نبرد فکری ۱۰ روزه برای زندگی ایده آل

نبرد فکری ۱۰ روزه برای زندگی ایده آل

نبرد فکری ده روزه ای که می تواند به صورت تضمینی یک زندگی ایده آل را برای شما فراهم کند. اگر واقعا خواستار تغییرات اساسی در زندگی تان هستید حتما ادامه مطلب را با دقت بخوانید.

به طور کلی، اگر تصمیم بگیرید به برنامه ده روزه ای که برای تان توضیح خواهم داد، بپردازید، مفهومش این است که می خواهید بدون توجه به وقایعی که ممکن است رخ دهد، خو را در حالت مثبت و پرشوری قرار دهید. مفهومش این است که که اگر احساس کردید وضعیت روحی تضعیف کننده ای دارید، بلافاصله حالت جسمی خود را تغییر می دهید یا علی رغم میل تان توجه خود را به حالات روحی نیروبخشی متمرکز می کنید. به عنوان مثال اگر در این مدت شخصی کاری کرد که به نظرتان نفرت انگیز یا مخرب آمد و احساس کردید ممکن است عصبانی شوید، باید علی رغم وضعیت موجود، بلافاصله حالت روحی تان را تغییر دهید.

به خاطر داشته باشید که راهکارهای مختلفی برایتغییر حالت روحی در اختیار دارید. می توانید از خود سوال نیروبخش تری بپرسید و مثلا بگویید: چگونه میتوانم از این وضعیت درسی بگیرم؟ شرایط موجود چه نکات جالب دارد و چه نکاتی از آن هنوز کامل نشده است؟ این سوالات شما را در حالت روحی نیروبخشی قرار می دهند و در نتیجه می توانید به جای این که دچار دوری باطل شوید و احساس خشم یا یاس را در خود افزایش دهید، به دنبال راه حل ها بروید.

به خاطر داشته باشید هدف ما نادیده گرفتن مشکلات زندگی نیست بلکه می خواهیم خود را در حالات فکری و عاطفی بهتری قرار دهیم تا نه تنها به مشکلات خود پی ببریم بلکه اقدامات لازم را نیز جهت رفع آن انجام دهیم. اشخاصی که تمام فکر و ذکر خود را متوجه اموری می کنند که از کنترل شان خارج است، مرتبا تضعیف می شوند.

آری، حقیقت دارد که نمی توانیم باد یا باران و یا دیگر تغییرات آب و هوایی را تحت کنترل درآوریم اما می توانیم بادبان های قایق زندگی را به گونه ای تنظیم کنیم که در مسیر دلخواه به حرکت درآییم.

 

جملات انگیزشی

نبرد فکری ده روزه Emmet Fox :

هنگامی که برای نخستین بار تصمیم گرفتم رژیم فکری فاکس را انجام دهم، معتقد بودم مثبت گرایی مرا آزار خواهد داد. به علاوه، در گذشته فردی مثبت بودم ولی انتظاراتم برآورده نشده بود. اما سرانجام دریافتم با تغییر مرکز توجه ام می توانم زندگی ام را بهتر تحت اختیار درآوررم. برای این کار باید به جای توجه به مشکلات بلافاصله به راه حل ها فکر می کردم. دریافتم هنگامی که در وضعیت روحی خوبی قرار دارم بلافاصله پاسخ سوالاتم را از درونم می گیرم.

انسان های موفقی که می توانند در دشوارترین شرایط روحی بر خود مسلط شوند، چگونه موفق به این کار می شوند؟ اکثر آن ها از قاعده ای اساسی تبعیت می کنند.

هیچگاه در زندگی بیش تر از ۱۰ درصد وقت خود را صرف مشکلات نکنید. همیشه ۹۰ درصد وقت خود را به راه حل ها اختصاص بدهید. مسائل جزیی را بزرگ نکنید. به خاطر داشته باشید اکثر مسایل، جزی و کوچک اند. اگر تصمیم دارید برنامه ده روزه من را دنبال کنید( فکر کنم همینطور است چون تا اینجای مقاله را مطالعه کرده اید) باید تمام وقت خود را در این ۱۰ روز به راه حل اختصاص دهید و توجهی به مشکلات نکنید.

 

جملات انگیزشی

نبرد فکری ۱۰ روز برای تضمین یک زندگی ایده آل :

در طول ده روز متوالی باید این چهار قاعده مهم را رعایت کنیم تا تغییرات عالی شکل بگیرند.

 

قاعده اول :

طی ده روز متوالی آینده هیچ گونه افکار یا احساسات منفی به خود راه ندهید. از هرگونه سوالات، لغات یا تشبیهات تضعیف کننده اجتناب کنید.

قاعده دوم:

اگر دیدید ممکن است به احساسات منفی توجه کنید( و بدون شک چنین اتفاق می افتد)، باید بلافاصله از روش هایی که توجه تان را به حالات روحی بهتری متمرکز کنند، استفاده کنید. از  سوالات مشگل گشا به عنوان حربه اولیه استفاده کنید. به عنوان مثال از خود بپرسید : در این وضعیت چه نکته جالبی وجود دارد؟ کدام قسمت آن هنوز تکمیل نشده است؟ به خاطر داشته باشید با طرح سوالاتی مانند : کدام قسمت آن هنوز کامل نشده؟ این پیش انگاشت را پیدا می کنید که اوضاع بهبود خواهد یافت.

این نکته وضعیت روحی تان را تغییر می دهد. با این کار مشکل را نادیده نمی گیرید بلکه درحالی که مشخص می کنید چه چیزهایی باید تغییر کنند، در وضعیت روحی مناسبی قرار می گیرید.

در ضمن تا ده روز با طرح سوالات نیروبخش صبحگاهی خود را برای موفقیت آماده کنید. می توانید این سوالات را وقتی در رختخواب یا زیر دوش حمام هستید، مطرح کنید اما حتما این کار را انجام دهید. این امر موجب می شود هر روز که از خواب بر می خیزید، توجه تان به الگوهای فکری و احساسی نیروبخشی جلب شود. شب هنگام هم قبل از خواب، سوالات شبانگاهی و یا هر سوالی که احساس می کنید شما را در وضعیت روحی خوبی قرار می دهد، مطرح کنید.

قاعده سوم:

طی ده روز متوالی آینده، تمام توجه تان را به راه حل ها معطوف کنید، نه مشکلات. هر گاه دیدید ممکن است با مشکلی روبرو شوید، بلافاصله به راه حل آن بیندیشید.

قاعده چهارم :

اگر دچار خطا شدید یعنی افکار یا احساسات منفی گرفتار تان کردند، خود را سر زنش نکنید. مادامی که بتوانید بلافاصله تغییر کنید، هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد. اما اگر به مدتی طولانی اسیر این احساسات یا افکار منفی شدید، باید تا صبح روز بعد صبر کنید و از آن روز به مدت ده روز برنامه نبرد فکری تان را ادامه دهید.

هدف این است که تا ده روز متوالی هیچ گونه افکاری یا احساسات منفی را به خود راه ندهید. مهم نیست چند روز طول می کشد، اما باید طی ده روز متوالی، احساسات و افکار منفی را از خود دور کنید.

 

وجود افکار یا احساسات تضعیف کننده تا چه مدت مانعی ندارد؟

از نظر من اگر یک دقیقه توجه مان را به این افکار معطوف کنیم، باید روز بعد این برنامه را از سر بگیریم. یک دقیقه زمان زیادی است که می تواند موجب تغییر شود. هدف اصلی ما این است که هیولا را وقتی کوچک است، نابود کنیم. بدون شک اگر نسبت به مطلبی دچار احساسات منفی شدید، طی مدت بیست تا چهل ثانیه متوجه این احساس می شوید.

اگر من به جای شما بودم حداکثر دو دقیقه وقت به خودم می دادم تا فکرم را متوجه احساسی منفی کنم و بعد حالتم را تغییر می دادم. دو دقیقه زمان کافی است تا متوجه شوید در حالتی منفی قرار دارید. این الگو را بر هم بزنید. اگر پنج دقیقه یا بیشتر دچار این احساس شوید، برنامه نبرد فکری نمی تواند موثر باشد.

فقط یاد میگیرید احساسات منفی خود را سریع تر تغییر دهید. هدف این است که قبل از این که احساسات منفی بخواهند بر شما چیره شوند، آن ها را از بین ببرید.

جملات انگیزشی

تجربه شخصی خودم در نبرد ده روزه فکری : 

هنگامی که برای نخستین بار به این تمرین پرداختم، بعد از سه روز گرفتار موقعیتی شدم که عصبانی ام کرد و پنج دقیقه در این حالت قرار گرفتم تا سرانجام متوجه شدم. به همین دلیل این برنامه را از سر گرفتم. روز ششم هم به سفری رفتم و در آن سفر دچار مشکل بزرگی شدم اما چون خود را مقید کرده بودم و نمی خواستم دوباره این برنامه را از سر بگیرم، بلافاصله فکرم را متوجه راه حل کردم. نفعش در این بود که نه تنها مجبور نشدم برنامه نبرد فکری ام را از سر بگیرم، بلکه این حالت شرطی در من پدید آمد که در مقابله با مشکلات همیشه روحیه ام را حفظ کنم.

 

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *