رابطه عاشقانه

مرحله سوم رابطه عاشقانه چیست

تنها روابطه عاشقانه ای پایدار و لذت بخش خواهد بود که وارد مرحله سوم شود. در این مقاله می خواهم بطور کامل مرحله سوم رابطه عاشقانه را برای شما شرح دهم.

خیلی از ما فکر می کنیم همین که با کسی ازدواج کردیم کار تمام است و چون در دوران نامزدی و یا دوستی عاشق همدیگر بودیم تا آخر زندگی مان این عشق پایدار می ماند اما تا زمانی که شما وارد مرحله سوم نشوید نمی توانید لذت واقعی یک رابطه عاشقانه را تجربه کنید.

 

مراحل سه گانه رابطه عاشقانه :

  1. برطرف کردن نیازهایمان
  2. معامله عاطفی
  3. عاشقی بدون مرز

 

مرحله اول رابطه عاشقانه :

در این مرحله ما فقط دوست داریم نیازهایمان برطرف شود به طور مثال اگر زمانی که حال نداریم، دوست داریم شریک مان بیاید و با دلداری حال ما را خوب کند. اگر زمانی که نیاز به رابطه جنسی داریم، شریکمان بیاید و این نیازمان را بر طرف کند. اگر دوست داریم همین الان به یک مهمانی برویم، شریک مان بیاد و ما را به یک مهمانی ببرد و …

باید بدانیم یک رابطه عاشقانه باید دوطرفه باشد. اگر ما انتظار داشته باشیم که طرف مقابل باید فقط خواسته ها و نیازهای ما را برطرف کند نمی توانیم در این صورت اسم این رابطه را یک رابطه عاطفی بنابیم

اگر مرحله یک در تجارت ما اتفاق بیافتد ؟

اگر این مرحله را بخواهیم در تجارت تجربه کنیم دقیقا به این مانند می ماند که ما انتظار داشته باشیم مشتریان به مغازه ما بیاییند بدون اینکه محصولی از ما بخرند، فقط به ما پول بدهند. به نظرتان اگر با این طرز فکر یک کسب و کار راه اندازی کنید، ورشکسته نمی شوید ؟

 

مرحله دوم رابطه عاشقانه :

امروزه بیشتر رابطه ها در این مرحله قرار دارد. در مرحله دوم ما یک معامله انجام می دهیمم یعنی می گوییم زمانی من محبت می کنم، زمانی من کاری برایت انجام می دهم که مطمئن باشم در عوضش تو هم آن را جبران می کنی. اگر من به تو یک کادو دادم تو هم قطعا باید یک کادو به من بدهی. اگر من بهت گفتم دوست  دارم، تو هم وظیفه داری به من بگویی دوستم داری !

همین چند وقت پیش ولنتاین بود. ما زمانی که به شریک مان کادو می دهیم در قبالش انتظار داریم کادویی نیز دریافت کنیم. غیر از این است؟ در واقع ما داریم یک معامله می کنیم. می گوییم من کادو به تو می دهم اما تو هم باید به من یک کادو بدهی! به نظر شما این بیشتر شبیه کاسبی نیست؟

مردی به همسرش کمتر توجه می کند چون می گوید او به اندازه کافی به من توجه نکرده است! از این نوع مثال ها ما در اطرافمان زیاد دیده ایم اما آیا واقعا اسم این رابطه را می توانیم یک رابطه عاشقانه بگذاریم؟

اگر مرحله دوم در تجارت ما اتفاق بیافتد ؟

اگر بخواهیم این مرحله را در تجارت نمایش دهیم دقیقا به این مانند می ماند که ما یک مغازه میوه فروشی داریم و مشتری از ما یک کیلو خیار می خرد و پول یک کیلو را از او می گیریم. اگر از این مشتری بپرسیم بهترین تجربه خریدت را به ما بگو! آیا امکان دارد بگوید من دیروز یک کیو خیار خریدم و بهترین تجربه خریدم تو زندگی بود واقعا فروشنده ای عالی بود به شما هم توصیه می کنم از او هر چی خواستید بخرید! قطعا این اتفاق نمی افتد!

شاید رابطه دونفره شما بعد از چند سال تخریب نشود اما اطمینان می دهم این جذاب ترین رابطه عاشقانه ای نیست که در حال تجربه کردنش هستید! شما از رابطه تان یک قفس درست کرده اید.

 

مرحله سوم رابطه عاشقانه :

اگر وارد این مرحله رابطه عاشقانه شوید، شیرین ترین زندگی را تجربه خواهید کرد که حتی فکرش هم نمی کنید. در این مرحله شما هر کاری که می کنید و یا هر محبتی که می کنید کاملا بدون قید و شرط است و در قبال محبت هایی که می کنید انتظار هیچ جبرانی ندارید. واقعا با تمام وجودتان محبت می کنید. یعنی اینکه اگر کادویی خریدید انتظار دریافت کادو ندارید، اگر گفتید دوست دارم انتظار ندارید بهتان بگوید دوست دارم!

مردی در نظر بگیرید که آخر شب هنگام برگشت به خانه یک شاخته گل و یا یک بسته شیرنی، و یا یک هدیه دیگر برای همسرش می خرید و زمانی که به خانه می رسد، همسرش تعجب می کند می گوید امروز سالگرد آشنایی مان هست؟ مناسبتی دارد؟ ( انقدر که ما اینکار را نکردیم بنده خدا تعجب می کند! ) اما شما می گویید نه مناسبتی نیست این ها به خاطر وجود تو در زندگی ام است، بخاطر تک تک لبخند هایی که به من هدیه دادید یا نه می گویید ارزش یک لبخند کوچک تو از هزازان هدیه برای من بزرگتر است! فکر می کنید همسرتان چه واکنشی نشان می دهد!

بیایید اینطوری در نظر بگیرید که این اتفاق برای شما بیافتد. در آن لحظه چه حسی دارید ؟

خیلی ها می گویند آقای صفوی دوران یک کار تمام شده الان دیگر مردی، یا زنی پیدا نمی شود که اینکار رو کند! قرار نیست دیگران برای ما این کار را کنند این ما هستیم که باید وارد مرحله سوم رابطه عاشقانه شویم. این ما هستیم که باید بدون قید و شرط عشق بورزیم! دوستان حتما فایل صوتی این قسمت را دانلود کنید ( می توانید با عضویت در کانال تلگرام ما جدید ترین فایل های صوتی را به راحتی دانلود نمایید)

 

دانلود فایل صوتیدانلود فایل صوتی مرحله سوم رابطه عاشقانه

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *