال:

نگویید ” دانلود رایگان فیلم آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی ”

بنویسید” دانلود فیلم آموزش …”  کلمه رایگان خیلی کلیشه ای شده و مردم از کلیشه فرار می کنند.

 

عکس نوشته بازاریابی

 

تکنیک چهارم مردم عاشق شنیدن اسم خودشان هستند :

در عنوان ایمیل هایتان حتما اسم شخص را بکار ببرید. به جای اینکه بنویسید دوست گرامی، بنویس نوشین عزیزم!

اگر کسی برای خود من با اینکه بازاریابی درس می دهم، ایمیلی با اسم خودم بفرستند آن را باز می کنم! تقریبا باز نکردن این چنین ایمیل هایی غیر ممکن است.

زمانی که ما در عنوان ایمیل مان به جای اینکه اسم شخص را بنویسیم از جملاتی مانند کاربر گرامی استفاده می کنیم دقیقا به مانند دست فروشی می مانیم که یک گوشه خیابان بساط کرده و با صدای بلند داد می زند شما برای من مهم نیستید، فقط بیایید از من خرید کنید!

 

 

آموزش های پیشرفته تر ایمیل مارکتینگ را می خواهی؟

من برای اعضای کلوپ تکنیک ها و استراتژی های تخصصی تری را هم ارسال می کنم. اگر دوست داشته باشی می توانی عضو شوی

می خواهم هر چه سریع تر عضو کلوپ شوم ( عضویت )

 

عکس نوشته انگیزشی

 

تکنیک چهارم مقدمه نویسی نکنید :

متن ایمیل لازم نیست خیلی طولانی باشد. البته ایمیل‌هایی که خیلی کوتاه – مثلا دو خط – هستند اغلب اسپم می‌شوند. شاید بهترین گزینه آن باشد که ایمیل شما حداکثر در ۵ بند ۵ خطی تنظیم شود و طولانی‌تر نشود. در تمامی ایمیل‌های خود سعی کنید آموزش بدهید. حتی شاید این آموزش فقط یادآوری یک نکته کوچک باشد.

ایمیل‌ها را بدون مقدمه بنویسید. اگر کار شما فروش دستگاه تردمیل است از نوشتن مزایای ورزش و سلامتی و … صرفنظر کنید. کافی است چند خط اول ایمیل شما شامل بدیهیات خسته‌کننده باشد. دیگر شانسی برای موفقیت ندارید و مخاطب خسته شده و ایمیل را پاک خواهد کرد. بلافاصله به موضوعی جذاب بپردازید تا مخاطب را وادار به خواندن و دنبال کردن مطلب کند.

 

عکس نوشته بازاریابی

تکنیک پنجم | از تمپلیت های آماده استفاده نکنید :

متاسفانه اکثر افرادی که از سرویس های ایمیل مارکتینگ مانند MailChimp و یا MailerLite استفاده می کنند، برای ارسال ایمیل هایشان از تمپلیت های آماده استفاده می کنند. که باز هم این خیلی کلیشه ای است و به هیچ عنوان برای کاربر حرفه ای جذاب نیست.

سعی کنید از همان فرمت متنی ساده استفاده کنید و قسمت هایی که متن مهمتری را می نویسید بولد B ( برچسته)  کنید.

سعی کنید در کنار متن ساده تان از عکس و یا فیلم نیز استفاده کنید ولی تا حد ممکن همه چیز را ساده و مینیمال نگه دارید. اگر از عکسی استفاده می کنید بهتر است حتما عکس خودتان باشد. مردم از عکس های آماده در اینترنت متنفرند ! هیچ کس دوست ندارد تکراری ببیند و یا تکراری باشد!

 

جملات انگیزشی

 

در کشورهای پیشرفته حدود نیمی از ایمیل‌ها با تلفن همراه باز می‌شود. در ایران نیز این روند به سرعت در حال رشد است. اغلب ایمیل‌هایی که برای دسکتاپ طراحی شده‌اند روی موبایل به درستی باز نمی‌شوند و یا درست نمایش داده نمی‌شوند.

برای موفقیت در این زمینه لازم است قبل از اینکه ایمیل را به مخاطبانتان بفرستید، یک بار برای خودتان بفرستید و سپس ظاهر آن را چک کنید اگر عالی بود سپس برای مخاطبانتان بفرستید.
کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *