نظریه اینشتین برای ثروتمند شدن

نظریه اینشتین برای ثروتمند شدن

اگر بگویم با نظریه اینشتین می توانید درآمد تان را چندین برابر افزایش دهید و طوری ثروتمند شوید که حتی فکرش را هم نمی توانید کنید، تعجب می کنید. اشکالی ندارد نگاهی به زندگی ثروتمندترین مردان و زنان دنیا بیاندازید.

تصور کنید یک روز صبح از خواب بیدار می شوید و خودتان را در یک فضای تاریک بی کران می بینید. نه خبری از خورشید است و نه خبری از وسایل خانه تان. شما در نیستی بیدار شدید، هیچ کس اطرافتان نیست. تنهای تنها هستید.

شروع به حرکت می کنید اما در این فضای بیکران به کدام سمت حرکت می کنید، آیا اصلا در حال حرکت کردن هستید؟

کمی گیچ شده اید. نمی دانید به کدام سو حرکت می کنید. آیا در حال نزدیک شدن هستید و یا در حال دور شدن؟ می دانم نمی شود پاسخ این سوال را پیدا کرد.

بگذارید یک سوال دیگر بپرسم :

تصور کنید این بار تخت خواب تان کنارتان است. اما کم کم در حال دور شدن از شماست. سرعت اش رفته رفته زیادتر می شود. آیا تخت خواب از شما دور شده است یا شما در حال دور شدن از آن هستید؟ تقریبا پاسخ دادن به این سوال هم غیر ممکن است. اما چرا؟

این سوالات، دقیقا آزمایش های ذهنی آلبرت اینشتین Albert Einstein بودند؛
مردی که دنیای فیزیک را قبل از او و بعد از او می شناسند و به آزمایش های ذهنی اش مشهور است

Ralph Waldo Emerson می گوید “واقعا تعجب می کنم مردم چطوری توانسته اند کلمه شانس را اختراع کنند در صورتی که همه چیز بر اساس قوانین است.”

پس این بار زمانی که در خیابان یک خانه لوکس ویلایی دیدید و یا یک ماشین مازراتی از کنارتان رد شد نگویید از روی شانس ثروتمند شده است بدانید آن ها از همان قوانین هستی استفاده کرده اند که موجود است. خبر خوب اینجاست که شما هم می توانید همین کار را انجام دهید.

 

عکس نوشته انگیزشی

نظریه اینشتین برای ثروتمند شدن چیست :

سوالی که در ابتدای مقاله از شما پرسیدم را به یاد دارید، آلبرت اینیشتین پاسخ این سوال را پیدا کرده است :

او می گوید “هیچ چیز به طور مطلق نمی تواند وجود داشته باشد تمام چیزها بطور نسبی هم وجود دارند و هم وجود ندارند.”

بگذارید با چند سوال منظور آلبرت اینیشتین را واضح تر کنم:

  • آیا صمیمی ترین دوست شما انسان خوبی است؟ شاید برای شما آدم خوبی باشد اما شاید برای کسی دیگر آدم منفوری باشد.
  • شما سریع رانندگی می کنید؟ شاید دیگر ماشین ها خیلی آهسته رانندگی می کنند.
  • کشتن حیوانات کار بدی است؟ اگر یک خرس به همرس دوست داشتنی شما حمله کند آنوقت چه؟
  • شما قدتان بلند است؟ یا اطرافیان شما کوتاه قد هستند و …
  • مازراتی ماشین گرانی است؟ یا پول شما برای خرید یکی از همین مازاراتی هایی که در خیابان در حال حرکت هستند، کم است.

خب شاید بپرسید اینها چه ربطی به درآمد و ثروت دارند؟ اما آلبرت اینیشتین یک بار برای همیشه ثابت کرد که همه چیز نسبی است.

درآمد شما نه کم است و نه زیاد فقط و فقط نسبت مستقیمی با نیاز واقعی شما دارد.

پس بدانید درآمد شما هیچ وقت نه کم است و نه زیاد، این شما هستید که تعیین می کنید کم است و یا زیاد!

زمانی که من کارم را شروع کرده بودم احساس می کردم بیشتر از هر کسی دیگر در حال کار کردن هستم تا زمانی یک روز برای صرف شام با محسن عارفی( نویسنده در iHome و دیجیاتو) بیرون رفتم. فهمیدم روزانه ۲٫۵ برابر من کار می کند و هنوز احساس می کند خیلی کم کار می کند.

 

عکس نوشته انگیزشی

تمرین ساده برای ثروتمند شدن با نظریه اینشتین:

یک کاغذ و قلم بردارید و عددی که می خواهید آخر سال در حساب بانکی تان باشد را یادداشت کنید. نترسید! این کار را انجام دهید.

اشتباهی که افراد می کنند این است که کمی بالاتر از آن چیزی که امروز درآمد دارند می نویسند( تا مطمئن باشند با کمی بیشتر کار کردند می توانند بدستش آورند) اما حداقل برای یک بار هم شده یک عدد هیجان انگیز بنویسید.

بعد از اینکه آنرا بر روی کاغذ نوشتید، با ریزترین جزئیات زیر همان عدد بنویسید که چطور در طول یک ماه، درآمدتان را خرج میکنید، پس انداز میکنید و یا هر کار دیگری؟

تمام آنچه را می نویسید، با ریزترین جزئیات باید بنویسید.
وقتی نوشتید و تمام شد، کافیست به مدت ۲۱ روز، هر روز ۲ نوبت قبل از خواب و بعد از بیدار شدن بخوانید (این توصیه ناپلئون هیل Napoleon Hill، نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید هم هست)

 

یک دقیقه صبر کن، اصلا جریان از چه قرار است :

آیا از کارکرد مغز آگاه هستید؟ مغز ما دائما در حال پیدا کردن راه حل هایی برای برطرف کردن نیازهایمان است. نه بیشتر و نه کمتر.

اگر شما به یک جفت جوراب حوله ای نیاز داشته باشید ذهن شما راهی برای دست یابی به آن پیدا می کند چون احساس می کند نیاز دارید. اما یک دقیقه صبر کنید اگر ما نیاز به داشتن یک مازراتی داشته باشیم چه؟ برای مغز شما فرقی ندارد ارزش یک جفت جواب و یک مازراتی برای او یکسان است. پس خیلی راحت می تواند راه حل را پیدا کند.

 

چطوری؟ هیچکس تا الان نتوانسته درک کند، چطور…

اما مهم نیست، شما برای روشن کردن یک اتاق به وسیله برق و یک لامپ، لازم نیست از مهندس برق باشید! کافیست بدانید لامپ را باید درون سرپیچ قرار دهید تا اتاقتان روشن شود.

حالا متوجه شدید چرا گفتم روی آن کاغذ حساب بانکی دلخواه تان را بنویسید و راهی برای خرج کردن آن پیدا کنید و با جزییات بنویسید؟ مغز شما تلنگر می خورد و احساس نیاز می کند او باور می کند اگر این عدد در حساب بانکی تان نباشد متحمل ضرر ها و آسیب های شدید می شوید.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *