سخنرانی میخکوب کننده

چگونه یک سخنرانی میخکوب کننده داشته باشیم

اگر می خواهید تاثیر فوق العاده قدرتمندی روی دیگران داشته باشید باید مهارت سخنرانی میخکوب کننده را فرا بگیرد. مهارتی که زندگی شما را دگرگون خواهد ساخت.

اگر به اطرافتان نگاه کنید متوجه می شوید افرادی که مهارت سخنرانی دارند، خیلی راحت می توانند مردم را تحت تاثیر قرار دهند. اگر شما یک سخنرانی میخکوب کننده داشته باشید بدون شک هر آنچه که بگویید، دیگران با جان و دل انجام خواهند داد.

 

مهارت سخنوری و سخنرانی چیست :

در واقع مهارت سخنرانی، مهارتی است که سبب می شود مردم را از حالت بد خود خارج شوند و وارد حال خوب شما شوند. شما با این کار به مردم زندگی می بخشید و به شما اطمینان می دهم بی نهایت مورد اعتمادشان قرار می گیرید.

هر چقدر بهتر بتوانید این کار را انجام دهید، محبوبیت تان بین مردم بیشتر افزایش پیدا خواهد کرد. بزرگترین سرمایه شما پول و ملک نیست بلکه میزان محبوبیت و اعتبارتان بین مردم است.

خبر خوب اینجاست که سخنرانی یک مهارت اکتسابی است. یعنی هر کسی توانایی تبدیل شدن به بهترین سخنران دنیا را دارد.

اکثر مردم دنیا موافق هستند که ادولف هیتلر قدرتمندترین سخنران دنیا بوده است ( هیتلر با سخنرانی هایش باعث شروع جنگ جهانی دوم شد ). جالب است بدانید هیتلر هم قبل از سخنرانی هایش، ساعت ها در اتاق کاری اش تمرین می کرد.

جملات انگیزشی

قوانین سخنرانی میخکوب کننده و تاثیر گذار :

 

قانون اول | متفاوت شروع کنید :

جول براون، سخنران جوانی که به تازگی شهرت زیادی پیدا کرده در ابتدای صحبت هایش برای جلب توجه کامل سالن، یک پشتک وارون جانانه میزند !

به طرز عجیبی سالن ساکت میشود و سپس صدای دست زدن ها تا مرز پارگی لاله گوش اوج میگیرد، سطح انرژی مردم بالا میرود و مردم به توجه بیشتری جذب صحبت هایش میشوند.

شما چطور میتوانید توجه کامل افراد را جلب کنید… خب لازم نیست پشتک بزنید. اما لازم است کاری غیرمعمول انجام دهید. برای مثال، هیتلر در سخنرانی های مهم اش وقتی چند صد هزار نفر منتظر بودند نطق کند، چطور تمام توجه ها را جلب میکرد؟

او صحبت نمیکرد و با چشمان خیره به مردم نگاه میکرد… مردم کم کم احساس میکردند قرار است موضوع مهمی توسط هیتلر گفته شود پس سکوت میکردند و هیتلر سخنرانی اش را شروع میکرد.

پس قبل از شروع صحبت هایتان، تمامی توجه ها را به خودتان جلب کنید؛ شانس زیادی برای جلب توجه ها در ادامه سخنرانی تان خواهید داشت.

 

قانون دوم | داستان، داستان، داستان :

گمان کنم همه استیو جابز ( موسس Apple ) را بشناسیم. کتاب های زیادی درباره اسرار سخنران او نوشته شده است. راز موفقیت استیو جابز در سخنرانی هایش فقط می چیز بود : داستان زیاد تعریف می کرد.

مردم عاشق شنیدن داستان هستند. ما از کودکی با شنیدن داستان بزرگ شدیم و هر زمان که داستانی می شنویم همان احساس خوشایندی که در کودکی داشتیم به سراغمان می آید.

سخنرانی تان را با یک داستان شروع کنید و با داستان دیگر ادامه دهید و با داستان آخر، سخنرانی تان را به پایان برسانید.

فقط حواستان باشد داستان ابر قهرمانه تعریف نکنید و یا نگویید که الان چه دست آورد ها و موفقیت هایی بدست آوردید در عوض بگویید روزی که شروع کردید چه شرایطی داشتید، چه سختی هایی را متحمل شدید و یا کجا اشکت تان درآمد. این طوری راحت تر در دل مردم نفوذ می کنید.

 

جملات انگیزشی

قانون سوم | با کلمات فیلم بسازید :

یکی از مهارت های فوق العاده مهم افراد موفق… آنها چنان با کلمات تصویرسازی میکنند برای شما که انگار شما هم آنجا بودید وقتی از شرکت اخراج شد یا رتبه قبولی کنکورشان را میخواندند.

در واقع، شما باید هیچکاک کلمات باشد. چنان زیبا با کلمات تصاویر بسازید، رنگ و بو به آنها بدهید و جزییات را شرح دهید که طرف مقابل تان بتواند به صورت کامل صحنه ای که در ذهن دارید را ببیند.

اگر لپ تاپ اپل قرار بود در ایران معرفی شود، سخنران اینگونه شروع می کرد:

با همت غیور مردان ایرانی توانستیم مرزهای خلاقیت و نوآوری را بشکافیم. در این مسیر والا بسیاری از سازمان ها و نهادهای مردمی ما را یاری نمودند. حال این شما و این لپ تاپ ….

در این حالت نه تنها تصویر سازی درستی انجام نمی شد بلکه هیچ انگیزه ای هم برای خرید لپ تاپ هم بوجود نمی آمد و این سخنرانی به معنای واقعی کلمه یک شکست بزرگ است. اما استیو جابز چه کاری انجام داد:

امروز باریکترین لپ دنیا در دستان من است.

یک جمله کوتاه، تاثیر گذار و در عین حال عالی برای فروش! با همین جمله کوتاه مردم متوجه ویژگی برچسته این لپ تاپ می شوند.

 

قانون چهارم | سکوت ادویه سخنرانی است :

خب طبیعی است که در طول سخنرانی برای لحظاتی فراموش کنید که الان قرار است چه مطلبی را بگویید، در این شرایط بهترین کار سکوت کردن است.

اگر در کلاس های پیشرفته سخنرانی شرکت کنید به شما می گویند به جای گفتم  “اممممم” یا “ااااا…” یا “هممممم ….” باید سکوت کنید.

زمانی که مطلبی را فراموش می کنید بهتر است چند ثانیه سکوت کنید تا مطلب را به یاد آورید. در این حالت هم توجه حضار را به خود بیشتر جلب می کنید و هم احساس می کنند می خواهید مطلب مهمی را بیان کنید.

 

جملات انگیزشی

قانون پنجم | نشان دهید تا با گوشت و خون شان احساس کنند :

بیل گیتس، در یکی از سخنرانی های پرطرفدارش راجع اهمیت جلوگیری از ویروس مالاریا، وقتی بر روی  سن ایستاده بود، بطری دربسته ای که پشه های زیادی در آن بودند را به تماشاگران نشان داد و سپس در برابر تعجب همگان درب آنرا باز کرد تا پشه ها در فضای سمینار پراکنده شوند.

حضار تعجب کردند و ترسیدند تا پشه های مالاریا آنها را نیش بزنند… و بعد بیل گیتس گفت که آرام باشند اینها پشه های مالاریا نیستند و بعد تمامی توجه ها را به حرف هایش جلب کرده بود.

یکی دیگر از کارهای جالبی که سخنرانان انجام دادند، مربوط به سخنرانی جیمی اولیور است که وقتی میخواست راجع به مضررات شکر صحبت کند و اینکه چقدر شکر در طول روز بچه ها مصرف میکنند، او یک فرغون ساختمانی پر از شکر بر روی سکوی سخنرانی آورد.

 

قانون ششم | خشک تان نزند، حرکت کنید :

یکی دیگر از تکنیک های جالب، این است که هیچوقت در هیچ سخنرانی، یک جا به صورت ثابت نباید بایستید، بلکه همیشه در حال چرخ زدن بر روی سن باشید.

کاری کنید شنونده حواس اش را جمع کند تا شما را پیدا کند، کاری نکنید دیدن و حدس زدن جایی که هستید برای شنونده آنقدر آسان باشد که حاضر باشد شما را فراموش کند و در افکارش غرق شود.

 

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *