پروپاگاندا

پروپاگاندا و هیپنوتیزم تبلیغاتی مردم

سال هاست که صاحبان قدرت نمی خواهند شما درباره پروپاگاندا بدانید. از این سلاح قدرتمند فقط برای نفوذ در شما استفاده می کنند اما امروز می خواهم از این راز پرده بردارم.

پروپاگاندا چیست :

پروپاگاندا در واقع اطلاعاتی برنامه ریزی شده و هدفمند است که باعث می شود شما در زمان خاصی، در جای خاصی، کاری جهت دار را انجام دهید بدون آنکه خودتان از آن خبر داشته باشید. و یکی از مهمترین اهداف پروپاگاندا این است که شما چیزی درباره اش ندانید.

امروز می خواهیم درباره ابزاری صحبت کنیم که به مانند یک چاقوی دو لبه می ماند، می تواند ملتی را وارد جنگی کند و یا می تواند میلیون ها تومان سود برای شما فراهم کند به شرطی که بدانید چطوری باید از آن استفاده کنید.

پروپاگاندا

 

امروز شما یاد می گیرد چگونه از این ابزار قدرتمند می توانید به نفع کسب و کار خودتان استفاده کنید اما باید بدانید استفاده از پروپاگاندا کار اخلاقی نیست. شما از قدرت تان برای مسخ کردن ذهن و فکر مردم استفاده خواهید کرد. بگذارید چند حدس ساده بزنم :

  • به احتمال زیاد شما نوشابه کوکاکلا می نوشید
  • با تیغ ژیلت صورت تان را اسلاح می کنید
  • سیگار وینستون یا مالبرو می کشید
  • کفش ورزشی نایک می پوشید
  • باور دارید آمریکا سرزمین فرصت هاست.

اگر این کار ها را می کنید و یا این باور ها را دارید قطعا شما هم یکی از قربانیان پروپاگاندا هستید.

 

خب بگذارید داستان را از ابتدا شروع کنیم :

وودرو ویلسون

داستان به صد سال پیش بر می گردد زمانی که این آقا یعنی وودرو ویلسون به عنوان بیست و هشتمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد. درست زمانی که اکثر کشور ها درگیر جنگ جهانی اول بودند.

از آن جایی که اکثر مردم آمریکا در آن زمان مهاجران بودند، هیچ دلیلی برای شرکت در جنگ اروپاییان نداشتند. اما نظر دولت مردان آمریکا چیز متفاوتی بود و باید کاری می کردند که مردم با پای خود به سوی میدان های جنگ بدوند. تقریبا این کار غیر ممکن بود تا زمانی که تصمیم گرفتند از پروپاگاندا استفاده کنند.

کمتر از شش ماه اکثریت مردم آمریکا دوست داشتند در جنگ جهانی اول شرکت کنند.

شاید از خودتان بپرسید «چطور توانستند؟» به شما میگوییم؛
ماجرا خیلی ساده تر از چیزی بود که حدس می زنید. آنرا پروپاگاندایی طراحی و اجرا کردند. پروپاگندا یک نوع داستانی سرایی استراتژیک است – یک درام – و از طریق این سه  سناریو دولت آمریکا توانست این داستان را در ذهن مردم جا کند :

  1. به تصویر کشیدن دشمن به عنوان یک جانور درنده و خونخوار که بر روی جسدها و آزادی مردم در حال عیش و نوش است.
  2. پررنگ کردن تصویر زنان و کودکانی که در حال کشته شدن توسط دشمن هستند؛ در قالب داستان ها و شایعاتِ پر آب و تاب و وحشتناک.
  3. در اوج این وحشت عمومی و دغدغه های فکری یادآوری کردن به مردم که چطور شــمــا – بله دقیقا خودِ شـــما – میتوانید به ارتش بپیوندید و دنیا را نجات دهید.

پروپاگاندا

 

آیا پروپاگاندا نوعی تبلیغات است ؟

تبلیغات از تمام رسانه های موجود برای رساندن پیام یک برند به مشتریان استفاده می کند و هدف نهایی تبلیغات پیدا کردن مشتریان و فروش محصولات و خدمات به آن ها است اما پروپاگاندا پا را فراتر از این گذاشته و بینش و طرز فکر مشتری را هدف می گیرد.

پروپاگاندا از تمامی ابزارهای تبلیغات استفاده میکند تا طرزفکر جامعه هدف را تحت تاثیرقرار دهد و نسبت به موضوعی، اتفاقی، شخصی یا وضعیتی در آینده آنرا شکل دهد.

 

تفاوت عمده تبلیغات با پروپاگاندا در اثر ماندگاری آن ها است. به طور کلی تبلیغات دو مخاطب خاص را هدف می گیرد :

  1. مشتریان
  2. کسب و کارها

تبلیغات به مشتری می گوید همین الان چه محصولات و یا خدماتی الان در بازار موجود است و ایجاد نیاز در مشتری می کند تا به آن محصول مراجعه کند و در نهایت آن را بخرد. اما پروپاگاندا در بیشتر مواقع از راه مذهب و یا سیاست شکل می گیرد.

به طور مثال در انتخابات اخیر آمریکا که دونالد ترامپ انتخاب شد یک پروپاگاندای حرفه ای طراحی شد تا بتواند ترامپ را به ریاست جمهوری برساند. شعار کمپین تبلیغاتی ترامپ این بود : بیایید دوباره آمریکا را عالی بسازیم! و پیش نیاز آن اخراج مردم مهاجر از این کشور و… بود. محققان بر این باورند که پروپاگاندا ترامپ بوی جنگ می دهد.

 

درس هایی از پروپاگاندا برای موفقیت در کسب و کار :

 

درس اول – یک جمله اختصاصی برای مشتریان تان بنوسید :

امروزه مردم نسبت به تبلیغات کلیشه ای واکسینه شده اند، تبلیغاتی مانند ما اولین… ما بهترین… ما متخصص…. و هزاران نوع از این تبلیغات که به دفعات در بیلبوردهای شهر تهران نیز دیده می شود! دوره اینگونه تبلیغات تمام شده است.

در تبلیغات تان باید دقیقا مشتری را مخاطب قرار دهید. بگذارید مثالی از کمپین تبلیغاتی استارباکس برایتان بیاورم. در طراحی جلد قهوه های جدید این شرکت، این جمله به چشم می خورد: بهترین قهوه برای بهترین نسخه تو !

دقت کنید این تبلیغ به گونه ای طراحی شده که دقیقا مشتری را مخاطب قرار می دهد و گویی در حال صحبت کردن با متشری هستیم.

پروپاگاندا

 

درس دوم – توصیه افراد مشهور :

در پروپاگانداهای مهم، از افراد بانفوذ جامعه، آنهایی که مردم دنبالشان میکنند خواسته میشود تا راجع به شعار مورد نظر، توصیه کنند. به طور مثال به این تبلیغ نگاهی بیاندازید، آقای محمد رضا گلزار توصیه می کند که هایپ بنوشید.

حال شما به سوپر مارکت رفتید و می خواهید یک نوشیدنی انرژی زا سفارش دهید، طبیعتا ده ها برند موجود است اما شما با خودتان فکر می کنید گلزار هم هایپ می خورد لابد چیز خوبی است، پس یک هایپ می خرید. سیاست های تبلیغاتی شرکت ها هم بسیار موثر است. شرکت رقیب هایپ، رد بول است که همیشه از برای تبلیغات از قهرمانان ورزشی استفاده می کند.

اتفاق جالب اینجا می افتد، اکثر ورزشکارهایی که می خواهند تمرین کنند، رد بول می خورند و اکثر افرادی که در مهمانی هستند و می خواهند کتار کشیدن سیگار یک نوشیدنی داشته باشند، از هایپ استفاده می کنند.

پروپاگاندا

 

درس شماره سوم – گروه خاص بسازید :

مردم دوست دارند متعلق به یک دسته باشند. هیچکس از تنهایی خوشش نمی آید، برای همین است که ما خودمان را عضو یک خانواده، یک جامعه، یک اکیبپ دوستی، بچه محل، طرفدار فلان خواننده و یا ایدئولوژی مشخص می نامیم.

ما دوست داریم به یک دسته بزرگ تر تعلق داشته باشیم تا اعتباری بدست آوریم. مشتری شما هم دوست دارد اینطور باشد. پس تبلیغاتی که طراحی میکنید، مشتری تان را متعلق به دسته ای نشان دهید که لیاقتش را دارد و شما تنها راهش هستید تا به آن دسته منتقل شود.

به طور مثال اگر نگاهی به طرفدار های امیر تتلو (خواننده) بیاندازید متوجه می شوید که طرفدار های ایشان خود را تتلیتی می نامند و از اینکه جز این خانواده هستند لذت می برند تا جایی که نام اکانت های اینستاگرام خود را به این اسم تغییر می دهند. آیا شما برای برند تان کاری کرده اید که مردم با افتخار بگویند ما از این برند استفاده می کنیم ؟
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *