چرا بازدیدکنندگان سایت را بدون هیچ خریدی ترک می کنند

چرا بازدیدکنندگان سایت را بدون هیچ خریدی ترک می کنند

شما با زحمت زیاد ترافیک عالی روی سایت تان ایجاد کردید اما هنوز در عجب هستید چرا بازدیدکنندگان بدون اینکه از شما خرید کنند، سایت تان را ترک می کنند.

دردناک است بعد از کلی تحمل سختی و زحمت شبانه روزی توانسته باشید ترافیک خوبی را روی سایت تان ایجاد کنید اما هیچ خبری از فروش نباشد. مشکل کار چیست؟

شاید از خودتان بپرسید آیا این همه بازدیدکننده منو فروشگاه سایت من را نمی بینند؟ آیا از کیفیت فوق العاده محصول من خبر ندارند؟ و…

 

عکس نوشته بازاریابی

آنها نمی دانند باید چه کار کنند:

اکثر بادیدکنندگان شما به واسطه مقالات سایت تان وارد می شوند و اگر محتوای خوبی نوشته باشید به احتمال زیاد از خواندن آن لذت می برند. اما اکثر مردم هیچگاه از فروشگاه شما بازدید نمی کنند چون دلیلی برای این کار ندارند.

البته حق هم دارند اما ما باید کاری را در بازاریابی اینترنتی انجام دهیم که این کار اتفاق بیافتد.

در این مقاله می خواهم دلایل بازدید نکردن از فروشگاه و یا خرید نکردن از سایت را با شما به اشتراک بگذارم. فقط کافی است این نقاط ضعف را در سایت تان برطرف کنید تا شاهد سیلی از فروش بی نظیر باشید.

 

عکس نوشته بازاریابی

چرا بازدیدکنندگان بدون هیجی خریدی سایت را ترک می کنند :

 

دلیل اول | احساس امنیت نمی کنند :

ظاهر و مکالمات سایت بشدت در ایجاد احساس امنیت می تواند تاثیر گذار باشد.

باید ظاهر سایت تان طوری باشد که بازدیدکننده احساس کند این یک سایت بی در و پیکر نیست ! خیلی از سایت هایی که امروز می بینیم بقدری زشت طراحی شده اند که احساس می کنم وارد یک خانه مخروبه شده ام.

تمام عکس های سایت تان باید یک اندازه باشد، روی رنگ بندی سایت تان باید وقت بگذارید و از رنگ های تند آزاردهنده استفاده نکنید. سعی کنید در زمان خرید، مکالمات سایت تان طوری باشد که احساس امنیت بیشتری را با بازدیدکننده بدهد. مثلا به او بگویید به هیچ عنوان کسی به آدرس و یا تلفن تان دسترسی پیدا نخواهد کرد. و یا اینکه به او بگویید هر سوالی داشتی می توانید با این شماره تماس بگیرید و…

عکس نوشته بازاریابی

 

دلیل دوم صفحه محصول تان خیلی کسل کننده است :

زمانی که بازدیدکننده می خواهد خریدی از سایت شما کند خیلی دوست دارد که توضیحات کاملی را درباره آن محصول بخواند. و دوست دارد توضیحات به قدری کامل و طولانی باشد که حتی نتواند تمام آن ها را بخواند !

اشتباه اکثر صاحبان کسب و کار اینترنتی این است که تصور می کنند مردم هم به اندازه خودشان از محصولی که ساخته اند خبر دارند و این مهلک ترین اشتباه است.

باید بدانیم مردم هیچ تصوری از محصول ما ندارند و تا حدودی هم به آن شکاک هستند. با این تفاسیر شما باید توضیحات صفحه محصول تان را برای شخصی بنویسید که با دید خرید نکردن به آن صفحه آمده است .

تبلیغات و توضیحات صفحه محصول تان را باید برای کسی بنویسید که با دید خرید نکردن به آن صفحه آمده است.
تنها زمانی در فروش می توانید موفق شوید که این اصل را رعایت کرده باشید

 

آموزش های پیشرفته تر فروش اینترنتی را می خواهی؟

من برای اعضای کلوپ تکنیک ها و استراتژی های تخصصی تری را هم ارسال می کنم. اگر دوست داشته باشی می توانی عضو شوی

وارد کلوپ می شوم ( عضویت )

 

دلیل سوم قرار ملاقات بعدی فروش ایجاد می کند :

اساسا هیچ بازدیدکننده ای در همان بازدید اول از سایت خرید نمی کند شما باید دلیلی برای بازدید مجدد او از سایت بدهید.

داستان فروش سایت دقیقا مشابه داستان گذاشتن قرار ملاقات با همسر رویایی تان است. اگر به طور اتفاقی او را در مهمانی و یا جایی ببینید نمی توانید به او بگویید بیا با من ازدواج کن ! خیلی دور از انتظار و شوکه کننده است. اگر بازدیدکننده اولین بار است که از سایت شما بازدید می کند نمی تواند از او انتظار داشته باشید که از شما خرید کند.

اما اگر در همین قرار ملاقات، او را به یک فنجان قهوه دعوت کنید می توانید در آینده انتظار رخ دادن چینین اتفاقی را داشته باشید. در سایت شما هم همین طور است باید بتوانید یک پیشنهاد رد نشدنی و جذاب را به ببیننده ( به صورت کاملا رایگان ) بدهید.

می توانید به او بگویید من یک کتاب الکترونیکی فوق العاده عالی دارم که می خواهم به تو آن را به رایگان بدهم، لطفا آدرس ایمیلت را به من بده تا بتوانم آن را برای تو ارسال کنم (ایمیل مارکتینگ)

 

یک دقیقه مشاوره با حسین صفوی

به یکی از دوستان تان که به حوزه کسب و کار شما علاقه مند است بگویید از صفحه محصول شما بازدید کند و ببیند آیا با دیدن توضیحات صفحه محصول شما در او اشتیاق به خرید کردن بوجود آمد یا نه.

اگر گفت بله، به او بگویید به احساسات از ۱ تا ۱۰ چند می دهی؟ اگر هر عددی کمتر از ۱۰ گرفتید دوباره شروع به نوشتن صفحه محصولتان کنید !

 

دلیل چهارم احساس فوریت در خرید را ایجاد نمی کنید :

شاید بسیاری از بازدیدکنندگان به محصول شما علاقه مند باشند اما از آنجایی که احساس هیچ فوریتی در خرید آن نمی بینند، خرید را به تعویق می اندازند و همین به تعویق انداختن یعنی فراموش کردن آن محصول در آینده !

یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که از یک شمارنده انیمیشنی استفاده کنید و به بیننده نشان دهد این محصول را با تخفیف ۳۰% فقط تا آخر امشب می تواند بخرد.

بازدیدکننده در این حالت احساس می کند یک فرصت عالی برای خرید پیش آمده و اگر آن را به تعویق بیاندازد مجبور است در آینده پول بیشتری را برای خرید محصول صرف کند پس خیلی راحت احساس فوریت ایجاد می شود و محصول را سفارش می دهد.
کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *