10 برابر بیشتر و سخت تر تلاش کنید

قانون ۱۰ برابر تلاش کردن برای تحقق آرزو ها

مردم برای رسیدن به آرزو هایشان سخت کار می کنند و این اشتباه است. قانون ۱۰x به شما یاد می دهد که باید سخت تر تلاش کنید تا با سرعت بیشتر به آرزوهایتان برسید.

بابک بختیار موسس آیس پک با ۴ بار ورشکستگی و بدهی ۲۰۰ میلیون تومانی، آیس پک را راه اندازی کرد.

توماس ادیسون بعد از ۹۹۹ بار شکست خوردن توانست لامپ را اختراع کند.

مایکل جردن اسطوره دنیای بسکتبال بعد از ۹۰۰۰ پرتاب اشتباه و ۲۶ بار شکست سنگین توانست بهترین بازیکن تاریخ بسکتبال شود.

کیم سئونگ جین کره ای، قهرمان افسانه ای دنیای اسکیت فری استایل بعد از ۱۰ هزار بار زمین خوردن توانست افسانه اسکیت دنیا شود

به نظر شما آیا این افراد دیوانه بودند؟ آیا نمی بایست می گفتند “خیلی خوب من برای این کار ساخته نشده ام” یا “احمقانه است با ۲۰۰ میلیون تومان بدهی فکر کارآفرینی باشم” راستی اگر تسلیم می شدند الان کجا بودند. به احتمال زیاد در یک شرکت کارمند بودند و هرگز اسمشان هم به گوشمان نمی خورد.

 

هیچکس نمی خواهد نام بازنده ها را بداند:

شما فقط نام کسانی را شنیده اید که بلد نبودن تسلیم شوند. نام کسانی که هزاران بار شکست خوردند اما دوباره روی پای خودشان ایستادند و دوباره از نو شروع کردند. هیچ کس دوست ندارد نام کسانی را به خاطر بسپارد که ضعیف بودن و در زندگی تسلیم شدند.

عکس نوشته انگیزشی

مردم دوست دارند کسانی که به اهداف شان رسیده اند را الگوی زندگی خود قرار دهند. مهم نیست که رویای تان چقدر بزرگ است، شما تنها کسی هستید که برای بدست آوردن آن رویا نفس می کشد. کتاب زندگی نامه استیو جابز را خوانده اید؟ زمانی که او رویای ساخت رایانه شخصی را داشت همه به او می خندیدند و می گفتند: استیو، این کار غیر ممکن است!

 

قانون ۱۰x در تلاش به چه معنی است :

تلاش یعنی یافتن راه هایی برای تحقق رویاهایتان و کار کردن در آن راه ها… ما نمیگوییم بیشتر کار کنید، بیشتر کار کردن شما را نه خوشبخت نه ثروتمند میکند. شما باید برای تحقیق رویای تان ۱۰ برابر بیشتر و سخت تر تلاش کنید.

 

عکس نوشته انگیزشی

قوانین طلایی ۱۰ برابر تلاش کردن برای تحقیق سریع رویا ها :

 

قانون اول | بیشتر تلاش کنید اما بیشتر کار نکنید :

مردم عادی کار می کنند و افراد بزرگ تلاش می کنند. زمانی که صحبت از کار کردن به میان می آید، یعنی ما کار می کنیم تا بتوانیم امرار معاش کنیم. کار کردن با خستگی همراه است و هیچ شور و اشتیاقی را در آدم بوجود نمی آورد.

اما اگر شما شغلی دارید که عاشق آن هستید هیچگاه نمی گویید من دارم کار می کنم، بلگه می گویید من در حال ماجراجویی هستم یا در حال تفریح و لذت بردن هستم.

زمانی من در یک شرکت غرفه سازی مشغول به کارمندی بودم. کار من از ساعت ۹٫۵ صبح شروع می شد تا ساعت ۵ عصر اما زمانی که در حال برگشت به خانه بودم احساس می کردم کوه کنده ام، واقعا برایم طاقت فرسا و خسته کننده بود. اما از زمانی که وارد شغل مورد علاقه ام یعنی مربیگری موفقیت شدم شاید دست کم روزی ۱۴ ساعت کار کنم اما فقط لذت می برم.

شما هر چقدر بیشتر و سخت تر در مسیر رویاهایتان تلاش کنید احساس بهتری پیدا می کنید. بیشتر از خودتان راضی می شوید. منتظر چی هستید، همین الان شروع کنید…

 

عکس نوشته انگیزشی

 

قانون دوم | شما باید الگو و الهام بخش زندگی دیگران باشید :

شما باید به رویاهایتان برسید تا بتوانید الگوی دیگران باشید. چه می دانید، شاید همسایه شما آرزوی بزرگی دارد اما هیچگاه شجاعت رسیدن به آن را ندارد. اما اگر شما به رویاهیتان برسید او می تواند شما را الگوی زندگی اش قرار دهد چون قبل و بعد شما را با چشم هایش دیده است و می تواند انگیزه بگیرد.

زمانی که دکتر حسابی در مدارس ایران درحال تدریس بود هدفی بسیار الهام بخش داشت؛ او میخواست کل ایران باسواد شوند و برای اینکار تمام زندگی اش را وقف کرد.

در یکی از کلاس های وی، وقتی یکی از شاگردان جوان اش معترضانه به وی گفت «استاد چرا انقدر سخت میگیرید؟ ما که نمیخواهیم موشک هوا کنیم…»

دکتر حسابی پاسخ داد «شاید تو نخواهی موشک هوا کنی اما شاگردت در یکی از روستاهای این کشور شاید بخواهد موشک هوا کند و من مسئولم از طریق شماها کمکش کرده باشم…»

 

قانون سوم | فقط با سخت تلاش کردن است که رویاها محقق می شوند :

اطراف شما پر است از درس های زندگی. برای خریدن یک سطل ماست از سوپر مارکت سر کوچه تان لازم نیست تلاش کنید اما برای خرید یک شمش طلا لازم است که سخت تلاش کنید. چیزی که به راحتی بدست آید، با ارزش نیست به همین دلیل است که قیمت یک سطل ماست با قیمت یک شمش طلا تفاوت بسیار دارد.

رویاها با ارزش هستند و به همین دلیل به آسانی بدست نمی آیند اگر آن ها را می خواهید باید سخت تلاش کنید. یقینا رویای شما خرید یک سطل ماست نیست! و اگر نه الان اینجا نبودید.

جملات انگیزشی

 

قانون چهارم | قانون جهانی ۱۰ هزار ساعت را فراموش نکنید :

مالکوم گلدول  Malcolm T. Gladwell می گوید احتمالا در ۱۰ هزار ساعت اول شاهد نتیجه ای نخواهید بود. برای رسیدن به رویاهایتان باید سخت تلاش کنید و زمان صرف کنید. او در کتاب پرفروشش می گوید هر شخصی که در رشته ای ۱۰٫۰۰۰ ساعت زمان صرف کند می تواند اطمینان داشته باشد که یکی از برجسته ترین متخصصان آن حوزه خواهد شد و قطعا به رویا اش می رسد.

عکس نوشته انگیزشی

 

قانون پنچم | پاداش اصلی در آخر کار داده می شود :

ما در حال حاضر در جامعه ای زندگی میکنیم که همه به دنبال پاداش های آنی هستند.
اگر شما به کسی بگویید پس از یک روز کاری ده هزار تومان به شما داده میشود، احتمال دارد تمایل بیشتری به کار کردن داشته باشد تا به وی بگویید پس از سی روز چهارصد هزار تومان به وی بدهید.

مردم، دوست دارند خیلی سریع نتیجه کارشان را ببینند. اما رویاهای شما اینطور نیستند.

شما باید مسیر سختی را تحمل کنید، روزهای ناامیدی را تجربه کنید، شکست بخورید، ناراحت شوید و بعضی وقت ها بخواهید از لذت های دنیا بزنید، تا به رویاهایتان برسید…

یک داستان واقعی از ۱۰ برابر تلاش کردن :

حدود شش سال پیش من دوستی داشتم که در زمینه آموزش ۳dsmax فعالیت داشت. در آن زمان شخص دیگری هم در تهران وجود داشت که می توانم به جراعت بگویم بهترین در کار خودش بود و وضعیت مالی بسیار بهتری را نیز نسبت به دوست من داشت.

بعد از چند سال به طور اتفاقی با همان دوستم تلفنی صحبت می کردم و متوجه شدم استاد شماره یک در ایران شده است. خیلی متعجب شدم تقریبا غیر ممکن بود. یک قرار حضوری در دفترش گذاشتیم از آنجایی که احساس کردم کار زیادی دارد گفتم برای ساعت ۱۱ شب مناسب است.

ساعت ۱۱ شب در دفترش بودم. صحنه جالبی را دیدم. یک شرکت بزرگ که تمام کارمندانش ساعت ۶ به خانه هایشان بازگشته بودند و مدیری که هر شب تا ساعت ۲ مشغول به کار بود. لازم نبود بپرسم چطور به این موفقیت رسیده است واضح بود او فقط قانون ۱۰ برابر تلاش بیشتر را اجرا کرده بود.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *