مهمترین راز موفقیت برداشتن قدم اول است

مهمترین راز موفقیت برداشتن قدم اول است

تنها راز موفقیت برداشتن قدم اول در این مسیر است اما قدم  اول مسیر موفقیت ما چیست؟

مهمترین توانایی ما باید انتخاب سوال درست باشد زیرا پرسیدن سوال درست می تواند ادامه مسیر موفقیت ما را تضمین کند.

اغلب افرادی را می بینیم که می گویند: نمی توانم پاسخ سوال هایم را پیدا کنم، احساس می کنم دچار سردرگمی شدم و… و این موضوع بین مردم بسیار رایج است تا جایی که احساس می کنند در سرشان یک طوفان شن بر پا شده است و این طوفان گهگاه بقدری شدت می گیرد که خواب شب هم ازشان می گیرد.

اما هر چقدر برای انتخاب سوال صحیحی که قرار است از خودتان بپرسید، زمان صرف کنید مهم است زیرا این پاسخ سوال های درست است که زندگی ما را شکل می دهند و موفقیت ما کاملا بستگی به کیفیت سوالی دارد که از خودمان می پرسیم. بگذارید یک مثال بزنم:

  • چرا نمی توانم کار مورد علاقه ام را پیدا کنم؟
  • آن چه کاری است که اگر انجامش بدهم، ضربان قلبم شدیدتر می شود، احساس زنده بودن می کنم

شخصی که سوال اول را از خودش بپرسد قطعا به پاسخ درست هیچگاه نمی رسد و رزو به روز هم از زندگی اش ناراضی تر می شود اما کسی که سوال دوم را از خودش می پرسد، احساس می کند با فکر کردن به شغل مورد نظرش، هیجانش بالاتر می رود. شور و شعف بیشتری را می تواند در خودش احساس کند.

جملات انگیزشی

 

افراد موفق دنیا از قدرت فوق العاده فکری برخوردار بوده اند، شما چطور؟

خیلی ها گمان می کنند قدرت فکری یعنی IQ اما اشتباه می کنند. قدرت فکری به زبان ساده یعنی توانایی پرسیدن سوال های خوب و پیدا کردن یک پاسخ صحیح برای آن سوال.

پس همانطور که می دانید ۵۰% مسیر موفقیت پیدا کردن سوال خوب و یافتن یک پاسخ مناسب برای آن است که صد البته مهمترین قسمت راه نیز می باشد.

 

۵۰% دیگر راز موفقیت چیست :

برداشتن قدم اول در هر کاری آغاز موفقیت است. اکثر مردم می دانند باید چه کارهایی را انجام دهند تا احساس خوشبختی کنند اما تنها مشکل آن ها اینست که هیچگاه قدم اول را بر نمی دارند. مثل این می ماند شخصی می داند تا ماه دیگر قیمت دلار ۲ برابر می شود و او پول کافی برای خرید هزاران دلار دارد. تا اینجا کاملا اگاه است که با خرید دلار می تواند در ماه دیگر میلیون ها تومان سود کند اما اگر قدم اول را برای خرید دلار بر ندارد، امکان سود کردن او در ماه دیگر وجود دارد؟

پس اگر شما سوال خوبی را هم از خودتان بپرسید و پاسخ آن را نیز پیدا کنید، باید قدم اول را سریعا در آن مسیر بردارید و گرنه هیچگاه به موفقیت نمی رسید.

 

چرا باید بعد از پیدا کردن پاسخ، سریعا اولین قدم را بردارید :

۱- شاید فردایی نباشد :

یک حقیقت تلخ در مورد انسان، فانی بودن اوست. ما هیچگاه نمی دانیم تا چه زمانی زنده هستیم و شاید اگر همین امروز اقدام نکنیم و اولین قدم را در مسیر موفقیت بر نداریم، فردایی نباشد. با شنیدن این دلیل مردم به ۲ دسته تقسیم می شوند :

  1. دسته اول : سریعا شروع به ساخت مسیر موفقیت شان می کنند
  2. دسته دوم : اگر قرار است فردا نباشیم پس چه فایده ای دارد که موفق شویم

دسته اول که کار صحیح را انجام می دهند و می خواهند سرنوشت خودشان را بسازند و قطعا نیز موفق می شوند اما دسته دوم باید بدانند زندگی ما فقط مختص خودمان نیست. کسانی که اطراف ما هستند می توانند با دیدن تلاش و موفقیت ما، انگیزه بگیرند. امید به زندگی کردن پیدا کنند و بدانند که موفقیت ارثی نیست بلکه کسب کردنی است.

چه بسا خانم هایی را دیدم که برای بدست آوردن خرج زندگی شان ۲ راه بیشتر نداشتند. راه اول: خود فروشی کنند راه دوم:گریه کنند، بترسند، اما شروع به ساختن کسب و کار خودشان کنند.باعث افتخارم است که توانستم به ده ها نفر کمک کنم تا بتوانند کارآفرینان موفق امروز باشند.

بنابراین، شما تنها نیستید و قدم اول شما فقط نتیجه مثبتی برای شما نخواهد داشت، بلکه برای تمام کسانی که مستقیم و غیر مستقیم با شما در ارتباط هستند، اثری بر جا خواهید گذاشت.

 

جملات انگیزشی

۲- ترس هایتان زمانی از بین می روند که اولین قدم را برداشته باشید :

من اولین بار این درس را در بانجی جامپینگ توچال آموختم. تا زمانی که آن بالا ایستاده اید و به زمین نگاه می کنید ترس در تمام وجودتان احساس می شود اما دقیقا در اولین ثانیه ای که می پرید، کل ترس تان از بین می رود و جای آن را هیجان و حس زندگی می گیرد.

تا زمانی که کارمند باشید و امید به شروع کسب و کار خودتان را داشته باشید، ترس از موفق نشدن در شما وجود دارد اما درست زمانی که از شغل کارمندی تان استعفا می دهید و تصمیم می گیرید کسب و کار خودتان را شروع کنید تمام آن ترس ها جایشان را به هیجان و انگیزه می دهند.

هیچ امپراتوری بزرگی یک شبه بوجود نیامده. هیچ کسب و کار بزرگی از ابتدا حساب شده، دقیق و بی کم و کاست بوجود نیامده؛ پس ترس را با اقدام کردن و برداشتن اولین قدم بکشید و شروع کنید.

 

۳- قدم اول را بردارید و برای تغییر آماده باشید :

رشد، بخشی از نیازهای اساسی زندگی ما انسان هاست چون قسمتی از این هستی و طبیعت هستیم و فقط در صورتی میتوانیم وجودمان را حفظ کنیم که همواره رشد و تغییر کنیم.

به نظر شما چرا دایناسورها منقرض شدند؟  برخورد شهاب سنگ ها؟ عصر یخبندان؟ موجودات فضایی؟ قحطی؟ هیچکدام از این ها دلیل انقراض دایناسورها نبوده… آنها فقط به یک دلیل منقرض شدند چون تغییر نکردند.

 شما هرچقدر بیشتر تغییر کنید، به همان اندازه بیشتر رشد خواهید کرد.

جملات انگیزشی

۴- چیزی برای از دست دادن ندارید :

بگذارید با همدیگر صادق باشیم. هیچ چیز در این دنیا متعلق به ما نیست، پس نباید ترس از دست دادن چیزی را داشته باشیم. هیچگاه سمینار برندون بوچارد را فراموش نمی کنم:

 زمانی که خانمی گفت می ترسد که کارش را رها کند تا بتواند کسب و کار خودش را راه اندازی کند. برندن از او پرسید چرا می ترسی؟

او گفت اگر کارم را رها کنم دیگر نمی توانم قسط ماشین و خانه ام را پرداخت کنم. نمی توانم شنبه شب ها با دوستانم جشن بگیریم و ….

برندون در پاسخ به او گفت : تو هنوز خیلی چیزها داری که مانع ریسک کردن در مسیر موفقیتت می شود.

نباید اجازه بدهید که «ترسِ از دست دادن» مانع «اشتیاق بدست آوردن» تان شود. هروقت چنین احساس در وجودتان از انجام کاری داشتید، بدانید که در مسیر کاملا اشتباهی قدم برداشته اید. مسیری که ریشه اصلی آن ترس است و ترس به خودی خود مانع رشد و پیشرفت است.

 

جملات انگیزشی

 

۵-زمانی که تصمیم گرفتید، به خودتان ایمان بیاورید و دیگر فکر نکنید :

یکی از بزرگترین اشتباهات این است که مردم فکر می کنند قبل از اینکه اولین قدم را بردارند باید برای کل مسیر برنامه ریزی کنند، یا باید کل مسیر را بدانند اما هیچگاه این اتفاق نخواهد افتاد تا زمانی که شما اولین گام را بردارید.

مسیری که قرار است شما در آن حرکت کنید شبیه به یک هزارتو است. تا زمانی که وارد آن نشده باشید و برای حل کردن آن تلاش نکرده باشید، هیچ گاه نمی توانید از راز آن آگاه شوید. پس به خودتان ایمان داشته باشید و محکم در مسیری که منجر به موفقیت و رسیدن به یک زندگی ایده عال است گام بردارید.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *