قلب شکسته تان انگیزه

قلب شکسته تان انگیزه قوی برای موفقیت است

اگر از یک رابطه عاشقانه کنار گذاشته شوید، اگر به تلاش تان خندیدند ، اگر ایده هایتان را مسخره کردند، اگر محصول تان را نخریدند، می دانید تجربه یک قلب شکسته به چه معناست.

اینجور مواقع احساس می کنیم همه چیز به رنگ سیاه درآمده است.

احساس می کنیم تمام امیدها و آرزوهایمان از بین رفته. در زندگی احساس پوچی می کنیم و  تصور می کنیم دیگر نه آسمان آبی است و نه درختان سبز. دنیای رنگی مان تبدیل به یک دنیای سیاه و سفید بی روح شده است.

عکس نوشته انگیزشی

با قلب شکسته مان چه کار کنیم :

همه ما روزی قلبمان شکسته است اما اکثر مردم نمی دانند با یک قلب شکسته باید چه تصمیماتی بگیرند بخاطر همین تصمیم می گیرند که تصمیم نگیرند! و به همین دلیل ماه ها در همین احساس غمگین باقی می مانند.

زندگی روزمره این افراد شامل فکر کردن به اتفاقات بد و ناراحت کننده گذشته است و تمام این اتفاقات بد را با جزییات کامل، چندیدن بار در روز مرور می کنند و نه تنها پیشرفتی در زندگی نمی کنند بلکه روز به روز شاهد پسرفت آنها هستیم.

بگذارید یک سوال بپرسم:

اگر شما به سینما بروید و یک فیلم خیلی مزخرف را تماشا کنید، آیا حاضرید چند بار دیگر به تماشای همین فیلم مزخرف بروید؟ البته که می گویید خیر! خب پس چرا اتفاقات ناراحت کننده و یا شکست های تان را بارها مرور می کنید.

دسته دوم افراد که شما جز این دسته خواهید بود( و اگر نه در حال خواندن این مقاله نبودید) بر این باورند که “هر چیزی که ما را نکشد، قوی ترمان می کند.” این افراد از هر شکست شان درس می گیرند و بعد به کلی خاطره آن شکست را از ذهن شان پاک می کنند.

این افراد زندگی را به مانند بازی پلی استیشن می بینند: زندگی به مانند بازی های کامپیوتری چندیدن مرحله دارد، اگر در یکی از این مراحل باختیم اشکال ندارد، دوباره از اول شروع می کنیم و این بار پیروز می شویم.

اگر شما هم تجربه بازی های کامپیوتری را داشته باشید می دانید که تقریبا غیر ممکن است بدون اینکه شکست بخوریم بتوانیم پیروز شویم. شاید در بعضی از مراحل ده ها بار شکست بخوریم اما بلاخره آن مرحله را با موفقیت طی می کنیم.

عکس نوشته انگیزشی

 

درس مهم از قلب شکسته استیو جابز :

استیو جابز توسط هیئت مدیره شرکتش، از شرکت خودش اخراج شد!

او شکست خورد، یک شکست بزرگ. شکستی که هرکسی را میتواند از پای در بیاورد. اما او چه کرد؟ استیو، از دسته دوم  افراد بود که گفتیم.

استیو نه تنها متوقف نشد، بلکه شرکت NeXT را راه اندازی کرد. شرکت Pixar را در بهترین حالت خرید و با این دو به  یک قدرت مطلق دیگر در صنعت انیمیشین سازی و کامپیوتر تبدیل شد.

بعدا شرکت اپل (بدون استیو جابز) در سرازیری شکست بزرگ نزدیک میشد که مجددا از استیو خواستند که برگردد به اپل؛ استیو این کار را کرد. برگشت و به مدیر عامل اصلی اپل تبدیل شد، اکثر سهام آنرا خرید و اپل را به اوج پیشرفت خود رساند.

به این نکته باریکی که در پشت شکست بزرگ استیو جابز و شکست زندگی خودمان هست، دقت کردید؟

هر بار موقعیتی خوب، دست رد به سینه تان می زند، به سمت موقعیتی عالی تر هدایت می شوید.

اگر یک قلب شکسته دارید بدانید در بهترین نقطه زندگی تان ایستاده اید. نقطه ای که می تواند سکوی پرش شما باشد. کافی است راز های پنهان موفقیت یک قلب شکسته را بدانید.

 

راز های پنهان قلب شکسته تان باعث موفقیت می شود:

 

راز اول | هدف تان شما را مصرف می کند :

هدف یا رویایی که در زندگی دارید میتواند شما را مصرف کند. به هر قیمتی… اگر هدفی بزرگ در زندگی دارید، آن هدف تمام تلاش اش را میکند (حتی اگر به قیمت از دست دادن نزدیکان تان باشد) تا شما را به خواسته تان برساند.

شاید شما ناراحت شوید، داغون بشید، خسته و درمانده شوید اما هیچ کاری نمیشه کرد.
این اتفاق به ظاهر بد، این اتفاقی که شما را تا عمق وجود تان ناراحت کرده، احتمالا بهترین اتفاق زندگی تان خواهد بود.

اگر خیلی عمیق به اتفاق بدی که برای تان افتاده نگاه کنید، رد پایی از نزدیک شدن به رویاهایتان میبینید. به قول ناپلئون هیل:

 «در پشت پرده هر بدبختی و شکست در زندگی فرصتی برای رشد و پیشرفت وجود دارد.»

 

عکس نوشته انگیزشی

راز دوم | فرصتی دوباره برای تصمیم گیری بهتر:

قلب شکسته تان باعث می شود به اطرافتان بهتر نگاه کنید تا بتوانید تصمیمات بهتری برای زندگی تان بگیرید.

تصور کنید دوستانتان به شما خیانت کردند و یا به هر دلیلی شما را کنار گذاشتند شاید در وحله اول قلب تان بشکند اما زمانی که بهتر فکر کنید متوجه می شوید شاید این دوستان مانع رسیدن شما به اهداف تان می شدند. آن ها باید کنار می رفتند تا جای خود را به افراد بهتری بدهند که می توانند در رسیدن به رویاهایتان شما را یاری کنند.

از شرکت اخراج می شوید، باز هم یک قلب شکته دیگر. اما یک دقیقه صبر کنید شاید در همان روز اول اخراجت ناراحت باشید اما اگر بهتر فکر کنی متوجه می شوی که یک فرصت طلایی برای کارآفرین شدن به تو داده شده است تا بتوانی از آن زندگی کسل کننده کارمندی خارج شوی و ثروتمند شوی !

این بار هر اتفاق بدی که برایت پیش آمد، درباره اش عاقلانه تر فکر کن.

از خودت بپرس با این شکست چه فرصت عالی در زندگی ام بوجود آمد؟

 

راز سوم | تغییر لازم است :

پیام قلب شکسته شما فقط یک چیز است: اگر تغییر نکنی باید زجر بکشی.

زندگی ایستا نیست. همیشه در حال گذر است.
زندگی یک تغییر پی در پی است. شما نمیتوانید همیشه یک جور احساس، یک جور طرزفکر و یک جور سبک زندگی داشته باشید؛ در این صورت شما از رویاهایتان دور میشوید…

شما به تازگی از کار کارمندی خودتان استعفا داده اید و وارد دنیای کارآفرینی شده اید. به محض اینکه وارد دنیای کارآفرینی می شوید احساس می کنید از گوشه و کنار حرف های ناامید کننده می شنوید.

  • راستی چرا کارت را عوض کردی، کار قبلی که خوب بود و کلی همه در آن تجربه داشتی؟
  • یک چیز می گم ناراحت نشو ولی نباید می آمدی سراغ این کار، فلانی الان غول این کار هستش و تو دیگر جایی در بازار نداری؟
  • ای بابا تو هم که همش از این شاخه به آن شاخه می پری؟

بوممم قلب تان می شکند! در واقع پیام این درد این است که آدم های نادان را از کنارت حذف کن و اگر نه متحمل رنج بیشتری خواهید شد. پس تصمیم می گیریم و دایره دوستان مان را عوض می کنیم.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *