هیچ کس قانون جذب را نفهمید

هیچ کس قانون جذب را نفهمید

واکنش مردم به قانون جذب این گونه است : امکان نداره، همش حرف الکیه، خرافات و … اما بعد از خواندن این مقاله اطمینان می دهم که متوجه می شوید هیچ کس قانون جذب اصلی را متوجه نشده است.

به احتمال زیاد همه کتاب قانون جذب را خوانده اند اما اگر امروز در رابطه با قانون جذب با کسی صحبت کنید با نا امیدی می گوید: دل خوشکنک بود اما راست نیست. البته به مردم حق می دهم چون راز اصلی قانون جذب را کسی متوجه نشد و به شما می گویم چه بلایی سر قانون جذب آمد.

هیچ کس قانون جذب را نفهمید

چه بلایی بر سر قانون جذب آمد :

قرار بود قانون جذب تبدیل به فیلم (The Secret) شود تا از طریق رسانه ها به راحتی در دسترس مردم قرار گیرد. ایده اصلی به دست فیلمنامه نویس ها رسید. برای اینکه فیلم پیچیده نشود و یا به عبارتی عام پسند شود مجبور شدند تغییرات بزرگی در فیلمنامه بدهند و تا حد امکان پیام این فیلم را ساده کنند و دقیقا مشکل از همین جا شروع شد.

فیلم به دست عموم مردم رسید. اولین واکنش مردم این بود، چطور می شود با چنین ایده ساده ای ثروتمند شد در حالی که ما روزی ۸ تا ۱۰ ساعت کار می کنیم و همیشه هشتمان گرو نهمان بوده است.

خب خیلی ها تصمیم گرفتند امتحانش کنند یعنی به چیز های مثبت فکر کنند و آن ها را در زندگی شان جذب کنند اما بعد از مدت کوتاهی گفتند : امکان ندارد و دوباره به زندگی معمول شان بازگشتند. چرا؟ چون یک قسمت از این پازل گمشده بود و مردم سردرگم شده بودند.

هیچ کس قانون جذب را نفهمید

اگر فیلم قانون جذب هیچگاه ساخته نمی شد، چه اتفاقی می افتاد :

اگر این فیلم ساخته نمی شد و یا کتابش نوشته نمی شد، مردم عادی هیچگاه متوجه این قانون نمی شدند. تنها کسانی از قانون جذب آگاه می شدند که تعداد بسیار زیادی کتاب مطالعه می کردند. کتاب هایی از نویسندگان مطرح دنیا مانند : آنتونی رابینز، ناپلون هیل، استفان کاوی، برندون بوچارد و … در تمام کتاب های موفقیت و یا زندگی نامه افراد موفق مانند استیو جابز یک چیز مشترک بود و آن قانون جذب بود.

شما هر روز تلویزیون نگاه می کنید و گاهی به طور اتفاقی در یکی از شبکه ها با فرد موفقی در حال مصاحبه هستند و تنها علت موفقیتش را قانون جذب می داند ( حتی قبل از اینکه این کتاب نوشته شود). اما بسیاری از مردم با اینکه می دیدند، باز هم به قانون جذب پی نمی بردند. دقیقا به مانند این می ماند که در اطراف تمام افراد فقیر، ایده ای چند صد میلیون تومانی وجود دارد اما آن را نمی بینند!

بگذارید یک داستان برایتان بگویم تا راحت تر متوجه شوید :

سال ۱۳۸۷ در یکی از کارگاه های تراشکاری واقع در خیابان گلبرگ، قلعه حسن خان، مسعود به عنوان یک کارگر مشغول به کار بود.

نزدیک به ۸ سال بود که در آن کارگاه مشغول به کار تراشکاری بود. همیشه از وضعیت مالی اش می نالید. همسر وفادار و بسازی داشت اما کم کم رابطه شان رو به خاموشی بود.

مسعود ۱۲ ساعت در روز کار می کرد و زمانی که به خانه بر می گشت از زور خستگی فقط غذایش را می خورد و می خوابید. کاری هم به غذایش جسمی و روحی همسرش نداشت.

۱۷ بهمن سال ۸۷ بود که به طور اتفاقی پدرم برای سفارش کاری به آن تراشکاری رفت بود.  و از آن روز به بعد داستان زندگی مسعود به کلی تغییر کرد.

پدرم به او پول نداده بود. تنها یک حرف را به او زد که باعث شد کل زندگی او به یک بار تغییر کند. به او گفته بود : تو ۸ سال است که در این کارگاه کار می کنی و کاملا به کارت وارد شده ای. باید شجاع باشی و برای خودت یک کسب و کار راه بندازی. تو کار را خوب بلدی به تنها چیزی که نیاز دارید بازاریابی و فروش است.

مسعود امروز یک کارخانه بزرگ تراشکاری در تهران و هشت نمایندگی در شهرستان را مدریت می کند…

همیشه ایده ثروتمند شدن جلوی چشمان ما است اما آن را نمی بینیم چون بیشتر وقت خودمان را صرف ناله کردن می کنیم.

 

قوانین پنهان قانون جذب که بیشتر مردم از آن ها بی اطلاع هستند :

 

قانون شماره یک | واکنش تاثیر گذار :

یکی از کاربردی ترین قوانینی که افراد موفق مخصوصا میلیونرهایی که گویا آهنربای جذب پول هستند در زندگی از آن استفاده میکنند، قانون شماره یک است. شما باید نسبت به تمام اتفاقات زندگی تان، واکنشی تاثیرگذار داشته باشید. برای مثال، نیازی در زندگی دارید که هیچکس هیچ راه حلی برای آن تعبیه نکرده، شما کسب و کاری راه اندازی میکنید و آن راه حل را خودتان ایجاد میکنید و توسط آن کسب درآمد میکنید.

برای مثال، خالق شبکه اجتماعی Skype که معروف ترین شبکه اجتماعی تصویری است، قبل از اینکه ایده راه اندازی این کسب و کار آنلاین را داشته باشد از اینکه از خانواده اش دور بود و نمیتوانست آنها را ببیند سخت در رنج بود.

به دلیل هزینه هنگفت مسافرت نمیتوانست برگردد و آنها را ببیند، برای همین سعی کرد راه حلی برای این مشکل پیدا کند و شبکه اجتماعی Skype را راه اندازی کرد.. البته قبلا این ایده اجرا شده بود اما به اندازه Skype متمرکز بر تماس تلفنی تصویری نبودند.

بنابراین، این قانون به شما میگوید هر رخداد و اتفاقی در زندگی تان افتاد، باید واکنشی تاثیرگذار نسبت به آن اتفاق از خودتان نشان دهید. قبل از اینکه مجبور شوید تغییر کنید، تغییر کنید و تاثیری بر اتفاقات به سود خودتان بگذارید.

تمام افراد ثروتمند خودساخته، اگر زندگی آنها را مطالعه کنید در بدترین شرایط مالی به سر می بردند، اما اجازه ندادند شرایط بد مالی، آنها را مفلوک کند، بلکه تاثیر خودشان را بر این اتفاق گذاشتند و شرایط بد را دلیلی برای سعی و تلاش دانستند تا به پول و ثروت برسند.

 

جملات انگیزشی

قانون شماره دو | خودتان را با تمام وجود دوست داشته باشید :

شاید تعجب کنید اما ما بدترین ناسزا ها را به خودمان می گوییم و به گونه ای زندگی می کنیم که از خودمان متنفریم. آیا تا با حال این مکالمات ذهنی را با خودتان داشته اید :

  • اه چقدر دست و پا چلفتی هستم.
  • امکان ندارد بتوانم این کار را انجام دهم.
  • چرا فکر می کنم به من جواب مثبت می دهد؟ از من خیلی سر تر هست.
  • تنها استعدادی که من دارم، استعداد چاقی است.
  • از همون بچگی بد شانس بودم و…

خیلی جالب است ما این جملات را برای دشمنمان نیز استفاده نمی کنیم. تصور کنید فردی را دشمن خود می دانید و او برای راهنمایی پیش شما آمده است. می گوید: کمکم کن از این چاقی رنج می برم. آیا احتمال دارد به او بگویید : تو فقط یک استعداد داری، اونم چاقی هست نمی تونی کاریش کنی !!!

رابطه خوبی با خودتان داشته باشید. زندگی برای خودتان بسازید که نخواهید از آن  فرار کنید، کارهایی انجام دهید که عاشقش هستید و به بدن تان احترام بگذارید و چیزهای خوب بخورید و بنوشید.

وقتی عزت نفس بالایی داشته باشید، ناخودآگاه احساس خواهید کرد به موفقیت بیشتر نیاز دارید، چون لیاقت اش را دارید؛ بنابراین کارهایی انجام میدهید تا این حس نیاز به موفقیت را در خودتان سیر کنید.

شما اگر خودتان را یک فرد قدرتمند ببینید، دیگران هم شما را آنطور خواهند دید.
شما اگر خودتان را یک فرد ثروتمند ببینید، دیگران هم شما را آنطور خواهند دید.
شما اگر خودتان را یک فرد خوش هیکل ببینید، دیگران هم شما را آنطور خواهند دید.

میدانید چر؟ شما اگر خودتان را یک فرد ثروتمند ببینید، ناخودآگاه کارهایی انجام خواهید داد تا قدرتمند شوید، نفوذ و جایگاه بالاتری بدست آورید تا به تصویری که در ذهن ساختید برسید.

اگر فکر میکنید این چیزها خرافات است، میتوانید به علم سایکوسایبرنتیک Cybernetics مراجعه کنید و یا از یک مهندس رباتیک بپرسید چطور مغز ربات را طراحی میکنند (و بعد تعبیه چنین سیستم باشکوهی در ذهن تان به توسط خالق یکتا افتخار خواهید کرد)

 

جملات انگیزشی

قانون شماره سه | فقط روی نقاط قوت خود متمرکز شوید :

اکثر افرادی که می خواهند پولدار شوند با خودشان اینگونه فکر می کنند : خب بگذار ببینم فلان دوستم تو چه کاری رفته که وضع مالیش خوب شده، منم برم تو همون کار. با این طرز تفکر شما تمام توانایی های خودتان را نادیده می گیرید و مجبور می شوید توانایی هایی را یاد بگیرید که از آن ها لذت نمی برید.

در هر شغلی که فکرش را کنید ما هم آدم ثروتمند داریم و هم آدم فقیر. جنس شغل باعث نمی شود شما فرد ثروتمندی شوید. تنها عامل ثروت، شما و توانایی هایتان است. در خودتان بگردید ببینید چه توانایی هایی دارید و یا اینکه از انجام چه کارهایی لذت می برید، همان فعالیت را تبدیل به یک کسب و کار کنید و از آنجا که شما عاشقش هستید موفقیت تان تضمین شده است.

فقط کاری را که بهش علاقه دارید پیدا کنید و غرق اش شوید؛ اگر آن کار را پیدا نکردید، به گشتن ادامه دهید.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *